Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΠΝΟ ΤΟΥ?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Συγνώμη yogini αλλά αν είναι να πάρεις στρώμα από το ΙΚΕΑ και να δώσεις 50 ευρώ, γιατί δεν δίνεις 63 στα ΛΗΤΩ να πάρεις κανονικό στρώμα της grecostrom που είναι απ τις καλύτερες εταιρίες? Δεν σου λεω τι να κάνεις, απλά απόρησα μιας και έκανες νύξη στις τιμές του ΛΗΤΩ. Και τα λέω επειδή ρώτησα εκεί για τα ίδια πράγματα και ξέρω τις τιμές.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο bimbomarket και μου ειπαν οτι το στρωμα που εχουν μεσα ειναι λεπτουλι και πρεπει να παρω αλλο....εκτος απο ενα μοντελο της brevi που εχει 99ευρω.

Δεν θελω να τον παω ακομα μεσα στο δωματιο του ουτε να μετακομισω εκει γιατι μετα πρεπει να αγορασω κρεβατι για μενα :lol:

 

Yogini τώρα διάβαζα το ποστ σου. Δηλαδή το παρκοκρέβατο της brevi που παρήγγειλα έχει στρωματάκι έξτρα που μπορεί να κοιμηθεί άνετα το μωρό???? Αυτό είναι πολύ καλό...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο bimbomarket και μου ειπαν οτι το στρωμα που εχουν μεσα ειναι λεπτουλι και πρεπει να παρω αλλο....εκτος απο ενα μοντελο της brevi που εχει 99ευρω.

Δεν θελω να τον παω ακομα μεσα στο δωματιο του ουτε να μετακομισω εκει γιατι μετα πρεπει να αγορασω κρεβατι για μενα :lol:

 

Yogini τώρα διάβαζα το ποστ σου. Δηλαδή το παρκοκρέβατο της brevi που παρήγγειλα έχει στρωματάκι έξτρα που μπορεί να κοιμηθεί άνετα το μωρό???? Αυτό είναι πολύ καλό...

 

Μου ειπε η Ιταλιανα οτι εχει στρωματακι το brevi αλλα εγω βλεπω οτι πουλανε και ξεχωριστο :roll:

Δεν ξερω τι να σου πω ρε γμτ; Εγω πηρα μονο το mignon προς το παρον...το αλλο δεν μου αρεσε καθολου σε τοσο σκουρο χρωμα...δεν θελω να νιωθει σαν φυλακη ο μικρος.

Link to comment
Share on other sites

Πηρα στο bimbomarket και μου ειπαν οτι το στρωμα που εχουν μεσα ειναι λεπτουλι και πρεπει να παρω αλλο....εκτος απο ενα μοντελο της brevi που εχει 99ευρω.

Δεν θελω να τον παω ακομα μεσα στο δωματιο του ουτε να μετακομισω εκει γιατι μετα πρεπει να αγορασω κρεβατι για μενα :lol:

 

Yogini τώρα διάβαζα το ποστ σου. Δηλαδή το παρκοκρέβατο της brevi που παρήγγειλα έχει στρωματάκι έξτρα που μπορεί να κοιμηθεί άνετα το μωρό???? Αυτό είναι πολύ καλό...

 

Μου ειπε η Ιταλιανα οτι εχει στρωματακι το brevi αλλα εγω βλεπω οτι πουλανε και ξεχωριστο :roll:

Δεν ξερω τι να σου πω ρε γμτ; Εγω πηρα μονο το mignon προς το παρον...το αλλο δεν μου αρεσε καθολου σε τοσο σκουρο χρωμα...δεν θελω να νιωθει σαν φυλακη ο μικρος.

 

Ναι απ'ό,τι είδα μάλλον δεν έχει έξτρα στρωματάκι αυτό που παρήγγειλα αλλά ένα άλλο της brevi που έχει 99 ευρώ.. Θα δούμε όταν θα το παραλάβω.. Κι ελπίζω να το έχω μέχρι την άλλη Παρασκευή γιατί θέλουμε να φύγουμε για το τριήμερο.. Όσο για το χρώμα αυτό που πήρα το έιχε και σε μπεζ.. Πάντως διαφωνώ για το σκούρο.. Το κόκκινο με το μπλε είναι ο αγαπημένος μου συνδιασμός! Ιδίως το κόκκινο τραβά πολύ την προσοχή του μπεμπη μου. Εξάλλου εκεί θα κοιμάται μόνο.. Μακάρι να κάθεται κιόλας όταν θα μεγαλώσει λίγο αλλά δεν τον κόβω για πάρκα..

