Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΜΑΣ- ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Koρίτσια εγώ έχω δίδυμα και γεννάω τον Ιουλιο!!Λογω κακής εμπειρίας από την γυναίκα του ξαδέρφου μου στην Γενική Κλινική, ψάχνω γιατρό τώρα στο Ιπποκράτειο ή στο Παπαγεωργίου!!Ξέρετε κανέναν καλό που να μην σε αγχώνει και να είναι υπομονετικός;;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

εγω δουλεύω στην Βοιωτία (εχω έναν γιατρο που με παρακολουθεί εδω) αλλα επειδή θα γεννήσω στην Θεσσαλονίκη εχετε μήπως να μου προτείνετε κάποιον γιατρό που να είναι συμβεβλημένος με το Δημόσιο και να συνεργάζεται με το Παπαγεωργίου?

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

rrena κανενας γιατρος που ειναι στο δημοσιο δεν ειναι σε νοσοκομειο. Θα πρεπει να πας σε καποιον και να του πληρωνεις επισκεψη. Αν πας στο σαιτ του νοσοκομειου Παπαγεωργειου εχει ολους τους γιατρους. http://www.papageorgiou-hospital.gr/cms/front_content.php?idcat=186

Link to comment
Share on other sites

επαναλαμβανω οτι στο παπαγεωργιου ειναι ο Ζεπειριδης Λεωνιδας ο οποιος ειναι απλα τελειος....(για μενα)

καλος επιστημονας και ανθρωπος πανω απο ολα...

οταν του ειπα οτι φοβαμαι φρικτα την αμνιοπαρακεντηση με ειχε 1 ωρα στο γραφειο και μου μιλουσε ενω περιμεναν 5 ραντεβου εξω....τελικα με ηρεμησε μου τα εξηγησε ολα ..

κσι ποσες φορες δεν του πηρα μεσανυχτα τηλεφωνο....γιατρε σας ξυπνησα?(βλακωδης ερωτηση στις 4 το πρωι...ΟΧΙ κοριτσι μου τι επαθες τι εχεις?απαντηση)

και παντα ξεκιναει με το ΜΗΝ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣΑΙ..ολα θα γινουν..

δεν ξερω αλλα φιλοχρηματος δεν μου φαινεται..πολλες φορες με ειδε νυχτα στο ιατρειο χωρις να πληρωσω ενω θα μπορουσε να με παει πακετο στην κλινικη!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κοριτσάκια και απο μένα! Ίδια περίπτωση και γω! Αρχικά πήγαινα στον ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΟ και ΜΟΝΑΔΙΚΟ κ. Μόσχο Παπαδόπουλο, αλλά για τους γνωστούς λόγους με παρέπεμψε στον κ. Τυμπανίδη. Από την πρώτη στιγμή μου φάνηκε ιδιαίτερα συμπαθής και άνετος, χωρίς να σε αγχώνει για το οτιδήποτε και πάντα με το χαμόγελο στο στόμα! Άσε που και όποτε τον έχω πάρει τηλέφωνο είναι πολύ κατατοπιστικός και βοηθάει.

Τώρα περιμένω να γεννήσω, χαίρομαι που διάβασα μια καλή εμπειρία και εύχομαι ύστερα από λίγο καιρό να έχω να αφηγηθώ και εγώ μία.

 

Καλησπέρα κορίτσια.Αν και είμαι μέλος εδώ και καιρο ,γράφω πρωτη φορά. Είχα γιατρό τον κ. Μόσχο Παπαδόπουλο και τώρα πηγαίνω στον κ. Τυμπανίδη Ιωάννη. Τον κ. Παπαδόπουλο δύσκολα μπορεί κανείς να τον περιγράψει! Απλά καταπληκτικός.Για τον κ. Τυμπανίδη έχω επισης να πω τα καλύτερα. Μηπως γνωρίζει καμιά σας την κατάσταση της υγείας του κ. Μ.Παπαδόπουλου γιατί το ιατρείο το έχει κλείσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Αν και είμαι μέλος εδώ και καιρο ,γράφω πρωτη φορά. Είχα γιατρό τον κ. Μόσχο Παπαδόπουλο και τώρα πηγαίνω στον κ. Τυμπανίδη Ιωάννη. Τον κ. Παπαδόπουλο δύσκολα μπορεί κανείς να τον περιγράψει! Απλά καταπληκτικός.Για τον κ. Τυμπανίδη έχω επισης να πω τα καλύτερα. Μηπως γνωρίζει καμιά σας την κατάσταση της υγείας του κ. Μ.Παπαδόπουλου γιατί το ιατρείο το έχει κλείσει?

 

 

ALICIA μου προσφατα που ρωτησα για το γιατρο μου είπαν ότι η κατασταση είναι μια από τα ιδια...:-( ταλαιπωριεται ακομη ο άνθρωπος αλλα τουλαχιστον το αντιμετωπιζει..ας ευχηθουμε τα καλυτερα..

Όσο για τον Τυμπανιδη μονο τα καλυτερα για ακομη μια φορα...είχα μια παρακολουθηση εγκυμοσυνης φοβερη και μια εξισου φοβερη γεννα! Τον προτείνω ανεπιφυλακτα..!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σαφως τα 60 ευρω ειναι νορμαλ τιμη αλλα εμενα μου ειπε 2.500 ,00 για καισαρικη συν τα εξοδα της κλινικης...

μονο και μονο για οικονομικους λογους δεν πηγα εκει ..κατα τα αλλα ειναι οντως πολυ καλος...

