Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κοστος εγκυμοσύνης-τοκετου


ilonka19

Recommended Posts

εμενα ο γιατρος μου ειπε να ζητησουμε οικομικη θεση ,η οποια ειναι σε 3κλινο....

 

μα ετσι κι αλλιως ειχα ζητησει τιμες για 3κλινο κ μου ειχαν πει 1700 κ 1900 αντιστοιχα....συν τα φαρμακα,οι εξετασεις του μωρου κλπ

 

 

και δεν στεκει να χρεωσουν 3κλινο αφου δεν ειχαν να σε βαλουν σε 6κλινο.....αυτο δεν γινεται πουθενα....αλλα ειναι αλητες γιατι βασιζονται οτι ζουμε την πιο ευτυχισμενη στιγμη της ζωης μας και πανε να το εκμεταλευτουν.....

 

Βρε happy duckie και εμείς οικονομική θέση ζητήσαμε(στο Λητώ οικονομική είναι εξάκλινο-στην ουσία είναι τρίκλινα-απλά χωρίζονται στη μέση με μια συρόμενη πορτούλα οπότε......εξάκλινο το λες-παρόλο που δεν ήμουν τελικά πήγα και το είδα)αλλά φαίνεται βρήκαν ευκαιρία γιατί ο γιατρός μου ήταν εξωτερικός(είχα ξεκινήσει με άλλον γιατρό που ανήκε στο Λητώ και συνέχισα μετά με κάποιον γνωστό του γιατί έπρεπε επειγόντως να φύγει Σκωτία για κάτι σεμινάρια)και στην πορεία τα άλλαξαν τα πράγματα.

Αλλά μια γνήσια σκορπίνα 1310125tl6b5b5fzv.gif δεν μπορεί κάτι τέτοιο να το αφήσει να περάσει έτσι χωρίς να ρίξει το δηλητήριο της.Όχι παίζουμε!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αν το 3κλινο έχει 1700 - 1900? τότε το 6κλινο πόσο το χρεώνουν; Οι εξτρά χρεώσεις πόσα χρήματα είναι; Αυτά που χρεώνουν για συλλογή βλαστοκυττάρων είναι φιξ; Τι εννοώ: Εμείς δεν θέλουμε κάτι τέτοιο, θα μας τα χρεώσουν έτσι κι αλλιώς;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω μόνο ότι χρησιμοποιήσεις ή ζητήσεις σου χρεώνουν. Στο Ιασώ σε μένα ζήτησαν 1850€ για 6κλινο και άλλα τόσα ο γιατρός. Ευτυχώς που έκατσε η στραβή και βρέθηκα Αλεξάνδρα. Ούτε τα 1850 δεν φτάσαμε.

Και να σας πω και κάτι; Τους καλύτερους γιατρούς τους βρίσκεις στα δημόσια ή στα στρατιωτικά νοσοκομεία. Γνώμη μου βέβαια αλλά με τόσα που βλέπουν καθημερινά...

Link to comment
Share on other sites

Από ότι ξέρω μόνο ότι χρησιμοποιήσεις ή ζητήσεις σου χρεώνουν. Στο Ιασώ σε μένα ζήτησαν 1850€ για 6κλινο και άλλα τόσα ο γιατρός. Ευτυχώς που έκατσε η στραβή και βρέθηκα Αλεξάνδρα. Ούτε τα 1850 δεν φτάσαμε.

Και να σας πω και κάτι; Τους καλύτερους γιατρούς τους βρίσκεις στα δημόσια ή στα στρατιωτικά νοσοκομεία. Γνώμη μου βέβαια αλλά με τόσα που βλέπουν καθημερινά...

 

σε αυτο θα διαφωνησω....οι καλοι γιατροι υπαρχουν και στα ιδιωτικα μαιευτηρια.....και αυτο που λεγοταν καποτε οτι τις δυσκολες περιπτωσεις τις στελνουν στα δημοσια μαιευτηρια πλεον δεν ισχυει....

τωρα αν μεταφερονται τα προωρα σε δημοσια νοσοκομεια ειναι συνηθως γιατι οι γονεις δεν μπορουν να αντεξουν το κοστος(ο αδερφος μου εδωσε στο λητω για τον γιο του που γεννηθηκε προωρα 10χιλ ευρω-πολλα λεφτα!)

