Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΥΠΝΙΕΣ ΣΤΟ ΤΡΙΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ


Recommended Posts

Αυτό συμβαίνει και σε εμενα με το που μπήκα στο 2ο τρίμηνο, μολις ξυπνήσω το βράδυ για οποιοδήποτε λόγο οτι ωρα και αν ειναι πάει ο υπνος μου μετα, οπότε κοβω βολτες,στριφογυριζω στο κρεβατι, κανω δουλειες. Μέχρι που ημουν στο 1ο τριμηνο και εγω κοιμομουν μεσημερι-βραδυ και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Υπομονη και σε σένα λοιπόν

Γιώργος 26.10.2002 Άγγελος 12.07.2007 Εμμανουέλα 02.03.2012 Παναγιώτης 02.02.2015

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 175
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλησπερα. ειμαι 24 εβδομαδων, και εδω και 10 μερες περιπου εχω μεγαλο θεμα με τον υπνο. κοιμαμαι γυρω στις 12 και 7 η ωρα ειμαι στο ποδι. βεβαια η αληθεια ειναι οτι ακουω το ξυπνητηρι του αντρα μου η οποιοδηποτε αλλο θορυβο απο το κατω πατωμα, και μετα οσο και αν νυσταζω δεν μπορω να ξανακοιμηθω. με πιανει υπερενταση αρχιζω να σκεφτομαι διαφορα, και ο υπνος αντε γεια! το μεσημερι δε ενω κοιμαται και η μικρη μου(3 ετων) και επικρατει απολυτη ησυχια εγω δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα. μεχρι και πριν απο 10 μερες κοιμομουν μια χαρα μεσημερι-βραδυ. τι να κανω? τα νευρα μου! και να πω οτι δεν νυσταζω...

 

Μαρία για να σε καθησυχάσω και να δεις ότι υπάρχουν και χειρότερα , εγω ειμαι στην 27 εβδομάδα και εχω 1 εβδομάδα τωρα να κοιμηθώ καλά..κοιμάμαι καθε βραδυ μετα τις 12 , κάθε 30 λεπτα ξυπνάω απο πόνους στην μέση και στην πλάτη (δεν βολεύομαι κιόλας, είναι και η συχνοουρία μέσα σε όλα:?:?:?) και απο τις 5 το πρωι ειμαι στο πόδι..Μεσημέρι δεν μπορώ να κοιμηθώ δεν ξέρω γιατι και πιστεψε με ειχα αποκτησει καλη σχέση με τον υπνο μετα τον 3 μήνα..:wink:;-)...όσο γιαυτό που λές ότι νυσταζεις και δεν μπορείς να κοιμηθείς σε ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩΩΩΩΩΩ...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα. ειμαι 24 εβδομαδων, και εδω και 10 μερες περιπου εχω μεγαλο θεμα με τον υπνο. κοιμαμαι γυρω στις 12 και 7 η ωρα ειμαι στο ποδι. βεβαια η αληθεια ειναι οτι ακουω το ξυπνητηρι του αντρα μου η οποιοδηποτε αλλο θορυβο απο το κατω πατωμα, και μετα οσο και αν νυσταζω δεν μπορω να ξανακοιμηθω. με πιανει υπερενταση αρχιζω να σκεφτομαι διαφορα, και ο υπνος αντε γεια! το μεσημερι δε ενω κοιμαται και η μικρη μου(3 ετων) και επικρατει απολυτη ησυχια εγω δεν μπορω να κοιμηθω με τιποτα. μεχρι και πριν απο 10 μερες κοιμομουν μια χαρα μεσημερι-βραδυ. τι να κανω? τα νευρα μου! και να πω οτι δεν νυσταζω...

