Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

χειροποίητες μπομπονιέρες και όχι μόνο!!!!!!!!


arleta

Recommended Posts

Είναι τέλειο! Μπράβο και σενα! Και για την υπομονή και για το ωραίο γούστο!

Μπορείς να μου πεις από πού πήρες τα υλικά σου?

 

ευχαριστω πολυ. τις παραμανες, τα κρικακια και τα σταυρουδακια τα πηρα απο τον Ταξιαρχη, στη Μιλτιαδου. τα αγγελακια ειναι απο το ebay.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 269
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχαριστω πολυ. τις παραμανες, τα κρικακια και τα σταυρουδακια τα πηρα απο τον Ταξιαρχη, στη Μιλτιαδου. τα αγγελακια ειναι απο το ebay.

 

 

Kornilia μπραβο τελειο και πολυ ιδιαιτερο το μαρτυρικο σου!!!!Με το καλο η βαφτιση !!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ. τις παραμανες, τα κρικακια και τα σταυρουδακια τα πηρα απο τον Ταξιαρχη, στη Μιλτιαδου. τα αγγελακια ειναι απο το ebay.

 

Na kai h dikes mou xeiropoihtes bonbonieres!!! Hope you like them!!!http://i1142.photobucket.com/albums/n606/koalalou/160.jpg

 

Συγχαρητηρια και σε εσενα koalalou πραγματικα υπεροχες μπουμπουνιερες!!!Κοντα στο Πασχα θα ανεβασω και τις δικες μου μπομπονιερες γιατι ακομα ειμαι στο σταδιο της κατασκευης!!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Despinagr33,είναι όλα φανταστικά,αλλά τα μαρτυρικά είναι το κάτι άλλο!

Τα βάζω στη λίστα με τα καλύτερα που έχω δει,μαζί με της αγαπημένης μου φιλενάδας Κορνηλίας!!!

Είναι εύκολο να μου πεις από πού πήρες τις καρδούλες που έβαλες στα βραχιολάκια και τις κορώνες που είναι στα πουγκάκια??

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ακομα δεν τις εχω αρχισει γιατι η βαφτιση μας ειναι στις 5 Ιουνιου και θελω να ειναι φρεσκα τα κουφετα. λεω να τις αρχισω τελος του μηνα.

 

Εγω τις κανω με την νονα του μπεμπη ειμαστε στην φαση της ζωγραφικης γιατι οι παιδικες ειναι υφασματινα σουπλα και για τους μεγαλους ειναι μικρα υφασματινα μαξιλαρακια.Ολα ειναι απο καραβοπανο και θα εχουν τα μεν σουπλα παιδικες παραστασεις με καραβακια (για τα αγορακια) και με πεταλουδες (για τα κοριτσακια) και τα μαξιλαρακια θα εχουν καραβακι και ψαρακι.Μολις θα τελειωσουμε με τις ζωγραφιες θα τα στολισουμε με κορδελες και χαντρες και μια εβδομαδα πριν θα δεσουμε και τις γαζες με τα κουφετα για να ειναι πιο φρεσκα οπως ειπες και εσυ. Επισης η νονα ζωγραφισε 2 μαξιλαρια 30χ30 με καραβακι και ψαρακι οπως οι μπομπονιερες και εκει θα καρφιτσωσει τα μαρτυρικα για να μοιραστουν στην βαφτιση.Γινονται ολα με πολυ αγαπη για το αντρακι μου που χαλαλι η κουραση και απο την αλλη λεω αφου μπορω να τα κανω μονη μου γιατι να τα χρυσοπληρωσω?Επισης αισθανομαι οτι μου υποτιμουν την νοημοσυνη οταν για κατι που στοιχιζει σε εμενα 1 ευρω(και σ' αυτους πολυ λιγοτερο) να μου ζητανε 5 ?

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με βρισκεις απολυτα συμφωνη! κι εγω ξεκινησα με το σκεπτικο του οικονομικου. αφου εχω το χρονο και τη διαθεση, γιατι να πληρωσω για παραδειγμα τη λαμπαδα 100 ευρω, απο τη στιγμη που μου βγαινει γυρω στα 25 να τη φτιαξω μονη μου; (νονα θα γινει η αδερφη μου, γι' αυτο οικειοποιουμαι και τα οικονομικα της νονας). στη συνεχεια βεβαια μου μπηκε και το μικροβιο της δημιουργιας και ανυπομονω να ερθει η ωρα να φτιαξω τις μπομπονιερες.

