Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σκληρυνση κατα πλακας?


Recommended Posts

Γεια σας η 18χρονη κορη μου πριν λιγες μερες παρουσιασε κατι θαμπαδες και στα δυο της ματια.Εγω θεωρησα οτι επειδη εχει μυωπια θα της ανεβηκε και πηγαμε οφθαλμιατρο μετα απο λεπτομερης εξεταση μου ειπε οτι δεν βλεπει κατι αλλα να κανει μια μαγνητικη εγκεφαλου.Οταν την ρωτησα τη ψαχνουμε μου ειπε για ΣΚΠ επαθα σοκ.Σημερα το βραδυ εχουμε ραντεβου για την μαγνητικη ειμαι ολο αγχος δεν μπορω να δουλεψω σκεφτομαι το κοριτσακι μου και κλαιω παρακαλαω το θεο να ειναι καλα το παιδι μου και δεν θελω τιποτε αλλο.Σας παρακαλω την θετικη σας σκεψη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ καλη μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην ειναι τπτ σοβαρο.Προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να σκεφτεσαι θετικα για να μη πανικοβληθει και η κορουλα σου.

Link to comment
Share on other sites

Αχ καλη μου ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να μην ειναι τπτ σοβαρο.Προσπαθησε να εισαι ηρεμη και να σκεφτεσαι θετικα για να μη πανικοβληθει και η κορουλα σου.

Η αληθεια ειναι οτι μπροστα της το παιζω ηρεμη και σιγουρα δεν πρεπει να πανικοβληθει,το εχει ομως μεσα στο μυαλο της γιατι χθες βραδυ ενω συζητουσαμε για ασχετα θεματα μου λεει φανταζεσαι εγω να κανω ονειρα και σχεδια για το μελλον και στην τελικη να εχω αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι ολόψυχα να πανε ολα καλα.

 

Καμμιά φορά οι γιατροί είναι υπερβολικοί.Μου εχει τύχει να πεσω σε γιατρό "ψείρα" και με αυτα που μου ελεγε με ειχε τρελανει.

dhtZp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αληθεια ειναι οτι μπροστα της το παιζω ηρεμη και σιγουρα δεν πρεπει να πανικοβληθει,το εχει ομως μεσα στο μυαλο της γιατι χθες βραδυ ενω συζητουσαμε για ασχετα θεματα μου λεει φανταζεσαι εγω να κανω ονειρα και σχεδια για το μελλον και στην τελικη να εχω αυτο?

 

Καταρχας τπτ και κανενας δε θα σταματησει ενα 18χρονο παιδι απο το να κανει ονειρα και να τα εκπληρωσει..αυτο να το θυμασαι κι εσυ καλα.Αλλα δεν υπαρχει λογος να γινονται τετοιες υποθετικες κουβεντες..ας κανει την εξεταση της και να δεις που ολα καλα θα πανε.Οι γιατροι οντως τα ψειριζουν πολλες φορες και καλα κανουν δλδ...αυτο ειναι το σωστο.Αλλα αυτο δε σημαινει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας τπτ και κανενας δε θα σταματησει ενα 18χρονο παιδι απο το να κανει ονειρα και να τα εκπληρωσει..αυτο να το θυμασαι κι εσυ καλα.Αλλα δεν υπαρχει λογος να γινονται τετοιες υποθετικες κουβεντες..ας κανει την εξεταση της και να δεις που ολα καλα θα πανε.Οι γιατροι οντως τα ψειριζουν πολλες φορες και καλα κανουν δλδ...αυτο ειναι το σωστο.Αλλα αυτο δε σημαινει κατι.

Ναι ετσι ειναι και εγω αυτο της ειπα.Σ ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Αλήθεια είναι αυτό.. όλες μας έχουμε τρομοκρατηθεί από γιατρούς..

και καλά κάνουν γιατί αν σου το πουν χαλαρά μπορεί και να το αμελήσεις..

Ψυχραιμία και πολύ πολύ πολύ καλά αποτελέσματα!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

smartaki09 μου, καλησπερα.

καταρχην σου στελνω ολοψυχα τις ευχες μου για καλα αποτελεσματα!!!

ηθελα να σου πω για μια φιλη μου 33 χρονων, η οποια ειχε ακριβως τι ιδιο συμπτωμα και εκανε μαγνητικη.

διαπιστωθηκε τελικα μια μορφη ΣΚΠ, η οποια φυσικα και δεν ειναι αυτο που ολοι ξερουμε.

δεν θα μεινει αναπηρη και αλλα τετοια..

εινια μια χαρα στην υγεια της, εργαζεται και ολα καλα.

βεβαια κανει θεραπεια αφου πρωτα το εψαξε παρα πολυ καλα και εκανε και παρακεντηση.

δεν θελω να σε τρομαξω, οι γιατροι της ειπαν πως η περιπτωση της ειναι σε παρα πολυ αρχικο σταδιο και μπορει και να θεραπευτει τελειως.

 

διατηρησε την ψυχραιμια σου κια ολα θα πανε καλα.

φιλια πολλα!!

668bab1939.png

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Διαφημίσεις

Λοιπον κοριτσια πηρα τις απαντησεις και ειναι οπως τα διαβαζω εγω ολα φυσιολογικα η γιατρος λειπει εξωτερικο και θα γυρισει Παρασκευη οποτε πρεπει να περιμενω,αλλα μου εφυγε η αγωνια που ειχα γιατι δεν εχει κατι σοβαρο.Θελω να σας ευχαριστησω που με στηριξατε για αλλη μια φορα.Ευχομαι να ειναι ειστε καλα εσεις και τα παιδακια σας και σε οσες τα περιμενουν με το καλο να τα παρουν στην αγκαλια τους.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοπελα μου...δοξα το Θεο.Ποτε να μη περασετε τετοια αγωνια ξανα.Δωσε ενα μεγαλο φιλι στην κορη σου και πες της να χαιρεται τη ζωουλα της και να χαμογελαει παντα!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον κοριτσια πηρα τις απαντησεις και ειναι οπως τα διαβαζω εγω ολα φυσιολογικα η γιατρος λειπει εξωτερικο και θα γυρισει Παρασκευη οποτε πρεπει να περιμενω,αλλα μου εφυγε η αγωνια που ειχα γιατι δεν εχει κατι σοβαρο.Θελω να σας ευχαριστησω που με στηριξατε για αλλη μια φορα.Ευχομαι να ειναι ειστε καλα εσεις και τα παιδακια σας και σε οσες τα περιμενουν με το καλο να τα παρουν στην αγκαλια τους.

 

Μπράβο βρε smartaki!!

Εσύ βέβαια έχασες 1-2 χρόνια απ'την ζωή σου αλλά χαλάλι της!

Πάντα καλά νέα!!!

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

πολύ χάρηκα με τα αποτελέσματα. Πέρασα κι εγώ απ αυτήν την διαδικασία όταν ήμουν περίπου 20! Μεγάλο σοκ αλλά ευτυχώς όλα καλά! Α, εγώ όλα τα συμπτώματα που είχα εμφανίσει (και είχα εμφανίσει αρκετά) ήταν εξ αιτίας άγχους....

tb2xm4.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...