Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

"Πόσα κιλά έχεις πάρει ως τώρα;" ΓΚΡΡΡ....


Recommended Posts

Ω ναι υπάρχουν πολλοί κακοπροαίρετοι άνθρωποι... δεν σε ρωτάνε αν είσαι καλά και πως πας αλλά βγάζουν την ζήλια και την κακία τους...

Μπήκα στον έκτο πριν μια εβδομάδα και έχω πάρει 3,5 κιλά. Ο σωματότυπος μου είναι κανονικός 1,75 με 65 κιλά και τρώω ότι θέλω και ότι ώρα θέλω.

Τις προηγούμενες μέρες με συνάντησε μια "φίλη" και με ρώτησε αν έχω πάρει κιλά, της λέω 4 και μου λέει εντάξει αλλά έχεις πρηστεί στα μάγουλα και στο λαιμό!!!! Και μην χαίρεσαι γιατί θα φορτωθείς πολλά κιλά τους τελευταίους μήνες...

Αγχώθηκα λιγάκι μήπως κάτι δεν πάει καλά και έχω πρήξιμο στο λαιμό...

Πράγμα που δεν ισχύει, και δεν το λέω μόνο εγώ αλλά όλοι δίπλα μου και μιλάω για άτομα που εμπιστεύομαι..

Γιατί σώνει και καλά πρέπει να πούνε μια κακία????

Πάντως αποφάσισα να μην δίνω σημασία στους κακοπροαίρετους και να κοιτάω να είμαι ήρεμη και χαλαρή. Ήδη έχω κάνει στην άκρη κάποια άτομα που δεν χαιρόταν καθόλου με την εγκυμοσύνη μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 559
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια μην κοιτάτε το δέντρο, αλλά το δάσος!!!!!!!

Τι να τα κάνεις τα κιλά αμά το μωράκι δεν είναι καλά!!!!

Δηλαδή πρέπει να πάθουμε για να μάθουμε!!!!

Ο σκοπός της εγκυμοσύνης είναι να φέρεις στον κόσμο ένα γερό μωρό και ΟΧΙ να πάρεις μέχρι 12 κιλά!!!!

Αμα είναι να σκάσεις για τα κιλά κ τους ηλίθιους, να έχεις στρες κ να επηρεάζεις το έμβρυο....

Σκέψου το...Αξίζει?????

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μην κοιτάτε το δέντρο, αλλά το δάσος!!!!!!!

Τι να τα κάνεις τα κιλά αμά το μωράκι δεν είναι καλά!!!!

Δηλαδή πρέπει να πάθουμε για να μάθουμε!!!!

Ο σκοπός της εγκυμοσύνης είναι να φέρεις στον κόσμο ένα γερό μωρό και ΟΧΙ να πάρεις μέχρι 12 κιλά!!!!

Αμα είναι να σκάσεις για τα κιλά κ τους ηλίθιους, να έχεις στρες κ να επηρεάζεις το έμβρυο....

Σκέψου το...Αξίζει?????

 

Κοιτα...υποθετω πως ο λογος που λενε να παρεις μεχρι 10 κιλα σχετιζεται και με το καλο του μωρου...αλλιως οι γιατροι θα λεγανε φατε αφοβα.Το αν εμεις δε μπορουμε να κρατηθουμε ειναι αλλη ιστορια.Εγω στο γιο μου πηρα 20.Ειμαι πολυ ψηλη και αδυνατη και δε μου φανηκαν...ηταν ομως 20..ο γιατρος συνεχως μου την ελεγε.

 

Απο κει και περα ενταξει ειναι καποιες στανταρ ερωτησεις που κανουν ολοι στην εγκυμσυνη...ε μη καθεστε και τρελλαινεστε τωρα με το τι ρωταει ο καθενας.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα...υποθετω πως ο λογος που λενε να παρεις μεχρι 10 κιλα σχετιζεται και με το καλο του μωρου...αλλιως οι γιατροι θα λεγανε φατε αφοβα.Το αν εμεις δε μπορουμε να κρατηθουμε ειναι αλλη ιστορια.Εγω στο γιο μου πηρα 20.Ειμαι πολυ ψηλη και αδυνατη και δε μου φανηκαν...ηταν ομως 20..ο γιατρος συνεχως μου την ελεγε.

