Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΠΙΠΛΟΚΕΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΑΠΟΞΕΣΗ


MIRT

Recommended Posts

να σε ρωτησω ..ειχες και πονους;γιατι και εγω εκανα αποξεση την 14 εβδομαδα ,και ενω τις 2-3 πρωτες μερες δεν ποναγα τωρα εχω αρχισει και ποναω και αρκετα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να σε ρωτησω ..ειχες και πονους;γιατι και εγω εκανα αποξεση την 14 εβδομαδα ,και ενω τις 2-3 πρωτες μερες δεν ποναγα τωρα εχω αρχισει και ποναω και αρκετα..

Καλημέρα,

Εκανα και εγώ απόξεση στην 20η βδομάδα και ενω τις 2-3 πρώτες μέρες δεν πόναγα, είχα πονάκια για τις επόμενες 8-9 μέρες. Υποθέτω ότι λόγω των φαρμάκων στο νοσοκομείο δεν πονάμε στην αρχή και μετά είναι φυσιολογικό. Μου το είπε και ογιατρός μου, ότι δηλαδή κάνει συσπάσεις η μήτρα για να καθαρίσει ότι έχει απομείνει, ενώ βέβαια έπαιρνα και χάπια για να δημιουργηθούν οι συσπάσεις. Βέβαια δέν ξέρω τι πόνους έχεις εσύ. Γιατί δεν επικοινωνείς με τον γιατρό σου καλύτερα?

Η ζωή είναι σκληρή:mad:, αλλά εγώ σκληρότερη;)!

Link to comment
Share on other sites

ναι..τελικα ο γιατρος μου μου ειπε και σταματησα το mitrotan που επαιρνα,και μου περασαν οι δυνατοι πονοι..τωρα εχω μονιμο πονο λιγοκατω απο τον αφαλο και ποναει και η μεση μου..αυριο παω στο γιατρο να με δει..ναδω τι θα μου πει...

Link to comment
Share on other sites

ναι..τελικα ο γιατρος μου μου ειπε και σταματησα το mitrotan που επαιρνα,και μου περασαν οι δυνατοι πονοι..τωρα εχω μονιμο πονο λιγοκατω απο τον αφαλο και ποναει και η μεση μου..αυριο παω στο γιατρο να με δει..ναδω τι θα μου πει...

Ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα με σενα για 2 ολοκληρους μηνες και ως δια μαγειας εξαφανιστηκαν μετα το διμηνο .Ο γιατρος μου υπεθεσε οτι ηταν το εντερο αφου εκανα ως και μαγνητικη στη μεση και ηταν καθαρη...δεν μπορουσα να καθησω και νομιζα θα δω ετσι για παντα , στη γυναικολογικη εξεταση ομως δεν πονουσα ...αρα δεν ηταν κατι γυναικολογικο ! Η μονη επιπλοκη που εχω ειναι 1 ινωμυομα που δημιουργηθηκε απο τα οιστρογονα και πρεπει να αφαιρεθει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικα οντως γυναικολογικα ειμαι μια χαρα..μου ειπε μαλλον συσπαται η μητρα γιαυτο ποναω..αν σε 10 μερες μου ειπε δεν εχει φυγει να το ξαναδουμε ..να κανω υπερηχο..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπερα σε όλους ! Μολις έκανα την εγγραφή μου κ ειναι το πρώτο μου post ! Είμαι πολυ αγχωμένη ,ο λόγος ειναι ότι στις 19 Φεβρουαρίου έκανα διακοπή κύησης (1η φορα εγγυος) ,με όλο το ψυχολογικό βάρος που κουβαλώ προσπαθω να συνεχίσω την καθημερινότητα μου ,μετα λοιπόν την απόξεση ειχα αιμοραγια για 15-20 μέρες ,μετα από ένα μήνα σχεδόν όπως μου είπε κ ο γιατρός μου ήρθε κ η 1η περίοδος κανονική διάρκεια ...περιμενοντας την 2η περίοδο που ήρθε στην ώρα της εχει ξεκινήσει από της 23 Απριλίου κ μεχρι τωρα ακομη έχω με αυξομειώσεις αλλα την τελευταία βδομαδα με πολυ έντονη αιμοραγια (κ κομματάκια) επισκέφτηκα τον γιατρό μου κάναμε υπέρηχο κ τέστ παπ περιμενω αποτελεσματα .ο ίδιος μου λεει λογω ορμονών κ μια κυστησ που ειχα ( 8 χιλιοστά στην περίοδο εγγυμοσυνης 2 χιλιοστά τωρα ) .προτεινει να περιμενω λίγο ακομη κ αν δε σταματήσει να δούμε τι θα γινει .υπαρχει περίπτωση να προκλήθηκε λογω αποξεσης ; να χει γινει καποια ζημια ? Φοβάμαι πολυ ! Υπαρχει περίπτωση να βλάψει τη γονιμότητα μου ! Θα θελα πολυ κάποια στιγμη να κανω παιδί φοβάμαι μήπως έχουν καταστραφεί τα πάντα ...συνεχεια σκέφτομαι σε ποιο μήνα θα ήμουν κ τα σχεδια που έκανα για το επερχόμενο μωρό κ τωρα ...εχω κ αυτο το φόβο ...αν γνωρίζετε κάτι παρόμοιο σας παρακαλώ ενημερώστε με ..σας ευχαριστώ ..!

