Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΑ-ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΠΑΝΤΟΣ ΤΥΠΟΥ


Recommended Posts

marsolan εγώ θα έβαζα βαλσαμόλαδο.

(εκτός απο την αλόη βέβαια)

 

Και γάζα θα έβαζα, με το χανσαπλάστ στις άκρες

έτσι ώστε να αερίζεται η πληγή.

 

Η αλόη πάντως θα ήταν ιδανική.

Εαν μέναμε κοντά θα σου έδινα λίγη.... :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 4,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

soevan, μπορεις να μας περιγραψεις πως την εφαρμοζεις?Στο πολυ παρελθον εβαζα και εγω και θυμαμαι οτι μου πονουσε το κεφαλι απο το βαρος του υλικου (εχω πολλα μαλλια) που εβαζα πανω του και μετα ηταν μεγαλη ταλαιπωρια το ξεβγαλμα, επρεπε να ξεβγαζω ωρες.Αναρωτιεμαι αν εκανα κατι λαθος.

 

Όταν την έβαζα μόνη μου

γύρναγα το κεφάλι μου στην μπανιέρα

 

την άπλωνα παντού απο πίσω

και μετά σήκωνα το κεφάλι και συνέχιζα και μπροστά.

 

Τώρα μου την βάζει η κομμώτρια στο σπίτι

μέσα σε 5 λεπτά, σαν βαφή με πινέλο.

 

Μετά τα πιάνω "αλογο-ουρά" πάνω ψηλά

με ένα παλιό λαστιχάκι και κλάμερ/πεταλούδα

(έχω πολύ μαλλί τρομάρα μου)

και thats all!! :D

 

 

Στο ξέβγαλμα, πάλι σκύβω στην μπανιέρα

και ξεπλένω πρώτα με μπόλικο ζεστό νερό.

 

Μετά ξαναλούζομαι, και μετά μαλακτική

(έχω σγουρό μαλλί και μπερδεύονται)

Link to comment
Share on other sites

Marsolan το μέλι κάνει πολύ καλό στα εγκαυματα, διάβαζα συγκεκριμένα για το manuka honey και πως το χρησιμοποιούν σε ορισμένες κλινικές του εξωτερικού ως γιατρικό.

Ενα ενδεικτικό άρθρο

http://www.prlog.org/10071086-using-manuka-honey-to-treat-burns.html

 

Περαστικά!

 

kleta, καλως ήρθες :)

 

Η χέννα ακούγεται πολύ καλή, απορώ πως δεν την τόλμησα μέχρι τώρα

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Η χέννα ακούγεται πολύ καλή' date=' απορώ πως δεν την τόλμησα μέχρι τώρα[/quote']

 

Πρόσεχε όμως, δεν πρέπει να τα έχεις βάψει με χημική βαφή

για τουλάχιστον 6 μήνες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πρόσεχε όμως, δεν πρέπει να τα έχεις βάψει με χημική βαφή

για τουλάχιστον 6 μήνες.

 

Σοφία διάβασα αυτά που γράψατε και τις σαφέστατες οδηγίες που δώσατε, το θέμα είναι πως τα έχω ανταύγιες τώρα, είναι και κάτι λευκές που όλο και πληθαίνουν. Εν τω μεταξύ, είναι και αρκετά μακριά και πυκνά τα μαλλιά μου σπάει χτένα που λένε, παρόλο που έχασα μετά την εγκυμοσύνη τόνους απο δαύτα...Εδώ και πολύ καιρό σκέφτομαι να τα κόψω κοντά, για δύο λόγους αυτό, γιατί όταν είναι άλουστα είναι μια τραγωδία και επειδή μου τα τραβάει η μικρή συνέχεια, όμως μόλις τα βλέπω φρεσκολουσμένα και λαμπερά αλλάζω πάλι γνώμη, άντε βγάλε άκρη :mrgreen:

 

Άραγε αν βάψω μόνο την ρίζα με χέννα; Και αργότερα τα υπόλοιπα, το έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα;

----------------------

Link to comment
Share on other sites

  • Ζωγραφική με χειροποίητα, μη-τοξικά χρώματα – Μαθαίνω τα χρώματα

Μπορείτε να φτιάξετε, μαζί με τα παιδιά, τα δικά σας μη-τοξικά χρώματα με την παρακάτω απλή συνταγή:

1 κούπα αλάτι

1 κούπα αλεύρι για όλες τις χρήσεις

1,5 κούπα νερό

1 κ.σ. ελαιόλαδο

Ανακατέψτε όλα μαζί τα υλικά και έτσι έχετε έτοιμη την πρώτη ύλη για τα χρώματά σας. Θα χρειαστείτε χρώματα ζαχαροπλαστικής για να την χρωματίσετε. Έχετε κόκκινο, μπλε και κίτρινο και αυτά είναι αρκετά για να φτιάξετε ότι χρώματα θέλετε. Έχετε κατά νου αυτούς τους τρεις κανόνες: Κόκκινο + Μπλε = Μωβ, Κόκκινο + Κίτρινο = Πορτοκαλί, Κίτρινο + Μπλε = Πράσινο.

Σε συσκευασίες αυγών (κατά προτίμηση πλαστικές) βάλτε λίγη πρώτη ύλη και σταγόνες χρώμα και πειραματιστείτε με τα παιδιά για το τι μπορεί να συμβεί αν βάλουμε παραπάνω από κάποιο χρώμα. Προσπαθήστε να φτιάξετε μαζί όλα τα χρώματα του ουράνιου τόξου και μετά ζωγραφίστε ένα. Τα χρώματα που φτιάξατε είναι φαγώσιμα και μη τοξικά οπότε τα παιδιά μπορούν να λερωθούν όσο θέλουν ή και να δοκιμάσουν (θα τους φανεί πολύ αλμυρό). Φυλάξτε τα χρώματα στο ψυγείο για άλλη φορά. Αντέχουν και μήνα εκεί. Κάθε φορά που θα θέλετε να ζωγραφίσετε προσθέστε λίγο νεράκι αν έχουν σκληρύνει και ανακατέψτε καλά.

 

 

Πηγές:

 

Πυγολαμπίδες στο κλουβί

http://www.mommyknows.com/diy-colourful-paint-for-kids/

----------------------

Link to comment
Share on other sites

Όταν την έβαζα μόνη μου

γύρναγα το κεφάλι μου στην μπανιέρα

 

την άπλωνα παντού απο πίσω

και μετά σήκωνα το κεφάλι και συνέχιζα και μπροστά.

 

Τώρα μου την βάζει η κομμώτρια στο σπίτι

μέσα σε 5 λεπτά, σαν βαφή με πινέλο.

 

Μετά τα πιάνω "αλογο-ουρά" πάνω ψηλά

με ένα παλιό λαστιχάκι και κλάμερ/πεταλούδα

(έχω πολύ μαλλί τρομάρα μου)

και thats all!! :D

 

 

Στο ξέβγαλμα, πάλι σκύβω στην μπανιέρα

και ξεπλένω πρώτα με μπόλικο ζεστό νερό.

 

Μετά ξαναλούζομαι, και μετά μαλακτική

(έχω σγουρό μαλλί και μπερδεύονται)

 

Ευχαριστω πολυ για την απαντηση!:-P

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Άραγε αν βάψω μόνο την ρίζα με χέννα; Και αργότερα τα υπόλοιπα' date=' το έχει δοκιμάσει κάποια κοπέλα;[/quote']

 

Εγώ πάντως δεν θα το ρίσκαρα στη θέση σου...

 

Εκτός εαν είσαι προετοιμασμένη να δεις τον εαυτό σου

με πράσινο μαλλί!

 

Το πολύ-πολύ να σε ζητήσουν σε καμιά οικολογική διαφήμιση

να κάνεις το δέντρο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως δεν θα το ρίσκαρα στη θέση σου...

 

Εκτός εαν είσαι προετοιμασμένη να δεις τον εαυτό σου

με πράσινο μαλλί!

 

Το πολύ-πολύ να σε ζητήσουν σε καμιά οικολογική διαφήμιση

να κάνεις το δέντρο. :lol:

 

:lol::lol:

Ααααα το πράσινο το κατέω, είναι ηλίου φαεινότερο!:lol:

Βασικά εννοούσα την ρίζα και λίγο πιο κάτω που θα έχει καθαρίσει απο τις βαφές, αλλά τώρα που το ξανασκέφτομαι λέω άστο καλύτερα, θα πρέπει να είναι σουπερ συμπυκνωμένη και να μην τρέχει στα υπόλοιπα βαμμένα μαλλιά, ουφ επιχείρηση χέννα αναβάλλεται προς το παρόν!

