Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΗΣ ΕΕΤΑΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ


Recommended Posts

δεν ΝΤΡΕΠΟΝΤΑΙ να παιζουν συνεχεια μαζι μας κ σε αρκετους δημους εχουν κλεισει τους βρεφονηπιακους...ειτε ανεργη ειτε εργαζομενη ο δημος πρεπει να φροντισει για θεσεις και σε αρκετους παιδικους τους στελνανε μονο για αιτηση απο εσπα....εμενα με πηραν μεσω εσπα αλλα απορω τι ιθα εκανα αν δε με παιρναν ειδικα με το μωρο.

ωτοσο εχω μια απορια 150 μορια πως βγαινουν????

 

αυτη την απορια την ειχα και εγω..ασε που νομιζα οτι το εισοδημα θα ηταν ο βασικος παραγοντας και τελικα στο αθροισμα μετραει λιγοτερο απο ολα..

κανω το σταυρο μου γιατι ημουν απο τους τυχερους αν και δεν πιστευα οτι εχω ελπιδες.νομιζω παντως πως επαιξε ρολο οτι δηλωσα δημοτικους σταθμους,οσοι δηλωσαν οπως συνιθιζεται πρωτα τους ιδιωτικους την πατησαν απο τις καραμπολεςπου γινονται με α,β,γ επιλογες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

οχι λαθος κανεις,,,στην αττικη τουλαχιστον το μεγαλο προβλημα ειναι με τους δημοσιους,,,δε καλυφθηκαν σχεδον ουτε το 1/10 των θεσεων που ειχανε βαλει .παραδειγμα στο σταθμο δημοσιο με 74 θεσεις μπηκανε 7 !!!!!σε σταθμο με 124 θεσεις μπηκανε 30 περιπου

 

 

αντε βγαλε ακρη,,,στοςυ ιδιωτικους επειδη εχει λιγες θεσεις καλυφθηκαν πιοπ γρηγορα οχι ομως και ολες,,,

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

έχω 2 ερωτήσεις!!

μπορεί κανείς να εξηγήσει πως είναι δυνατόν να έχω περισσότερα μόρια και να μην είμαι στην λίστα των ωφελούμενων????

ενστάσεις που γίνονται?????

 

συγνώμη!!!μετά από πιο προσεκτική μελέτη των αποτελεσμάτων είδα ότι είναι σωστά!!είχα τσεκάρει αντί για βρεφονηπιακούς τα αποτελέσματα των παιδικών!!:oops::oops::oops:

φρίκαρα όμως γιατί είμαι 1η επιλαχούσα σε δύο βρεφ. σταθμούς!!!:shock::shock:

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετη ωρα σερφαρισματος και προσπαθωντας να εξηγησω και εγω το ανεξηγητο αυτο δαιδαλωδες αινιγμα γιατι δεν καλυφθηκαν ολες οι θεσεις επεσα πανω στο http://www.dikaiologitika.gr ,ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΕΣΠΑ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥΣ ΣΤΑΘΜΟΥΣ 2012 -2013 και στην συνεχεια click στο ΑΙΤΗΣΗ ΚΑΙ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΜΗΤΕΡΕΣ , αν τρεξετε με τον κερσορα λιγο παρακατω 8α δειτε ενα "φανταστικο" πινακα με τιτλο Κατανομή του Προϋπολογισμού των Πράξεων ανά Περιφέρεια,καντε λοιπον ενα προχειρο (μπακαλιστικο) υπολογισμο στον αριθμο τον οφελειμενων γυναικων της περιοχης που ανηκεται και μια ελαχιστη υποτηθεμενη τιμη κοστους για το κα8ε παιδι ..... και δειτε οτι κατα 95 %(επειδη ειμαστε Ελληνες και η ελπιδα δεν πεθαινει ποτε) δεν εχουν κανει καποιο λαθος και τα αποτελεσματα ειναι οριστικα.... :(

Link to comment
Share on other sites

αυτη την απορια την ειχα και εγω..ασε που νομιζα οτι το εισοδημα θα ηταν ο βασικος παραγοντας και τελικα στο αθροισμα μετραει λιγοτερο απο ολα..

