Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 202
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω και γω έναν πολύ καλό μαστολόγο,που με έχει χειρουργήσει κιόλας.Τον Μπρεδάκη Νικόλαο στο ΙΑΣΩ.Αλλα βλέπω ότι η Μιχαηλίδου είναι στον ΑΓ. ΣΑΒΒΑ΄οπότε σίγουρα θα είναι πολύ καλή

YUfSp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

κοριτσια γεια σας. δεν ξερω αν πρεπει να γραψω σε αυτο το τοπικ, αν δεν πρεπει εδω συγχωρεστε με..Η μανουλα μου πριν 2 εβδομαδες ψηλαφισε κατι στο στηθος της και εκανε μαστογραφια πριν 3 μερες και το ευρημα χαρακτηριστηκε ως εντονως υποπτο που πρεπει να αφαιρεθει..περα απο το ψυχολογικο σοκ που εχουμε υποστει ολη η οικογενεια ψαχνουμε να βρουμε εναν καλο μαστολογο..εχουμε κλεισει ραντεβου στην κ Μιχαηλιδου που παλια ηταν στον Αγ. Σαββα και στον κ Πατερα που ειναι στο Ιατρικο κεντρο ψυχικου..οι γιατροι αυτοι ομως ειναι ιδιωτες..ξερετε ποσο κοστιζει μια τετοια επεμβαση? κανεναν καλο μαστολογο στον Αγ. Σαββα ξερετε?

Σας παρακαλω βοηθηστε με αν γνωριζετε γιατι παω να τρελλαθω..δεν θελω να παθει τιποτα η μαμα μου...

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας. δεν ξερω αν πρεπει να γραψω σε αυτο το τοπικ, αν δεν πρεπει εδω συγχωρεστε με..Η μανουλα μου πριν 2 εβδομαδες ψηλαφισε κατι στο στηθος της και εκανε μαστογραφια πριν 3 μερες και το ευρημα χαρακτηριστηκε ως εντονως υποπτο που πρεπει να αφαιρεθει..περα απο το ψυχολογικο σοκ που εχουμε υποστει ολη η οικογενεια ψαχνουμε να βρουμε εναν καλο μαστολογο..εχουμε κλεισει ραντεβου στην κ Μιχαηλιδου που παλια ηταν στον Αγ. Σαββα και στον κ Πατερα που ειναι στο Ιατρικο κεντρο ψυχικου..οι γιατροι αυτοι ομως ειναι ιδιωτες..ξερετε ποσο κοστιζει μια τετοια επεμβαση? κανεναν καλο μαστολογο στον Αγ. Σαββα ξερετε?

Σας παρακαλω βοηθηστε με αν γνωριζετε γιατι παω να τρελλαθω..δεν θελω να παθει τιποτα η μαμα μου...

 

Δυστυχώς δεν γνωρίζω κάποιον συγκεκριμένο στον Άγιο Σάββα, αλλά σου στέλνω πμ με τα στοιχεία της μαστολόγου που πήγα πρόσφατα και μου έκανε εξαιρετκά καλή εντύπωση ο τρόπος που με εξέτασε και γενικότερα είναι κορυφαία γιατρός.

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Για αφαιρεση ινοαδενοματος απο το στηθος με κανονικη επεμβαση(ολικη αναισθησια) και βιοψια πριν 9 χρονια στο ΙΑΣΩ πληρωσα 500.000 δραχμες συνολικα χωρις να χρειαστει να μεινω μεσα.

Τωρα με τα ευρω δεν ξερω ποσο και αν διαφοροποιειται η τιμη.

Παντως ευχομαι να πανε ολα καλα για τη μανουλα σου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω κοριτσια...μακαρι να ειναι απλως ενας καλοηθης ογκος...

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

marilina μου στο μαιευτηριο Ελενα Βενιζελου υπαρχει το κεντρο μαστου που κανουν πολυ καλη δουλεια. Υπαρχουν πολλοι γιατροι εκει, εμενα με παρακολουθει ο κ. Τσικκινης. Σου παραθετω πληροφοριες απο την ιστοσελιδα τους οπου θα βρεις και τα τηλεφωνα http://www.hospital-elena.gr/klinikes/kmastou.html. Μακαρι να σας πανε ολα καλα και να ειναι γρηγορα περαστικα.

