Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώρος για βάφτιση στα νότια προάστεια


Recommended Posts

Ωραίος χώρος είναι το Divani στο Καβούρι όπως και το Golf στο Καβούρι αλλά τιμές δεν ξέρω τώρα πόσο πάνε....στο Golf που είναι κήπος είναι φανταστικά για καλοκαίρι μεσημέρι έκανα εκεί την βάπτιση της κόρης μου αλλά έχουν περάσει κάποια χρόνια ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 99
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • elenk

    elenk 9 δημοσιεύσεις

  • mama35+

    mama35+ 5 δημοσιεύσεις

  • novpal

    novpal 4 δημοσιεύσεις

  • dama

    dama 4 δημοσιεύσεις

Καλημέρα,

Επειδή οργανώνω το γάμο μου αυτη την εποχή και ημουν σε αναζητηση χώρο τον προηγούμενο μήνα εχω δει κάποιους χώρους στα Νοτια Προάστια και εχω καποιες πρόσφατες τιμές να σου πω βέβαια δε γνωρίζω αν για βάφτιση η τιμές είναι διαφορετικές από τη δεξίωση γάμου.

 

Το Divani και το Golf που πρότινε η Ντέμπορα για γάμο που ρώτησα η τιμές είναι πάνω από 60 ευρω το ατομο.Δεν ξερω αν επιτρέπεται να πω δημόσια τιμές,μπορω να σου στείλω πμ αν θελεις.Εσυ για τι τιμες ενδιαφερεσαι?

 

Ψάχνεις κάτι τέτοιο ή θέλεις κάτι ποιο απλό?

Προσωπικά για βαφτιση και για τοσα άτομα που αναφερεις θα επελεγα κατι πιο οικονομικο.Εχω δει και κάποια κτηματα που οι τιμές κυμαίνονται σε 40-50 ευρω το ατομο.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Επειδή οργανώνω το γάμο μου αυτη την εποχή και ημουν σε αναζητηση χώρο τον προηγούμενο μήνα εχω δει κάποιους χώρους στα Νοτια Προάστια και εχω καποιες πρόσφατες τιμές να σου πω βέβαια δε γνωρίζω αν για βάφτιση η τιμές είναι διαφορετικές από τη δεξίωση γάμου.

 

Το Divani και το Golf που πρότινε η Ντέμπορα για γάμο που ρώτησα η τιμές είναι πάνω από 60 ευρω το ατομο.Δεν ξερω αν επιτρέπεται να πω δημόσια τιμές,μπορω να σου στείλω πμ αν θελεις.Εσυ για τι τιμες ενδιαφερεσαι?

 

Ψάχνεις κάτι τέτοιο ή θέλεις κάτι ποιο απλό?

Προσωπικά για βαφτιση και για τοσα άτομα που αναφερεις θα επελεγα κατι πιο οικονομικο.Εχω δει και κάποια κτηματα που οι τιμές κυμαίνονται σε 40-50 ευρω το ατομο.

 

καλημερα θα μπορουσες και μενα να μου στειλεις καποιες πληροφοριες για χωρους στα νοτια προαστια?:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στο golf δεν ξέρω τι ισχύει τώρα ....τότε που έκανα την βάπτιση της κόρης μου έδινες αν δεν κάνω λάθος 1000 € για το χώρο και κανόνιζες εσύ με catering ότι ήθελες ...εμείς είχαμε επιλέγει κάποιο καλό γνωστό και σχετικά ακριβό ...αλλά ήταν επιλογή μας δεν μας το έιχαν επιβάλλει .....ξαναλέω όμως πως έγινε πριν 3 χρόνια αυτό ....το Min ατόμων ήταν 100 άτομα εμείς είχαμε 150 καλεσμένους οπότε έιμαστε καλυμένοι ....

Αλλά και στο divani οι τιμές δεν μου φάνηκαν τότε πολύ υψηλές για το επίπεδο του χώρου και το service ....