κανω το σταυρο μου γιατι ημουν απο τους τυχερους αν και δεν πιστευα οτι εχω ελπιδες.νομιζω παντως πως επαιξε ρολο οτι δηλωσα δημοτικους σταθμους,οσοι δηλωσαν οπως συνιθιζεται πρωτα τους ιδιωτικους την πατησαν απο τις καραμπολεςπου γινονται με α,β,γ επιλογες

ακομα υπολογιζω κ τιποτα εκτος αν ολα τα δεινα ειναι σε αυτη την οικογενεια..τ οτι εχω περασει για μια ακομη φορα δοξα σοι με κανει να φωναζω ακομα περισσοτερο για την εντονη αδικια που παιχτηκε φετος. αδικια και κοροιδια..;)με το καλο κ του χρονου...α για τους ιδιωτικους τη μικρη μου τη δηλωσα σε ιδιωτικο διοτι στο δημο δεν υπαρχει δημοτικος βρεφονηπιακος κ την πηραν κ αναλογικα πηραν περισσοτερα παιδια σε σχεση με τις δηλωμενες θεσεις απ οτι στο δημοτικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια. ας υποθέσουμε πως μια δομή αρχίζει και καλεί απο τους επιλαχόντες. εγω την συγκεκριμένη δομή την έχω ΄1η ή 2η επιλογή αλλα βάση μορίων προηγούνται άλλες κοπέλες που την έχουν 4η καλούν αυτές ή εμένα που την έχω πιο ψηλά στις επιλογές και ας έχω λιγότερα μόρια? ρωτώ γιατί απ ότι κατάλαβα το σύστημα του βασίζεται κατά πολύ στην σειρά προτίμησης.

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια. ας υποθέσουμε πως μια δομή αρχίζει και καλεί απο τους επιλαχόντες. εγω την συγκεκριμένη δομή την έχω ΄1η ή 2η επιλογή αλλα βάση μορίων προηγούνται άλλες κοπέλες που την έχουν 4η καλούν αυτές ή εμένα που την έχω πιο ψηλά στις επιλογές και ας έχω λιγότερα μόρια? ρωτώ γιατί απ ότι κατάλαβα το σύστημα του βασίζεται κατά πολύ στην σειρά προτίμησης.

τη μοριοδοτηση πρωτα και αμα δεν καλυφθει καμμια απο τις τεσσερις επιλογες προχωραει παρακατω..ετσι με ειχαν πει

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια τα τηλ.στο εεταα ειναι συνεχεια κατηλλειμενα, τα χω παρει αγρια τωρα!!

 

Εμμμμμμμ δεν είσαι η πρώτη που θέλει να τους τα ψάλει………..

 

Εμείς περάσαμε στην πρώτη μας επιλογή αλλά στο τσακ.

Πάντως είναι αδιανόητο αυτό που συνέβη. Ας υπολόγιζαν από πριν τις επιδοτήσεις τους και τις θέσεις που μπορούν να δώσουν σε παιδικούς. Τι κάθονται και κοροϊδεύουν τον κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε κάνει αίτηση επανεγγραφή στον Δήμο Ζωγράφου η οποία και φυσικά ενεκρίθη, και από εκεί μας προέτρεψαν να κάνουμε και αίτηση μέσω ΕΣΠΑ μιας και ο Δήμος θα έπαιρνε για πρώτη φορά μέρος. Στις 100 θέσεις που δήλωσε ο Δήμος, είδα σήμερα ότι καλύφθηκαν οι 20. Στον δικό μας παιδικό ήταν 7 θέσεις και κάλυψαν την μία. Είδα πάντως και αυτό http://dikaex.blogspot.gr/2012/08/53.html

20iyp2.png mI5Hp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι να τρελαθω...ουτε στον παιδικο σταθμο πηραν το μωρο ουτε στο ωδειο τον μεγαλο...Η μουσικη δεν ηταν στα σχεδια μας ..Αλλα το παιδι χαρακτηριστηκε ταλεντο απο πολλους ειδικους και ειπαμε ευκαιρια ειναι...Δυστυχως τωρα δεν θα παει διοτι 1000 ευρω τον χρονο ειναι ποσο που δεν μπορουμε να δωσουμε..ΟΙ τυψεις με τρωνε διοτι δεν γνωριζω αν οντως ειναι ταλεντΟ ΑΛΛΑ αν οντως ειναι τον καταστρεφω..νομιζω οτι θα τρελαθω.......

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια τι να πώ!είμουνα από τις τυχερές που με επέλεξαν στον δημοτικό βρεφονηπιακό σταθμό ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ στη τούμπα Θεσσαλονίκης αλλά για λίγο χάρηκα!Διάβασα οτί στον συγκεκριμένο σταθμό είναι που εμφανίστηκαν τα συμπτώματα της φυματίωσης και τώρα έχω πανικοβληθεί!Δενξέρω αν πρέπει να τα στείλω ή όχι!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι κι εγώ στις επιλαχούσες ενώ ήμουν σίγουρη ότι θα μπαίναμε...

Η 1η μου επιλογή είχε 20 θέσεις και καλύψανε μόνο τις 6. Βάσει μοριοδότησης ήμουν 15η. Μίλησα με την ιδιοκτήτρια του σταθμού και μου είπε ότι η ΕΕΤΑΑ ανακάλυψε ότι δεν υπάρχουν χρήματα για να καλυφθούν τα έξοδα και μείωσε τις θέσεις στο 10%. Από ότι μου είπε θα γίνει θέμα στα media...Αν και δεν βλέπω να γίνεται τίποτα......