Τέλος παντων βασικά με ενδιαφέρει να είναι ποιοτικώς καλό πάρκο. Ελπίζω και το άλλο το φτηνό που παραγγείλαμε να είναι καλό..

 

age.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Καινούρια σαν χρήστης αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα και μπορώ να πω πως η βοήθειά σας ήταν ανέλπιστο δώρο, κυρίως όσον αφορά τις αγορές για το μωρό και δη μέσω internet (τομέας στον οποίο ήμουν άσχετη).

Ας κάνω λοιπόν την 1η μου ερώτηση:

Smaroula λογικά θα πρέπει να έχεις παραλάβει το κόκκινο-μπλε παρκοκρέβατο της Brevi? Είναι τελικά καλό ποιοτικώς? Εxtra στρωματάκι έχει? Είναι όλο νάυλον ή έχει και cotton όπως αναφέρει στις προδιαγραφές του? (εντάξει, δεν είναι ακριβώς μία η ερώτηση αλλά τι να κάνω είμαι παιδί με μπόλικες απορίες)

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί μόλις το παρήγγειλα και εγώ.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είχαμε πάρει πρώτα παρκοκρέβατο (για να το μεταφέρουμε και να το χρησιμοποιούμε σε γιαγιάδες, διακοπές κλπ). Είναι της chicco, υφασμάτινο και έχει ένα λεπτό στρωματάκι στο οποίο μπορεί να κοιμηθεί το μωρό.(Κλείνει και γίνεται ένα τσαντάκι εύκολο για μετακινήσεις) Αν θέλεις να είναι πιο μαλακό,βάζεις απο κάτω μια κουβερτούλα ή ένα παπλωματάκι όπως κάνω εγώ. (κόστιζε τότε γύρω στα 110?) Αρχικά το είχαμε πάρει για να το χρησιμοποιούμε και μέσα στο σπίτι (να κάθεται και να παίζει) αλλά τελικά διαπιστώσαμε ότι επειδή το στρώμα ήταν μαλακό, το μωρό δεν μπορουσε να σταθεί καλά.(άρχισε να στέκεται απο 5 1/2-6 μηνών) Γι'αυτό τελικά αγοράσαμε και πάρκο. Αυτό είναι πλαστικό, με σταθερό πάτωμα (μαλακό ίσα ίσα για να μη χτυπήσει το παιδί αν πέσει, όχι για ύπνο) για να στέκεται το μωρό και κλείνει σαν πτυσσόμενο τραπέζι (μια τάβλα δηλ. που δεν βολεύει για μετακίνηση). (κόστιζε γύρω στα 60?) Αυτά απο την δική μου εμπειρία.:D

 

(Στην αρχική ερώτηση πάντως για παρκοκρέβατο που είναι ψηλά το στρωματάκι, έχουν σημασία και τα κιλά αλλά και η ηλικία ή η κινητικότητα του κάθε μωρού.Δεν είναι για μεγάλο χρονικό διάστημα.)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Mom, καλημέρα.

Μήπως ξέρεις το μοντέλο της chicco συγκεκριμένα?Αυτό που με ενδιαφέρει πάνω από όλα είναι να μην είναι σκέτη πλαστικούρα.

beagle, το παρκοκρέβατο αυτό το είχα πάρει πριν 6 1/2 χρόνια. Είναι μπλέ με πλανήτες και αστέρια. Δεν θυμάμαι πως λέγεται το μοντέλο. Ξέρω σίγουρα όμως ότι κυκλοφορεί σε νέα έκδοση. Το πήρε πρόσφατα μια γνωστή μου, απλά με άλλο design στο ύφασμα.

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και Χρόνια Πολλά.

