Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΕΞΟΥΑΛΙΚΗ ΕΠΑΦΗ......


φουλα27

Recommended Posts

Καλημερα σας!!!γεννησα με φυσ.τοκετο το πρωτο μου παιδακι στις 10/12/2014...απο τοτε εχουμε ερθει σε επαφη με τον αντρα μου δυο φορες,τις οποιες ηταν εποδυνες λογω ρου οτι νιωθω πολυ κλειστη κ στεγνη απο κατω....το στεγνη μπορω να το καταλαβω,πες οτι ειναι κατι ορμονικο αλλα γιατι κλειστη;;;δεν νιωθω καμια ευχαριστηση ενω εχω επιθυμια...σας εχει συμβει;;;εχω αρχισει να ανησυχω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φούλα κι εγω το ειχα αυτο το θεμα. Ενιωθα χειροτερα και απο παρθενα (σορρυ κι ολας :oops:) και δεν μπορουσε να μπει καν. Πονουσα. Ειχαμε ελαχιστες επαφες μεχρι το ετος, μονο με λιπαντικο. Δεν ξερω τι φταιει αλλα το εχω ακουσει απο πολλες κοπελες.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!γεννησα με φυσ.τοκετο το πρωτο μου παιδακι στις 10/12/2014...απο τοτε εχουμε ερθει σε επαφη με τον αντρα μου δυο φορες,τις οποιες ηταν εποδυνες λογω ρου οτι νιωθω πολυ κλειστη κ στεγνη απο κατω....το στεγνη μπορω να το καταλαβω,πες οτι ειναι κατι ορμονικο αλλα γιατι κλειστη;;;δεν νιωθω καμια ευχαριστηση ενω εχω επιθυμια...σας εχει συμβει;;;εχω αρχισει να ανησυχω

 

Καλημέρα και να σας ζήσει το μωρό! Γέννησα με καισαρική, οπότε δεν το έχω ζήσει άμεσα, αλλά κάποιες φορές όταν ράβεται ο κόλπος μετά τον τοκετό, ξέρω πως μπορεί να "στενέψει" λίγο. Μήπως να το συζητούσες με τον γιατρό σου;

 

Απ' την άλλη μπορεί να είναι και ψυχολογικό, λόγω του φόβου μήπως πονέσεις ή/και της ξηρασίας. Αν δοκίμαζες κάποια λιπαντική αλοιφή, ώστε τουλάχιστον να αποκλείσεις τον ψυχολογικό παράγοντα;

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

και εγω γεννησα με φυσιολογικο τοκετο πριν 14 μηνες και ειχα το ιδιο προβλημα συν του οτι δεν ειχα ορεξη καθολου.το ειχα συζητησει με τον γυναικολογο μου και μου ειχε πει οτι ειναι απολυτα φυσιολογικο.για τα υγρα και την σεξουαλικη επιθυμια θεωρω οτι ειναι καθαρα ορμονικο προβλημα τα οποια μετα απο αρκετους μηνες επανηλθαν(θηλαζω ακομα οποτε και οι ορμονες θεωρω επιρεαζονται απ αυτο).για την στενοτητα του κολπου που και σε μενα τον πρωτο καιρο οι επαφες ηταν εποδυνες θεωρω οτι ισως φταιει οτι μετα μας ραβουνε.εμενα τουλαχιστον μου εκανε τομη για να βγει το μωρο και μετα με εραψε ο γιατρος.εσυ εκανες?παντως με αλλες 3 γυναικες που το συζητησα με τις ιδιες συνθηκες τοκετου με μενα,ειχαν το ιδιο θεμα.εγω περιπου στον χρονο αρχισα να νιωθω καλυτερα με διαφορα.αλλα αυτο ειναι θεμα γυναικας νομιζω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι κ μενα με ραψανε...επισης θηλαζω κ εγω...το θεμα ειναι οτι εγω εχω επιθυμια για σεξ..

 

 

εισαι πολυ τυχερη χεχεχε:) (για την επιθυμια εννοω).εμενα μου πηρε αρκετο καιρο.νομιζω η καλυτερη λυση ειναι αυτο που λενε τα κοριτσια πιο κατω.λιπαντικο και σιγα σιγα θα επανελθεις

Link to comment
Share on other sites

Φούλα κι εγω ειχα πολυ επιθυμια. Οπως τα λεει η abebablom ειναι. Ραψιμο και θηλασμος κι εγω και μετα το έτος ειδα διαφορά. Σιγα σιγα και με λιπαντικο θα δεις βελτιωση αλλα μην περιμενεις αμεσα αποτελεσματα, θα επανελθεις σταδιακά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

γέννησα με καισαρική,θήλαζα απο την πρώτη στιγμή και τις πρώτες φορές είχα ακριβώς το ίδιο θέμα..

Σιγά-σιγά και όσο συχνότερα έρχεστε σε επαφή θα επανέλθετε.

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...