Link to comment
Share on other sites

Λια83 δεν ξερω να σου απαντησω σ αυτο που ρωτας γιατι γιατρος δεν ειμαι. Απλα θα σου πω την εμπειρία μου.

Εκανα τον Σεπτεμβριο θεραπευτικη αποξεση λογω παλλινδρομης κυησης. Η αιμορραγια μετα την αποξεση κρατησε περιπου μια εβδομαδα, ιςως και λιγοτερο. Και περιοδος μου ηρθε στις 40 μερες απο την μερα που εκανα αποξεση και κρατησε 7 μερες.

Για τις μερες που μου κρατησε η αιμορραγια μου ειπε η γυναικολογος μου πως καθαρισα καλα γι αυτο δεν ειχα πολλες μερες και ειχα μικρη ποσοτητα.

 

Οσο για το ψυχολογικο τι να σου πω κοριτσι μου.... Αν υποθεσω πως εισαι γεννημενη το 1983 ηξερες τι εκανες. Αστο πισω σου και σκεψου το μελλον. Εγω το εχασα και επεσα σε καταθλιψαρα. Ετσι φανταζομαι θα αισθανεσαι κι εσυ.

Απλα εγινε κοριτσι. Για καποιους λογους εγινε. Αστο περασε. Πανε παρακατω.

Θα σου πω την κουβεντα που μου ειπε η γιατρος μου. Μην κλαις για τα περασμενα.

Καλη δυναμη! Και μακαρι να μην ειναι τιποτα οι αιμορραγιες..

Link to comment
Share on other sites

Λια83 δεν ξερω να σου απαντησω σ αυτο που ρωτας γιατι γιατρος δεν ειμαι. Απλα θα σου πω την εμπειρία μου.

Εκανα τον Σεπτεμβριο θεραπευτικη αποξεση λογω παλλινδρομης κυησης. Η αιμορραγια μετα την αποξεση κρατησε περιπου μια εβδομαδα, ιςως και λιγοτερο. Και περιοδος μου ηρθε στις 40 μερες απο την μερα που εκανα αποξεση και κρατησε 7 μερες.

Για τις μερες που μου κρατησε η αιμορραγια μου ειπε η γυναικολογος μου πως καθαρισα καλα γι αυτο δεν ειχα πολλες μερες και ειχα μικρη ποσοτητα.

 

Οσο για το ψυχολογικο τι να σου πω κοριτσι μου.... Αν υποθεσω πως εισαι γεννημενη το 1983 ηξερες τι εκανες. Αστο πισω σου και σκεψου το μελλον. Εγω το εχασα και επεσα σε καταθλιψαρα. Ετσι φανταζομαι θα αισθανεσαι κι εσυ.