 

Απο κει και περα ενταξει ειναι καποιες στανταρ ερωτησεις που κανουν ολοι στην εγκυμσυνη...ε μη καθεστε και τρελλαινεστε τωρα με το τι ρωταει ο καθενας.

 

Άνα γεια σου!

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

συμπεθερα ΣΤΕΛΛΙ δεν καταλαβαινω γιατι προβληματιζεσαι... κοιτα να περνας καλα για να περναει και η νυφη μου καλα και γραφτους τους ζηλιαρηδες κακοπροαίρετους... :lol::lol::lol::lol: σ@@τα στο στομα τους!!!:mrgreen:

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελα βρε μη τους παιρνεις σοβαρα δεν τους κοβει ουτε τους κατεβαινει και κατι ενδιαφερον ή ομορφο να πουν!

Κλασικη σειρα ερωτησεων μετα το αααα εγκυος αααα τι κανεις:

Ποτε γεννας?(λες και εχω κλεισει ραντεβου με το παιδι)

Ξερεις τι ειναι?(αν εχεις αποφασισει να μην μαθεις το φυλο, ξεκινα η κουραση των εξηγησεων...)

Ποσα κιλα πηρες?(ρε φιλε τι εχεις με τι ζυγαρια μου)

Ποιο γιατρο εχεις?(γιατι αν τον ξερεις και ειναι μουφα θα μου το πεις?αν δεν το ξερεις τι σε νοιαζει στατιστικη κανεις?)

Που θα γεννησεις?(παλι στατιστικη?αφου δε θα ερθεις να με δεις τι ρωτας)

 

Στα παραπανω απαντω μονολεκτικα για να κοβεται

Ευτυχως υπαρχουν καλοι ανθρωποι που πρωτα ρωτουν πως εισαι και αν εχεις καλη εγκυμοσυνη, σου λενε οτι ομορφυνες και οτι τα κιλα ειναι μονο στην κοιλια παρολο που εχεις κανει εναν κωλο ως απεναντι, με το καλο και με εναν πονο και θυμουνται να πουν και χαιρετισματα στον συζηγο

Για τους αλλους δε θα μπορεσουμε, ιδιως γιατι η ψυχη τους δε μας νοιαζεται και τοσο, οποτε δεν αξιζει να χαραμιζουμε ουτε ενα ποστ για αυτους :)!!

 

 

 

exo lithoi sta gelia, i klasikes erotisis, anti na pou me to kalo, sigxaritiria , arxizi i anakrisi protou bathmou .... kai sto finale finale re koritsia egkues eimaste oxi arrostes dld eleos sta palia xronia pos mas kanan pos kanan tous gonis mas? tous elegan mi tros mi xezis, mi katouras mi mi mi... tote i egkues itan i poio tixeres min biksoun troxadin...

Link to comment
Share on other sites

Μην ακουτε κανεναν και με τα κιλα δεν παιρνουν ολες τα ιδια δηλαδη ελεος το ιδιο θα παρει μια κοπελα που ειναι 20 κιλα κατω απο το υψος της και το ιδιο μια κοπελα υπερβαρη?Σαφως και θελει μια ισορροπημενη διατροφη αλλα απο κει και περα δεν ειμαστε ολες ιδιες να παιρνουμε καρμπον τα ιδια.Εαν εχεις αναγκη να παρεις παραπανω θα παρεις εαν εισαι πολυ πανω απο το κανονικο θα κοιταξεις να ερθεις σε μια ισορροπια.Το σωστο ειναι να μην πλακωνεσαι αλλα πως να το κανουμε δεν ειναι και νομος τα 10 -12 κιλα.Ειναι αναλογα το σωματοτυπο της γυναικας...Δοξα το Θεο ειχα γιατρο που δεν μου ειπε τιποτα αλλα στη νυφη μου με το ιδιο υψος που ξεκινησε λιγο παραπανω απο το κανονικο και πηρε 25 κιλα της ειπε πως επρεπε να προσεχει για να μπορεσει να τα χασει μετα ευκολα,για τον οργανισμο της δηλαδη...