Link to comment
Share on other sites

και δεν στεκει να χρεωσουν 3κλινο αφου δεν ειχαν να σε βαλουν σε 6κλινο.....αυτο δεν γινεται πουθενα....αλλα ειναι αλητες γιατι βασιζονται οτι ζουμε την πιο ευτυχισμενη στιγμη της ζωης μας και πανε να το εκμεταλευτουν.....

 

Φυσικά και δε στέκει και κάλα εκανε η Ναντινα που έκανε φασαρία... ΚΙ εγώ εξάκλινο είχα δηλωσει στο ΙΑΣΩ, αλλά δεν είχε εκεινη την ημέρα και με έβαλαν σε τρίκλινο και έμεινα εκεί και τις 5 μέρες... Με χρέωσαν μόνο 70 Ευρώ επιπλέον (και για τις 5 μέρες), πράγμα που το ήξερα γιατί μου το έιχε πει και ο γιατρός μου οταν είχαμε συζητήσει για τις χρεώσεις πριν γεννήσω...

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

και δεν στεκει να χρεωσουν 3κλινο αφου δεν ειχαν να σε βαλουν σε 6κλινο.....αυτο δεν γινεται πουθενα....αλλα ειναι αλητες γιατι βασιζονται οτι ζουμε την πιο ευτυχισμενη στιγμη της ζωης μας και πανε να το εκμεταλευτουν.....

 

Φυσικά και δε στέκει και κάλα εκανε η Ναντινα που έκανε φασαρία... ΚΙ εγώ εξάκλινο είχα δηλωσει στο ΙΑΣΩ, αλλά δεν είχε εκεινη την ημέρα και με έβαλαν σε τρίκλινο και έμεινα εκεί και τις 5 μέρες... Με χρέωσαν μόνο 70 Ευρώ επιπλέον (και για τις 5 μέρες), πράγμα που το ήξερα γιατί μου το έιχε πει και ο γιατρός μου οταν είχαμε συζητήσει για τις χρεώσεις πριν γεννήσω...

 

Εμένα όμως δεν μου είχε πει κανείς (ούτε ο γιατρός) ότι αν μπω σε τρίκλινο θα με χρεώσουν έστω και 70 ευρώ παραπάνω.

Έλα όμως που αυτοί ήθελαν να με χρεώσουν ακριβώς όσο κάνει το τρίκλινο αν το είχα εξαρχής.

Ξεφτίλα :!::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Στη συζήτηση που έιχα κάνει με το γιατρό από την αρχή κιόλας της εγκυμοσύνης για να ξερουμε και μεις και να κανονίσουμε τα οικονομικά μας, τον έιχα ρωτήσει και για το ενδεχόμενο να ΄μην έχει 6ακλινο και να με βάλουν σε άλλη θέση, και μου ειχε πει τα παραπάνω, οπότε είχα πέι προετοιμασμένη για καυγά αν εκαναν το αντίθετο...

 

Σιγά μην τους έσκαγες τόσα λεφτά επιπλέον :evil: Δεν τα έβαζες στο λογαριασμό του παιδιού σου αν σου περίσσευαν?? Δεν κατάλαβα :mad:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites

Christie σε πληροφορώ ότι αυτό κάναμε μαζί με όσα πήραμε από το ΙΚΑ.

Σιγά μην τους τα χαρίσω κιόλας;

Δεν μπορώ να πω βέβαια η εξυπηρέτηση στο ΛΗΤΩ ήταν άψογη.Και το φαγητό επίσης :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Αλλά μου τη βίδωσε το στυλάκι τους κατάλαβες;

Link to comment
Share on other sites

εμενα παντως στο λητω, οταν ειχα νοσηλευτει πριν 6 μηνες, ενω κανονικα δικαιουμαι δικλινο (λογω ασφαλειας) με εβαλαν σε μονοκλινο επειδη δεν ειχαν διαθεσιμο δικλινο, και ασφαλως δε μου το χρεωσαν...

βεβαια, πηγαν να με βαλουν σε τρικλινο στην αρχη (και καλα δεν ειχαν προσεξει τη θεση δικαιουμαι συμφωνα με την ασφαλεια), αλλα τους το ειπαμε και με αλλαξαν...

