Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Δεξίωση για βάπτιση (περιοχή Γέρακα)


vassoma

Recommended Posts

Kalhmera sas. Exo megalo provlhmatismo sxetika me to xoro pou mporei na ginei h dexiosh ths vaftishs ths korhs mou . Menoume ston Geraka kai h vaftish tha ginei peripou apo Aprilh mexri kai Iounio. Kathe protash sas tha mou einai polutimh!!!! Kales giortes se olous sas!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!!Επειδή έμενα Παλλήνη, για πες περίπου τι ψάχνεις..κτήμα ας πούμε?

Πάντως αν βρεις κάτι να ανταλλάξουμε απόψεις γιατί κ εγώ Παλλήνη θα βαφτίσω.

Link to comment
Share on other sites

Την λύση του catering αν η εκκλησία έχει χώρο και σου δίνει την άδεια να τον χρησιμοποιήσεις την έχεις σκεφτεί? Έχει πολλά πλεονεκτήματα (εκτός από τον καιρό)

Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai syggnvmh gia thn kathysterhsh. Se diafora merh pou exo rvthsei exo parei tis exhs plhrofories:

Kelari Papaxrhstoy-Polu prosegmenos xoros , polloi epaggelmaties sto eidos tous -timh 37 euro to atomo - kalh timh gia auto pou prosferoun ,alla akriva gia auta pou mporo na diatheso gia baftish.

Attiko Parko- xoros exoterikos me thea tis kamhlopardaleis, myrizei logo tou xoroy kai ola einai extra (plhroneis akomh kai tis tentes sto cetering ). Den mphka kan ston kopo na upologhso poso einai to teliko poso. Isos einai oraia o xoros gia pediko party.

Kthma Nasioutzik(85 euro to atomo kai 45 euro gia kathe paidi!!!! , den thumamai pano apo poia hlikia.

Poludroso Amarousioy (1700 euro mono gia ton xwro -mexri tis 5 to apogeuma !!!! kai extra to menu, dj klp)

Loipa kthmata pano apo 40 euro to atomo.

Telika brhka to Amandruades (axioprepestatos xoros , me diko toys cetering me 23 euro gia 220 atoma kai apo oti katalaba mporei na pesei kai allo).

auta ta liga. Menei na dokimasoume to menu kai na doume ton xwro se mia allh dexiosh pou exoun se liges meres kai na apofasisoume,

Tora menei h ekklhsia !!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι μπορώ να σου προτείνω Εκκλησία την Παλαιοπαναγιά στην Κάντζα αν θες να κάνεις το μυστήριο σε εξωτερικό χώρο, Μένουμε και εμείς στον Γέρακα και εκεί παντρευτήκαμε το καλοκαίρι του 2009 και ήταν καταπληκτικά.

Βολεύει πάρα πολύ γιατί είναι δίπλα στην έξοδο της Αττικής οδού και αρκετά κοντά από εκεί που έκλεισες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

rouvasi, και το τραπέζι πού το κάνατε;

 

 

Στην Αγία Παρασκευή στο "Πέτρινο"

 

Πολύ κοντά στην Εκκλησία είναι επίσης και το Εύπολις αλλα ήταν εκτός προϋπολογισμού για εμάς.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω για παλαιοπαναγιά, βρισκεται στον ομώνυμο οικισμο, πολυ γραφική εκκλησία, ειχα τυχει σε γαμο ημερα που εβρεχε πολυ και διαθετει και μεγάλο υποστεγο -αχρειαστο να ειναι. Να κλεισεις νωρις γιατι σαν εκκλησια εχει ζητηση απ'οτι γνωριζω... Αν θες ατομο για διακοσμηση και μπομπονιερες κλπ. σε νορμαλ τιμες εχω την κοπελα που εφτιαξε τη δική μας βαφτιση -απο την παλληνη εκεινη- και ολα ηταν τελεια!!! Αν ενδιαφερεσαι στειλε προσωπικο μηνυμα, καλη τυχη με τις προετοιμασιες!!!!

Link to comment
Share on other sites

και εγω ψαχνω χωρο για τραπεζι βαπτισης αλλα οι τιμες τους δεν πεφτουν κατω απο 25 ευρο χωρισ γλυκο.εχω ρωτησει και στο Αtlantis Tennis club...einai πολυ ωραιο για τραπεζι βαπτισης η' παιδικου παρτυ....αλλα με σταματαει λιγο η τιμη...και δεν ξερω και το φαγητο...εχει καποιος γνωμη για το συγκεκριμενο???? για περιοχη γερακα παλληνη πεντελη βεβαια....

