Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Στο perfect party πήραμε ακριβώς την πινιάτα που περιγράφεις κομμάτι τούρτας με κεράκια....

Την είχα κρεμάσει και αργότερα την έβαλα σε ένα σκουπόξυλο και αφού έκλεινα τα μάτια στα παιδάκια τους έδινα το ρόπαλο και είχαν 3 ευκαιρίες...

Το τι γέλιο ρίξαμε δε φαντάζεσαι...

Θα το κρατήσω λοιπόν κάθε χρόνο αλλά του χρόνου θα την φτιάξω μόνη μου...

Με το καλό τα γενέθλια σας....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμείς κάθε χρόνο παίρνουμε την πινιάτα από το www.styleconcept.gr που μας στέλνει πάντα και καταπληκτικές ψυχαγωγούς για τα παιδιά. Επειδή φέτος δεν ήθελα να την κρεμάσουμε από το φωτιστικό, προς αποφυγήν ατυχημάτων, από την πινιάτα κρέμονταν κορδέλες τις οποίες τραβούσαν με δύναμη τα παιδιά μέχρι να την ανοίξουν. Αν θυμάμαι καλά, η πινιάτα γεμισμένη με λιχουδιές και παιχνιδάκια κόστισε 30 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Στα περσυνά γενεθλια της Μυρτώς την ειχα φτιάξει μόνη μο. Δεν ηταν σαν τις αγοραστές εμφανισιακά αλλα τα παιδια ξετρελλάθηκαν. Τη σπάσαμε στην πυλωτή αφου την κρεμάσαμε απο ενα δοκάρι. Την ειχα γεμίσει με λιχουδίτσες, μαγνητάκια για το ψυγείο, αυτοκόλλητα. Εγινε χαμός... θα το κάνω και φέτος....Το ευχαριστήθηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έφτιαξα πινιάτα με μπαλόνι και αλευρόκολλα (2 νερό, 1 αλεύρι, 2 στρώσεις χαρτιά (με τις 3 σπάει δύσκολα). Δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο, απλά πρέπει να πετύχεις ημέρες που να έχει ήλιο, για να στεγνώσει φυσιολογικά (το καλοριφέρ δεν ενδείκνυται, είναι δοκιμασμένο).

Την είχα γεμίζει με λιχουδιές και μικρά δωράκια (μολύβια, σβύστρες, ξύστρες, φο μπιζού).

Δεν ξέρω να βάζω φωτο, αν μπορεί κάποια να μου πει πώς γίνεται...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έφτιαξα πινιάτα με μπαλόνι και αλευρόκολλα (2 νερό, 1 αλεύρι, 2 στρώσεις χαρτιά (με τις 3 σπάει δύσκολα). Δεν ήταν ιδιαίτερα δύσκολο, απλά πρέπει να πετύχεις ημέρες που να έχει ήλιο, για να στεγνώσει φυσιολογικά (το καλοριφέρ δεν ενδείκνυται, είναι δοκιμασμένο).

Την είχα γεμίζει με λιχουδιές και μικρά δωράκια (μολύβια, σβύστρες, ξύστρες, φο μπιζού).

Δεν ξέρω να βάζω φωτο, αν μπορεί κάποια να μου πει πώς γίνεται...

Μαριάννα , που την κρέμασες για να την σπάσουν τα παιδιά και με τί την έσπασαν;;;

Link to comment
Share on other sites

Είχα πάρει μια κορδέλα ενόργανης από τα Jumbo (ροζ - ασημί, διότι το θέμα ήταν οι πριγκίπισσες), έβγαλα την κορδέλα και κράτησα το μπαστούνι. Την πινιάτα τελικά την κρατούσε ο σύζυγος (ευτυχώς είναι ψηλός :lol:), δεν βόλεψε να την κρεμάσω κάπου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
ερώτηξη ...αντέχει η πινιάτα απο τώρα για τον Γιούλιο:P που θέλω...???

 

Εξαρτάται από το τι θα βάλεις μέσα. Καλύτερα να τη φτιάξεις καμιά δεκαριά μέρες πριν, διότι, αν βάλεις σοκολάτες, σοκοφρέτες κ.λπ., θα λιώσουν από τη ζέστη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια φίλη μου έφτιαξε αυτήν

είναι πολύ γλυκούλα :-) .

 

Σχετικά με τα γλυκά... κάλο είναι ειδικά το καλοκαίρι ,αν όντως μπουν στην πινιάτα σοκολάτες και σοκολατάκια

- και σε περίπτωση που τις φτιάχνετε μόνες σας -

 

να τις αφήνεται ανοιχτές από πάνω για να μπαίνουν τα γλυκάκια τελευταία μέρα

 

78558330.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!

 

έτσι σκόπευα έλεγα και εγώ να κάνω να την αφήσω τελευταίες 2-3 μέρες να την γεμίσω....το θέμα είναι στρούμφ...που θα πάει κάπως θα τον κάνω...:cool:

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kαλησπερα σε ολες τις μαμαδες

 

Θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με τις πινιατες.Σκεφτομαι να παρω μια για το παρτυ της μικρης μου αλλα δεν εχουμε ξαναπαρει.Θα τις αρεσει η δεν θα ασχοληθει καθολου.Πηρε καμια σας πινιατα και αν ναι πως αντεδρασαν τα παιδια; Επισης ποσο την αγορασατε; Εχω δει εξωφρενικες τιμες!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πηρε καμια σας πινιατα και αν ναι πως αντεδρασαν τα παιδια;

 

Δεν πήραμε εμείς, αλλά ήμασταν σε ένα πάρτυ που είχε, και θα σου πω μόνο το εξής: για την περίπτωση που υπάρχει κανένα πολύ ευαίσθητο παιδάκι, προτίμησε πινιάτα με ουδέτερο σχήμα, π.χ. καρδιά, μπάλα, όχι ζωάκι ή ανθρωπόμορφη φιγούρα. Εκεί που πήγαμε ήταν αρκουδάκι, και η κόρη μου είχε στενοχωρηθεί πολύ που το χτυπούσαν κι όταν ερχόταν η σειρά της το χαΐδευε με το μπαστούνι.

Link to comment
Share on other sites

Δεν πήραμε εμείς, αλλά ήμασταν σε ένα πάρτυ που είχε, και θα σου πω μόνο το εξής: για την περίπτωση που υπάρχει κανένα πολύ ευαίσθητο παιδάκι, προτίμησε πινιάτα με ουδέτερο σχήμα, π.χ. καρδιά, μπάλα, όχι ζωάκι ή ανθρωπόμορφη φιγούρα. Εκεί που πήγαμε ήταν αρκουδάκι, και η κόρη μου είχε στενοχωρηθεί πολύ που το χτυπούσαν κι όταν ερχόταν η σειρά της το χαΐδευε με το μπαστούνι.

 

 

Απιστευτο τι μπορει να συμβει.

Βρηκα πινιατα σε ενα ουδετερο σχημα με εικονα που διαλεγω εγω,λογικα κατι σε hello kitty το βλεπω και κοστιζει 25 ? ειναι καλα;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...