----------------------

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα...

κοριτσια μια βοηθεια....

λουιζα και τσουκνιδα που θελω ροφημα να παρω απο μανδραγορα η εχετε κατι αλλο να προτεινετε?

επισης θελω σαμπουαν και μαλακτικο-ξεμπερδευτικο για κοριτσι 11-12 χρονων...εχετε κατι να προτεινετε απο iherb?

 

ευχαριστω!

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

κοριτσια μια βοηθεια....

λουιζα και τσουκνιδα που θελω ροφημα να παρω απο μανδραγορα η εχετε κατι αλλο να προτεινετε?

 

 

Στον Πειραιά εκτός απο τον Μανδραγόρα υπάρχουν και άλλα μαγαζάκια με βότανα με καλύτερες τιμές όπως

η "Πάπρικα" (στον πεζόδρομο της Νικήτα-δίπλα απο τον Μανδραγόρα)

και η "Αναγέννηση" (επίσης στην Νικήτα-απέναντι απο τον Βασιλόπουλο)

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα...

κοριτσια μια βοηθεια....

λουιζα και τσουκνιδα που θελω ροφημα να παρω απο μανδραγορα η εχετε κατι αλλο να προτεινετε?

επισης θελω σαμπουαν και μαλακτικο-ξεμπερδευτικο για κοριτσι 11-12 χρονων...εχετε κατι να προτεινετε απο iherb?

 

ευχαριστω!

 

Βότανα από την Ήπειρο, πιστοποιημένα βιολογικά ,

 

μόνο με 1,75 ευρώ.

 

 

 

 

 

ΗΠΕΙΡΟΤΙΚΗ ΓΗ

 

 

 

 

 

ΑΓΡΙΑ ΤΡΙΑΝΡΑΦΥΛΛΙΑ (ΚΑΡΠΟΣ) - Rosa Canina εξαιρετική πηγή βιταμίνη C . Επιταχύνουν το ανοσοποιητικό σύστημα του οργανισμού και βελτιώνουν την φυσική και ψυχική του απόδοση.

 

ΆΡΚΕΥΘΟΣ/ΚΕΔΡΟΣ (ΚΑΡΠΟΣ) - Juniperus βοηθά στην αποβολή των τοξίνων, χαρίζει αναζωογόνηση, είναι αντισηπτικό, και αποτελεσματικό για την ακμή του προσώπου. Χρησιμοποιείται ακόμη κατά του βήχα και των φλεγμονών του ουροποιητικού συστήματος.

 

ΒΑΛΣΑΜΟ (ΣΠΑΘΟΧΟΡΤΟ) - Hypericum Perforatum Καταπραϋντικό σε πνευμονικές ενοχλήσεις. Για μελαγχολία, αϋπνία, έλκος στομάχου, παράσιτα των εντέρων, δυσπεψία. Για εγκαύματα, πληγές, δαγκώματα εντόμων

 

ΓΑΪΔΟΥΡΑΓΚΑΘΟ - Silybum Marianum Προστασία του συκωτιού από λοιμώξεις, κατανάλωση αλκοόλ ή χημειοθεραπείες. Για θεραπεία της ηπατίτιδας, του ίκτερου και της κύρωσης του ύπατος. Για όλα τα προβλήματα της χοληδόχου κύστης.

Χρησιμοποιείτε ακόμα σαν δυναμωτικό του εγκεφάλου και της μνήμης, σαν καταπραϋντικό στη καταρροή και στη πλευρίτιδα, αλλά και στη ψωρίαση.

 

ΔΑΦΝΗ - Lauros Nobilis Για τα φαγητά. Η σκόνη ξερών δαφνόφυλλων σταματάει την αιμορραγία της μύτης. Δυναμώνει τα μαλλιά και τα βάφει μαύρα, σταματά την τριχόπτωση. Ανακουφίζει τους πόνους από ρευματισμούς και αρθριτικά.

 

ΔΕΝΔΡΟΛΙΒΑΝΟ - Rosmarinus Officinalis Ισχυρό τονωτικό και διεγείρει τη λειτουργία της πέψης, της χολής και του ήπατος. Προστατεύει και ισχυροποιεί το ανοσοποιητικό σύστημα, βοηθά σε περιπτώσεις αρτηριοσκλήρυνσης και τονώνει τη λειτουργία της καρδιάς, είναι διεγερτικό της κυκλοφορίας του αίματος και ενδείκνυται για περιπτώσεις ατονίας, υπερκόπωσης, εξάντλησης, για κατάθλιψη, αϋπνία και άγχος.