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

paidia den mporw na katalabw giati lete oti ta koufeta na einai pio freska!!!!! Den lew na ta kanete kai 5 mines prin alla 2 mines den nomizw oti 8a xalasoun otan ta exeis se ena meres kserw kai oxi ston hlio!!! Egw ta exw kanei olla giati nomiza oti 8a argousa na ta kanw alla htan pio eukola apoti nomiza!!! Sto katw katw ta koufeta idia 8a einai auta pou 8a xrisimopoihsetai twra me auta se 1 mina!!! Min nomizete oti 8a ftiaksoun all gia emena h gia esena!!!

Link to comment
Share on other sites

paidia den mporw na katalabw giati lete oti ta koufeta na einai pio freska!!!!! Den lew na ta kanete kai 5 mines prin alla 2 mines den nomizw oti 8a xalasoun otan ta exeis se ena meres kserw kai oxi ston hlio!!! Egw ta exw kanei olla giati nomiza oti 8a argousa na ta kanw alla htan pio eukola apoti nomiza!!! Sto katw katw ta koufeta idia 8a einai auta pou 8a xrisimopoihsetai twra me auta se 1 mina!!! Min nomizete oti 8a ftiaksoun all gia emena h gia esena!!!

 

Καλημερα Koalalou.Τα κουφετα που αγοραζουμε ειναι μεσα σε κουτια τα οποια ειναι σφραγισμενα και δεν παθαινουν τιποτα.Στην αρχη σκεφτομουν να κανω κουτακια οπου θα ζωγραφιζαμε παλι τα καπακια και εκει λεγαμε να τις κανουμε αρχες Απριλιου γιατι τα κουφετα θα ηταν κλειστα και δεν θα παθαιναν τιποτα.Τι να σου πω ετσι θα τα κανω αλλωστε ο κοπος ειναι η ζωγραφικη και το δεσιμο .Αντι για καλαθι στην εκκλησια τα μαξιλαρακια θα τα εχω σε ενα τσουβαλι απο καραβοπανο διακοσμημενο με κορδελες.Νομιζω οτι αν τις εχεις βαλει τις μπομπονιερες σου σε κουτι δεν θα παθουν τιποτα τα κουφετα.Ξερω κι εγω μπορει να κανω και λαθος.Παντως εντυπωσιαστηκα τις εχεις κανει τελειες.Για μια ακομη φορα μπραβο!!!

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Despinagr33,είναι όλα φανταστικά,αλλά τα μαρτυρικά είναι το κάτι άλλο!

Τα βάζω στη λίστα με τα καλύτερα που έχω δει,μαζί με της αγαπημένης μου φιλενάδας Κορνηλίας!!!

Είναι εύκολο να μου πεις από πού πήρες τις καρδούλες που έβαλες στα βραχιολάκια και τις κορώνες που είναι στα πουγκάκια??

 

Τα μαρτυρικά δεν τα εφτιαξα εγω.Προσπάθησα αλλα δεν εβρισκα ολα τα υλικά.Τα πήρα από το http://www.pandesiacollection.gr.Ειναι πολυ εξυπηρετικές οι κοπελιες εκεί, τα παρηγγειλα από το τηλέφωνο και μου τα στείλανε.Δεν ειναι όμως από τα φθηνά.Πήρα μόνο για τις γυναίκες.Για τους άντρες είχα τα φθηνα που ειναι πανω στο μαξιλαράκι.Οι κορώνες είναι από φύλλο χαλκού σε ασημί χρώμα.Τις ζωγράφιζα και τις έκοβα.Εβαλα μετά κόλλα και εριχνα χρυσόσκονη ασημί.