το ιδιο προβλημα εχω και εγω τον τελευταιο καιρο....νυσταζω αλλα με τιποτα δεν με πιανει ο υπνοσ.....κοιμαμαι 4 ηωρα τα ξημερωματα,χτυπαει το ξυπνητηρι απο το αμορε για την δουλεια 7 ηωρα....και μετα το ματι γαριδα....:oops::oops::oops:αρχισα να μην βολευομαι οταν κοιμαμαι,αρχιζω να γυρναω με δυσκολια....και οταν κοιμαμαι καθε μια ωρα νταν παω τουαλετα....δραμα κατασταση:(:(:(το μονο που μπορουμε να κανουμε ειναι υπομονη....δεν υπαρχει αλλη λυση...... με το καλο το νινι σου!!!:mrgreen::mrgreen:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Αυπνίες είχα κι εγώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου και κατά διαστημάτα με πιάνουν πάλι αλλά ευτυχώς είναι παροδικές. Και οταν γράφω αυπνίες εννοώ να είμαι με 2~3 ώρες ύπνου την ημέρα.:?

Αυτό όμως που είχα καταλάβει είναι οτι οι αυπνίες μου ήταν άρρηκτα συνδεδεμένες με κάποια περίοδο άγχους και στρες...μα λίγο μα πολύ εκείνο το διάστημα ήμουν πάντα αγχωμένη.

Μήπως και σε σένα σου συμβαίνει το ίδιο?

Πάντως εμένα με βοήθησαν πολύ τα χαλαρωτικά μπανάκια και ένα ποτήρι χλιαρό γάλα προ ύπνου.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Καλά οι αϋπνίες του 3ου τριμηνου και ειδικά του 9ου μήνα, δεν παλεύονται!!! Εγώ κλασσικά πέφτω για ύπνο κατά τις 11 με 12 και οπωσδήποτε ξυπνάω κατά τις 4 ή 5 για μιάμιση με δύο ώρες προτού με ξαναπάρει ο ύπνος. Πολύ κουραστικό. Απ' τη μία λες να ανακτήσεις δυνάμεις για όταν θα έρθει το μωρό, απ' την άλλη όμως φαίνεται ότι η φυση μας προετοιμάζει για τα ξενύχτια που θα ακολουθήσουν!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα που σας βρηκα γιατι εχω αγανακτησει..ελεγα οτι μονο εγω εχω αυπνιες..ακριβως τα ιδια πεφτω για υπνο μετα τις 12 σιγουρα κ κατα τις 5 ξυπναω γιατι εχουμε κ τις συχνοουριες..εεε απο εκεινη την ωρα οσο κ να νυσταζω υπνος δεν μου κολλαει!! μια δεν βολευομαι,μια με ποναει η πλατη η' η μεση..καλα για την μπεμπα δεν το συζητω κλωτσαει ασταματητα..με προετοιμαζει φενεται για τα ξενυχτια που θα περασουμε μετα την γεννα!!!:P

Xc60p3.png ghL0p3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια και με το καλό τα μωράκια μας!!!

Και γω τα ίδια έχω,με αυπνίες και πόνους.Εγώ ξυπνάω κάθε 1,5 με 2 ώρες για τουαλέτα το βράδυ,για να κοιμηθώ μετά θέλω αρκετή ώρα,και όσο για τους πόνους δεν παλεύονται με τίποτα,μέση,γοφοί,κοιλιά,όλα μαζί πονάνε!!!

Αν κάνω το λάθος και κοιμηθώ το μεσημέρι έστω και μισή ώρα,το βράδυ το μάτι δεν κλείνει με τίποτα,όσο καλή σχέση και αν είχα προ εγκυμοσύνης με τον ύπνο.

Αυτά όμως δεν έχουν σημασία όσο και αν μας κουράζουνε,σημασία έχουν να μπεμπάκια μας να είναι καλά,γι'αυτό υπομονή και θα αποζημιωθούμε γρήγορα!!!Εύχομαι τα καλύτερα σε όλες μας!:)

cwxNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Μια από τα ίδια και εγώ. Ξαπλώνω κατά τις 10.30 και παλεύω να κοιμηθώ κατά τις 12.30 στις 3.30 ξυπνάω, τρώω τοστ, ψωμι με βουτυρο και μαρμελάδα κάνω ζεστο γάλα βλέπω ότι σαχλαμάρα έχει η τηλεόραση και κατά τις 6 παρά πάλι για ύπνο μέχρι τις 9. Έχω και το σκυλάκι μου που εδω και ένα μήνα έρχεται και χώνεται στην αγκαλιά μου και με ξυπνάει. Αλλά είναι οπως το λετε η φύση μας ετοιμάζει για τα ξενύχτια. Βεβαια έχει μπουκώσει και η μύτη μου οποτε αναπνεω από το στομα (εννοειται ροχαλίζοντας) και εχω και τον άντρα μου να λεει μέσα στον ύπνο του "αμαν πια"...χαχαχα. Κατά τα άλλα τέλεια!!!

iHQAp2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κατα αρχην ευχομαι σε ολες καλη λευτερια!

Και εχω να πω που ειστε ακομα οι αυπνιες ξεκινανε μετα τη γεννα οποτε ηρεμια καντε οτι ειναι να κανετε για τον εαυτο σας τωρα πριν την ελευση του νεου μελους στην οικογενεια μετα ολα αλλαζουν!

Μια συμβουλη ειναι πολλα νερα περπατημα εαν το επιτρεπει ο γιατρος και για τον υπνο πιειτε κατι ζεστο και παρτε ενα μαξιλαρι θηλασμου θα σας διευκολυνει στην σταση του σωματος ωστε να μην σας ενοχλει η κοιλιτσα!

Link to comment
Share on other sites

Γενικά δεν έχω κοιμηθεί καλά σε όλη την διάρκεια της εγκυμοσύνης....αλλα τον τελευταίο μήνα δεν νυστάζω καθόλου!Πέφτω για ύπνο κατά τις 12, σηκώνομαι τουλάχιστον 3 φορές για τουαλέτα και κοιτάζω ανυπόμονα απο το παράθυρο να δω οτι ξημέρωσε για να σηκωθώ!!!!

Αφού όταν μου λένε για τα ξενυχτια που με περιμενουν τις πρωτες μερες με τον μπεμπη...μου φαινεται αστειο :shock: τουλαχιστον τοτε θα ειναι γλυκο το ξενυχτι...φανταζομαι!:mrgreen:

r1OMp3.png

ts7Bp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Είμαι στη 33η εβδομάδα και τις τελευταίες μέρες, ενώ νυστάζω δε μπορώ να κοιμηθώ λόγω της κοιλιάς μου!!!! Δε βολεύομαι σε καμία στάση..... Το αντιμετωπίσατε κι εσείς ή μόνο εγώ;;;;

iyuNp3.png4hNCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Το χω κι εγώ, μέχρι να βρω τη στάση που με βολεύει,ανάσκελα πνίγομαι,δεν μπορώ να αναπνεύσω, πλάι κλωτσάει το μωρό συνέχεια αλλά άμα τα καταφέρω ρίχνω κάτι ύπνους τώρα τελευταία,το ευχαριστιέμαι.Γεμίζω μπαταρίες μάλλον για μετά.

Link to comment
Share on other sites

Αχ! Κι εγώ μία από τα ίδια, σε όλη την εγκυμοσύνη κοιμήθηκα αρκετά μέχρι το 2ο μήνα. Μετά μέχρι 5ο είχα πολύ σοβαρό πρόβλημα με εμετούς, την έβγαλα πολλές μέρες στο νοσοκομείο και τώρα στην 32η εβδομάδα μία οι πόνοι στη μέση και τα πόδια, μία που ξυπνάει το μωρό και κλωτσάει συνέχεια, μία οι εφιάλτες πάει ο ύπνος!

Γελάω τόσο όταν μου λένε κοιμήσου τώρα γιατί θα ξενυχτάς μετά!!!Θα ξενυχτάω αλλά θα την κρατάω στην αγκαλιά μου!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια

Ειμαι σην 27 εβδομαδα και εδώ και ένα μήνα υποφέρω απο αυπνίες.Δεν κοιμάμαι καθόλου καλά το βράδυ.Ξυπνάω ανα 2 με 3 ώρες. έχω και το σύζηγο που ροχαλίζει σαν να μην πώ.

