Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ ΣΤΗΝ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


maira07

Recommended Posts

καλησπέρα !Ήθελα να ρωτήσω αν καμιά από εσάς έχει τον κύριο Μάνο ως παιδίατρο στη Θεσαλλονίκη και τι γνώμη έχει?το γραφείο του είναι στην Όλγας.Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 168
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα και χρόνια πολλά!

 

Μήπως κανείς γνωρίσει να μου συστήσει έναν καλό παιδίατρο στην περιοχή Πεύκα-Ρετζίκι ή Νεάπολη Θεσσαλονίκης?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Ρε παιδια σε ολα τα σημεία του φορουμ μιλάμε με ονόματα και διευθυνσεις.Εδω ζωγραφίζεται πρόσωπα και δεν βγαζουμε ακρη.Διαβάζω διαβάζω και σπαν τα νευρα μου.Δε μπορώ να στέλνω σε ολουσ pm.Η βοηθάμε η όχι

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Ο Μπέμπης μας είναι μόλις 8 ημερών και ψάχνω για παιδίατρο στην Πυλαία.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον/α?

 

Θα ήθελα να είναι αποκλειστικά από Πυλαία ώστε να μην χάνουμε χρόνο στην κίνηση στην (χτύπα ξύλο) περίπτωση ενός εκτάκτου.

Ευχαριστώ.

line_m121_beg_40_time_1263272400_text_d4ef20e1f3f4e5f1dceae920ece1f220e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας.

Ο Μπέμπης μας είναι μόλις 8 ημερών και ψάχνω για παιδίατρο στην Πυλαία.

Μπορείτε να μου προτείνετε κάποιον/α?

 

Θα ήθελα να είναι αποκλειστικά από Πυλαία ώστε να μην χάνουμε χρόνο στην κίνηση στην (χτύπα ξύλο) περίπτωση ενός εκτάκτου.

Ευχαριστώ.

 

θα σου στειλω πμ .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο Κωφοκωτσιος ειναι κορυφαιος στην πυλαια αλλα χρεωνει 50 ευρω την επισκεψη...

βεβαια ειναι αριστος επιστημονας αλλα και τα 50 καθε τοσο και λιγακι ειναι καπως ..

Link to comment
Share on other sites

οσο για την express service συμφωνω με το Ευακι....και εγω αγανακτησα και τον εγραψα εκει...και μολις γεννησω και το μωρο θα το γραψω...

24 ωρες στο σπιτι σου και αν δεν σου κανει ο ενας γιατρος καλεις στο καπακι αλλον...

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα τον Κωφοκωτσιο στην κλινικη οταν γεννησα αλλα δεν μπορω να πω οτι εμεινα ευχαριστημενη,μου φανηκε λιγο χυμα απο τις απαντησεις που μας εδινε,κ οταν τον χρειαστηκα αφου βγηκαμε μεσω τηλ.δεν τον βρηκα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Καλημερα κοριτσια,

 

Ψαχνουμε εναν καλο παιδιατρο για το μωρακι μας που καταφθανει σε λιγο, κατα προτιμηση στην ανατολικη θεσσαλονικη , μενουμε χαριλαου. Θα θελαμε να μπορει να ερχεται στο σπιτι, τουλαχιστον στην αρχη που θα ειναι μικρο. Αν εχετε γιατρους και στην ευρυτερη περιοχη - Τουμπα- Πυλαια - Θερμη κτλ επισης ειναι οκ. Οποια θελει ας μου στειλει pm.Σας ευχαριστω προκαταβολικα

3w4xp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα

θέλεις κλασσικό παιδίατρο ή ομοιοπαθητικό?

αν ομοιοπαθητικό (& συμβουλο θηλασμου) Πατσούρου, δεν ξέρω αν κάνει επισκέψεις, έχω ακούσει τα καλύτερα.. ας σου επιβεβαιώσει και κάποια μαμά που την έχει ιατρό

εμείς ομοιοπαθητικό έχουμε την Ξανθάκου Αθηνά, εδώ και 3 μήνες (ήδη 2 ετών ο μικρός μέχρι να στραφώ τελικά και στην ομοιοπαθητική) είμαι πολύ ευχαριστημένη

κλασσική ιατρό επίσης πολύ καλή ανατολικά, με εξειδίκευση στην παιδική ενδοκρινολογία, Τριανταφύλλου Γιώτα (αποφεύγει την αντιβίωση και τα "σκληρά" όπως κορτιζόνη)

με το καλό και με κανέναν πόνο!!! :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

αχ με τα πμ πρωτον δεν ξερω ετσι πως ειναι τωρα το φορουμ πως να στειλω κ να λαβω πμ

κ δευτερον γιατι δεν γραφεται τα ονοματα και τις διευθυνσεις να μην τα στελνετε 100 φορες?