 

Το γάμο μου τον έκανα στο private του island όπου επίσης ήταν τέλειος ο χώρος ονειρικός και το service επαγγελματικότατο !!...αλλά από ότι θυμάμαι λίγο ακριβότερος και εκεί το min ατόμων ήταν 250 άτομα κάτι τέτοιο

το καλύτερο σε αυτές τις περιπτώσεις είναι να πας από κοντά να δεις και να πάρεις αναλυτικές γραπτές προσφορές ....και να τις συγκρίνεις με την ησυχία σπίτι σου ..για να δεις τι υπηρεσίες προσφέρονται σε τι τιμή ...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς κάναμε γάμο-βάπτιση στο ξενοδοχείο Margi στη Βουλιαγμένη. Έχουν πολύ ωραία αίθουσα & καλό φαγητό. Μείναμε γενικά ευχαριστημένοι. Αν όμως δεν τα κανόνιζα τελευταία στιγμή & είχα δυνατότητα επιλογής θα προτιμούσατην πάνω αίθουσα.

Link to comment
Share on other sites

Ένα ωραίο μεζεδοπωλείο είναι το ρακάδικο νομίζω΄λέγεται στο Π. Φάληρο. Είναι πολύ ωραία διακοσμημένο με ωραία φαγητά, παρεϊστικο και κάποιες μέρες έχει ζωντανή μουσική. Δεν ξέρω άν αναλαμβάνει βαπτίσεις αλλά άν δεν κλείσετε όλη την αίθουσα μάλλον θα δεχτούν.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Θα ηθελα να μου δωσετε καποιες ιδεες για μαγαζι (ταβερνα με μουσικη η μεζεδοπωλειο) για περιοχη Κερατσινι η Πειραια. Θα βαφτισουμε τον μπεμπη 1/11/09 και θελουμε να κανουμε κατι σε κλειστο κυκλο (50 ατομα). Δεν θελουμε δεξιωσεις κτλ κτλ. Απλα πραγματακια.

Οποια/ος ξερει κατι καλο ας το προτεινει.

 

Ευχαριστω.

 

Μια απ ταιδια και εμεις...

*O μονος πραγματικος χρόνος είναι το εδώ και το τώρα

 

Όταν καταλάβουμε τι σημαίνει ελπίδα, θα πάψουμε να πιστεύουμε σ' αυτήν...

aMppp3.png

Link to comment
Share on other sites

Στο μικρολίμανο, εκει που ξεκινάνε τα μαγαζιά έχει μια εκκλησία (οχι εκει που ειναι ο ναυτικος ομιλος...απο την αλλη πλευρα).διπλα στην εκκλησια εχει μια ταβερα-μεζεδοπωλειο και εχει και καποια παιδια που παιζουν ζωντανη μουσικη και κανουν πολυ κεφι.Δεν εχω παει σε βαφτισια αλλα εχει τυχει να κανει ενας φιλος τη γιορτη του εκει και ειχαμε περασει πολυ καλα.Δε θυμαμαι ονομα αλλα θυμαμαι οτι ηταν το πρωτο μαγαζι στη σειρα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα ¨! Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας για ακομη μια φορα την κοροιδια που υπαρχει σε καποια κτηματα.Αρχες Ιουνιου βαφτιζουμε την μπεμπα μας στο Π.Φαληρο και εψαχνα στην αρχη για καποιο κτημα( εκανα σχεδια κι εγω η κακομοιρα!!) Οι τιμες ολες ξεκινανε απο 40? χωρις dj και τεντεσ η ομπρελεσ για τον ηλιο. Να σημειωσω οτι βγαινουμε γυρω στα 120 ατομα ( αρκετα) και οπως καταλαβαινετε ο πολλαπλασιασμος μου εφερε πονοκεφαλο μιλαμε για πανω απο 5000ευρω χωρις φωτο μπομπονιερες προσκλητηρια και στολισμο.Επομενως ειπα να κανω κατι πιο οικονομικο και να βρω ενα ωραιο μεζεδοπωλειο κοντα να κανω εναν ωραιο στολισμο μηπως και γλιτωσω το εμφραγμα!! Εαν εχετε καμια καλη ιδεα ευπροσδεκτη ειναι γιατι δεν ξερω τι να κανω.

Παρεπιμπτοντως εαν θελετε πληροφοριες για τιμες σε διαφορα κτηματα , στο ΣΕΦ Η ΣΤΟ DREAMS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. Σκεφτομαι που πηγαινα κι εγω η κακομοιρα τα ηθελε ο κ........!Φιλακια

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

 

Θέλεις να το κάνεις σε κτήμα ή σε χώρο κυριλέ?Υπάρχει η ταβέρνα ΤΑ ΚΥΘΗΡΑ κοντά στο Ευγενίδιο στο Π. Φάληρο που είναι πολύ ωραία για βάφτιση και πολύ καλό φαγητό.