Καινούρια σαν χρήστης αλλά σας διαβάζω πολύ καιρό τώρα και μπορώ να πω πως η βοήθειά σας ήταν ανέλπιστο δώρο, κυρίως όσον αφορά τις αγορές για το μωρό και δη μέσω internet (τομέας στον οποίο ήμουν άσχετη).

Ας κάνω λοιπόν την 1η μου ερώτηση:

Smaroula λογικά θα πρέπει να έχεις παραλάβει το κόκκινο-μπλε παρκοκρέβατο της Brevi? Είναι τελικά καλό ποιοτικώς? Εxtra στρωματάκι έχει? Είναι όλο νάυλον ή έχει και cotton όπως αναφέρει στις προδιαγραφές του? (εντάξει, δεν είναι ακριβώς μία η ερώτηση αλλά τι να κάνω είμαι παιδί με μπόλικες απορίες)

Ο λόγος που ρωτάω είναι γιατί μόλις το παρήγγειλα και εγώ.

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά μόλις τώρα είδα το μήνυμα. Ναι είναι πολύ καλό παρκοκρέβατο. Τα υλικά του πολύ ποιοτικά και πολύ σταθερό. Λίγο στο άνοιξε κλείσε μας ζορίζει.. Και φυσικά θέλει έξτρα στρωματάκι αν θέλετε να κοιμάται εκεί.. Ήταν μια καλή αγορά!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

θα πρωτηνα να φτιαξεισ κρεβατακι σε ενα μαραγκο με τησ διαστασησ που θεσ

στο παρκοκρεβατο θα ζεστενεται πολυ και στρωμα στα μεδια στρομ κατα παραγελια εγω ετσι εκανα το κρεβατακι του μικρου μου για το χωριο και στηχισε μονο 250 ευρο

.....

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά μόλις τώρα είδα το μήνυμα. Ναι είναι πολύ καλό παρκοκρέβατο. Τα υλικά του πολύ ποιοτικά και πολύ σταθερό. Λίγο στο άνοιξε κλείσε μας ζορίζει.. Και φυσικά θέλει έξτρα στρωματάκι αν θέλετε να κοιμάται εκεί.. Ήταν μια καλή αγορά!

 

Καλημέρα και σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Τελικά και εγώ το παρήγγειλα γιατί και ότι είχα δει εδώ ήταν αισχρά, πλαστικούρες ακόμη και τα ακριβά.

Σταθερή κούνια δεν βολεύει, μαμαλευτεράκι γιατί είμαστε ταξιδιάρηδες και θέλουμε κάτι φορητό.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγοράσαμε αυτο το παρκοκρέβατο απο τα mothercare γιατι ειχαμε καποιο πιστωτικό υπόλοιπο και έπρεπε να το καταναλώσω...

 

http://www.mothercare.com/gp/product/B000TGK6RC/sr=1-1/qid=1241022982/ref=sr_1_1/276-4455237-8308957?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44370031&mcb=core

 

το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις? γενικά έχει καλά reviews στο αγγλικό site αλλά δεν ξέρω αν θα χρειαστώ και extra στρωματάκι...εσείς όλες έχετε πάρει επιπλέον στρωματάκι για το παρκοκρέβατο?εμείς μονο για ταξίδια το θέλουμε...:roll:

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα αγοράσαμε αυτο το παρκοκρέβατο απο τα mothercare γιατι ειχαμε καποιο πιστωτικό υπόλοιπο και έπρεπε να το καταναλώσω...

 

http://www.mothercare.com/gp/product/B000TGK6RC/sr=1-1/qid=1241022982/ref=sr_1_1/276-4455237-8308957?ie=UTF8&m=A2LBKNDJ2KZUGQ&n=44370031&mcb=core

 

το έχει κανείς να μας πει εντυπώσεις? γενικά έχει καλά reviews στο αγγλικό site αλλά δεν ξέρω αν θα χρειαστώ και extra στρωματάκι...εσείς όλες έχετε πάρει επιπλέον στρωματάκι για το παρκοκρέβατο?εμείς μονο για ταξίδια το θέλουμε...:roll:

 

Δεν το ξέρω το συγκεκριμένο πάρκο, αλλά σίγουρα όλα χρειάζοντε εξτρα στρωματάκι, γιατί αυτά που έχουν είναι πολύ λεπτά. Ειδικά για το καλοκαίρι είναι εντελώς ακατάλληλα για τη ζέστη (εσωτερικό υαλοβάμβακας και απ'έξω nylon) και ανάβει το παιδάκι.

wfonp3.png

BPHHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πάντως έχουμε της mothercare το Happy Safari, μόνο για ταξίδια το χρησιμοποιούμε, και το βασικό για μας ήταν να χωράει στο αμάξι.

