Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΠΟΜΠΟΝΙΕΡΕΣ- ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΑ ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ


tkanavou

Recommended Posts

Τελικά αποφάσισα να κάνω και τις μπομπονιέρες και τα προσκλητήρια στο ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. Τουλάχιστον να πάνε τα λεφτά κάπου που θα πιάσουν τόπο. Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για κάτι. Εδώ στην Λάρισα δίνουμε την μπομπονιέρα μαζί με το προσκλητήριο.

Απο τα δείγματα που είδα μου άρεσαν οι ήλιοι και το λευκό πουγκάκι με τα σχέδια.

Τα παπυράκια μου είπαν ότι μπορούν να μπούν μέσα στο πουγκάκι. Τι λέτε να κρεμαστεί καλύτερα στον ήλιο ή να διαλέξω το πουγκάκι και να μπει μέσα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τελικά αποφάσισα να κάνω και τις μπομπονιέρες και τα προσκλητήρια στο ΧΑΜΟΓΕΛΟ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. Τουλάχιστον να πάνε τα λεφτά κάπου που θα πιάσουν τόπο. Θέλω να μου πείτε την γνώμη σας για κάτι. Εδώ στην Λάρισα δίνουμε την μπομπονιέρα μαζί με το προσκλητήριο.

Απο τα δείγματα που είδα μου άρεσαν οι ήλιοι και το λευκό πουγκάκι με τα σχέδια.

Τα παπυράκια μου είπαν ότι μπορούν να μπούν μέσα στο πουγκάκι. Τι λέτε να κρεμαστεί καλύτερα στον ήλιο ή να διαλέξω το πουγκάκι και να μπει μέσα;

τι εννοεις παπυρακια?

 

εγω διαλεξα τον ηλιο για μπομπονιερα κ για προσκλητηριο αυτο με τον τουιτι κ τα μπαλονακια.θα παρω φακελους κ θα τα μοιρασω ετσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kορίτσια καλησπέρα, να σας ζήσουν ταβλασταράκια σας..

Και εγώ βαφτίζω την μπεμπούλα μου τον Ιούνιο και θα κάνουμε τα προσκλητήρια στο "χαμόγελο του παιδιού" (αυτό με το ριζόχαρτο και τον Τουιτι) Επίσης θα κάνουμε αντί για μπομπονιέρες τα παπυρακια. Για το καλό όμως σκέφτομαι να πάρω τουλάκι σε διάφορα χρωματα και να βάλω μέσα 3 κουφετάκια και να τα δέσω στο ευχαριστήριο παπυράκι (πάει??). Το άλλο που σκέφτομαι να κάνω είναι μόνο μερικές παιδικές.. Γενικά πως σας φαίνονται αυτά??

Επίσης, οταν μίλησα στο τηλ με μία κοπέλα, μου είπε πως και για τα προσκλητήρια και για τα παπυράκια δίνουμε σα δωρεά ό,τι ποσό θέλουμε...Εσείς πόσα θα δώσετε αν επιτρέπεται?

Lk9Ip2.png

wSBwp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω απο κει τα πηρα.το ιδιο προσκλητηριο με εσενα.πολυ ομορφο.κ μπομπονιερα τον ηλιο.αυτο που λες ναι παει.κανε το.

οσο για το ποσο θα δωσω οσο θα το αγοραζα απ εξω .1 με 1,20ε το κομματι.

η μπομπονιερα κοστολογειτε 1,40ε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χριστινα μου σε ευχαριστω!βρηκα μεσω αυτων που μου εγραψες και την σελιδα τους στο ιντερνετ και ειδα τα σχεδια...μου αρεσαν πολυ!εσυ με τα γλυκα τι εκανες τελικα?που κατεληξες?

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα demmy.εχει πολυ ωραια σχεδια κ αξιζει τον κοπο.

εχω κλεισει στον αγαπητο προς το παρον standbay αλλα ειναι ακριβος κ δεν εχει αυτο που θελω.

βασικα αν δεν ειμαι απο κοντα να τα δω δεν γινεται δουλεια.εγω θα κατεβω λαρισα 1βδομαδα πριν την βαφτιση κι εχω αγχωθει λιγο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μου ειπε διαφορες τιμες.το κουτακι με τα καρτουν νομιζω 1,40.

αλλα εγω θελω με πεταλουδα κ εχει ενα κουτακι λεει με πεταλουδα 1,70 το τεμ.να ρωτησω κατι?

ποσα γλυκα να παραγγειλω?εννοειτε οτι θα εχουμε κ ελειψεις αρα τι θα γινει με τα γλυκα μετα?

 

πχ οι μπομπονιερες του γαμου ειχαν περρισεψει.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω 150 προσκλήσεις και παρείγγειλα 300 βαζάκια με γλυκό του κουταλιού. Συνήθως πάει Χ2. Αν έχεις 100 προσκλήσεις φτιάχνεις 200.

Σίγουρα θα έχεις και απώλειες. Στην κόρη μου είχα 110 προσκλητήρια

και είχα παραγγείλει 250 γλυκά και μου είχαν περισέψει, όχι πολλά

πάντως έμειναν καμιά 20αριά.Καλύτερα να περισέψουν παρά να γίνουμαι ρεζίλι. Έπειτα άμα μείνουν τα βάζεις στην κατάψυξη και όταν έρθει να σε συγχαρεί κάποιος που δεν ήρθε στη βάπιστη, τα βγάζεις και είναι φρεσκότατα.

Link to comment
Share on other sites

σωστα .εννοειτε να μην γινουμε κ ρεζιλι απλα να μην εχουμε κ διαφορα 100 γλυκα.

105 προσκλησεις εχω .μαλλον 250 γλυκα θα παραγγειλω γιατι εμεις ειμαστε κ πολυτεκνοι στο σοι :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλος ο ΑΓΑΠΗΤΟΣ αλλα οχι σε ολα.εγω την πατησα στα γεννεθλια της φωτεινουλας μου.πηρα την τρισδιαστατη τουρτα με τον bob σφουγγαρακη,την πληρωσα 100 περιπου ευρω,φοβερη μεν κατασκευη-η μικρη ξετρελλαθηκε-αλλα πολυ μαπα γευση.να φανταστειτε οτι εμεις που δεν αφηνουμε γλυκο για γλυκο και αυτη την πεταξαμε...

 

οσο για τα κομματια κι εγω ετσι τα ειχα παραγγειλει, επι 2.αλλα επειδη ηταν 250*2=500!!! φανηκε η απωλεια.εμειναν 120 γλυκα αλλα μερικα τα μοιρασα στους κοντινους,μερικα οπως λες μπκανε στην καταψυξη και δεν πηγανε χαμενα.καλυτερα απο το να μην εφταναν...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...