 

Και επίσης το ξενοδοχείο ΚΟΡΑΛΙ επι της Ποσειδώνος καθώς και το ξενοδοχείο ΠΟΣΕΙΔΩΝ, αξίζει να δεις την αίθουσα του είναι εκπληκτική.

 

Να δώσω και μια ιδέα άλλη, στο flisvos park που έχει καφετέρια με περιφραγμένη παιδική χαρά (στο πρώην sea park), κάνουν και εκδηλώσεις. Ξέρω οτι έχει λίγα πιάτα βέβαια και ποτά, αλλά δεν χάνεις τίποτα να ρωτήσεις. Εμείς είχαμε ρωτήσει γιατι βλέπαμε παιδικά πάρτυ εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ¨! Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας για ακομη μια φορα την κοροιδια που υπαρχει σε καποια κτηματα.Αρχες Ιουνιου βαφτιζουμε την μπεμπα μας στο Π.Φαληρο και εψαχνα στην αρχη για καποιο κτημα( εκανα σχεδια κι εγω η κακομοιρα!!) Οι τιμες ολες ξεκινανε απο 40? χωρις dj και τεντεσ η ομπρελεσ για τον ηλιο. Να σημειωσω οτι βγαινουμε γυρω στα 120 ατομα ( αρκετα) και οπως καταλαβαινετε ο πολλαπλασιασμος μου εφερε πονοκεφαλο μιλαμε για πανω απο 5000ευρω χωρις φωτο μπομπονιερες προσκλητηρια και στολισμο.Επομενως ειπα να κανω κατι πιο οικονομικο και να βρω ενα ωραιο μεζεδοπωλειο κοντα να κανω εναν ωραιο στολισμο μηπως και γλιτωσω το εμφραγμα!! Εαν εχετε καμια καλη ιδεα ευπροσδεκτη ειναι γιατι δεν ξερω τι να κανω.

Παρεπιμπτοντως εαν θελετε πληροφοριες για τιμες σε διαφορα κτηματα , στο ΣΕΦ Η ΣΤΟ DREAMS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. Σκεφτομαι που πηγαινα κι εγω η κακομοιρα τα ηθελε ο κ........!Φιλακια

 

Δεν ξέρω που ακριβώς κάνεις τη βάπτιση στο Π. φάληρο, αλλά έχει δίπλα σχεδόν στην Παναγίτσα ένα μεζεδοπωλείο "ο τζίτζικάς & ο μέρμυγκας" ή κάπως έτσι. Βρίσκεται Θησέως & Αλκυόνης. Μέναμε κοντά έτσι πηγαίναμε συχνά & έχω δει να κάνουν πολλές βαπτίσεις εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για τις ιδεες .Θα παω να δω και τι γινεται και σε αυτα τα μαγαζια .Ηθελα κατι να ειναι καλο και για τα πιτσιρικια και για τους μεγαλουσ να μην ειναι ο ενας πανω στον αλλον. Αν θα σας ερθει και καμια αλλη ιδεα εδω ειμαστε:P;)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ¨! Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας για ακομη μια φορα την κοροιδια που υπαρχει σε καποια κτηματα.Αρχες Ιουνιου βαφτιζουμε την μπεμπα μας στο Π.Φαληρο και εψαχνα στην αρχη για καποιο κτημα( εκανα σχεδια κι εγω η κακομοιρα!!) Οι τιμες ολες ξεκινανε απο 40? χωρις dj και τεντεσ η ομπρελεσ για τον ηλιο. Να σημειωσω οτι βγαινουμε γυρω στα 120 ατομα ( αρκετα) και οπως καταλαβαινετε ο πολλαπλασιασμος μου εφερε πονοκεφαλο μιλαμε για πανω απο 5000ευρω χωρις φωτο μπομπονιερες προσκλητηρια και στολισμο.Επομενως ειπα να κανω κατι πιο οικονομικο και να βρω ενα ωραιο μεζεδοπωλειο κοντα να κανω εναν ωραιο στολισμο μηπως και γλιτωσω το εμφραγμα!! Εαν εχετε καμια καλη ιδεα ευπροσδεκτη ειναι γιατι δεν ξερω τι να κανω.