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites

τρομερη υποστηριξη κ απιστευτες οι αποψεις σας!!!!περα για περα αληθινες!!!καλα, δεν ειπαμε να γινω τριφυλλη ντουλαπα...αλλα μου τη λενε οι χοντροι κ οχι οι κανονικοι--αυτο μου τη δινει!!!τεσπα, αντε να περασει ο καιροσ κ να φουσκωσει η κοιλια!!!!κι αλλο να φουσκωσει!!!!ειναι φοβερη εμπειρια κ δεν μετανιωνω για κανενα κιλο η πρηξιμο!!!οταν θα κρατησω τη μπεμπα στην αγκαλια μου!!!αλλωστε απεδειξα οτι με ισχυρη θεληση αδυνατισα αποπερυσι...μεχρι κ το στηθος μου ειχε γινει μικροτερο απο την παλαμη μου!!!τωρα εχει φουσκωσει κ η κοιλια επισησ!!!αρχιζω να κανω σωμα εγκυμονουσας!!!!η υγεια ειναι πανω απο ολα!!!!εμ βεβαια, οι κακεντρεχεις δεν εχουν κατι καλο να πουν κ λενε βλακειες--μη πω αλλη λεξη!!! matilda38: χαχαχαχαα!!!!με εκανες κ γελασα!!!!φιλια στον γαμπρο μου ε???!!!!!και οι κλασικες ερωτησεισ ειχαν πλακα!!!μαλιστα μια θεια μου---κατινα---της ειπε ο μπαμπας μου οτι ειμαι εγκυος κ αυτη ζητησε λεπτομερειες!!!!!!!ελεοσ!!!!!τι ωρα καναμε σεξ κ τι μερα????η σε τι σταση???μα ο κοσμος εχει χαζεψει πια!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εντελως συμβουλευτικα θα προτινα σε ολες να προσεχετε με τα κιλα...γιατι τωρα δε σε νοιαζουν...εχεις την κοιλια...οταν ομως θα βγεις απο το μαιευτηριο η κοιλια θα εχει φυγει...τα υπολοιπα ομως κιλα θα ειναι εκει και τοτε θα καταλαβεις που πηγαιναν τοσους μηνες οι σοκολατες...χαχαχα.Εγω παντα αδυνατιζα πανευκολα...αλλα της εγκυμοσυνης τα κιλα με ασανισαν πολυ...δεν εφευγαν με τπτ...9 μηνες μου πηρε.Τωρα προσπαθω να μη κανω το ιδιο λαθος.

Link to comment
Share on other sites

ναι οκ, δεν τρωω κ κανα γουρουνοπουλο καθε μερα!!!ειμαι κ ολη μερα στουσ δρομους...περπαταω, δεν δουλευω σε γραφειο, παω περα-δωθε καθε μερα....εγω μεσα σε 5 μηνες με σωστη διατροφη---ειχα κ τα γλυκακια μου κ τα παγωτα---εχασα 12 κιλα περυσι--χωρις να ημουν εγκυος-- που ειχα παρει 4 χρονια λογω κακης διατροφης...αρα ξερω να το προσπαθω...δεν ειπα ας φαω τωρα τον σκασμο!!!!και νομιζω ειναι φυσιολογικο της γεννας να θες 6-9 μηνες για να επανελθεις!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια γεια σας, εγω ξεκινησα με 49 κ υψος 164, αδυνατη δηλ, και ειμαι στην 24η εβδομαδα, στον 6ο δηλ, και εχω παρει 8 κιλα, ο γιατρος μου ειναι κερβερος, κ μου λεει οτι θα πρεπει να ειχα παρει 4 κιλα ως τωρα, ωστε να φτασω τα 10 max. Ελεος!!!!του ειπα οτι ειναι υπρεβολικος, κ πραγματικα δεν με νοιαζει! στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 16 κιλα τα εχασα ολα σε 1 χρονο περιπου. θα παθω προεκλαμψια λεει , αν ειναι δυνατον!!! μου ειπε να τρωω ενα σοκολατακι τον μηνα!!!!!! παμε καλα???? αντρας δεν ειναι ? που να καταλαβει πως ειναι να εισαι εγκυος??? ολα ευκολα τα εχουν!!! πρωσοπικα , ολες οι μαμαδες που ξερω στον κυκλο μου οσες πηραν 9-10 κιλα , ηταν μεσα στην στερησησ και την υστερια . αυτα απο εμενα.