Κι εκτός αυτού έχουν κατεβάσει τα τηλέφωνα στην εεταα...

Το χειρότερο είναι ότι δεν εγκρίθηκε η επανεγγραφή της μικρής στον βρεφονηπιακό και από Σεπτέμβρη θα υπάρχουν πολλά προβλήματα.............

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έγινε φαίνεται χαμός στην εεταα και έβγαλαν κείμενο με διευκρινήσεις

http://www.eetaa1.gr/enarmonisi/paidikoi_stathmoi_2012/2012-08-06-syxnes-erotiseis.doc

Πάντως ήδη έχει γίνει θέμα σε διάφορα blogs

 

Στην ανακοίνωση ΔΕΝ γράφει πουθενά γιατί έχουν πάρει λιγότερα παιδιά σε κάποιες δομές, ή κάνω λάθος? Το αναφέρει πουθενά και δεν το είδα?

Θέλουν εκεί όλοι μία βόμβα...μα μία βόμβα.....!!!!

Αφού ΔΕΝ είχαν λεφτά γιατί όταν έβγαλαν τους πίνακες με τις δομές δεν έβαζαν και τις θέσεις που προβλέπονταν???

Να ξέραμε κι εμείς που βάλαμε μόνο μία δομή να βάζαμε και άλλη....άη σιχτίρ με τους βλάκες που μπλέξαμε......

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εσείς που είστε Αθήνα μπορείτε να πάτε απ'εξω από το κτίριο και να διαμαρτυρηθείτε.

Εμείς από εδώ κάτω τί να κάνουμε? Μόνο στα κανάλια να τους ξεφτιλίσουμε....ή να κάνουμε κάτι όλες μαζί από το διαδίκτυο...εγώ είμαι μέσα!!!

WqOQp2.png KyXNp2.png
Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια στο καφε απο εκει οργανωνουμε διαμαρτυρια-επιστολη λεγαμε στην αρχη ανα περιοχη αλλα τελικα θα το κανουμε πανελλαδικα,,,,,

 

σας παραθετω το λινκ για να ενημερωθειτε και συντομα και αλλες πληροφοριες για τα μεσα κοινωνικης δικτυωσης

 

http://parentscafe.gr/showthread.php?t=8198

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια τηλεφώνησα σήμερα σε Mega και ΑΝΤ1 (στον ΣΚΑΙ δεν βρήκα κανέναν απογευματινή ώρα) και ζήτησα να κάνουν ρεπορταζ για το θέμα. Εάν θέλει κάποια μητέρα να απευθυνθεί και αυτή στα κανάλια για το θέμα, σας παραθέτω τα τηλέφωνά τους. Αύριο θα πάω απο τα γραφεία της ΕΕΤΑΑ (Θεσσαλονίκης) για να διαμαρτυρηθώ επί του θέματος. Προτείνω να ακολουθήσουν και άλλες μητέρες μήπως και μπορέσουμε να πετύχουμε κάτι... Τα τηλέφωνα είναι: Mega 210-6903000, ANT1 210-6886100, SKAI 210-4800000 & Alpha 2122124000

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια τηλεφώνησα σήμερα σε Mega και ΑΝΤ1 (στον ΣΚΑΙ δεν βρήκα κανέναν απογευματινή ώρα) και ζήτησα να κάνουν ρεπορταζ για το θέμα. Εάν θέλει κάποια μητέρα να απευθυνθεί και αυτή στα κανάλια για το θέμα, σας παραθέτω τα τηλέφωνά τους. Αύριο θα πάω απο τα γραφεία της ΕΕΤΑΑ (Θεσσαλονίκης) για να διαμαρτυρηθώ επί του θέματος. Προτείνω να ακολουθήσουν και άλλες μητέρες μήπως και μπορέσουμε να πετύχουμε κάτι... Τα τηλέφωνα είναι: Mega 210-6903000, ANT1 210-6886100, SKAI 210-4800000 & Alpha 2122124000

 

μπραβο σου!!!πες μας τι θα σου πουν οταν πας!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια λοιπον ,,,,,παρακαλουμε οσες πραγματικα θελουν εστω και με καποιο τροπο να διαμαρτυρηθουν να μπουν στην ομαδα στο φβ για να μπορεσουμε να συντονισουμε τις προσπαθειες μας,,,,,εχουμε ηδη 500 και μελη θα ανρτηθει σε λιγο και η επιστολη διαμαρτυριας εχουμε βρει δημοσιογραφους καποιες αλλες κοπελες τρεχουν λιστα με ολα τα μμε,,,,εστω και μια υπογραφη σας ειναι σημαντικη απφου θα γινει απο το καναπε ,,,

 

μαζι κανουμε πολλα καλυτερα πραγματα εκτος των μεμονομενων προσπαθειων μας

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...