Link to comment
Share on other sites

Εγω τις κανω με την νονα του μπεμπη ειμαστε στην φαση της ζωγραφικης γιατι οι παιδικες ειναι υφασματινα σουπλα και για τους μεγαλους ειναι μικρα υφασματινα μαξιλαρακια.Ολα ειναι απο καραβοπανο και θα εχουν τα μεν σουπλα παιδικες παραστασεις με καραβακια (για τα αγορακια) και με πεταλουδες (για τα κοριτσακια) και τα μαξιλαρακια θα εχουν καραβακι και ψαρακι.Μολις θα τελειωσουμε με τις ζωγραφιες θα τα στολισουμε με κορδελες και χαντρες και μια εβδομαδα πριν θα δεσουμε και τις γαζες με τα κουφετα για να ειναι πιο φρεσκα οπως ειπες και εσυ. Επισης η νονα ζωγραφισε 2 μαξιλαρια 30χ30 με καραβακι και ψαρακι οπως οι μπομπονιερες και εκει θα καρφιτσωσει τα μαρτυρικα για να μοιραστουν στην βαφτιση.Γινονται ολα με πολυ αγαπη για το αντρακι μου που χαλαλι η κουραση και απο την αλλη λεω αφου μπορω να τα κανω μονη μου γιατι να τα χρυσοπληρωσω?Επισης αισθανομαι οτι μου υποτιμουν την νοημοσυνη οταν για κατι που στοιχιζει σε εμενα 1 ευρω(και σ' αυτους πολυ λιγοτερο) να μου ζητανε 5 ?

 

Ειναι πολυ ωραία ιδέα και ακόμη πιο ωραίο που σε βοηθάει η νονά. Θα ηθελα σε παρακαλώ φωτο όταν τελειώσεις γιατι στη βαπτιση του γιου μου θα εχω θαλασσινο θεμα και σκεφτόμουν για τα παιδακια καδράκια 10Χ10. Σε καμβα θα ειναι το ιδιο; Αλλα σε παιδακια ταιριάζει;Ή σκεφτόμουν καδράκια με λίγο διαφορετικό θέμα.Για τα παιδιά πάντα.Με ακρυλικά χρώματα τα ζωγραφίζεις; Και πόσο κάνει το καραβόπανο;Συγγνώμη αν σε κουρασα.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πολυ ωραία ιδέα και ακόμη πιο ωραίο που σε βοηθάει η νονά. Θα ηθελα σε παρακαλώ φωτο όταν τελειώσεις γιατι στη βαπτιση του γιου μου θα εχω θαλασσινο θεμα και σκεφτόμουν για τα παιδακια καδράκια 10Χ10. Σε καμβα θα ειναι το ιδιο; Αλλα σε παιδακια ταιριάζει;Ή σκεφτόμουν καδράκια με λίγο διαφορετικό θέμα.Για τα παιδιά πάντα.Με ακρυλικά χρώματα τα ζωγραφίζεις; Και πόσο κάνει το καραβόπανο;Συγγνώμη αν σε κουρασα.

 

Δεσποινα οντως ειναι πολυ καλη ιδεα σου για καδρακια απο καμβα απο οσο γνωριζω απο τη νονα μας ζωγραφιζονται(αυτη βλεπεις ειναι η καλλιτεχνης και εγω η βοηθος).Οσον αφορα τα μαξιλαρακια και τα σουπλα τα χρωματα ειναι ειδικα για υφασματα σε βαζακια και τα πηραμε απο βιβλιοπωλειο.Για τον καμβα θα την ρωτησω και θα σου απαντησω.Τα ζωγραφισμενα καδρακια ασφαλως και ειναι ιδανικη παιδικη μπομπονιερα.Τωρα καραβοπανο μπορεις να βρεις στο κεντρο νομιζω οτι θα εχει3ή4 ευρω το μετρο και ειναι διπλοφαρδο.Αυτα τα μαξιλαρακια επειδη ειναι μια μεγαλη και πονεμενη ιστορια βρηκα στην Ρομβης ενα μαγαζι -ο ιδιοκτητης του ειχε καραβοπανο και μου εραψε τις θηκουλες 0.70 ευρω την μια .Δεν με κουρασες καθολου οτι αλλο θελεις ειμαι στην διαθεση σου.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα μαρτυρικά δεν τα εφτιαξα εγω.Προσπάθησα αλλα δεν εβρισκα ολα τα υλικά.Τα πήρα από το www.pandesiacollection.gr.Ειναι πολυ εξυπηρετικές οι κοπελιες εκεί, τα παρηγγειλα από το τηλέφωνο και μου τα στείλανε.Δεν ειναι όμως από τα φθηνά.Πήρα μόνο για τις γυναίκες.Για τους άντρες είχα τα φθηνα που ειναι πανω στο μαξιλαράκι.Οι κορώνες είναι από φύλλο χαλκού σε ασημί χρώμα.Τις ζωγράφιζα και τις έκοβα.Εβαλα μετά κόλλα και εριχνα χρυσόσκονη ασημί.