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνεις σημασία που σε ρωτάνε. Εγω πια την θεωρω δεδομένη αυτή την ερώτηση σε κάθε μου εγκυμοσύνη! Δεν το παίρνω άσχημα. Τώρα αν νοιωθεις ότι το κάνουν για να σου την πουν τότε γραψτους κανονικά. Εγώ πια αυτο κάνω στους κακοπροαιρετους. Μονο για εμένα που νοιώθω άσχημα με τα κιλά μου. Μονο αυτο που νοιώθω εγω έχει σημασία και όχι τι λένε όλοι οι άλλοι ή τι θέλουν να σου πουν με την ερώτηση τους. Αν νοιωθεις ότι είσαι καλα με τα κιλά σου τότε μην δίνεις σημασία.

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας, εγω ξεκινησα με 49 κ υψος 164, αδυνατη δηλ, και ειμαι στην 24η εβδομαδα, στον 6ο δηλ, και εχω παρει 8 κιλα, ο γιατρος μου ειναι κερβερος, κ μου λεει οτι θα πρεπει να ειχα παρει 4 κιλα ως τωρα, ωστε να φτασω τα 10 max. Ελεος!!!!του ειπα οτι ειναι υπρεβολικος, κ πραγματικα δεν με νοιαζει! στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 16 κιλα τα εχασα ολα σε 1 χρονο περιπου. θα παθω προεκλαμψια λεει , αν ειναι δυνατον!!! μου ειπε να τρωω ενα σοκολατακι τον μηνα!!!!!! παμε καλα???? αντρας δεν ειναι ? που να καταλαβει πως ειναι να εισαι εγκυος??? ολα ευκολα τα εχουν!!! πρωσοπικα , ολες οι μαμαδες που ξερω στον κυκλο μου οσες πηραν 9-10 κιλα , ηταν μεσα στην στερησησ και την υστερια . αυτα απο εμενα.

 

αυτο είναι αλήθεια! Και εγω πήρα στο πρώτο μου 10 κιλά και 7 στο δεύτερο μου αλλα με τόσο στέρηση που μόλις γεννησα έπεσα με τα μούτρα στα γλυκά και στο φαγητο!

Μαριαλένα 11/12/09

Εμμελεια 16/01/12

Στεφανος 8/5/15

 

23/3/2012 ήρθε και ο ανηψιός!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εντελως συμβουλευτικα θα προτινα σε ολες να προσεχετε με τα κιλα...γιατι τωρα δε σε νοιαζουν...εχεις την κοιλια...οταν ομως θα βγεις απο το μαιευτηριο η κοιλια θα εχει φυγει...τα υπολοιπα ομως κιλα θα ειναι εκει και τοτε θα καταλαβεις που πηγαιναν τοσους μηνες οι σοκολατες...χαχαχα.Εγω παντα αδυνατιζα πανευκολα...αλλα της εγκυμοσυνης τα κιλα με ασανισαν πολυ...δεν εφευγαν με τπτ...9 μηνες μου πηρε.Τωρα προσπαθω να μη κανω το ιδιο λαθος.