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τελικα ειναι κακοηθης...ετσι μας ειπαν, σιγουρα...η Μιχαηλιδου χειρουργει στο Μητερα και στο Νεον Αθηναιον το οποιο ειναι και συμβεβλημενο με ΙΚΑ που εχει η μαμα μου..την Δευτερα θα παμε και στον Πατερα και οπου αποφασισει η μαμα μου..παντως η επεμβαση θα γινει σιγουρα την μεθεπομενη εβδομαδα..

 

σας ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον σας

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια τελικα ειναι κακοηθης...ετσι μας ειπαν, σιγουρα...η Μιχαηλιδου χειρουργει στο Μητερα και στο Νεον Αθηναιον το οποιο ειναι και συμβεβλημενο με ΙΚΑ που εχει η μαμα μου..την Δευτερα θα παμε και στον Πατερα και οπου αποφασισει η μαμα μου..παντως η επεμβαση θα γινει σιγουρα την μεθεπομενη εβδομαδα..

 

σας ευχαριστω ολες σας για το ενδιαφερον σας

 

 

περαστικα να ειναι ολα και να εχετε καλη τυχη σας ευχομαι..

 

κοριτσια,συγνωμη κιολας για την αλλαγη του θεματος αλλα εχω μια απορια.ξερετε τι μπορει να ειναι το υγρο που εκρρινεται απο το στηθος πιεζοντας το?μια φιλη, μου ειπε οτι ειναι προλακτινη και οτι συμβαινει και σε εκεινη.το θεμα ειναι οτι εμενα δεν ειναι διαφανες το υγρο οπως εκεινη αλλα πρασινο..αν γνωριζετε κατι,βοηθηστε με!

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

marilina να σου ζήσουν τα μωράκια σου και να τα χαίρεσαι. Οσο για την μητερα σου να μην στενοχωριεσαι και να της μεταδίδεις θετική ενέργεια . Πριν 15 χρόνια είχε χειρουργηθει και η δικιά μου μαμά στο ΥΓΕΙΑ στον κυρ Λινο ο οποίος είναι αυτη τη στιγμη κορυφαιος χειρούργος στην Ελλαδα κατα την γνώμη μου. Δεν ξερω την διαφορά του μαστολογου και αν είναι το ίδιο. Να γνωρίζεις ομως πως στο Αγ.Σαββα υπάρχουν πολύ καλοι και πεπειραμένοι γιατροί. Ολα θα πάνε καλα με την μαμά σου θα το δεις. Ειναι πολύ θετικό που το εντοπισε νωρίς .Ετσι εγινε και με την δικιά μου και εζησε τοσα χρόνια .Ηταν 38 ετων οταν χειρουργηθηκε και τωρα είναι 53.

Καλή επιτυχια ευχομαι και ολα θα πανε καλά να το θυμόσαστε.

Link to comment
Share on other sites

ξερετε τι μπορει να ειναι το υγρο που εκρρινεται απο το στηθος πιεζοντας το?μια φιλη, μου ειπε οτι ειναι προλακτινη και οτι συμβαινει και σε εκεινη.το θεμα ειναι οτι εμενα δεν ειναι διαφανες το υγρο οπως εκεινη αλλα πρασινο..αν γνωριζετε κατι,βοηθηστε με!

 

Πριν μείνω καν έγκυος είχα κι εγώ υγρό που το έψαξα με εξετάσεις που μου είπε ο ενδοκρινολόγος και όλα καλά. Αλλά κι εμένα ήταν διάφανο. Καλό είναι να πας σε έναν μαστολόγο να σε εξετάσει. Εμένα η τελευταία μαστολόγος που πήγα εκτός από ψηλάφιση μου πήρε και δείγμα από το υγρό για εξέταση και κατάλαβα ότι είναι τυπική διαδικασία της επίσκεψης. Μην αγχώνεσαι, αλλά και μην το αμελήσεις.. Πήγαινε άμεσα!

 

Marilina και πάλι εύχομαι καλή επιτυχία και δύναμη!!!