 

ΕΚΟΥΪΖΕΤΟ - Equisetum Arvense Δρα ως στυπτικό, αιμοστατικό, ήπιο διουρητικό, τονωτικό των ιστών και επουλωτικό. Μειώνει την αιμορραγία και επουλώνει τα τραύματα. Θεωρείται ειδικό ίαμα για περιπτώσεις φλεγμονής ή καλοήθους διόγκωσης του προστάτη αδένα. Χρησιμοποιείται ακόμη κατά της οστεοπόρωσης, των διαταραχών στους πνεύμονες και των νεφρών, των φλεγμονών του ουροποιητικού συστήματος, των πόνων των αυτιών αλλά και κατά δερματικών διαταραχών, εκζεμάτων και ακμής.

 

ΕΥΚΑΛΥΠΤΟΣ - Eucalyptus Globulus Είναι χρήσιμο για τους διαβητικούς γιατί έχει υπογλυκαιμική δράση. Κατεβάζει τον πυρετό. Καταπραΰνει το βήχα, άσθμα, γρίπη, βρογχίτιδες, τις νευραλγίες και τον πονόλαιμο. Κατάλληλο για εισπνοές σε ιγμορίτιδα και βρογχικά. Όταν βράζουμε ευκάλυπτο, οι ατμοί ιονίζουν την ατμόσφαιρα του δωματίου και την κάνουν υποφερτή από το νέφος.

 

ΘΥΜΑΡΙ (ΜΑΤΣΑΚΙ) - Thymus Capitatus Είναι κατάλληλο για το άγχος, κυκλοφορικό, κατάθλιψη, ημικρανίες, νεύρα. Απαραίτητο για τους υποτασικούς, για γρίπη, κρυολογήματα, βήχα και άσθμα. Καλό για δερματοπάθειες, λευκόρροια, επουλώνει τις πληγές, σπυριά και εγκαύματα.

 

ΚΙΧΩΡΙΟ - Cichorium Intybus Ενισχύει τη λειτουργία του ήπατος και το αποτοξινώνει, είναι διουρητικό, ενώ ταυτόχρονα βοηθά τον καθαρισμό και την αποτοξίνωση του ουροποιητικού συστήματος. Βοηθάει στην απώλεια βάρους και στην τόνωση του οργανισμού.

 

ΚΡΑΤΑΙΓΟΣ - Grataegus Oxyacantha Xρησιμοποιείται κυρίως για διαταραχές της καρδιάς και του κυκλοφορικού και ιδιαίτερα για τη στηθάγχη. Βελτιώνει τη ροή του αίματος στους καρδιακούς μυς και επαναφέρει στο κανονικό τους. Χρησιμοποιείται επίσης για υπέρταση και δυσκολίες της εμμηνόπαυσης.

 

ΛΑΔΑΝΙΑ - Cistus Creticus Χρησιμοποιείται ως καταπραϋντικό, σπασμολυτικό για την αντιμετώπιση της αϋπνίας της διάρροιας, του πονόδοντου, για εντριβές στα κρυολογήματα και στις βρογχίτιδες, για τα άλατα και τον τέτανο.

 

ΜΑΡΑΘΟ - Foeniculum Vulgare Χρησιμοποιείται για τον πόνο των ματιών, της κυστίτιδας, των αρθριτικών. Προφυλάσσει από τη γρίπη, το βήχα, τον κοκίτη, το άσθμα, τις στομαχικές διαταραχές, τη ναυτία, τους κοιλιακούς πόνους των παιδιών. Είναι ευεργετικός στα μαλλιά και αντιρυτιδικός. Βοηθάει στη χλωρίδα του εντέρου, ανακουφίζει το ευερέθιστο έντερο.

 

MΕΛΙΣΣΟΧΟΡΤΟ - Melissa οfficinalis Είναι αποτελεσματικό κατά του στρες, ανεβάζει τη διάθεση κι είναι ήπιο αντικαταθλιπτικό. Καταπολεμά επίσης τη νευρική δυσπεψία, το άγχος και τα προβλήματα ύπνου.