 

Πόσο συμφωνώ !!!!

Το ίδιο κι εγω, ξεκίνησα 1.70 58 κιλά και πήρα 14 (εφτασα 40+2 βεβαια, παραφούσκωσα) βεβαια επειδη ημουν αδυνατη δεν μου φαινοντουσαν, έλα που οταν βγηκα απο το μαιευτήριο είχα χάσει μόνο 5!!! (το μωρό μονο ζύγιζε 3.500)

Με παίδεψαν κι εμένα της εγκυμοσύνης τα κιλά γιατι με διαιτα και κουραση τρελλή η ζυγαρια δεν επεφτε (ηταν και ο θηλασμος ηταν και οι ορμόνες μάλλον που ειχαν τρελαθεί).

Το σημαντικότερο είναι να είμαστε καλά εμεις και τα μωράκια, μην γινει και εμμονή το θεμα των κιλών, απλά θελει λίγο προσοχη :)

Καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης σε όλες τις εγκυούλες.

db0ip3.png

Link to comment
Share on other sites

LOYCY βρίσκω τον γιατρό σου υπερβολικά υπερβολικο!!!! Μπορεί να έχεις πάρει αρκετά κιλάκια, αλλά νομίζω ότι το κιλά που πρέπει να πάρουμε στην εγκυμοσύνη έχουν πάντοτε σχέση με το βάρος που έχουμε. Εσύ με 49 κιλά που ξεκίνησες δεν νομίζω ότι τρέχει και κάτι αν πάρεις μέχρι +15.

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας και απο εμένα!

Ας τους να λένε!!!!Αντί να εύχονται να βγεί καλά η μάνα και το παιδί κοιτάνε τα κιλά...Σε όποιον σε ρωτάει ή σου τη λέει για τα κιλά σου να του απαντάς ότι ο γιατρός σου σου λέει ότι είσαι μια χαρά (μην σου πω να λες ότι σου λέει ότι αν θες να πάρεις και άλλα!!!). Άντε πια!Ο καθένας με το μακρύ και το κοντό του!

Κορίτσια εγώ είμαι στον 6ο και έχω πάρει ήδη 8 κιλά...Δεν ξέρω αν είναι πολλά ή κανονικά για τους μήνες μου αλλά έχω αγχωθεί γιατί στην κόρη μου είχα πάρει 32 κιλά (απο 49 είχα φτάσει στα 81!!!!). Είχα πάθει και ζάχαρο κύησης (χωρίς όμως να μου κάνει μετά ειδική διατροφή). Τα πρώτα 12 τα έχασα σε μια εβδομάδα (είχα κατακράτηση...είχα πρηστεί ολόκληρη) αλλά δυστυχώς μου μείνανε τα 6(μετά απο 3 χρόνια). Αυτό που με αγχώνει περισσότερο είναι ότι πριν μείνω έγκυος είχε μια προσφορά στα Bodyline για γυμναστήριο και είχα πάει. Εκεί (δεν ξέρω αν είναι η πολιτική τους ή αν όντως μου λέγανε αλήθεια) μου είπανε ότι πρέπει να κάνω ένα ειδικό πρόγραμμα (γλυπτική σώματος νομίζω) γιατί με τόσα κιλά που είχα πάρει στην πρώτη εγκυμοσύνη,αν ξαναέμενα έγκυος (μετά απο ένα μήνα όντως γκαστρώθηκα!) θα έπαιρνα πολλά περισσότερα στην κοιλιά και μετά δεν θα τα χάσω με τίποτα....

Καλό υπόλοιπο σε όλες μας!

EVvep3.png6SUnp3.png

 

 

Αγάπες μου σας λατρεύω!