βασικα εγω πιστευω οτι το Λητω ειναι το καλυτερο μαιευτηριο στην αθηνα, λογω ανθρωπων και τιμης, αλλα θελει να χεις και το νου σου...κερδοσκοπικη επιχειρηση ειναι... ετσι δεν ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Nen κι εγώ θα συμφωνήσω ότι το ΛΗΤΩ είναι από τα καλύτερα ιδιωτικά μαιευτηρία και λόγω των ανθρώπων και λόγω τιμής αλλά όταν άλλα σου λένε στην αρχή και άλλα μετά σου ανεβαίνει το αίμα στο κεφάλι.

Και όταν ξέρεις ότι κάποιες από τις προϊσταμένες έχουν πληρώσει αδρα για να βρίσκονται εκεί που είναι και σου παίζουν το έξυπνες, ε τότε σου έρχεται να πηδήξεις από τον τρίτο.

 

Αλήθεια πότε με το καλό έρχεται το μπουμπούκι σου;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεκαπενταυγουστο μπαινω στο μηνα μου... μεχρι 15 σεπτεμβρη το αργοτερο, φανταζομαι...

 

εγω παντως θα παω τσαμπουκαλεμενη στο μαιευτηριο, οχι με ορεξη καυγα για το λητω(βεβαια ποτε δε ξερεις....), αλλα με την ασφαλιστικη... εκει να δεις γελιο!!! οι ασφαλειες ειναι που κανουν π.....ες, προσπαθοντας να γλυτωσουν λεφτα...

ηδη τους εχω παρω 2-3 φορες τηλ. να σιγουρευτω οτι θα τηρησουν οτι λεει το συμβολαιο, αλλα και παλι... ο αντρας μου ψαχνει να αγορασει σακο του μποξ, για να αρχισει να προπονειται....

Link to comment
Share on other sites

Πω πω θα φας και εσύ όλη τη ζέστη όπως και εγώ όταν γέννησα τη Νεφέλη(8 Αυγούστου 2002).

Με το καλό να έρθει το μωράκι σας!!!!!Με ένα πόνο σου εύχομαι κουκλίτσα μου!

Έτσι ,έτσι μην τους αφήσετε σε χλωρό κλαρί.Ετοιμοπόλεμους σας θέλω.Ποτέ δεν ξέρεις τι πρόκειται να σου προκύψει.

Και οι ασφαλιστικές ξύλο θέλουν.Σαπίστε τους :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

μπεμπα....... ακομα ελπιζει ο αντρας μου για αγορι, μετα απο 200 υπερηχους!!!! χεχεχεχεχεχε.......... ποτεεεεεεεεε ποτεεεεεεεε ποτεεεεεεεε

 

βεβαια οταν παμε για ψωνια, παει και της αγοραζει κατι ροζουλι (μπλιχχχ) μπιχλιμπιδια και χαζογελαει σα βλακας!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τελικά οι μπαμπάδες χαζεύουν περισσότερο με τις κόρες τους.

Και ο δικός μου αγόρι ήθελε αλλά αν του πεις τώρα αν θα άλλαζε τις κόρες του με έναν γιο θα σου έλεγε NO WAY!!!!! :lol::lol::lol::lol:

Τις λατρεύει και τον λατρεύουν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Να προσθέσω και εγώ την δική μου εμπειρία? Όταν ο άντρας μου έμαθε ότι το πρώτο μας παιδί ήταν κορίτσι, τον είχε "πιάσει κατάθλιψη" Για λίγο καιρό βέβαια και αστειυόμενος, αλλά βασικά ήθελε πολύ αγόρι. Τώρα??? Μην του πεις τίποτα για την κόρη του!! Μάλιστα όταν έμεινα έγκυος στο δεύτερο, μου ανακοίνωσε ότι δεν θα τον πείραζε να είναι κορίτσι, πράγμα που άκουγα με μεγάλη μου έκπληξη. Τελικά ήταν αγοράκι, οπότε είμαστε κομπλέ.

Γερό να είναι και ότι να είναι !! Τετριμένο αλλά αληθινό!!

Με το καλό να σας έρθει η μπέμπα σας!!!