 

 

Σου ζήτησε τόσα πολλά?????

Δεν τον ρώτησα αλλά υπολόγισα γύσω στα 3000 με την κλινική...

Πάντως 2500 μόνο για να ξεγεννήσει είναι πολλά...

Και στις μηνιαίες επισκέψεις να δίνεις άλλα λεφτά?

433965qzur0la2nd.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ για την απάντηση εκανα μια σύγκριση του πίνακα με των συμβεβλημένων γιατρών και βρήκα μερικούς.

Αλλη μια απορία προς εσας που σας παρακολουθουν συμβεβλημένοι γιατροι. Πληρώνετε; Γιατι εδω (Θήβα) ζητάνε 50 για τον υπέρηχο!

Link to comment
Share on other sites

Εχω γιατρο του δημοσιου και δεν μου ζητησε ποτε χρηματα. Οταν προσφερθηκα να του δωσω ηταν κατηγορηματικος. Κανονικα το ταμειο δεν πληρωνει τον υπερηχο οποτες πολλοι γιατροι σου ζητανε λεφτα για να σου κανουν.

Link to comment
Share on other sites

demi ποτε γεννας ? περιμενω πως θα σου φανει ο γιατρος στην γεννα για να τον προτιμισω κι εγω... καλα αν γεννησει παπαγεωργιου δεν θα σου παρει καθολου λεφτα? την ερωτηση που εκανα παραπανω για την τιμη της επισκεψης ακυρη , τωρα θυμιθηκα οτι μου ειχες πει

Link to comment
Share on other sites

απριλιο πρωτα ο θεος...γεννησε και η ξαδερφη μου που ειναι γιατρος σε αυτον και την πρωτη μερα περπατουσε!!!!!ανετη κιολας...

εμενα με εραψε ο πρωτος γιατρος σαν τσουβαλι και σερνομουν με τις μερες και πονουσα...

αει σιχτηρ μην τα θυμηθω παλι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έγω πάντως γέννησα το κοριτσάκι μου με την Ελένη και θεωρώ ότι είναι εξαιρετική γιατρός και άθρωπος γιατί:

1. Δεν με πανικόβαλλε ποτέ

2. ήταν απόλυτα τυπική και εξονυχιστική στις εξετάσεις της

3. Ενώ μπορούσε να μου κάνει καισαρική γιατί εγώ της το ζητούσα επίμονα, με ξεγέννησε φυσιολογικά και μάλιστα μέσα σε 3 ώρες

4. Μόλις γεννήθηκε το μωρό κάποιος ανεύθυνος παιδίατρος μας πανικόβαλλε αναίτια και η Ελένη ήταν η πρώτη που σκέφτηκα να πάρω τηλ. και με βοήθησε αμέσως, κάτι που δεν ήταν υποχρέωσή της.

 

Προτιμώ λοιπόν να μου μιλάνε απότομα όταν γίνομαι παράλογη παρά να μου χαϊδεύουν τα αυτιά με ανυπόστατες κουταμάρες.

Προσωπική γνώμη, Ευχαριστώ

ΜΑΡΙΑ

o3DBp3.png

Link to comment
Share on other sites

αλλο να σου μιλανε αποτομα για το καλο σου και αλλο να σε βριζουν οπως εκανε ο δικος μου διοτι αυτος επελεξε καισαρικη την οποια δεν ηταν σε θεση να την κανει!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω τον Θεοδωριδη Θ. ειχα, ειναι και γνωστος του αντρα μου. Ευχαριστημενη ειμαι απ΄αυτον. γεννησα ομως με καισαρικη στο Παπαγεωργιου.

Παπαγεωργιου με ποιον γεννησες?

Link to comment
Share on other sites

γειά σας και απο μένα:

1ον πήγα κι εγώ στον Θεοδωρίδη και δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη,ήμουν το ραντεβού των 6 και τίποτα άλλο...στα δύσκολα απλώς αδιαφορεί

2ον θα ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε τον Γηττα Γρηγόρη ξεγεννάει Γένεσις και Γενική κλινική

3ον Κάποιος μου σύστησε την Κισκινίδου αλλά διάβασα εδώ για κα΄ποιες δυσαρεστημένες,αν είναι δυνατόν να μου στείλει κάποια κοπέλα την εμπειρία της με μηνυμα ωστε να μην χάσω τον χρόνο μου με άλλον εναν άχρηστο γιατρό...

ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας και τις περιμένω με αγωνία...

line_line_typew12_beg_d_typew11_time_1215316800_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εγω εχω τον Μπιζιμη πετρο.καταπληκτικος γιατρος και ανθρωπος. τον ειχε μια φιλη με πολυ δυσκολες εγκυμοσυνες.εχασε δυο παιδια με αλλον γιατρο. οσο ημουν στην κλινικη ερχοταν καθε μερα και με επαιρνε και τηλ. στην εγκυμοσυνη μου επαιρνε 70 ευρω αλλα υποχρεωτικα καθε 15 μερες με εβλεπε και εχτρα οσες φορες ηθελα πηγαινα χωρις να πληρωνω.σε ολα ηταν πολυ καλος, παντα προθυμος να συζητησει μαζι σου, οτι ωρα και νατον επαιρνες.φανταστητε οταν νοσηλευτηκα στο 424 οταν ημουν24 εβδομαδων για 2 μερες πηρε τον αντρα μου 7 το πρωι να μαθει πως ημουν.θα μπορουσα να σας πω πολλα τετοια.απλα καταπληκτικος

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...