 

ΜΥΡΤΙΑ - Myrtus Communis Τα φύλλα της είναι στυπτικά, τονωτικά και αντισηπτικά. Δρα κατά της ουλίτιδας, των πονόδοντων, των δερματικών παθήσεων, της διάρροιας και του εκζέματος. Ο καρπός της μυρτιάς είναι γνωστός για της ισχυρές αντιοξειδωτικές ιδιότητές του.

 

ΜΟΛΟΧΑ - Malva Silvestris Για άσθμα, βήχα, λαρυγγίτιδα, πονόλαιμο. Αποτελεί ελαφρό στυπτικό και τονωτικό του εντέρου. Είναι επίσης κατά του κατάρρου των βρόγχων, του στομαχίου, των εντέρων και κατά των παθήσεων της ουροδόχου κύστης. Τρίψιμο του δέρματος με φύλλα μολόχας ανακουφίζει από τσιμπήματα, δαγκώματα ή κνισμούς.

 

ΠΕΝΤΑΝΕΥΡΟ - Plantago Major Ενεργεί σαν ήπιο αποχρεμπτικό και ταυτόχρονα καταπραΰνει τις φλεγμονώδεις και ερεθισμένες μεμβράνες. Έτσι είναι ιδανικό για το βήχα και την ήπια βρογχίτιδα. Η στυπτικότητά του το κάνει ωφέλιμο για τη διάρροια, τις αιμορροΐδες και επίσης την κυστίτιδα όταν υπάρχει αιμορραγία.

 

ΡΙΓΑΝΗ (ΜΑΤΣΑΚΙ)- Origanum Vulgare Για το φαγητό, πόνους δοντιών και ρευματισμών, εντερικές διαταραχές και πόνους στην κοιλιά. Κόβει την ευκοιλιότητα, βοηθά στις χρόνιες βρογχίτιδες και άτομα που υποφέρουν από κόπωση.

 

ΤΑΡΑΞΑΚΟ - Taraxacum Officinale Για τη χοληστερίνη, ερεθισμούς του δέρματος, πρηξίματα, καούρες στο στομάχι, πόνο στο συκώτι, αρθρίτιδα, διαβήτη και πυρετό.

 

ΤΙΛΙΟ - Tilia platyphyllos Ηρεμιστικό των νεύρων, ημικρανίες, νευραλγίες, ζαλάδες, αϋπνίες. Για βήχα, κρυολογήματα, εμετό, ρευματισμούς, αρθριτικά, δυσπεψία. Θεωρείται ότι προλαμβάνει την αρτηριοσκλήρωση και την υπέρταση. Ενδείκνυται για όσους έχουν υψηλή πίεση.

 

ΤΣΑΪ ΤΟΥ ΒΟΥΝΟΥ - Sideritis Το τσάι του βουνού έχει πεπτικές , θερμαντικές, τονωτικές και αποτοξινωτικές ιδιότητες. Συνιστάται κατά των κρυολογημάτων, των ασθενειών του αναπνευστικού συστήματος και του ουροποιητικού συστήματος. Οι θεραπευτικές του ιδιότητες βοηθούν ακόμη στην καταπολέμηση των παθήσεων των τριχοειδών αγγείων και της καρδιάς, χάρη στις λεγόμενες φλαβονοειδείς ουσίες που περιέχει. Τέλος, το αφέψημα με λεμόνι και μέλι είναι αντισηπτικό και μαλακώνει το λαιμό.

 

ΤΣΟΥΚΝΙΔΑ - Urtica Dioica Διαλύει το ουρικό οξύ. Πολύτιμο για τις πέτρες στη χολή. Είναι καλό για αιμορραγίες, αιματουρία, αναιμία, ατονία του σώματος, αρθριτικά, κυστίτιδα, διάρροιες. Επίσης, αυξάνει το γάλα της μητέρας που θηλάζει και σταματά τη τριχόπτωση.

 

ΦΑΣΚΟΜΗΛΟ - Salvia Officinalis Ηρεμεί τα νεύρα. Γα κατάθλιψη, φαρυγγίτιδα, βήχα, βράχνιασμα, λαιμό, υπόταση, διάρροια, αμυγδαλές, δαγκώματα εντόμων. Πολύτιμο για όσους ιδρώνουν τα χέρια τους και οι μασχάλες. Για κυκλοφορικά προβλήματα. Σταματάει το γάλα στις γυναίκες που θηλάζουν και την τριχόπτωση.