Link to comment
Share on other sites

τρελαινομαι που ακουω ανθρωπους να στεναχωριουνται που θα κανουν αγορακι η κοριτσακι, επειδη προτιμουν κατι αλλο...

 

εδω καναμε αμαν,εχουμε περασει του Χριστου τα παθη και τις αγωνιες, στο... πουλακι του παιδιου θα κολλησουμε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτό. Ίσως επειδή και στα δύο παιδιά έμεινα αμέσως έγκυος και δεν δυσκολευτήκαμε καθόλου και με τίποτα (εννοώ και με τις εγκυμοσύνες) γενικά αστειευόμασταν πολύ με το φύλλο του παιδιού.

Δεν το συζητώ πάντως, άλλα είναι τα σπουδαία (υγεία!!!) και όχι το φύλλο.

Link to comment
Share on other sites

τρελαινομαι που ακουω ανθρωπους να στεναχωριουνται που θα κανουν αγορακι η κοριτσακι, επειδη προτιμουν κατι αλλο...

 

εδω καναμε αμαν,εχουμε περασει του Χριστου τα παθη και τις αγωνιες, στο... πουλακι του παιδιου θα κολλησουμε!!!!!!

 

Ποσο δικιο εχεις...ακομη και να ειναι απο το "τριτο" φυλο, δεν θα εχω προβλημα κανενα... :oops::P

 

χμ...μαλλον ξεφυγαμε απο το θεμα.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

μωρε κοριτσι να ναι, κι οτι να ναι!!!! χεχεχεχε........ πλακα κανωωωωωωωωωωω :lol::lol:

 

εγω απο την ασφαλεια πηρα μονο 1850 την εκανα το 2003

αν την εχεις κανει πριν το 2000 στα πληρωνει ολα 100%

Link to comment
Share on other sites

 

εγω απο την ασφαλεια πηρα μονο 1850 την εκανα το 2003

αν την εχεις κανει πριν το 2000 στα πληρωνει ολα 100%

 

εγω την εκανα αργοτερα αλλα ηταν αλλαγη πανω σε προυπαρχον συμβολαιο, και με καλυπτει 100% σε δικλινο στο λητω.. τους πηρα και τηλεφωνο προχτες, το διπλοτσεκαρισα και με τον ασφαλιστη μου, μου λενε ολα οκ, αλλα το εχω εννοια........

 

δεν εχω πολυ εμπιστοσυνη σε ασφαλειες... φοβαμαι τις π.....ες τους για να γλυτωσουν λεφτα

Link to comment
Share on other sites

 

εγω απο την ασφαλεια πηρα μονο 1850 την εκανα το 2003

αν την εχεις κανει πριν το 2000 στα πληρωνει ολα 100%

 

εγω την εκανα αργοτερα αλλα ηταν αλλαγη πανω σε προυπαρχον συμβολαιο, και με καλυπτει 100% σε δικλινο στο λητω.. τους πηρα και τηλεφωνο προχτες, το διπλοτσεκαρισα και με τον ασφαλιστη μου, μου λενε ολα οκ, αλλα το εχω εννοια........

 

δεν εχω πολυ εμπιστοσυνη σε ασφαλειες... φοβαμαι τις π.....ες τους για να γλυτωσουν λεφτα

 

 

ολες οι ασφαλιστικες πληρωνουν....δεν νομιζω να εχεις προβλημα

Link to comment
Share on other sites

πολλλες φορες πρεπει να πλακωθεις να βρεις το δικιο σου...

 

πριν 4 χρονια εκανα εγχειρηση σκωλικοειδητιδας(δε γραφεται ετσι, αλλα βαριεμαι να το ψαξω τωρα), anyway, μου λενε απο την ασφαλεια "δεν το καλυπτουμε γιατι κανατε την αφαλεια τον τελευταιο χρονο και για ενα χρονο σας καλυπτουμε μονο για εκτακτα περιστατικα..." λες και η σκωλικοτετοια δεν ειναι εκατακτο περιστατικο, μπορεις να την εχεις κανα δυο χρονια!!!

 

τελικα τους κυνηγησαν και απο το νοσοκομειο ριξαμε και μεις ενα ματς και ολα οκ, αλλα με αγχωσαν...

 

γι αυτο ειμαι επιφυλακτικη τωρα με τη γεννα...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...