Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Υψος-βαρος μωρου 11 μηνων


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ο μικρός μου είναι 79 εκ. και 9.600 κιλά. Μάλλον μικροκαμωμένος!

 

Ε όχι και μικροκαμωμένος ο μπέμπαρος! Αδύνατος θέλεις να πεις :D

Και ο δικός μου ακριβώς τόσο είναι! Κορμάρες!!:D

 

"Πού να σε κρύψω γιόκα μου να μη σε φτάνουν οι κακοί

σε ποιο νησί του ωκεανού, σε ποια κορφή ερημική..."

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α καλα.....μ' αυτα τα κιλα που διαβαζω τα χω παιξει. Εμενα οι δικες μου στους 11 μηνες ηταν:

 

Κορη νο1. 79 ποντοι κιλα 9250 κεφαλι 46,5

Κορη νο2. 77 ποντοι κιλα 8050 κεφαλι 45

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι 10 κιλά τώρα!πολύ μικροκαμωμένος βρε κοριτσια μου!:(και να πω οτι δεν τρωεί...όλη την ώρα μαμ!αλλά δεν έχει ησυχία και δεν βάζει κιλό επάνω του...:rolleyes:

yqVVp2.pngms8nrdk5f.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια η κορη μου ειναι 11 μηνων και εχει βαρος 8650 και υψος 79!

Δε ξερω αλλα μου φαινεται πολυ λιγο το βαρος της αν και η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι καλη!!!!!!!!!

Βεβαια η παιδιατρος μας εχει ενα θεμα με τα αφρατουλικα μωρο γιαυτο τη δικια μας τη βλεπει μια χαρα!

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα μια χαρα μου φαινεται. αλλα ας μιλησει κανενας που το μωρο του να ναι κοντα στις καμπυλες γιατι εμεις δε ξερω που πρεπει να ενταχθουμε. ειμαστε 17μηνων 9700. με υψος καπου σε 82+ και τρωει μονο οταν δε κοιμαται.(μας εχει σπασει τα νευρα δε μπορουμε να βαλουμε μπουκια στο στομα μας χωρις να ζητιανευει φαι)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια χαρα ειναι η κορη σου!η δικη μου 13 μηνων ηταν 8650 και 75 υψος και η παιδιατρος μου ειπε οτι ειναι οκ.δεν με ανυσηχησε για κατι.το βλεπω οτι ειναι μια σταλια βεβαια αλλα το καθε παιδι εχει το δικο του ρυθμο αναπτυξης.

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Tο θέμα δεν είναι πόσο ύψος και βάρος έχει ένα μωρό 11 μηνών αλλά αν ακολουθεί την καμπύλη ανάπτυξης του απο την γέννηση του.Πόσο βάρος και ύψος βάζει σε κάθε μέτρηση στον παιδίατρο.Εμένα 11 μηνών (πριν 2 βδομάδες που τον μετρήσαμε) είχε βάρος 10.450 γρ και ύψος 79 εκατοστά.Ακολουθεί την καμπύλη του,δεν υπάρχει πρόβλημα.Πιστεύω το ίδιο ισχύει και για την κόρη σου.

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
i mikroula mou einai 10 minwn 9800 kai 77 podous!!!mipws einai gematoula?den kserw alla poly to skeftomai

 

Εμένα 5 μηνών ήταν 8400 και 68 πόντους... Δεν μου φαίνεται γεματούλα για 10 μηνών. Τώρα είναι 6 μηνών και δεν πήγαμε ακόμα να μετρηθούμε.

Link to comment
Share on other sites

Πω πω, ψηλά και στρουμπουλά παιδάκια έχετε οι περισσότερες. Η δικιά μου στους 11 μήνες ήταν 76εκ και 8900γρ... Και σύμφωνα με την παιδίατρό μα, είμαστε σούπερ!

Το κοριτσάκι μου, όλη μου η ΖΩΗ !!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 5 months later...
  • 5 months later...

καλησπερα κοριτσια...

ειμαστε 11.5 μηνων κ ειμαστε 81 ποντοι και 11 κιλα...καλα δεν ειμαστε???

πως παιζετε με τα παιδακια σας???τους δειχνετε βιβλια με ζωα???αριθμους???αντικειμενα???περπατατε????

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σας , για να βρειτε αν ειναι καλα ή οχι μπορειτε να αναζητήσετε στο google τις καμπυλες αναπτυξης για τα παιδιά(νομιζω του Χιωτη ειχα δει κάποτε) και θα βρειτε καποιους πινακες για αγορια και κοριτσια που αναφερει το υψος και το βάρος και ετσι θα δειτε αν ειναι κοντα στα φυσιολογικά ή οχι..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...