Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ζωακια από felt: Τα φωτα σας!!!!


Recommended Posts

Ελενάκι σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Η αλήθεια είναι οτι μου αρεσουν πολλά πράγματα!!Το θέμα είναι ότι δεν έχω το χρόνο να κάνω περισσότερα.

Μιαμαμα ωραία τα λουλουδάκια και φτιάχνει πολύ ωραία πραγματάκια η κοπελα. Εγινα αναγνωστρια της κιόλας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 144
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια,έκανα μια τυχαία ανακάλυψη!Αντί για το υλικό που γεμίζουν τα μαξιλάρια,μπορείτε να χρησιμοποιήσετε κομμάτια από τούλι,που ενδεχομένως σας έχουν μείνει από μπομπονιέρες,για να γεμίσετε τα ζωάκια σας.Επειδή είμαι σαβουρομαζώχτρα και τα κρατάω όλα,έπιασα πριν λίγο μια χούφτα τούλια για να τα αποθηκεύσω και μου ήρθε αμέσως η ιδέα αυτή,γιατί στην αφή μου θύμιζαν πολύ το άλλο μαλακό υλικό.Θα το εφαρμόσω σύντομα!!

(Και μην βαράτε,δεν είπα ότι ανακάλυψα και την πυρίτιδα!!:lol::lol:)

Link to comment
Share on other sites

καλή ιδέα cristina!!συνονόματη !!

πένυ εγώ σε "παρακολουθώ" καιρό!!έχω κολλήσει με το μπλογκ σου!!

είδες σπίτια?κι εγώ κολλάω με κάτι τέτοια!!όλο στο ίντερνετ είμαι και χαζεύω!!

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλλη μια ιδεα ειναι αν εχετε καποιο παλιο αρκουδακι των παιδιων κ δεν το θελετε χρησιμοποιηστε το περιεχομενο του η ακομα κ απο ενα μαξιλαρι παλιο...

Link to comment
Share on other sites

Ελενάκι σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια!! Η αλήθεια είναι οτι μου αρεσουν πολλά πράγματα!!Το θέμα είναι ότι δεν έχω το χρόνο να κάνω περισσότερα.

φαντασου να ειχες κ πολυ χρονο... κ γενικα οτι φτιαχνεις ειναι τελειο...να τολμησω να σε ρωτησω κατι:oops::oops: μου αρεσει πολυ ο καθρεπτης σου...απο που????:D

Link to comment
Share on other sites

πενυ μου το μπλοκ σου το εχω δει απο καιρο:wink:και ειμαι και αναγνωστρια!

δεν νομιζω να χρειαζεται να σου πω οτι φτιαχνεις υπεροχα πραγματα:D

τωρα για το felt που λετε μπορεις να φτιαξεις παπαδες ειναι φοβερο διακοσμητικο σε μπλουζες δηλ περνεις ενα απλο μακο και φτιαχνεις επανω λουλουδια σπιτακια ζωακια η οτι αλλο σου κατεβει στο κεφαλι!!!!!!!!!!επισης σε εσαρπες ακομα και σε παπουτσια

τωρα μπορεις να πας σε καταστηματα που πουλανε το μαλλι και σιγουρα καποιος θα ειναι προθυμος για να σου δειξει και πολλα βιντεακια απο το youtube μην νομιζεις οι πιο πολυ απο εκει μαθαμε ;)

insekten-0042.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσια τίποτα δεν έχουμε εδώ!!Μου έσπασαν τα νεύρα ξεποδαριάστηκα σήμερα να ψάχνω τσόχα και γέμισμα μαξιλαριών ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Ελενα τον καθρεφτη μου τον έχω πάρει από ένα μαγαζί στο Ναυπλιο.Πάω να σκάσω και με αυτόν!! Μου ριξε η μάνα μου ενα αποσμητικό πάνω και του έφυγε το λούστρο.

Γιουλα εσύ έχεις blog?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τα βιντεάκια που βρίσκω για felt στο youtube δεν είναι με τσόχα,αλλά κάτι σαν μαλλί,άλλο υλικό είναι αυτό??