 

ΦΛΙΣΚΟΥΝΙ - Menta Aquatica Εξαιρετικά αντισηπτική, καταπολεμά δραστικά το συνάχι, βήχα, βρογχίτιδα, πονόλαιμο και τη γρίπη. Είναι χωνευτική και έχει την ιδιαιτερότητα να είναι ηρεμιστική σε μικρή δόση και αφροδισιακή σε μεγάλη δόση. Τσάι με μέντα είναι χωνευτικό και τονωτικό.

 

ΧΑΜΟΜΗΛΙ - Matricaria Chamomile Έχει αντιβακτηριδιακές και αντιφλεγμονώδεις δράσεις και είναι το πιο χαλαρωτικό ρόφημα. Καταπολεμά πολλούς ιούς και χρησιμοποιείται συνήθως κατά του έλκους του στομάχου. Ηρεμεί τα νεύρα και ανακουφίζει, επίσης μας βοηθάει κατά της αϋπνίας. Βοηθάει στην ανακούφιση των παιδιών από τους πόνους της οδοντοφυΐας και τους πόνους της κοιλιάς.

 

 

 

 

 

Ήπειρος ( Θεσπρωτία ) ,

 

 

 

Βάρος ελαχ. 30 γρ

 

 

 

Πιστοποιημένα από ΔΗΩ

 

-

 

 

 

 

 

*Οι πληροφορίες που περιέχονται σε αυτήν την στήλη δεν παρουσιάζονται ως ιατρικές ή διαιτητικές συμβουλές και δεν προορίζονται για συνταγές, θεραπείες, διαγνώσεις ή ως τρόποι αποφυγής ασθενειών με κανένα τρόπο. Οι πληροφορίες δεν πρέπει να λαμβάνεται υπ΄όψιν ως θεραπεία ή ως εγγυημένο αποτέλεσμα. Δεν ευθυνόμαστε για οποιοδήποτε δυσμενές αποτέλεσμα ή συνέπεια μπορεί να προκληθεί με τη χρήση των προϊόντων. Για οτιδήποτε αφορά στην υγεία σας πρέπει να συμβουλεύεστε μόνο τον γιατρό σας.

 

 

http://www.ebio.gr

SSvbp3.pngjuBIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα...

κοριτσια μια βοηθεια....

λουιζα και τσουκνιδα που θελω ροφημα να παρω απο μανδραγορα η εχετε κατι αλλο να προτεινετε?

επισης θελω σαμπουαν και μαλακτικο-ξεμπερδευτικο για κοριτσι 11-12 χρονων...εχετε κατι να προτεινετε απο iherb?

 

ευχαριστω!

 

Δοκιμασμενη μαλακτικη μαλλιων απο iherb της natures baby organics ειναι αυτο http://www.iherb.com/Nature-s-Baby-Organics-Conditioner-Detangler-Vanilla-Tangerine-16-fl-oz-473-ml/22560 και ειμαι ευχαριστημενη

2xgIp3.png1RTwp3.png
Link to comment
Share on other sites

δειτε αν ενδιαφερεται καμια...

http://www.deal4kids.gr/deals.php?id=451

 

ps...κοριτσια εχει μεταφερθει και αλλου το θεμα και το εχω χασει???

γιατι βλεπω πολυ λιγη κινηση...:rolleyes:

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

δειτε αν ενδιαφερεται καμια...

http://www.deal4kids.gr/deals.php?id=451

 

Πολύ καλό!!

ΠΡΑΣΙΝΟ ΚΟΜΜΩΤΉΡΙΟ με φυτική βαφή!!

Επιτέλους!!!!

 

 

ps...κοριτσια εχει μεταφερθει και αλλου το θεμα και το εχω χασει???

γιατι βλεπω πολυ λιγη κινηση...:rolleyes:

 

Εγώ προσωπικά γράφω στο τόπικ

ΣΠΙΤΙΚΕΣ ΦΥΣΙΚΕΣ ΣΥΝΤΑΓΕΣ καλλυντικών,καθαριστικών κλπ

 

Την έχω καταβρεί φτιάχνοντάς τα μόνη μου

ξέροντας καταρχάς τα υλικά που βάζω μέσα

 

και κάνοντας αρκετή οικονομία.....