Απλα εγινε κοριτσι. Για καποιους λογους εγινε. Αστο περασε. Πανε παρακατω.

Θα σου πω την κουβεντα που μου ειπε η γιατρος μου. Μην κλαις για τα περασμενα.

Καλη δυναμη! Και μακαρι να μην ειναι τιποτα οι αιμορραγιες..

 

σευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου .... ναι το ψυχολογικό βαρος συγα σιγα το ξεπερνώ δεν νομίζω να το ξεχάσω ποτε αλλα εχω αρχισει κ το χειρίζομαι δυστυχώς διοτι έχω να αντιμετωπισω πολυ δύσκολη περιπτωση υγείας συγγενικού προσώπου κ βλέπω πόσο σημαντική είναι η υγεία μας ....

πάντως όλα κυλησαν κ σε μένα έτσι όπως μου περιγραφεις εσύ με μια διαφορα ....εγω στη 2η περιοδο ξεκίνησε κ δε σταμάτησε ποτέ ....τοσο έντονη ροή με κομμάτια σε μεγεθος παλάμησ κ αν δεν ειχα καθαρίσει που ο γιατρος μου ο ιδιος μου είπε δε παιζει αυτό ....γιατι στην 1η περιοδο δεν καθάρισα κ καθαρίζει τωρα ? εγω έχω το αγχος μηπωσ έχει γίνει καμια ζημιά απο την απόξεση ... θα πάρω κ δευτερη γνωμη γυναικολόγου ...δεν εμπιστευομαι απόλυτα τουσ γιατρούς ...επίσης μου είπε οτι είναι παχύ το ενδομήτριο ,τι σημαίνει αυτό ? κ γιατι είναι παχύ ? πφ ! εγινα ρεζίλι βγηκα για μια ώρα κ λερωσα τρελα φεύγανε ποτάμια απο μέσα μου .....δε ξερω τι θα γίνει ..... θέλω να ηρεμησω απο αυτη τη κατασταση .......

σ ευχαριστω πολύ για την απάντησή σου ....κ τις ευχές σου ... σου εύχομαι ότι καλυτερο ...εσύ μετα την περιοδο αυτή την πρώτη ο κυκλος σου δεν επηρεάστηκε ?

Link to comment
Share on other sites

επίσης μου είπε οτι είναι παχύ το ενδομήτριο ,τι σημαίνει αυτό ? κ γιατι είναι παχύ ?

 

γεια σου λια83,

 

μετά από απόξεση δεν είχα την αιμοραγία που περιγράφεις, αλλά είχα κι εγώ παχύ ενδομήτριο - φάνηκε στον υπέρηχο μετά από 2 κύκλους - και είχα επίσης μικρή αιμορραγία στα μισά του κύκλου. Χρειάστηκε να κάνω υστεροσκόπηση για να βρούμε τι είναι και να κάνω θεραπεία. Να επισκεφτείς έναν γυναικολόγο να το δεις.

καλή ευκολία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου .... ναι το ψυχολογικό βαρος συγα σιγα το ξεπερνώ δεν νομίζω να το ξεχάσω ποτε αλλα εχω αρχισει κ το χειρίζομαι δυστυχώς διοτι έχω να αντιμετωπισω πολυ δύσκολη περιπτωση υγείας συγγενικού προσώπου κ βλέπω πόσο σημαντική είναι η υγεία μας ....

