Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά και γυναικεία μποτάκια UGG (ή τέτοιου τύπου)


Recommended Posts

Κορίτσια τελικά έχει παραγγείλει καμία από Internet τετοια μποτάκια? Αν ναι, από ποιο site, σε πόσο καιρό παραλάβατε, μπλέξατε με τελωνείο, τα νούμερα πως ήταν?

 

Αλλά και γενικά στα μαγαζιά που μπορώ να βρώ μποτάκια τέτοιου τύπου για την κόρη μου...Αν τελικά καταφύγω στην εντόπια λιανική, αρνούμαι να δώσω τη ληστρική τιμή των αυθεντικών, οπότε ψάχνω και για μη αυθεντικά, τύπου UGG (δεν με ενδιαφέρει να γράφουν UGG δηλαδή...)

 

Ευχαριστώ! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Eγω εχω παραγγειλει απο το ebay,στοιχισαν περιπου 80 εβρω και ηρθαν σε μια εβδομαδα.Τα νουμερα στις ugg τρεχουν ενα παρακατω,οποτε εγω που φοραω 39 πηρα το 8.Αναλυτικες οδηγιες με τα νουμερα εχουν ολοι οι πωλητες.Στη λιστα που εχουμε φτιαξει υπαρχουν μαγαζια που τις εχουν σε καλες τιμες.Δες κι εκει.

Για παρομοιες δεν μπορω να σε βοηθησω.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

http://www.uggbootsuggstopsale.com.au

 

εχει και για τη μικρη σου. Μαζι με τα μεταφορικα 100 ευρω για ενα ζευγαρι δικο μου. Αλλα τα μεταφορικα ειναι ιδια οσα ζευγαρια και να παρεις. Σε 10 μερες περιπου, μου ηρθε χαρτι για να παω στο ταχυδρομειο και πηγα την επομενη και τις πηρα.

Εγω τις πηρα στο νουμερο μου το κανονικο. 38 φοραω, 38 πηρα. Μπορεις και να πας να δοκιμασεις εδω σε ενα καταστημα για να εισαι σιγουρη. Η αληθεια ειναι οτι μετα απο λιγα φορεματα, ανοιγουν λιγο, αλλα εμενα δεν με ενοχλει κατι.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.uggbootsuggstopsale.com.au

 

εχει και για τη μικρη σου. Μαζι με τα μεταφορικα 100 ευρω για ενα ζευγαρι δικο μου. Αλλα τα μεταφορικα ειναι ιδια οσα ζευγαρια και να παρεις. Σε 10 μερες περιπου, μου ηρθε χαρτι για να παω στο ταχυδρομειο και πηγα την επομενη και τις πηρα.

Εγω τις πηρα στο νουμερο μου το κανονικο. 38 φοραω, 38 πηρα. Μπορεις και να πας να δοκιμασεις εδω σε ενα καταστημα για να εισαι σιγουρη. Η αληθεια ειναι οτι μετα απο λιγα φορεματα, ανοιγουν λιγο, αλλα εμενα δεν με ενοχλει κατι.

 

Aυτό το site, δεν έχει τις αυθεντικές ugg. Eίχα παραγγείλει και εγώ, αλλά ακύρωσα την παραγγελία. Στο κάτω μέρος γράφει "We are not affiliated with Deckers Outdoor Corporation and their 'Ugg Australia' brand and do not sell their products". Eάν δεν σε ενδιαφέρουν οι αυθεντικές, είναι μια χαρά. Γενικά θέλει πολύ προσοχή με τη συγκεκριμένη μάρκα, γιατί η "μαιμουδιά" πάει σύννεφο!!:evil:

Link to comment
Share on other sites

Αααα καλα, τωρα το ειδα. εμενα παντως, εχουν ταμπελακι ugg στο πισω μερος. τωρα αν ειναι μαιμου, δεν καταλαβαινω καμια διαφορα απο αυτες που βλεπω εδω, οποτε και λιγο με νοιαζει να σου πω την αληθεια. παντως δεν το ειχα προσεξει αυτο που λες. ευχαριστω.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θυμαμαι γιατι εχει πολυ καιρο και δεν τον εκανα save στον λογαριασμο μου,δυστυχως.Εγω θα σου ελεγα απλα να προσεξεις να εχει καλο feedback και αν πουλαει.Νομιζω οτι λιγο πολυ ολοι τις ιδιες πουλανε,ολες ειναι απο Κινα,αλλωστε εκει κατασκευαζονται.Παραδειγμα οι δικες μου εγραφαν οτι ερχονται απο Αγγλια αλλα τελικα ηρθαν απο Κινα.Ετσι δουλευουν ολοι οι sellers.....Eγω παντως εμεινα ευχαριστημενη...

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

εγω που φοράω κανονικά νούμερο 37 τι νούμερο πρεπει να παραγγείλω?δοκίμασα στην FENA ΤΟ 37 και μου ηταν μεγάλο, ΤΟ 36 τελικά μου έκανε. Οπότε τι νούμερο παραγγέλνω?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

εγω που φοράω κανονικά νούμερο 37 τι νούμερο πρεπει να παραγγείλω?δοκίμασα στην FENA ΤΟ 37 και μου ηταν μεγάλο, ΤΟ 36 τελικά μου έκανε. Οπότε τι νούμερο παραγγέλνω?

Στις ugg επειδη πηγα και τις δοκιμασα κι εγω δεν υπαρχει 37,38,39 αλλα 7,8,9 και τα λοιπα.Αν αυτο που δοκιμασες εφραφε μεσα 7 τοτε ειναι το δικο μας 38.Ελπιζω να σε βοηθησα.....

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τελικά έχει παραγγείλει καμία από Internet τετοια μποτάκια? Αν ναι, από ποιο site, σε πόσο καιρό παραλάβατε, μπλέξατε με τελωνείο, τα νούμερα πως ήταν?

 

Αλλά και γενικά στα μαγαζιά που μπορώ να βρώ μποτάκια τέτοιου τύπου για την κόρη μου...Αν τελικά καταφύγω στην εντόπια λιανική, αρνούμαι να δώσω τη ληστρική τιμή των αυθεντικών, οπότε ψάχνω και για μη αυθεντικά, τύπου UGG (δεν με ενδιαφέρει να γράφουν UGG δηλαδή...)

 

Ευχαριστώ! ;)

καλησπέρα.

εγώ πηρα από εδω http://www.dealer-ugg.com/ δικές μου με 61 ευρω και δωρεαν μεταφορικα και ηρθαν σε 10 μερες με courrier στο σπίτι μου.Εχω τις αμφιβολίες μου εαν ειναι αυθεντικές αλλά λίγο με νοιάζει.Εχει και παιδικές.

WnBPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι σκοτωμός με αυτές τις μποτες!!!!!!!!!!!!

Εγω πάλι γιατι τις βρισκω τραγικά ακομψες στο γυναικειο πόδι...;;;;

Παντως συνάδελφος στο γραφειο τις εχει παρει και νιωθει απιστευτη ζεστασιά και σαν να μην φοράει τιποτα στα ποδια της...πολύ μαλακιές...

...Απο το κεντρο του Πειραιά με 30 ευρω-μαιμου...- με τις εκπτώσεις...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

τελικά τις παρήγγειλα απο ενα site συνολο 81,45 € με τα μεταφορικά. Ειναι πιστή αντιγραφή (μαλλον λογω της τιμής) και τις περιμένω σε καμια 10αρια μερες.

 

Aggeloudia, να σου πω την αλήθεια ούτε εμενα με πολυτρελαίνουν γι'αυτο και δεν πήγα να δωσω 200 ευρώ για τις αυθεντικές. Ο άντρας μου δε μολις τις δοκίμασα στην fena μου είπε ότι μοιάζω με playmobil!!!!!!! χαχα

Link to comment
Share on other sites

τελικά τις παρήγγειλα απο ενα site συνολο 81,45 € με τα μεταφορικά. Ειναι πιστή αντιγραφή (μαλλον λογω της τιμής) και τις περιμένω σε καμια 10αρια μερες.