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συμφωνω για παλαιοπαναγιά, βρισκεται στον ομώνυμο οικισμο, πολυ γραφική εκκλησία, ειχα τυχει σε γαμο ημερα που εβρεχε πολυ και διαθετει και μεγάλο υποστεγο -αχρειαστο να ειναι. Να κλεισεις νωρις γιατι σαν εκκλησια εχει ζητηση απ'οτι γνωριζω... Αν θες ατομο για διακοσμηση και μπομπονιερες κλπ. σε νορμαλ τιμες εχω την κοπελα που εφτιαξε τη δική μας βαφτιση -απο την παλληνη εκεινη- και ολα ηταν τελεια!!! Αν ενδιαφερεσαι στειλε προσωπικο μηνυμα, καλη τυχη με τις προετοιμασιες!!!!

αχχχ και εγω ενδια

φερομαι για ατομο να μου διακοσμησει τα τραπεζια...σε προσιτεε τιμες βεβαια.....θα ηθελα α μου πεισ αν μπορεισ!!!σκεφτομαι για εναν πολυχωρο στη παλληνη και θα ηθελα να βρω καποιον για διακοσμη..μακαρινα μπορουσα μονη μου αλλα με δυο παιδια που να προλαβω...

θα ηθελα πληροφορειες...αν μπορεισ....τι διακοσμηση σου εκανε και ποσο το κοστος....ευχαριστω εκ των προτερων

YV9Hp2.png

432968wwi0anufp3.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω αυτη την κοπελα που ειναι γερακα http://okosmostissofias.blogspot.com/ και φτιαχνει διακοσμησεις για βαφτιση,

νομιζω οτι εδω στι σιτε της εχει και δειγματα ..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια κ καλή χρονιά να έχετε!!!

Όντως η παλαιοπαναγιά είναι καταπληκτική εκκλησια!!κ το υπόστεγο μεγάλη υπόθεση...αχρείαστο να είναι..

Οι αμαδρυαδες είναι ταβέρνα ή κάνω λάθος...?

εγώ πάντως όταν παντρεύτηκα στην Παλλήνη έκανα τραπέζι στον Μαραθώνα στο κτήμα Προμπονά...πολύ ωραία όλα αλλά για βάπτιση ακριβό..

αντε vassomama αν δεις κάτι καλό ενημέρωσε ε??ψάχνω κ εγώ κ θα σας ενημερώσω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια!

 

Η διακοσμηση που ειχαμε στη βαφτιση ηταν λιλα runner,αρκετα μετρα γιατι τα τραπεζια ηταν παραλληλογραμμα και ροζ, λιλα και λευκα γλαστρακια με κορδελλες στα χρωματα της μπομπονιερας καποια λιλα και λευκα φυσικα μαγιατικα λουλουδακια πανεμορφα και παμφθηνα, που δεν θυμαμαι πως λεγονται, και αλλα με ζαχαρωτα ... Επισης τραπεζι με βιβλιο ευχων πριγκηπισσας με μεγαλες γυαλες marshmellows με χωνακια οπου τα παιδια μπορουσαν να γεμιζουν αφθονα οσα ηθελαν. Χωρις καμια επιβαρυνση μαλιστα ειχε κρεμασει και κορδελες στην εισοδο του κεντρου που καναμε το τραπεζι. Επισης στον εξωτερικο χωρο της εκκλησιας φαναρακια με ρεσω αναμμενα και μπουκετακια απο τα ιδια λουλουδια Μας ειχε φτιαξει και τις μπομπονιερες και τη λαμπαδα με το κουτι και το ντεκορ της εκκλησιας εσωτερικα η ιδια κοπελα, ολα ηταν φοβερα και πολυ ιδιαιτερα. Δεν θυμαμαι τι ειχα πληρωσει, παντως το σιγουρο ειναι οτι αξιζε τον κοπο και δεν τσιγκουνευτηκε καθολου τα υλικα. και επισης παρα τη συμφωνημενη τιμη μου προσθετε μεχρι την τελευταια μερα πραγματα που εβρισκε ωραιες σαν ιδεες χωρις να με χρεωσει κατι παραπανω. Γενικα ητα πολυ καλη η συνεργασια και σου τη σθστηνω ανεπιφυλακτα για ολα τα σχετικα με γαμο η βαφτιση η ακομα και παιδικο παρτυ. Μπορεις να πεις τι διαθετεις, πως το φανταζεσαι και θα σου φτιαξει κατι αναλογο. αν θες τηλεφωνο στειλε πμ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...