Παρεπιμπτοντως εαν θελετε πληροφοριες για τιμες σε διαφορα κτηματα , στο ΣΕΦ Η ΣΤΟ DREAMS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. Σκεφτομαι που πηγαινα κι εγω η κακομοιρα τα ηθελε ο κ........!Φιλακια

 

βαφτιζουμε και εμεις το αντρακι μας 6-6 στο π φαληρο .....ξερω και για τα κυθηρα που σου λεει η κοπελα παρακατω ( εγινα νονα τον οκτωβρη κ το τραπεζι ηταν εκει 0...περασαμε σουπερ , ζωντανη μουσικη , φαγητο φουλ κ τιμη πολυ καλη !!!

 

επισης εχουμε κλεισει μετα την βαπτιση εμεις το φλοισβος παρκ .....αν θες να σου πω λεπτομερειες ....στειλε μου πμ

 ΘΗΛΑΖΩ ΑΠΟ 8-5-07 ΕΩΣ ΣΗΜΕΡΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ 5-12-08 ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟΝ ΓΙΟ ΜΟΥ !!!!!!!!!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε ποια εκκλησια βαφτιζεστε εσεις? Εμεις στην Αγ.Κυριακη. Εαν εχεις κατι αλλο να προτεινεις περα απο τα κυθηρα και το φλοισβος ( μπραβο εσυ τελειωσες εγω ακομα ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εκκλησια βαφτιζεστε εσεις? Εμεις στην Αγ.Κυριακη. Εαν εχεις κατι αλλο να προτεινεις περα απο τα κυθηρα και το φλοισβος ( μπραβο εσυ τελειωσες εγω ακομα ψαχνω.

 

 

Και εμείς στην Αγ. Κυριακή βαφτίσαμε τον Νικόλα τον προηγούμενο Σεπτέμβρη!! Βέβαια εμείς κάναμε δεξίωση στο παρκάκι πίσω από την εταιρία, αλλά είχαμε και καλή προσφορά από την ταβέρνα barbalazaros, επί της Ζησιμοπούλου (μετά τη μπουγιαμπες), για τσεκαρέ το.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ¨! Θα ηθελα να μοιραστω μαζι σας για ακομη μια φορα την κοροιδια που υπαρχει σε καποια κτηματα.Αρχες Ιουνιου βαφτιζουμε την μπεμπα μας στο Π.Φαληρο και εψαχνα στην αρχη για καποιο κτημα( εκανα σχεδια κι εγω η κακομοιρα!!) Οι τιμες ολες ξεκινανε απο 40? χωρις dj και τεντεσ η ομπρελεσ για τον ηλιο. Να σημειωσω οτι βγαινουμε γυρω στα 120 ατομα ( αρκετα) και οπως καταλαβαινετε ο πολλαπλασιασμος μου εφερε πονοκεφαλο μιλαμε για πανω απο 5000ευρω χωρις φωτο μπομπονιερες προσκλητηρια και στολισμο.Επομενως ειπα να κανω κατι πιο οικονομικο και να βρω ενα ωραιο μεζεδοπωλειο κοντα να κανω εναν ωραιο στολισμο μηπως και γλιτωσω το εμφραγμα!! Εαν εχετε καμια καλη ιδεα ευπροσδεκτη ειναι γιατι δεν ξερω τι να κανω.

Παρεπιμπτοντως εαν θελετε πληροφοριες για τιμες σε διαφορα κτηματα , στο ΣΕΦ Η ΣΤΟ DREAMS ΕΥΧΑΡΙΣΤΩς ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ. Σκεφτομαι που πηγαινα κι εγω η κακομοιρα τα ηθελε ο κ........!Φιλακια

Δεν ξέρω τι ακριβώς στιλ θα ήθελες, αλλά ένας ωραίος και αρκετά ιδιαίτερος χώρος που έχει εναν "αέρα" πολυτέλειας χωρίς να είναι κυριλέ είναι το BALUX.

