Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τιμες β χοριακης και πρωτος υπερηχος


Recommended Posts


Διαφημίσεις


καλημερα!

ειμαι εγκυος με τελευταια περιοδο στις 12/08/12!

στις 19/09/12 πηγαμε στη γυναικολογο και καναμε τον πρωτο υπερηχο (οχι κολπικο)!

δεν ειδαμε ομως σακο!

την ιδια μερα (19/09) εκανα β χοριακη και εδειξε 612!

η γιατρος μου ειπε οτι μαλλον η συλληψη εγινε αργοτερα οποτε θα ξανακανουμε υπερηχο την αλλη βδομαδα!

πως σας φαινεται η τιμη της χοριακης?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατ'αρχήν μην αγχώνεσαι. πολλοί γιατροί θεωρούν ότι με το να κάνεις επαναλαμβανόμενες χοριακές αγχώνεσαι και κάνεις κακό στο έμβρυο. έτσι κι αλλιώς ό,τι είναι να γίνει θα γίνει. μπορεί να έγινε αργά η σύλληψη.

Link to comment
Share on other sites

Πες στον γιατρό σου ότι αγχώνεσαι και αν μπορείς να κάνεις δεύτερη χοριακή για να δεις τις τιμές.Εγώ αυτό θα έκανα.Αν όντως έγινε αργά η συλληψη μπορεί και να μην δείς τίποτα πόσο μάλλον αν ο υπέρηχος δεν είναι κολπικός.

U5gcp2.png

Eρωτεύτηκα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Mamad πως γίνεται σε τόση μικρή εβδομάδα κύησης να μη σου έκανε κολπικό υπέρηχο;ξέρω ότι μετά την 10η εβδομάδα περίπου κάνουν κοιλιακό υπέρηχο άρα μήπως γι'αυτό δεν φάνηκε κάτι;ο κύκλος σου πόσες μέρες είναι;είχες καταλάβει την ωορηξία σου ώστε να υπολογίζεις στο περίπου πότε έγινε η σύλληψη;οι χοριακές πάντως όντως αγχώνουν αλλά αν είναι να ηρεμήσεις πήγαινε κάνε από μόνη σου μία και δες αν μέσα στα όρια για την εβδομάδα που διανύεις.όπως τα υπολόγισα είσαι στην 7η τώρα!!εύχομαι να κυλήσουν όλα ήρεμα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν σε πρόλαβα άρα όντως αν είναι έτσι ,είναι λίγο καθυστερημένη ωορηξία δηλ στις 19 μέρες όταν είναι περίπου στις 14-15 σε ένα μέσο κύκλο 28-30 ημερών.άρα μην αγχώνεσαι..!

Link to comment
Share on other sites

Ζαχιρ και στη προηγουμενη εγκυμοσυνη μονο κοιλιακους υπερηχους μου εκανε!

απλα τοτε ειχα καταλαβει λιγο αργα την εγκυμοσυνη

και καναμε τον 1ο υπερηχο την 7η βδομαδα και ειχαμε δει σακο

Link to comment
Share on other sites

ενω θεωρητικα (δηλ. βασει της τελευταιας περιοδου) στις 19/09 που εκανα τη β χοριακη

ημουν στην 6η βδομαδα

η τιμη της β χορ εδειξε οτι ημουν 4η με 5η

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αυτο σημαινει οτι οντως η εγκυμοσυνη μου ειναι μια βδομαδα

μικροτερη απο αυτη που θεωρητικα υπολογιζουμε?

ή ειναι πολυ μικρη η τιμη της χοριακης?

Link to comment
Share on other sites

Μια ξαδέρφη μου έπιασε το μωράκι της τις τελευταίες μέρες του κύκλου της κι όταν έκενε τη χοριακή ήταν πολύ μικρή κι έτσι δίστασε να το ανακοινώσει γιατί ο γιατρός της είπε πως ή πιάστηκε αργά(πράγμα που έγινε)και έτσι είναι 1 εβδομάδα + πίσω ή κάτι δεν πάει καλά.εύχομαι να είναι και για σένα η πρώτη περίπτωση.την άλλη εβδομάδα που θα είσαι 8η πρώτα ο Θεός να έχεις καλά νέα!

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα παρακάτω.το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι υπομονή μέχρι την ω΄ρα που θα ξαναπάς για υπέρηχο.ξέρω είναι βασανιστικές οι μέρες και οι ώρες αλλά άστο στα χέρια του Θεούλη και προσευχήσου..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...