 

Έξτρα στρωματάκι δεν πήραμε, δεν θεωρήσαμε ότι χρειάζεται. Η μικρή κοιμάται μια χαρά. Τώρα, για το καλοκαίρι δεν ξέρω τι θα κάνουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα, θα περασουμε το καλοκαίρι στο χωριό στο σπίτι των δικών μου, αρχικα σκεφτομασταν να κοιμιζαμε τη μικρή στη μέση αλλά απ'οτι βλέπω θα χρειαστεί να αγοράσω καποιο παρκοκρέβατο, μήπως γνωρίζετε τιμές για οικονομικό παρκοκρέββατο;;; που να μπορω να το μεταφερω από Αθήνα στο χωριό;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

http://www.letoshop.gr/default.asp?pid=40&ct=1080310&itmid=1284691

 

κοιταξε αυτο ειναι αρκετα οικονομικο... εμεις το ειχαμε παρει απο τα λητω γιαυτο μπηκα εκει αλλα δεν εχει το δικο μου νομιζω στην σελιδα

hI1Vp3.png

1CJdp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μια ερωτηση απο bimbomarket τα μεταφορικα για Ελλαδα ειναι 30 ?? δεν εχω ξανακανει αγορα απο ιντερνετ. αν ξερει καμια, γιατι ειδα ενα παρκο και με τα μεταφορικα παει οσο θα το παρω απο ελλαδα:D:D

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα να ρωτήσω κάτι βρε κορίτσια? εγώ έχω της chicco play and nap και τέλος πάντων έφτασε η ώρα να το πλύνω. με το στρωματάκι του δεν υπάρχει πρόβλημα γιατί έχει φερμουάρ και βγαίνει με το σκελετο του κρεβατιού έχω πρόβλημα που δεν βγαίνει (το λένε και οι οδηγίες). πως στο καλό να το πλύνω?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα asimina. Εγώ το παρκοκρέβατο το πλένω με βούρτσα που τη βουτάω κάθε φορά σε μια λεκανίτσα με βρεφικό απορυπαντικό ρούχων. Στο τέλος το ξεβγάζω με σκέτο νερό και το αφήνω στο μπαλκόνι να στεγνώσει. (να μην το χτυπάει όμως ο ήλιος, γιατί ξεθωριάζει):)

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω βρει αυτο το παρκοκρεβατο που θελω να παρω αλλα ειναι πολυ φθηνο και προβληματιζομαι.Παρομοια ΠΑΡΚΟΚΡΕΒΑΤΑ κοστιζουν 150-250 ε και αναρωτιεμαι αν θα ειναι καλο ποιοτικως. Ξερει κανεις αυτη τη μαρκα(GIANNINO)? Τι λετε να το παρω?

http://www.toys-shop.gr/product_info.php?cPath=2_40_63_65_678&products_id=5358&osCsid=f89c3b97c168cf3c7290767456284790

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα σας,ειμαι καινουργια μαμα και θα ηθελα την βοηθεια σας.εχω ενα κοριτσακι 3 μηνων και το καλοκαιρι θα παμε επαρχια.θελω να αγορασω παρκοκρεβατο για τον υπνο και θα ηθελα να μου πειτε αν κανει και ποιο μου προτεινετε.σας ευχαριστω εκ των προταιρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,σιγουρα το παρκοκρεβατο θα σε βοηθησει πολυ.εγω εχω παρει ενα απο το mothercare,καθως και extra στρωματακι κοκοφοινικα.το εχω στι μαμα μου και κοιμαται οταν παω για δουλεια και στα ταξιδια μας το περνουμε μαζι μας.ειναι μικρο στη μεταφορα και το παρκοκρεβατο και το στρωμα το οποιο ειναι σπαστο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...