Εκανα τα βαφτίσια εκεί πέρισυ τον Απρίλιο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη με την ποιότητα και την ποσότητα του φαγητού, αλλά και με όλη την οργάνωση. Εγώ επέλεξα την αίθουσα ΑΚΑΝΘΟΥΣ που είναι σαν ταβέρνα κοντά στην άμμο. Η τιμή αν θυμάμαι καλά ξεκινάει από 40-45εωρώ και αυξάνεται ανάλογα με το μενου, με την μουσική να περιλαμβάνεται.

Γενικά εγώ θα το πρότεινα αλλά πάντα εξαρτάται από το πως το φαντάζεσαι εσύ

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε να μου πειτε τιποτα για εναν χωρο που λεγεται καταρρακτης στο Μοσχατο? Εχω κλεισει ραντεβου αυριο αλλα θελω να μαθω μηπως καμια απο σας ξερει και κατι για να δω τι με περιμενει? Κατα τ'αλλα οτι, ψαχνω για τις 6/6 ειναι ολα κλεισμενα και δεν ξερω που αλλου να ψαξω. Σας ευχαριστω:P

Link to comment
Share on other sites

[επισης εχουμε κλεισει μετα την βαπτιση εμεις το φλοισβος παρκ .....αν θες να σου πω λεπτομερειες ....στειλε μου πμ

 

GEMAKOAL, πρέπει να γέννησες κι εσύ τον Οκτώβριο σαν κι εμένα, έτσι;;

 

Κι εγώ για το ΦΛΟΙΣΒΟΣ PARK σκεφτόμουν να κλείσω και θα ήθελα αν γίνεται να μου στείλεις με p.m. όσες πληροφορίες μπορείς. Πότε βαπτίζεις και σε ποιά εκκλησία;;

 

Το email μου ειναι [email protected].

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε να μου πειτε τιποτα για εναν χωρο που λεγεται καταρρακτης στο Μοσχατο? Εχω κλεισει ραντεβου αυριο αλλα θελω να μαθω μηπως καμια απο σας ξερει και κατι για να δω τι με περιμενει? Κατα τ'αλλα οτι, ψαχνω για τις 6/6 ειναι ολα κλεισμενα και δεν ξερω που αλλου να ψαξω. Σας ευχαριστω:P

Πήγα πέρυσι σε βάπτιση.Την είχαν κάνει στο κήπο, περιποιημένος χώρος,ωραίο φαγητό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι ακριβώς στιλ θα ήθελες, αλλά ένας ωραίος και αρκετά ιδιαίτερος χώρος που έχει εναν "αέρα" πολυτέλειας χωρίς να είναι κυριλέ είναι το BALUX.

Εκανα τα βαφτίσια εκεί πέρισυ τον Απρίλιο και έμεινα πολύ ευχαριστημένη με την ποιότητα και την ποσότητα του φαγητού, αλλά και με όλη την οργάνωση. Εγώ επέλεξα την αίθουσα ΑΚΑΝΘΟΥΣ που είναι σαν ταβέρνα κοντά στην άμμο. Η τιμή αν θυμάμαι καλά ξεκινάει από 40-45εωρώ και αυξάνεται ανάλογα με το μενου, με την μουσική να περιλαμβάνεται.

Γενικά εγώ θα το πρότεινα αλλά πάντα εξαρτάται από το πως το φαντάζεσαι εσύ

 

Κορίτσια καλησπέρα και από εμένα!!!!

Εμείς σκεφτόμαστε να κάνουμε γάμο και βάφτιση μαζί Κυριακή απόγευμα. Ακόμα δεν έχουμε κλείσει εκκλησία γιατί προτιμώ να βρω κάτι κοντά στον χώρο που θα κάνουμε την εκδήλωση. Το ακανθους το είχα δει σε μία διαφήμιση και μου άρεσε πολύ σαν concept γιατί προτιμώ κάτι δίπλα στη θάλασσα και χαλαρό!

 

@Nirma θα σου ηταν έυκολο να μου στείλεις ένα pm ή να μου στείλεις στο email μου ([email protected]) πληροφορίες για το Ακάνθους? Τι μενού επιλέξατε εσείς, αν έχεις πρόχειρη την προσφορά.... 40-45 μου ακούγεται πολύ καλή τιμή για τον συγκεκριμένο χώρο!!!!

 

Thank u!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...