 

αν μπορει να βοηθησει καποιος παντως,ψαχνω γιατρο ανατολικα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

επειδη το θεμα καλοσ γιατρος ειναι μεγαλο .....εγω θα πω την δικη μου εμπειρια .ξεκινησα τον μεγαλο μου με τον Γιδαρη Δημο Αμπελοκηπους , θηλαζα αποκλειστικα και βαλθηκε ντε και καλα να δωσει συμπληρωμα Guigoss edit admin .Φυσικα ο θηαλσμοσ απετυχε και το παιδι μπηκε σε μια διαδικασια να κανει εμετους σε καθε αφοδευση και εκεινοσ να μου λεει δεν πειραζει θα πλενεις .....αφου το μωρο σου βαζει κανονικα βαρος .Εν ολιγοις ο μικροσ ειχε αλλεργια στο αγγελαδινο και μας βομβαρδιζε με παλιοκρεμες και παλιοσκευασματα γαλακτος !!!!!!

Τωρα το παιδι οπως βλεπετε ειναι 4 και κατι ....ακομα τραβιομαστε σε γιατρους .Μολις χθες πηγα στην Ξανθακου η οποια ....ακου να δεις ....μας εδιωξε επειδη αργησαμε λεει πολυ .Ειχαμε ραντεβου 10.30 και φτασαμε 10.45 .Ξεκινησα απο τις 8.00 να θηλασω το μωρο , να ετοιμαστουμε 4 ατομα , να χασει την δουλεια του ο αντρας μου για να μας παει , να φαμε ολη την κινηση περνοντας απο ολη την πολη ( μενουμε δυτικα) να ετοιμασο τα παιδια τι θαφανε μολις πεινασουν μιας και ειναι και τα 2 αλλεργικα και κανουμε και οι 3 την διαιτα , για να φτασω σε μια πολυκατοικια του '70 που δεν εχει ουτε σε πιον οροφο ειναι το ιατριο , να μην υπαρχει φυσικα χωρος σταθμευσης και να μου πει μολις φτασω καταιδρωμενη οχι η ιδια αλλα η γραμματεας της : ΛΥΠΑΜΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΧΤΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? Να σημιωσω οτι βγαινοντας απο το ασανσερ εβγαινε μανα με παιδι απο το ιατρειο της . Δηλαδη αν ημουν just 10.30 ? Που βρεθηκε αυτη η κυρια ? Τοσο πολυ αργησα???????15 λεπτα .Αποτελεσμα φτασαμε 13.00 στο σπιτι με τον συζυγο να τρεχει για την δουλεια του και εγω με δυο μικρα να προλαβω να ετοιμασω ενα γρηγορο φαγητο γιατι ειχε ηδη μεσημεριασει.!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!????????

sppJp2.png

 

73j1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω παω την μικρη μου στουσ αμπελοκηπουσ στην γιατρο Πουλιου θεοδωρα.η μικρη μου ειναι 19 μηνων και την παω απο τοτε που γεννηθηκε.ειμαστε πολυ ευχαριστημενη και οτι χρειαστω την παιρνω τηλ στο κινητο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω την μικρη την πηγαινει στον ΚΙΑΚΟ Γ. που ειναι στο Κορδελιο.Την πηγαινω αποτοτε που γεννηθηκε, και δεν εχω κανενα προβλημα και αν θελω κατι τον παιρνω και στο κινητο!!!

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηγαινουμε στην αποστολιδου κυριακη στην μενεμενη,πολυ καλη γιατρος κ οτι ωρα την χρειαστουμε παντα την βρησκουμε στο τηλ.μεχρι στιγμης δεν εχουμε κανενενα προβλημα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

Κιοσσες Γεωργιος κοντα στη Βουλγαρη και δουλευει και στο ικα χαριλαου..ειναι υπερ του θηλασμου και δινει συμπληρωμα μονο αν του πεις οτι δεν εχεις αρκετο γαλα..Τον ειχα κι εγω παιδιατρο και ειμαι πολυ ευχαριστημενη

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς για τον συγκεκριμμένο παιδίατρο;Είναι στις Συκιές Θεσ/νίκη

 

στον συγκεκριμ'ενο πηγαίνει η νύφη μου κι απ'όσο ξέρω είναι ευχαριστημένη. δεν ξέρω βέβαια λεπτομέρειες, αν θέλεις μπορώ να ρωτήσω