Kt0tp2.png NaAfp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω κοριτσια πολυ για την θετικη σας ενεργεια!προσπαθω να ειμαι ανεβασμενη και να μεταδιδω στην μανουλα μου ολη την θετικη μου ενεργεια..οταν φευγει ομως το βραδυ για να παει σπιτι της(μενουμε σχεδον διπλα)στεναχωριεμαι και κλαιω...δεν θελω να την χασω..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Εχω ακούσει πάρα πολύ καλά λόγια για έναν μαστολόγο που είναι στο Ιασώ. Εαν ενδιάφερεσαι λέγεται Γρηγόρης Ξεπαπαδάκης. Μην ανησυχείς και όλα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σας ευχαριστω ολες σας..ειλικρινα

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι περαστικά στη μαμά σου, να είσαι δυνατή και να της δίνεις κουράγιο!

Ο καρκίνος του μαστού ειναι ιάσιμος, μη χάνεις τις ελπίδες σου. η γιαγιά του άντρα μου έχει αφαιρέσει και τα δυο στήθη (προ 30ετιας) και πάει αισίως στα 90!

Όλα καλά σας εύχομαι και σύντομα να την ξεχάσετε αυτή την περιπέτεια!

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι περαστικά στη μαμά σου, να είσαι δυνατή και να της δίνεις κουράγιο!

Ο καρκίνος του μαστού ειναι ιάσιμος, μη χάνεις τις ελπίδες σου. η γιαγιά του άντρα μου έχει αφαιρέσει και τα δυο στήθη (προ 30ετιας) και πάει αισίως στα 90!

Όλα καλά σας εύχομαι και σύντομα να την ξεχάσετε αυτή την περιπέτεια!

Και η νονά της μαμάς μου με μαστεκτομή στα 30 περίπου μας "άφησε" στα 90φεύγα, κοντά 100! Από άσχετη αιτία, εννοείται!:)

Περαστικά κι αγύριστα να είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Και οι δυο γιατροι ειναι παρα πολυ καλοι.Την Μιχαηλιδου την επισκεφτηκα πριν δυο μερες εχει χειρουργησει μια φιλη μου τρεις φορες, οσο για τον Πατερα χειρουργησε μια γνωστη μου.Γνωριζω οτι και οι δυο ειναι παρα πολυ καλοι.Εγω [ροτιμησα να κανω επεμβαση πιθανον την αλλα εβδομαδα σε ενα χειρουργο που δεν ειναι μαστολογος χειρουργοσ αλλα γενικος χειρουργος.Απλα για μενα ειναι κορυφη και αυτο ειναι κατι πολυ υποκειμενικο για τον καθε ενα.Ευχομαι να πανε ολα καλα και γρηγορα ολα να ειναι μια αναμνηση πικρη.

ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΟΥ Η ΖΩΗ ΜΟΥ.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

κοριτσια τελικα η μαμα μου χειρουργηθηκε στον Αγιο Σαββα απο τον κ. Μισιντζη. Ο ογκος ειναι κακοηθης αλλα δεν της εχει κανει μετασταση πουθενα. Προοληπτικα ης προτειναν να κανει 6 χημειοθεραπειες...ετσι ξεκιναμε απο την επομενη Δευτερα..η αληθεια ειναι πως αυτο ειναι το πιο δυσκολο κομματι...θα χασει και τα μαλλακια της..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Μαριλίνα και περαστικά στη μανούλα σου. Δεν είναι απαραίτητο να χάσει τα μαλάκια της η μαμά σου, αναλόγως τα φαρμακα που θα πάρει, κάποια δεν το κάνουν, αλλά αν είναι αναγκαίο, τι να κάνεις. Καλό θα ηταν χωρίς να θέλω να σε αγχώσω να πατε και σε άλλο ογκολόγο να παρετε γνωμη για την χημειοθεραπεία, έτυχε σε γνωστό μου, να τον πειράξει πολύ και δεν συνέχισε τις θεραπείες. Βέβαια ήταν και καποιας ηλικίας, μάλλον η μαμά σου δεν είναι τόσο μεγάλη. Στο δεύτερο γιατρό που πηγε του είπε οτι κακως ειχαν χορηγηθεί τέτοια φάρμακα χημειοθεραπείας στην περίπτωσή του, λόγω ηλικίας. Πάντως τα μαλλιά του όταν ξαναβγήκαν (δεν άργησαν και δεν έπεσαν όλα) ήταν πολλά περισσότερα από πριν. Και παλι περαστικά και να ξέρεις ότι η καλή ψυχολογία μετράει πολύ.