 

chrysa απο ποιο site τις πήρες?

Link to comment
Share on other sites

τελικά τις παρήγγειλα απο ενα site συνολο 81,45 € με τα μεταφορικά. Ειναι πιστή αντιγραφή (μαλλον λογω της τιμής) και τις περιμένω σε καμια 10αρια μερες.

 

chrysa απο ποιο site τις πήρες?

 

καλημέρα,

τις πήρα απο το http://www.myuggsonshop.com

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

καλημέρα,

τις πήρα απο το http://www.myuggsonshop.com

 

ευχαριστώ... δυστυχώς ούτε και αυτο παίρνει pay pal.. μηπως ξέρει καμια κανένα site με ugg που να δέχεται pay pal?

Link to comment
Share on other sites

 

 

pay pal ειναι αντικαταβολή?

 

oxi είναι μια "διαδικτυακή" τράπεζα η οποία μεσολαβεί μεταξύ αγοραστή και πωλητή... δηλαδή δίνεις εσυ τα χρήματα σε αυτους και αυτοι με την σειρά τους πληρώνουν τον πωλητή...ετσι τον αριθμό της κάρτας σου τον ξέρουν μόνο αυτοί και όχι σε κάθε site από το οποίο αγοράζεις κάτι.. σου εγγυώνται την ασφάλεια της κάρτας σου αλλά και τα χρήματα σου στην περίπτωση που ο πωλητής είναι μούφα.. εμένα μου παίρνουν 1 ή 2 ευρώ σε κάθε συναλλαγή...

Link to comment
Share on other sites

 

oxi είναι μια "διαδικτυακή" τράπεζα η οποία μεσολαβεί μεταξύ αγοραστή και πωλητή... δηλαδή δίνεις εσυ τα χρήματα σε αυτους και αυτοι με την σειρά τους πληρώνουν τον πωλητή...ετσι τον αριθμό της κάρτας σου τον ξέρουν μόνο αυτοί και όχι σε κάθε site από το οποίο αγοράζεις κάτι.. σου εγγυώνται την ασφάλεια της κάρτας σου αλλά και τα χρήματα σου στην περίπτωση που ο πωλητής είναι μούφα.. εμένα μου παίρνουν 1 ή 2 ευρώ σε κάθε συναλλαγή...

 

 

κι εγω με καρτα πλήρωσα master card για την ακρίβεια αλλα δεν ξερω αυτην την λεπτομέρεια που μου λες δηλαδη αν πληρωνω κατευθείαν τον πωλητή ή όχι. Βασικά ο αντρας μου ασχολέίται με αυτά οπότε να σου πω την αλήθεια δεν ξερω τι παιζει.

Link to comment
Share on other sites

εγω εβαλα καρτα που την προπληρωνεις για να μην εχω αυτο το προβλημα που λες κι εσυ γιατι δεν το ηξερα σαν site και ειπα ασε μην παθουμε καμια ζημια.

CYaip2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εγω τις ειχα αγορασει απο το ugg4ladies.com γυρω στα 60 ευρω χωρις μεταφορικα. Προφανως λογω τιμης δεν ειναι αυθεντικες αλλα δεν εχω βρει ποια ειναι η διαφορα με τις γνησιες , πιθανως να μην ειναι το εσωτερικο απο αυθεντικο μαλλι προβάτου. Τωρα για την μικρη αγορασα απο τα next τυπου ugg στα 30 ευρω , η οποια ηταν πολυ ομορφη. Απο την αλλα δεν αξιζει να δωσεις αρκετα χρηματα λογω του οτι λερωνονται πολυ ευκολα και καθαριζονται δυσκολα.

κοριτσακια μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ego pira apo to ebay typou ugg mpotakia poly ftina gia tin mpoumpou.exei se 3 xromata k se polla noumera.o seller einai o eksis:

http://myworld.ebay.co.uk/babyjoobabyshoes/.gia ginaikeia exei pollous seller px ego pira apo afton :http://myworld.ebay.co.uk/asfashion11/ kai http://myworld.ebay.co.uk/grabbanicepairltd/ :P

dev282pr___.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...