Link to comment
Share on other sites

επειδη το θεμα καλοσ γιατρος ειναι μεγαλο .....εγω θα πω την δικη μου εμπειρια .ξεκινησα τον μεγαλο μου με τον Γιδαρη Δημο Αμπελοκηπους , θηλαζα αποκλειστικα και βαλθηκε ντε και καλα να δωσει συμπληρωμα Guigoss (φαινεται απο εκει τα επαιρνε) .Φυσικα ο θηαλσμοσ απετυχε και το παιδι μπηκε σε μια διαδικασια να κανει εμετους σε καθε αφοδευση και εκεινοσ να μου λεει δεν πειραζει θα πλενεις .....αφου το μωρο σου βαζει κανονικα βαρος .Εν ολιγοις ο μικροσ ειχε αλλεργια στο αγγελαδινο και μας βομβαρδιζε με παλιοκρεμες και παλιοσκευασματα γαλακτος !!!!!!

Τωρα το παιδι οπως βλεπετε ειναι 4 και κατι ....ακομα τραβιομαστε σε γιατρους .Μολις χθες πηγα στην Ξανθακου η οποια ....ακου να δεις ....μας εδιωξε επειδη αργησαμε λεει πολυ .Ειχαμε ραντεβου 10.30 και φτασαμε 10.45 .Ξεκινησα απο τις 8.00 να θηλασω το μωρο , να ετοιμαστουμε 4 ατομα , να χασει την δουλεια του ο αντρας μου για να μας παει , να φαμε ολη την κινηση περνοντας απο ολη την πολη ( μενουμε δυτικα) να ετοιμασο τα παιδια τι θαφανε μολις πεινασουν μιας και ειναι και τα 2 αλλεργικα και κανουμε και οι 3 την διαιτα , για να φτασω σε μια πολυκατοικια του '70 που δεν εχει ουτε σε πιον οροφο ειναι το ιατριο , να μην υπαρχει φυσικα χωρος σταθμευσης και να μου πει μολις φτασω καταιδρωμενη οχι η ιδια αλλα η γραμματεας της : ΛΥΠΑΜΑΙ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΧΤΕΙ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΕΤΕ ΑΡΓΗΣΕΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ? Να σημιωσω οτι βγαινοντας απο το ασανσερ εβγαινε μανα με παιδι απο το ιατρειο της . Δηλαδη αν ημουν just 10.30 ? Που βρεθηκε αυτη η κυρια ? Τοσο πολυ αργησα???????15 λεπτα .Αποτελεσμα φτασαμε 13.00 στο σπιτι με τον συζυγο να τρεχει για την δουλεια του και εγω με δυο μικρα να προλαβω να ετοιμασω ενα γρηγορο φαγητο γιατι ειχε ηδη μεσημεριασει.!!!!!!

ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ !!!!!!!!????????

 

Καλησπέρα. Εμείς έχουμε την κυρία Πούλιου Θεοδώρα.Μιας και μένεις δυτικά στη συστήνω ανεπιφύλακτα ιδιαίτερα μετα την ταλαιπωρία που πέρασες.Εκτός από εξαιρετική γιατρός είναι και ΑΝΘΡΩΠΟΣ αγαπάει τα παιδιά και εξυπηρετεί όσο κόσμο κι αν έχει.Έχει ιατρείο στους Αμπελόκηπους , αν θέλεις ευχαρίστως να σου δώσω πληροφορίες.Όσο για τον κο Γίδαρη ο πατέρας του ήταν πολυ καλός γιατρός ο γιος απ'ότι φαίνεται όχι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια γεια σας...ψαχνω και εγω παιδιατρο εννοειται καλο ,κυριως κοντα στο κεντρο ,οχι αντικερι (200 χρονων δηλαδη) και νορμαλ στις τιμες.

Καποια γνωμη??

[sIGPIC][/sIGPIC]

A whole new world!!ti 1 week leei??7 minwn koritsara exw!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Μπορεις αν θες να πας στον δικο μου παιδιατρο που ειναι στους Αμπελοκηπους:λεγεται Γιδαρης Δημος,ειναι παρα πολυ υπερ του θηλασμου και παντα προθυμος να απαντησει στις ερωτησεις σου.Λεει παντα οτι "εμενα με νοιαζει τι θελει το μωρο και οχι η μαμα" (ειδικα στα θεματα του θηλασμου).Το μονο κακο ειναι οτι δεν κανει κατ' οικον επισκεψεις...:D

 

καλησπέρα Σοφία

Θα ήθελα να σε ρωτήσω αν ξερεις για τον Γίδαρη αν ειναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο και γενικώς αν αν εχεις ακομη την ιδια καλη αποψη γι αυτον γενναω οπου να ναι και ψαχνω καλο γιατρο συμβεμβ΄με το δημοσιο στους αμπελοκηπους.

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...