πάντως όλα κυλησαν κ σε μένα έτσι όπως μου περιγραφεις εσύ με μια διαφορα ....εγω στη 2η περιοδο ξεκίνησε κ δε σταμάτησε ποτέ ....τοσο έντονη ροή με κομμάτια σε μεγεθος παλάμησ κ αν δεν ειχα καθαρίσει που ο γιατρος μου ο ιδιος μου είπε δε παιζει αυτό ....γιατι στην 1η περιοδο δεν καθάρισα κ καθαρίζει τωρα ? εγω έχω το αγχος μηπωσ έχει γίνει καμια ζημιά απο την απόξεση ... θα πάρω κ δευτερη γνωμη γυναικολόγου ...δεν εμπιστευομαι απόλυτα τουσ γιατρούς ...επίσης μου είπε οτι είναι παχύ το ενδομήτριο ,τι σημαίνει αυτό ? κ γιατι είναι παχύ ? πφ ! εγινα ρεζίλι βγηκα για μια ώρα κ λερωσα τρελα φεύγανε ποτάμια απο μέσα μου .....δε ξερω τι θα γίνει ..... θέλω να ηρεμησω απο αυτη τη κατασταση .......

σ ευχαριστω πολύ για την απάντησή σου ....κ τις ευχές σου ... σου εύχομαι ότι καλυτερο ...εσύ μετα την περιοδο αυτή την πρώτη ο κυκλος σου δεν επηρεάστηκε ?

 

Οχι καθολου. Βεβαια αδιαθετησα αλλες δυο φορες που ηταν φυςιολογικη η ροη κ η διαρκεια και μετα εμαθα για τη νεα μου εγκυμοσυνη..

 

Και ναι, πηγαινε σε ενα αλλο γυναικολογο να παρεις μια δευτερη γνωμη. Δε νομιζω πως ενας γιατρος θα παραδεχτει ευκολα πως εκανε μακακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε όλους ! Μολις έκανα την εγγραφή μου κ ειναι το πρώτο μου post ! Είμαι πολυ αγχωμένη ,ο λόγος ειναι ότι στις 19 Φεβρουαρίου έκανα διακοπή κύησης (1η φορα εγγυος) ,με όλο το ψυχολογικό βάρος που κουβαλώ προσπαθω να συνεχίσω την καθημερινότητα μου ,μετα λοιπόν την απόξεση ειχα αιμοραγια για 15-20 μέρες ,μετα από ένα μήνα σχεδόν όπως μου είπε κ ο γιατρός μου ήρθε κ η 1η περίοδος κανονική διάρκεια ...περιμενοντας την 2η περίοδο που ήρθε στην ώρα της εχει ξεκινήσει από της 23 Απριλίου κ μεχρι τωρα ακομη έχω με αυξομειώσεις αλλα την τελευταία βδομαδα με πολυ έντονη αιμοραγια (κ κομματάκια) επισκέφτηκα τον γιατρό μου κάναμε υπέρηχο κ τέστ παπ περιμενω αποτελεσματα .ο ίδιος μου λεει λογω ορμονών κ μια κυστησ που ειχα ( 8 χιλιοστά στην περίοδο εγγυμοσυνης 2 χιλιοστά τωρα ) .προτεινει να περιμενω λίγο ακομη κ αν δε σταματήσει να δούμε τι θα γινει .υπαρχει περίπτωση να προκλήθηκε λογω αποξεσης ; να χει γινει καποια ζημια ? Φοβάμαι πολυ ! Υπαρχει περίπτωση να βλάψει τη γονιμότητα μου ! Θα θελα πολυ κάποια στιγμη να κανω παιδί φοβάμαι μήπως έχουν καταστραφεί τα πάντα ...συνεχεια σκέφτομαι σε ποιο μήνα θα ήμουν κ τα σχεδια που έκανα για το επερχόμενο μωρό κ τωρα ...εχω κ αυτο το φόβο ...αν γνωρίζετε κάτι παρόμοιο σας παρακαλώ ενημερώστε με ..σας ευχαριστώ ..!