 

 

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες,είναι όλα υπέροχα!!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεσποινα οντως ειναι πολυ καλη ιδεα σου για καδρακια απο καμβα απο οσο γνωριζω απο τη νονα μας ζωγραφιζονται(αυτη βλεπεις ειναι η καλλιτεχνης και εγω η βοηθος).Οσον αφορα τα μαξιλαρακια και τα σουπλα τα χρωματα ειναι ειδικα για υφασματα σε βαζακια και τα πηραμε απο βιβλιοπωλειο.Για τον καμβα θα την ρωτησω και θα σου απαντησω.Τα ζωγραφισμενα καδρακια ασφαλως και ειναι ιδανικη παιδικη μπομπονιερα.Τωρα καραβοπανο μπορεις να βρεις στο κεντρο νομιζω οτι θα εχει3ή4 ευρω το μετρο και ειναι διπλοφαρδο.Αυτα τα μαξιλαρακια επειδη ειναι μια μεγαλη και πονεμενη ιστορια βρηκα στην Ρομβης ενα μαγαζι -ο ιδιοκτητης του ειχε καραβοπανο και μου εραψε τις θηκουλες 0.70 ευρω την μια .Δεν με κουρασες καθολου οτι αλλο θελεις ειμαι στην διαθεση σου.

 

Ωραια ιδεα και το τσουβαλι για τις μπομπο.Δε θα μυρίσουν ομως αυτές που θα ειναι από κάτω από τη μυρωδια του καραβόπανου; Και η λινάτσα θα ήταν καλη για κάτι τετοιο στη δική μου περίπτωση,αλλά μήπως μυριζει;

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ιδεα και το τσουβαλι για τις μπομπο.Δε θα μυρίσουν ομως αυτές που θα ειναι από κάτω από τη μυρωδια του καραβόπανου; Και η λινάτσα θα ήταν καλη για κάτι τετοιο στη δική μου περίπτωση,αλλά μήπως μυριζει;

 

Αυτο Δεσποινα δεν το ειχα σκεφθει οτι μπορει να μυρισει!!Μωρε θα του ριξω ενα πλυσιμο στο χερι και θα ειναι μια χαρα!χαχαχαχα.Παντως λιγο καραβοπανο που εχω εδω το μυρισα δεν μυριζει καθολου.Για την λινατσα δεν ξερω να σου πω.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

στο μυαλό μου είστε;;;

τσουβαλάκι για μπομπο από λινάτσα έχω στο μυαλό μου ή καδράκι ζωγραφισμένο από παιδάκια όμως....

λέω να φωνάξω μια μέρα δυο κοριτσάκια που παίζουν μαζί με το μεγάλο μου γιο και να ζωγραφίσουν κάτι σχετικό με το θέμα που θα τους πω.... δε θα είναι κι οι τέλειες ζωγραφιές αλλά θα είναι πολύ παιδικές... τα κοριτσακια είναι 7 κ 6 χρονών!!!

τι λέτε;;;

Link to comment
Share on other sites

στο μυαλό μου είστε;;;

τσουβαλάκι για μπομπο από λινάτσα έχω στο μυαλό μου ή καδράκι ζωγραφισμένο από παιδάκια όμως....

λέω να φωνάξω μια μέρα δυο κοριτσάκια που παίζουν μαζί με το μεγάλο μου γιο και να ζωγραφίσουν κάτι σχετικό με το θέμα που θα τους πω.... δε θα είναι κι οι τέλειες ζωγραφιές αλλά θα είναι πολύ παιδικές... τα κοριτσακια είναι 7 κ 6 χρονών!!!

τι λέτε;;;

 

Bounitsa mou θα ειναι τελειες ειδικα αν ειναι ζωγραφισμενες απο παιδακια.Μα και εμεις δεν θα ζωγραφισουμε τιποτα περιτεχνο.Εχω φτιαξει κατι στραβα καραβακια μου εχουν φυγει κατι γραμμουλες στα περιγραμματα αστα να πανε.

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...