α καλά κατάλαβα κι εγώ δεν θα βρίσκω εδώ τίποτα,ελπίζω στα τζάμπο μόνο...

pPyfp1.png

IxVpp1.png

Link to comment
Share on other sites

τα βιντεάκια που βρίσκω για felt στο youtube δεν είναι με τσόχα,αλλά κάτι σαν μαλλί,άλλο υλικό είναι αυτό??

α καλά κατάλαβα κι εγώ δεν θα βρίσκω εδώ τίποτα,ελπίζω στα τζάμπο μόνο...

 

 

Και η τσόχα και αυτό το υλικό έτσι ονομάζονται.Αυτό το μαλλί που είδες έχει 2 τρόπους κατασκευής.Ο ένας είναι με νερό και σαπούνι και ο άλλος με μια ειδική βελόνα.Μπορείς να κάνεις πολύ όμορφα πράγματα και με αυτό το μαλλί,αλλά νομίζω ότι είναι λίγο πιο άγριο στην αφή.

Φύλλα τσόχας έχει σίγουρα το jumbo,γιατί έχω πάρει και εγώ,απλά είναι σχετικά μικρά κομμάτια.Για αρχή,μια χαρά είναι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελενα τον καθρεφτη μου τον έχω πάρει από ένα μαγαζί στο Ναυπλιο.Πάω να σκάσω και με αυτόν!! Μου ριξε η μάνα μου ενα αποσμητικό πάνω και του έφυγε το λούστρο.

 

Μήπως ήταν καλοκαίρι και ήθελε να τον προστατέψει από την κακοσμία???:P:p:p:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελενα τον καθρεφτη μου τον έχω πάρει από ένα μαγαζί στο Ναυπλιο.Πάω να σκάσω και με αυτόν!! Μου ριξε η μάνα μου ενα αποσμητικό πάνω και του έφυγε το λούστρο.

 

Μήπως ήταν καλοκαίρι και ήθελε να τον προστατέψει από την κακοσμία???:P:p:p:lol::lol::lol:

Πριν από 20 μερες έγινε το κακό!! 3 απανωτα εγκεφαλικα σου λέω!!! Το θέμα είν αι ότι εδώ που το πηγα μου ειπαν δεν φτιάχνεται γιατί έιναι δρυς και ρουφάει και θα φαίνεται πιο σκουρο. Θα το ψάξω.Δεν μπορώ να το βλέπω έτσι....

Link to comment
Share on other sites

αυτη ειναι η κλωστη:D

http://www.kounias.gr/products.php?p=1317&c=71&prodsperpage=15&&l=1&category=Είδη Κεντήματος&title=Κοτόν Περλέ Ν.5 ματσάκι Dmc

 

για να ξερεις τουλαχιστον τι να ζητας:D

 

 

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλά κορίτσια τίποτα δεν έχουμε εδώ!!Μου έσπασαν τα νεύρα ξεποδαριάστηκα σήμερα να ψάχνω τσόχα και γέμισμα μαξιλαριών ΠΟΥΘΕΝΑ!!!

Ελενα τον καθρεφτη μου τον έχω πάρει από ένα μαγαζί στο Ναυπλιο.Πάω να σκάσω και με αυτόν!! Μου ριξε η μάνα μου ενα αποσμητικό πάνω και του έφυγε το λούστρο.

Γιουλα εσύ έχεις blog?

 

ευχαριστω πολυ αλλα ναυπλιο:( πολυ μακρια!!!! αλλα αν ψαξω λιγο εδω θα το βρω πιστευω αν οχι ιδιο παρομοιο...μου αρεσει που εχει το ραφακι για τα κλειδια η τεσπα τα βασικα που θελεις να εχεις διπλα στην πορτα που εχω χωρο κ θελω να βαλω καθρεφτη....

Link to comment
Share on other sites

thanks cristina!

αυτή η κλωστή νομίζω μοιάζει με αυτές που κεντούσαμε παλιά...κάτι πίνακες κλπ...ή κάνω λάθος?

 

 

Κι εμένα αυτή την κλωστή μου θυμίζει!!!Είχα κεντήσει ένα σωρό πράγματα στο Δημοτικό!!!Μέχρι που μια φορά,κέντησα μαζί και την φούστα μου κατά λάθος,έτσι όπως το είχα ακουμπήσει στα γόνατά μου και το σταμάτησα το άθλημα!!:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...