 

Καλό θα ήταν να πάρεις και μία δεύτερη γνώμη.. βέβαια αυτός που έκανε την επέμβαση γνωρίζει ακριβώς τι έκανε αλλά εάν πας σε κάποιον άλλον γυναικολόγο τότε πιστεύω θα ξεαγχωθείς γιατί από ότι καταλαβαίνω δεν φαίνεται να τον εμπιστεύεσαι πολύ τον συγκεκριμένο γιατρό... βρες όμως κάποιον από κάποια φίλη σου, κάποιον που να είναι γιατρός εμπιστοσύνης... τώρα εάν την επέμβαση την έκανες σε κάποιο μεγάλο νοσοκομείο (π.χ. Λητώ / Μητέρα / Ιασώ κλπ) αυτά τα νοσοκομεία έχουν καλή φήμη γενικά και οι γιατροί τους είναι καλοί... μην ψάχνεις στο φόρουμ για ιατρικά θέματα.. το να είχε και κάποιος άλλος παρόμοιο θέμα δεν σημαίνει ότι είναι το ίδιο... οπότε μην μπερδεύεσαι με άλλες προσωπικές εμπειρίες... μίλα και με δεύτερο γιατρό και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ ειμαι γιατρός για να σου απαντήσω με σιγουριά, θέλω να σου πω όμως την εμπειρία μου. Δυστυχώς έχω κανει2 αποξεσεις. Στην πρώτη είχα λίγο αίμα για 1 βδομάδα και μετα απο 30 μέρες ήρθε η περίοδος. Στη δεύτερη το αίμα συνέχισε για ένα μηνα, όχι κανονική ροή αλλά φόραγαν συνέχεια σερβιετα. Ήρθε η κανονική περίοδος μετα απο 40 μέρες και μετα το τελος της είχα πάλι αίμα. Απο τις εξετασεις που έκανα μετα βρήκαμε ότι η μήτρα δεν είχε καθαριστεί καλά την δεύτερη φορά γι'αυτο είχα τόσο αίμα. Έκανα υστεροσκοπηση για να βγει ότι είχε μείνει και με το που καθαρίστηκε δεν ξανά είχα αίμα.

Θα σου έλεγα να το ψάξεις έστω και με έναν απλό υπέρηχο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Geia sas kai apo emena ekana tin apoksesi mou 23 tou mah stin 7 eudomada ola pigan kala eixa elafri aima gia mia eudomada kai akrivos tin paraskeuh stamatise piga kai giatro ola dixnoun entaksi alla shmera ksekinise pali stin arxh arketo kai tora pio ligo eine fisiologiko afto?den exo katholou krambes i ponakia gia na katalavo ti ginete euxaristo :)

XabOp3.png

QMaEp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

καλημέρα, αν και το τελευταίο μνμ ήταν πολύ παλιό αποφάσισα να γράψω μήπως μου απαντήσει κάποια από εσάς για να μην ανησυχώ! Έκανα απόξεση πριν τέσσερις μέρες λόγω παλίνδρομης δυστυχώς και ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! Εκτός απο την πρώτη μέρα που είχα ελάχιστο αίμα τις υπόλοιπες δεν έχω τίποτα...ούτε πόνο περιόδου που ξέρω απο άλλες κοπέλες! είναι φυσιολογικό ρε κορίτσια να μην έχω αίμα? φοβάμαι μήπως δεν πήγε κατι καλά! ουφφφ.... αν ξέρει κάποια ας μου πει....σας ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα, αν και το τελευταίο μνμ ήταν πολύ παλιό αποφάσισα να γράψω μήπως μου απαντήσει κάποια από εσάς για να μην ανησυχώ! Έκανα απόξεση πριν τέσσερις μέρες λόγω παλίνδρομης δυστυχώς και ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! Εκτός απο την πρώτη μέρα που είχα ελάχιστο αίμα τις υπόλοιπες δεν έχω τίποτα...ούτε πόνο περιόδου που ξέρω απο άλλες κοπέλες! είναι φυσιολογικό ρε κορίτσια να μην έχω αίμα? φοβάμαι μήπως δεν πήγε κατι καλά! ουφφφ.... αν ξέρει κάποια ας μου πει....σας ευχαριστω

 

Γειά σου Εύη, κατ' αρχάς λυπάμαι που βίωσες και εσύ κάτι τόσο δύσκολο. Και εγω εκανα απόξεση δυστυχώς στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, πριν ένα μηνα στις 13,5 εβδομαδες, Δεν ήταν λόγω παλινδρομης κύησης. Εσύ σε ποιά εβδομάδα βρισκόσουν?

