Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα γενεθλια του χαρουλη


Recommended Posts

Λοιπον μιας και ειναι το θεμα που με απασχολει εντονα τις τελευταιες μερες ανοιγω ενα τοπικ να μου βρισκεται...

Καταρχην θελω να μου πειτε τη γνωμη σας .. εχει νοημα να τα κανω σε παιδοτοπο? Το σπιτι ειναι μικρο και μαλλον δεν θα μπορεσω να καλεσω οσα παιδακια θελω. Δηλαδη εκτος από τα 2 παιδακια μιας φιλης μου και το κοριτσακι μιας αλλης δεν θα καλεσω αλλα παιδακια γιατι θα γινει χαλια το σπιτι και γω εχω στρωσει... τι να πω ισως ειναι ντροπη μου :oops: να σκεφτομαι ετσι, αλλα βρε παιδια τον καναπε τον πιασαμε 4 ατομα για να μπει το χαλι από κατω και ειναι δυσκολο να ξεστρωσω.. Απο την άλλη το να μεινω με ενα πενταβρωμικο χαλι για το υπολοιπο του χειμωνα δεν με ενθουσιαζει. (καθενας με τον πονο του..) Για πειτε καμια ιδέα.. Εν τω μεταξυ πεφτουν Παρασκευη και θελω να τα κανω εκεινη την ημερα μιας και ειναι τα πρωτα του γενεθλια. Δεν θελω να τα παω παρακατω.. πχ Σαββατο.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κι εγώ τα πρώτα του γενέθλια ήθελα να τα κάνω στο σπίτι με λίγα παιδάκια και λίγους συγγενείς μια χαρά περάσαμε,μου φαίνεται πιο ζεστή η ατμόσφαιρα.

 

Είναι μικρούλης και δε θα καταλάβει και πολλά απο παιδότοπο.Δηλαδή ούτε να παίξει μπορεί ούτε να ευχαριστηθεί με τα άλλα παιδάκια οπότε μάλλον τα

άλλα παιδάκια θα ευχαριστηθούν περισσότερο.

 

Φέτος στα δεύτερά μας δεν προβλέπεται να κάνουμε τίποτα γιατί θα περιμένουμε ή μόλις θα έχει έρθει η μπέμπα μας οπότε μια τουρτίτσα οικογενειακά!

.png.png.png
Link to comment
Share on other sites

dora, σ'αυτη την ηλικια το πάρτυ γενεθλίων γινεται ουσιαστικα για τους άλλους, όχι για το μωρο... Τα μικρά καταλαβαινουν και το χαίρονται απο τα 3α και μετα. Κι εμεις τα πρωτα γενέθλια τα κάναμε με λιγο κόσμο - και ήταν μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Και γω δεν θα εχω πολυ κοσμο... Καλως η κακως η Τριπολη αποφασισε για μενα και εκλεισα παιδοτοπο.. Γιατι δεν θα ειμαι εδω ουτε να τα οργανωσω οπως θελω στο σπιτι, ουτε να μαζεψω την άλλη μερα. Και δεν θα τα κανω την ιδια μερα γιατι πεφτει Παρασκευη και δεν ξερω αν θα προλαβω να ειμαι εδω μια νορμαλ ωρα. Δεν μπορω να κανω τα γενεθλια του παιδιου στις 10 το βραδυ χειμωνιατικα.. Θα τα κανω την επομενη.

Παντως ετοιμαζομαι και πριν φυγω θα ειναι ολα ετοιμα..

Την Τεταρτη εχω 24ωρη υπηρεσια στη δουλεια και ετσι θα φτιαξω και τις προσκλησεις..

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χτες εγιναν με μεγαλη επιτυχια τα γενεθλια του χαρουλη. Ηρθαν ολοι μας οι φιλοι (ακομα και αυτοι που δεν ειχαμε καλεσει :P ) και εγινε χαμος στον παιδοτοπο. Οι κοπελες που προσεχαν τα παιδια τα επαιξαν, παρολο που ηταν σχεδον και ολες οι μαμαδες μεσα γιατι τα μωρα δεν καθονταν με τιποτα μονα τους. Δε ο κλοουν "Μπομπ Σφουγγαρακης" τα ειδε ολα γιατι κανεις δεν του εδινε σημασια. Καλα τα μωρα τον ειχαν εντελως γραμμενο, αλλα και τα πιο μεγαλα δεν ειχαν καμια διαθεση να βλέπουν τα μουτρα του. Ασε που τον πληρωσαμε για μια ωρα και αυτος καθισε τουλαχιστον δυο.. Μάλλον περνουσε καλα.. ειχε φερει και τη βοηθο του μια εκπαιδευομενη κοπελα που ηταν εντελως τρελη και ειχε πολυ γελιο. Μάλιστα καποια στιγμη που τον ειδα και ειχε ψιλοαπελπιστει φωναξα τις μαμαδες και παιξαμε εμεις μαζι του αγκαλια με τα μωρακια και χαρηκε λιγο και αυτος ο καημενος.. μας εκανε δωρο και ενα πολυ ωραιο βιβλιο.

Το θεμα γενικα ηταν Μπομπ Σφουγγαρακης. Εκτος τον κλοουν ειχαμε σχετικο στολισμο, μπαλονια, δωρακια, τραπεζομαντηλα πιατακια ποτηρακια κλπ.. Και το αστειο ειναι οτι μαλλον επιρρεασμενοι από την προσκληση καποιοι μας εφεραν και δωρο με τον μπομπ σφουγγαρακη.

Α ναι και η τουρτα ηταν μπομπ..

Γενικα περασαμε πολυ ωραια και ολοι εφυγαν ευχαριστημενοι στο τελος (ετσι μου ειπαν τουλαχιστον).

Σας παραθετω γι αρχη φωτο της προσκλησης (και ενα μεγαλο ευχαριστω στην Ελινα που με βοηθησε και μου εφτιαξε την καρτα)

Οι υπολοιπες μολις φτασουν στα χερια μου γιατι ολοι τραβουσαν φωτογραφιες εκτος από μας....

 

1010.jpg1009.jpg

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χρονια πολλα στον Χαρουλη σου και παλι :D τι καλα που περασατε ολοι ομορφα!!!σας αξιζε μετα απο τα γεγονοτα της Τριπολης.καο η προσκληση φοβερη μπραβο!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...