30.06.2011: Το αδελφάκι σας, το αστεράκι μου, πήγε στον ουρανό πριν ακόμα γεννηθεί...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με ύψος 1,70 και 68κιλά πριν την εγκυμοσύνη τώρα έφτασα 22η εβδομάδα κι έχω βάλει 6-7 κιλά. Ο γιατρός μου μέχρι στιγμής δεν μου έχει κάνει κάποια παρατήρηση, ίσα ίσα μου λέει να συνεχίζω τη ζωή μου κανονικά. Δύο "όχι" μου έχει πει από την αρχή, "όχι αλκοόλ όχι τσιγάρο"!!

Το μόνο που έχει αλλάξει στο σώμα μου είναι η κοιλιά και το στήθος κατά τ' άλλα φοράω τα ίδια ρούχα που φορούσα και πριν την εγκυμοσύνη και απλά πήρα ένα τζην εγκυμοσύνης και δυο σουτιέν που δεν χωράει το στήθος μου στα κανονικά που είχα. Τί να πω, γράψτε τους όλους με τα σχόλια "χοντρούλα" κι άλλα τέτοια χαζά, τρώτε τα ωφέλιμα και καμιά λιχουδιά πότε πότε και περπατάτε όσο περισσότερο μπορείτε. Ο γιατρός σας ξέρει τί να σας πει να προσέχετε από κει και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΛΛΙ;2327779] μου τη λενε οι χοντροι κ οχι οι κανονικοι--αυτο μου τη δινει!!!

 

αυτοι εχουν το κομπλεξ, ετσι γινεται παντα, αν ειναι το βαρος που θα παρω υπερβολικο ας μου το πει ο γιατρος, οχι σαν την αλλη.... το σωμα μου ειναι γεροδεμενο, οσο και να χασω κοκαλο δεν γινομαι, ξεκινησα 62 κιλα και αμεσως ανοιξε ολο μου το σωμα, με βλεπει μια και μου λεει, μμμμ βλεπω ακομα δεν εμεινες εγγυος εκανες ποπο.. εκανες μπουτια.... στρογγυλεψες στρογγυλεψες.... δεν θυμαμαι ποσο μηνων ημουν αλλα θυμαμαι οτι δεν ειχα φουσκωσει και οτι ειχα παρει 2-3 κιλα, μου ηρθε να της πεταξω την καρεκλα στο κεφαλι.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ!!!!!εγω δεν ειμαι ρατσιστρια με το παχος---αν εδωσα αυτην την εντυπωση! ημουν σχετικα παντα αδυνατη στο σημειο του φυσιολογικου κ τωρα μου λενε "σαν να παχυνες Ε???" Ε ναι λοιπον!!!!αφου δουλευω 10ωρες στο ποδι , πειναω κ πιο συχνα!!!και στο κατω κατω, ειμαι στον 5ο μηνα βρε παιδια! μεχρι τωρα δεν ειχα παρει κιλο κ πηρα 4 μαζεμενα!!!τωρα θα τους απαντω " το παιδι μου πανω απο ολα" κ θα σταματησω να ειμαι ευγενικη γιατι στους θρασεις πρεπει να απαντας με θρασος!!!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και παλι.... περνουμε πολλα κιλα ανησυχει ο γιατρος μας δεν περνουμε παλι τα ιδια..... τα νευρα μου..... οπως εγραψα και πιο πανω ειμαι 6 μηνων και εχω παρει μολις 2 κιλα, στις 8 ειχα ραντεβου για τον μηνιαίο υπέρηχο και ο γιατρος με εστειλε να κανω εξεταση θυροιδη και σε 15 μερες να με ξανα δει για να ελενξουμε την αναπτυξη του εμβριου, και οτι ειπα παει εφυγε το αγχος καιρος να χαρω την εγγυμοσυνη μου, φτουυυυυυυυ.......

Link to comment
Share on other sites

εμας την 17η βδομαδα το εμβρυο ηταν 200γραμμαρια και 20εκατοστα!!σαν μεγαλο μου φανηκε!!!κ εκανα καμπυλη σακχαρου κ ολα οκ!!!!κ ο γιατρος δεν ειπε κατι!!λετε γιαυτο σε ενα μηνα να ειμαι συν 4 κιλα???παρ'ολα αυτα, τα ρουχα κ τα εσωρουχα μου κανουν!!!!λετε να βγει μεγαλη η μπεμπα???τωρα ειμαι στην 18η.