 

Προσωπικά έχασα πολύ αιμα απο την ολη διαδικασια ειδικά την πρώτη μερα και μετα μου σταμάτησε..εμφανιστηκε ομως μετα απο δύο μερες σε ελαφρια μορφη και κρατησε τουλαχιστον δυο εβδομαδες εως που ειδα περιοδο.. Νομιζω ολα ειναι σχετικα σε αυτες τις περιπτωσεις για το πως αντιδρα ο οργανισμός στο θεμα διαρκεια κ ποσοτητας αιμοραγιας, και επόμενης περιόδου.

 

Το μονο σιγουρο ειναι πως πρεπει να εισαι σε επικοινωνια με το γιατρο σου , και για να σε παρακολουθει μετεγχειριτικα κ για να σου λυσει καθε απορία!

 

Σου ευχομαι το καλυτερο κ συντομα να το ξαναζησεις τελειόμηνα!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, αν και το τελευταίο μνμ ήταν πολύ παλιό αποφάσισα να γράψω μήπως μου απαντήσει κάποια από εσάς για να μην ανησυχώ! Έκανα απόξεση πριν τέσσερις μέρες λόγω παλίνδρομης δυστυχώς και ήταν η πρώτη μου εγκυμοσύνη!!! Εκτός απο την πρώτη μέρα που είχα ελάχιστο αίμα τις υπόλοιπες δεν έχω τίποτα...ούτε πόνο περιόδου που ξέρω απο άλλες κοπέλες! είναι φυσιολογικό ρε κορίτσια να μην έχω αίμα? φοβάμαι μήπως δεν πήγε κατι καλά! ουφφφ.... αν ξέρει κάποια ας μου πει....σας ευχαριστω

 

 

 

Γεια σου κορίτσι μου λυπάμαι πολύ κ για σένα που ακόμη μια απο εμας το πέρασε όλο αυτό!εγώ έχω κάνει αποξεση πριν 4 μηνες ακριβως! Ημουν 26 εβδομάδων κ το αίμα μ κράτησε περίπου δέκα μέρες...τώρα ίσως εσύ ήσουν σε πολύ μικρή ηλικία κύησης η ο γιατρός σ Έκανε πολύ καλη δουλειά αλλά οσο κ καλη δουλειά να έχει κανει τουλαχιστον λιγες μέρες θα είχες αίματα κι.. Επειδή ο οργανισμός τις κάθε γυναίκας είναι διαφορετικός καλό θα ηταν να έκανες μια επίσκεψη στον γιατρό σου!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω κανει αποξεση στις 26 εβδομαδες(πονεμένη ιστορία) κ τώρα μετα απο δυο κύκλους περιόδου είμαι παλι έγκυος! Ομως ειμαι σπιτι με ξεκούραση σχεδόν ακινησία κ ουτροτζεσταν 3 την ημέρα! Πως εξελιχθηκε η δική σας εγκυμοσύνη μετά απο τόσο λίγο χρονικό διάστημα;

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου έχω κανει αποξεση στις 26 εβδομαδες(πονεμένη ιστορία) κ τώρα μετα απο δυο κύκλους περιόδου είμαι παλι έγκυος! Ομως ειμαι σπιτι με ξεκούραση σχεδόν ακινησία κ ουτροτζεσταν 3 την ημέρα! Πως εξελιχθηκε η δική σας εγκυμοσύνη μετά απο τόσο λίγο χρονικό διάστημα;

 