Ανησυχώ μήπως έχω κάτι πιο σοβαρό.Σας συμβαίνει και εσας?

Στο τσακ είμαι να πάω σε γιατρό .Ο άντρας μου μου λέει οτι εγώ εχώ τπ πρόβλημα και οχι αυτός που ροχαλίζει.

Κορίτσια δεν αντέχω άλλο.Στην πρώτη εγκυμοσύνη δεν ήταν έτσι.Κοιμόμουνα κανονικά μόνο όταν μπήκα στο μήνα μου είχα καούρες και τέτοια αλλά όμορφο που δεν με άφηναν.Τώρα δεν έχω τίποτα απο όλα αυτά.

Επίσης να σας πω οτι ο μικρός δεν ξυπνάει τα βράδια (σπάνια)αρά δεν εχώ αυπνίες λόγω του μικρού.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και με το καλό το μπεμπακι σου. εγω στην εγκυμοσυνη ειχα αυπνιες απο πολυ νωρις. απο τον 3 μηνα μεχρι και που γεννησα γυρνουσα σαν την ταραντουλα ολη νυχτα. Οχι οτι υπήρχε ιδιαιτερος λόγος πχ να μην βολευομαι ή να διψαω ή να θελω πιπι.....ετσι απλώς ειχα αυπνίες. το μόνο που βοηθησε λιγο(μη φανταστείς) ηταν το trofocort(μαγνησιο 2-6 καψουλες την ημερα),και επισης η μαξιλάρα εγκυμοσυνης που με βοηθησε να βολευτω λιγο στο υπερδιπλο κρεβατι απο το οποιο φυσικα ο αντρουλης ειχε παρει ποδι κοινος. ρωτα τον γιατρό σου για μαγνησιο λοιπον και αν ηδη παιρνεις, πες του να το αυξησει.

s-age.png[/img]Z7Txp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μαγνήσιο παίρνω 4 χαπάκια την ημέρα. Ο άντρας μου δεν λέει να φύγει απο το κρεββάτι μίας και θεωρεί οτι το πρόβλημα το έχω εγώ!!!Με αποτέλεσμα να την βγάζω στο καναπέ.

Link to comment
Share on other sites

υποφερω.απλα υποφερω.την τελευταια εβδομαδα τις ελαχιστες (2-3) ωρες που κοιμαμαι και αυτές σπαστά, βλέπω απαίσια όνειρα και σηκώνομαι άρρωστη απο ανησυχία.στην προηγουμενη εγκυμοσύνη μου από την αρχή είχα πολλά προβλήματα ύπνου, με αποτελεσμα να κοιμαμαι στον καναπε του σαλονιού 6 -10 το πρωι.τοτε βεβαια είχα και εμετούς, καούρες αλλά και τρομερή ανησυχία στα πόδια, ταχυπαλμίες και δέκατα.γενικά ο ύπνος στην εγκυμοσύνη δεν ειναι το φόρτε μου. απο σήμερα θα ξεκινησω τα χαμομήλια μπας και ηρεμήσει λίγο το νέυρο.δεν παλεύεται....και σε λίγο -πρώ τα ο Θεός- έρχονται βαρβάτα ξενύχτια.πώς θα τα καταφέρω δεν ξέρω...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά Ιωάννα...το δράμα μου και σήμερα δε λέγεται, νυστάζω οικτρά αλλά μόλις ξαπλώνω το υπερφορτωμένο με παγωτό στομάχι μου κάνει πόλεμο...

Καλά να πάθω! Τις προάλλες είχαμε ολονυκτία με τρελούς πόνους από φασολάδα.

Μου φαίνεται πρέπει να κόψω τελείως το φαγητό προ ύπνου και τα όσπρια το μεσημέρι...

Αντε να δούμε πότε θα κοιμηθούμε πάλι.