Link to comment
Share on other sites

εμας την 17η βδομαδα το εμβρυο ηταν 200γραμμαρια και 20εκατοστα!!σαν μεγαλο μου φανηκε!!!κ εκανα καμπυλη σακχαρου κ ολα οκ!!!!κ ο γιατρος δεν ειπε κατι!!λετε γιαυτο σε ενα μηνα να ειμαι συν 4 κιλα???παρ'ολα αυτα, τα ρουχα κ τα εσωρουχα μου κανουν!!!!λετε να βγει μεγαλη η μπεμπα???τωρα ειμαι στην 18η.

 

17 εβδομαδων ημουν 369 γραμμαρια.....:shock::shock:

Ο γιατρος γενικως μου ειπε πως ο μπεμπης μας ειναι μεγαλος...!!!;);)

Μια χαρα ειναι η μπουμπου σου μην αγχωνεσαι εγω μεχρι τωρα πηρα 11 κιλα αλλα δν φαινονται σχεδον πουθενα μονο κοιλια....και ο γιατρος μ ειπε εχεις κ μεγαλο μωρο μην αγχωνεσαι γ τ κιλα...!;);)

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας, εγω ξεκινησα με 49 κ υψος 164, αδυνατη δηλ, και ειμαι στην 24η εβδομαδα, στον 6ο δηλ, και εχω παρει 8 κιλα, ο γιατρος μου ειναι κερβερος, κ μου λεει οτι θα πρεπει να ειχα παρει 4 κιλα ως τωρα, ωστε να φτασω τα 10 max. Ελεος!!!!του ειπα οτι ειναι υπρεβολικος, κ πραγματικα δεν με νοιαζει! στην 1η εγκυμοσυνη πηρα 16 κιλα τα εχασα ολα σε 1 χρονο περιπου. θα παθω προεκλαμψια λεει , αν ειναι δυνατον!!! μου ειπε να τρωω ενα σοκολατακι τον μηνα!!!!!! παμε καλα???? αντρας δεν ειναι ? που να καταλαβει πως ειναι να εισαι εγκυος??? ολα ευκολα τα εχουν!!! πρωσοπικα , ολες οι μαμαδες που ξερω στον κυκλο μου οσες πηραν 9-10 κιλα , ηταν μεσα στην στερησησ και την υστερια . αυτα απο εμενα.

 

 

 

 

 

Kopela mou ontos o giatros so einai polu akreos ma para polu kai paralogos eimai 5o minon dld 20+6 kai eixa paei sto giatro exo parei 6 kila kai o giatros mou itan euxaristimenos kai po gluko me eipe ga na katalabo 2 profiterol tin ebdomada oxi ena sokolataki more trelos einai? apo poio planiti irthe? egkuos eisai oxi arrosti oute diabatikia, apolause kopela mou tin egkimosini sou eleos.... eipa prosoxi oxi na pathoume neuriko klonismo ama liosis 10 lacta den ftanoun ta 2 kesedakia profiterol peripou an to pame etsi...

Efoson den exeis kanena problima ygeias fae kopela mou... sigxistika:twisted:

Link to comment
Share on other sites

Ο δικός μου στην 17η έβδομα ήταν σαν του Στελλί, 202 γρ και 18μιση πόντους και σκέψου ότι υπερηχογραφικά έβγαινε μιαμιση εβδομάδα μεγαλύτερος! Το δικό σου τώρα πόσο είναι? Ο γιατρός σου είπε κάτι? Εγώ να σου πώ ανησύζησα λιγάκι γιατί ναι μεν δεν θα ήθελα να μου βγεί ελλειποβαρές, αλλά και πολύ μεγάλο αν βγεί δεν είναι καλό

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...