Γεια σου κοπελα μου...σου ευχομαι να πανε ολα καλα να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα...ειχα κ εγω μια αποβολη 21 εβδομαδων γεννησα φυσιολογικα...κ μετα απο 2 περιοδους εμεινα εγκυος.Η εγκυμοσυνη ηταν τελεια δεν ειχα κανενα προβλημα εγω ομως ειχα το φοβο κ δεν περπατουσα κ πολυ κ τωρα εχω ενα κοριτσακι σχεδον 17 μηνων.ο τι θελεις με ρωτας....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοπελα μου...σου ευχομαι να πανε ολα καλα να κρατησεις το μωρακι σου αγκαλιτσα...ειχα κ εγω μια αποβολη 21 εβδομαδων γεννησα φυσιολογικα...κ μετα απο 2 περιοδους εμεινα εγκυος.Η εγκυμοσυνη ηταν τελεια δεν ειχα κανενα προβλημα εγω ομως ειχα το φοβο κ δεν περπατουσα κ πολυ κ τωρα εχω ενα κοριτσακι σχεδον 17 μηνων.ο τι θελεις με ρωτας....

 

 

 

Κ εγώ φυσιολογικά είχα γεννήσει!! Με τον τράχηλο πως πηγες γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη; εμένα με έχει ο γιατρός μ σπιτι έφυγα κ απο τη δουλειά δεν οδηγώ κιόλας πια κ μ είπε μόνο όταν θα θέλω να βγω μια βόλτα για καμια ωριτσα κ μετα παλι σπίτι ..επίσης περνώ 3 ουτρουζεσταν την ημερα κ κάθε βράδυ αλοιφή vasklor είχα λίγο αίματακι καφέ στην 6η εβδομαδα!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ φυσιολογικά είχα γεννήσει!! Με τον τράχηλο πως πηγες γενικά σε όλη την εγκυμοσύνη; εμένα με έχει ο γιατρός μ σπιτι έφυγα κ απο τη δουλειά δεν οδηγώ κιόλας πια κ μ είπε μόνο όταν θα θέλω να βγω μια βόλτα για καμια ωριτσα κ μετα παλι σπίτι ..επίσης περνώ 3 ουτρουζεσταν την ημερα κ κάθε βράδυ αλοιφή vasklor είχα λίγο αίματακι καφέ στην 6η εβδομαδα!

 

Δεν ειχα θεμα με τον τραχηλο...δεν ηταν αυτος λογος στην αποβολη...εσενα αυτος ηταν ο λογος;το μονο που μου πε ηταν προσοχη οχι δουλειες κτλ...δεν εκανα τιποτα φοβομουνα κ μετα τον 7 αρχισα να περπατω κ παλι με φοβο κ λιγο

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειχα θεμα με τον τραχηλο...δεν ηταν αυτος λογος στην αποβολη...εσενα αυτος ηταν ο λογος;το μονο που μου πε ηταν προσοχη οχι δουλειες κτλ...δεν εκανα τιποτα φοβομουνα κ μετα τον 7 αρχισα να περπατω κ παλι με φοβο κ λιγο

 

 

 

Μπορείς να μ στειλεις πμ;δεν ξέρω εγώ πως να το στείλω!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δινουν πολυ κουραγιο τα μνμτα σας που μεσα σε τοσο συντομο διαστημα τα καταφερατε! Είστε πολύ δυνατες και σας συγχαίρω ! Σας ευχομαι τα καλύτερα κ συντομα κ εμας μετα την ατυχια μας να μας αξιωσει ξανα ο Θεος να το ξαναζησουμε τελειομηνα!

 

mlBhp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια δινουν πολυ κουραγιο τα μνμτα σας που μεσα σε τοσο συντομο διαστημα τα καταφερατε! Είστε πολύ δυνατες και σας συγχαίρω ! Σας ευχομαι τα καλύτερα κ συντομα κ εμας μετα την ατυχια μας να μας αξιωσει ξανα ο Θεος να το ξαναζησουμε τελειομηνα!

 

Στο ευχομαι κοπελα μου με ολη μου την καρδια....μην το βαζεις κατω...εγω ειχα πολυ στηριξη απο τον αντρα μου κ οταν ξεκινησαμε απο το πρωτο μηνα εμεινα εγκυος γιατι δεν το σκεφτομουν το πηρα χαλαρα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...