Α και χθες έπεσα 5 το πρωί (χωρίς να έχω φάει χαζομάρες) και 7μιση το μάτι γαρίδα...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Και από τις 22 του μήνα κοιμάμαι 12ωρα! Το άλλο άκρο! Μα που βάζω τόσο ύπνο πραγματικά δε ξέρω. Μήπως και ο υπερμετρος ύπνος οδηγεί στις αυπνίες μετά?

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

ωωω ναι... κ εγω αυπνίες...δεν μπορω να κοιμηθώ με τίποτα με το που μπηκα στην 37η εβδομάδα.όχι πως με πονάει κατι,αλλά απλώς δεν μπορω να κοιμηθώ... απο χθες έχω κ καούρες,αλλά πάλι καλά όχι πολλές.μα καλά λίγες ημέρες πριν γεννήσω με έπιασαν όλα????κ έχω κ την μικρή που ή θα στριφογυρνάει ή θα την πιάνει λόξυγγας κ θα τσαντίζεται κ θα πηγαίνει πάνω κάτω στην κοιλιά μου.τις κλωτσιές στα πλευρά δεν τις μετράω...άουτς....α!!έχει κ κουνούπια κ ζέστη...ξέχασα κάτι???

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοριτσια καλησπερα!!ειμαι καινουρια στο forum και φυσικα ετοιμαζομαι να γινω και καινουρια μανουλα!!!μπηκα στον 8ο και ο υπνος εχει παει περιπατο!!!!η αληθεια ειναι οτι και στο πρωτο τριμηνο κοιμομουνα ελαχιστα γιατι ειχα τρομερες ανακατωσουρες αλλα στο 2ο τριμηνο ηρεμησα καπως.τωρα ομως εχω βρυκολακιασει εντελως!!!!!η μπεμπα κουνιεται και κλωτσαει ολο το βραδυ,ζεσατινομαι συνεχεια, η μυτη βουλωμενη και φυσικα ο αντρας μου, ευγενικα παντα, με εχει στειλει σε αλλο δωματιο διοτι δεν τον αφηνα να κοιμηθει!!!!τελικα καταφερνω να κοιμηθω καμια ωρα το πρωι αλλα μετα σηκωνομαι για δουλεια και οπως καταλαβαινετε ειμαι κομματια:cry:και σε ολα αυτα πρεπει να προσθεσω τις απιστευτες καουρες αλλα και ενα εντονο αγχος!!!!ευτυχως οταν μπηκα σε αυτο το forum και διαβασα οτι ειναι κι αλλες σαν και μενα ενιωσα λιγο καλυτερα γιατι νομιζα οτι τρελαινομαι!!!!μου δωσατε κουραγιο:-):smile::-)σε λιγο παω να ξαπλωσω αλλα ετοιμαζομαι ψυχολογικα για αλλη μια ολονυκτια!!!!καλο κουραγιο σε ολες μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να βολευτώ με τίποτα, ανάσκελα ζαλίζομαι, στο πλάι τραβάει η κοιλιά, άσε που η μικρή παραπονιέται ?στριμώχνεται? ή απλά βρίσκει χώρο και αρχίζει να βαράει σαν τρελή, πράγμα που κρατάει φυσικά όλη νύχτα(χι χι).

Η αλήθεια είναι ότι ροχαλίζει και ο άντρας μου ρε κορίτσια πάρα πολύ οπότε νευριάζω κιόλας και δυσκολεύομαι ακόμα περισότερο να κοιμηθώ αλλά δεν μπορώ να του πω και τίποτα γιατί τώρα τελευταία πετάω και εγώ κάτι ορθοπεταλιές, να φανταστείτε ξυπνάω τον εαυτό μου !!! ο κακομοίρης φυσικά δεν μου λέει τίποτα αλλά είμαι σίγουρη ότι μέσα του γελάει επειδή πάντα τον πείραζα το κουσουράκι του.....Α τι λέγαμε?