0b8bfa6eaf.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσακι εγω μαλλον ειμαι η πλεον ειδικη στο θεμα μιασ κ τη δευτερα κανω την 5η θεραπεια ευτυχωσ κ γω το προλαβα εκανα μονο εκτομη ογκου χωρισ κατι αλλο στο αρεταιειο ο γιατροσ μου ειναι ο αρκαδοπουλοσ εξαιρετικοσ επιστημων κ ανθρωποσ την θεραπεια μου κανει ο κοσ γεννατασ γινεται πολυ γρηγορα κ απλα σε 20 λεπτα τα μαλλια μου παρολο που απο φοβο τακοψα δεν πεσανε καθολου μονο την περασμενη φορα ειχα ναυτια [εχω ομωσ κ ευαισθητο στομαχι]κ για 2-3 μερεσ μετα τρωσ ελαφρα αυτα κ ολα θαναι συντομα παρελθον:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

leol περαστικα σου κοριτσακι! εμενα της μαμας μου της ειπαν οτι παρολο που ειναι ελαφρια η συγκεκριμενη χημειοθεραπεια απο την δευτερη και μετα θα της πεσουν τα μαλλια...σταδιακα βεβαια θα αρχισουν να της αραιωνουν..τι να πω, και μενα η μαμα μου πηγε και τα εκοψε σημερα κιολας αρκετα κοντα για να μην της κακοφανει...

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Μαριλίνα και περαστικά στη μανούλα σου. Δεν είναι απαραίτητο να χάσει τα μαλάκια της η μαμά σου, αναλόγως τα φαρμακα που θα πάρει, κάποια δεν το κάνουν, αλλά αν είναι αναγκαίο, τι να κάνεις. Καλό θα ηταν χωρίς να θέλω να σε αγχώσω να πατε και σε άλλο ογκολόγο να παρετε γνωμη για την χημειοθεραπεία, έτυχε σε γνωστό μου, να τον πειράξει πολύ και δεν συνέχισε τις θεραπείες. Βέβαια ήταν και καποιας ηλικίας, μάλλον η μαμά σου δεν είναι τόσο μεγάλη. Στο δεύτερο γιατρό που πηγε του είπε οτι κακως ειχαν χορηγηθεί τέτοια φάρμακα χημειοθεραπείας στην περίπτωσή του, λόγω ηλικίας. Πάντως τα μαλλιά του όταν ξαναβγήκαν (δεν άργησαν και δεν έπεσαν όλα) ήταν πολλά περισσότερα από πριν. Και παλι περαστικά και να ξέρεις ότι η καλή ψυχολογία μετράει πολύ.

 

 

η μαμα μου κοριτσακι ειναι 60 ετων και αφαιρεσε μονο τον ογκο, δεν της εκαναν μαστεκτομη. Ο γιατρος που μας τις συνεστησε ειναι γνωστος γνωστου μας και δεν θελω να τον αμφισβητησω..αλλωστε της ειπε πως ειναι στο χερι της αν θα τις κανει, δεν την αναγκασε απλως της ειπε πως θα ηταν καλυτερα να τις κανει..

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια νομιζω πως ειναι καλο το θεμα αυτο και νομιζω δεν ειμαι off topic εψαξα και δεν βρηκα κατι σχετικο αλλο τεσπα...

θελω να ρωτησω αν καποια ξερει η αδερφουλα μου ειναι 32 ετων γεννησε πριν 1 χρονο αγορακη το θηλασε κανονικα και συνεχιζει, ομως εχει εδω και λιγα χρονια ενα κοκκινο σημαδι πανω στο μαστο σαν κοκκινλα λεει εμφανιζεται φευγει και ξανα εμφανιζεται μηπος ξερει καμια τι μπορει να ειναι,,, δεν ξερω αν ειναι κατι αλλο! αλλα σαν καρκινος μου φαινεται ξερει καμια? η ποιες εξετασεις να κανει?ειχε κανει μαστογραφια δεν εδειξε κατι...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...