Μετά αφού λοιπόν καταφέρω να κοιμηθώ θα ξυπνήσω άλλες τρεις τέσσερις φορές για πιπί, άντε να ξαναβολευτείς μετά, άντε να ξαναπείς ευγενικά στον σύντροφό να αλλάξει πλευρό ( και καλά για να τον πάρεις αγκαλίτσα) .... Η ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ, ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Από τη μέρα που μπήκα στον 7ο δεν κοιμάμαι ιδιαίτερα.. 5-6 ώρες είναι επιτυχία. Έχω μπει στην 30ή και χτες βράδυ κοιμήθηκα 4 ώρες με διακοπές για τουαλέτα. Βάλε τη δυσφορία, τη δύσπνοια ώρες-ώρες, τη νευρικότητα που με πιάνει, το ότι χρειάζομαι 500 μαξιλάρια για να είμαι ψιλοκαθιστή και το ότι δεν μ' αφήνουν να κοιμάμαι στο δεξί πλάι... τι θα κάνω?:confused: Κάθε μέρα σκέφτομαι τη μέρα που θα γεννήσω με χαρά, και τις μέρες της λοχείας με το μωρό που θα ξυπνάει ανά δίωρο με τρόμο!:-(

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Από τη μέρα που μπήκα στον 7ο δεν κοιμάμαι ιδιαίτερα.. 5-6 ώρες είναι επιτυχία. Έχω μπει στην 30ή και χτες βράδυ κοιμήθηκα 4 ώρες με διακοπές για τουαλέτα. Βάλε τη δυσφορία, τη δύσπνοια ώρες-ώρες, τη νευρικότητα που με πιάνει, το ότι χρειάζομαι 500 μαξιλάρια για να είμαι ψιλοκαθιστή και το ότι δεν μ' αφήνουν να κοιμάμαι στο δεξί πλάι... τι θα κάνω?:confused: Κάθε μέρα σκέφτομαι τη μέρα που θα γεννήσω με χαρά, και τις μέρες της λοχείας με το μωρό που θα ξυπνάει ανά δίωρο με τρόμο!:-(
καλη σου μερα skybeam!ειμαι στο ιδιο club εδω και κατι εβδομαδες.ειμαι στην 35 εβδ σχεδον 36η και εχω απιστευτη αυπνια,με τη διαφορα οτι δεν αισθανομαι κοπωση παρολο που δεν κοιμαμαι πολυ!εχω διαβασει τα απαντα.....ο υπνος δεν ερχεται με τιποτα!εγω τραβαω και αλλο ζορι!ειμαι μονη μου στην πολη που μενω(οι γονεις μου και ο αδερφος μου με την οικογενεια του μενουν αλλου)οποτε βιωνω πολλες ωρες μοναξιας,αφου ο αντρας μου δουλευει πολλες ωρες!καλη και η παρεα της πεθερας μου αλλα ποσο?αλλο πραγμα η μανα!παρηγοριεμαι λεγοντας οτι εφαγα το γαιδαρο ομως!εμενα ειναι το πρωτο μου μωρακι και ειναι αγορακι!εσενα?:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P
Link to comment
Share on other sites

καλη και η παρεα της πεθερας μου αλλα ποσο?αλλο πραγμα η μανα!παρηγοριεμαι λεγοντας οτι εφαγα το γαιδαρο ομως!εμενα ειναι το πρωτο μου μωρακι και ειναι αγορακι!εσενα?:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Kαταλαβαίνω ότι στο τέλος η πεθερά καταντάει βαρετή παρά τις καλές προθέσεις... αλλά φρόντισε να την εκτιμήσεις και να την "εκμεταλλευτείς" στο θέμα της βοήθειας (όχι κακοπροαίρετα βέβαια). Όπως και το γεγονός ότι η μαμά σου ζει, έστω και μακρυά και θα έρθει όταν τη χρειαστείς! Μούρλανέ τη στα τηλέφωνα και στα γλυκόλογα!:wink:

 

Δεν έχω ούτε μαμά ούτε πεθερά και είναι και μένα το πρώτο μου και αγοράκι.:rolleyes:

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...