....γιατί έχουν αγριέψει τα οικονομικά μας τον τελευταίο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κωδικός για i-herb GWQ776.

Μόλις παρέλαβα την πρώτη μου παραγγελία και είμαι κατενθουσιασμένη!

Αν μάθετε για δωρεάν μεταφορικά στο i-herb ή στον mercola γράψτε το please...

έχω φτιάξει μια λίστα ΤΕΡΑΣΤΙΑ!

Επίσης μέσα απο αυτό το topic έμαθα και το on-line shop του bioaroma.

Eχω λιπαρό πρόσωπο και πήρα την αντίστοιχη ενυδατική που έχει.

Είναι τέλεια ! και hazard score MHΔΕΝ! Το ίδιο και η αντιρυτιδική που πήρα για τη μαμά μου. Είναι πολύ ενθουσιασμένη. Τώρα παρήγγειλα την κρέμα για κυτταρίτιδα και το λάδι για ντεμακιγιάζ. Όταν παραλάβω θα σας ενημερώσω.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα παρήγγειλα την κρέμα για κυτταρίτιδα και το λάδι για ντεμακιγιάζ. Όταν παραλάβω θα σας ενημερώσω.

Η κρέμα για την κυτταρίτιδα είναι ουσιαστικά σαν κηραλοιφή (την είχα πάρει παλιότερα), με έντονη μυρωδιά. Μη σε αποθαρρύνει όμως, κάνει δουλίτσα, θα το καταλάβεις γιατί όταν την απλώσεις θα αισθανθείς κάποια "ζέστη" στην περιοχή...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κωδικός για i-herb GWQ776.

Μόλις παρέλαβα την πρώτη μου παραγγελία και είμαι κατενθουσιασμένη!

Αν μάθετε για δωρεάν μεταφορικά στο i-herb ή στον mercola γράψτε το please...

έχω φτιάξει μια λίστα ΤΕΡΑΣΤΙΑ!

Επίσης μέσα απο αυτό το topic έμαθα και το on-line shop του bioaroma.

Eχω λιπαρό πρόσωπο και πήρα την αντίστοιχη ενυδατική που έχει.

Είναι τέλεια ! και hazard score MHΔΕΝ! Το ίδιο και η αντιρυτιδική που πήρα για τη μαμά μου. Είναι πολύ ενθουσιασμένη. Τώρα παρήγγειλα την κρέμα για κυτταρίτιδα και το λάδι για ντεμακιγιάζ. Όταν παραλάβω θα σας ενημερώσω.

 

ποια ειναι η ενυδατικη για λιπαρο προσωπο?εγω νομιζα οτι ειναι ολες κεραλοιφες και δεν ασχοληθηκα.μπορεις δηλαδη να βαφτεις κανονικα μετα την εφαρμογη της?αν μπορεις σε παρακαλω στειλε μου το λινκ να δω για ποια μιλας :lol:

Link to comment
Share on other sites

Kleta ο Μερκολα βάζει free shipping κάθε Μαιο και Νοέμβριο.

Οπότε τον άλλο μήνα να έχουμε το νου μας!!!!!!! :-D

 

Στο i-herb δεν μου έχει τύχει....

Έχει τύχει σε κάποιον άλλον μήπως να μας πει?.....

 

 

έχω φτιάξει μια λίστα ΤΕΡΑΣΤΙΑ!

Επίσης μέσα απο αυτό το topic έμαθα και το on-line shop του bioaroma.

Eχω λιπαρό πρόσωπο και πήρα την αντίστοιχη ενυδατική που έχει.

Είναι τέλεια ! και hazard score MHΔΕΝ!

 

 

Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις τα συστατικά αυτής της κρέμας που πήρες;

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ! Μόλις ολοκληρωνα μια παραγγελια στο iherb και βλεπω οτι πλεον στελνουν με DHL. Επειδη εχω ασχημη εμπειρια με courier και Αμερικη, ξερει κανείς εαν με αυτον τον τρόπο που τα στέλνουν απο το iherb, υπάρχει κανένα πρόβλημα ; Οποιος μπορει να μου πει θα με βοηθησει γαιτι πρώτη φορά εχει σε στόκ οτι θέλω απο εκει και σε σουπερ τιμές!

Link to comment
Share on other sites

ΣΟΣ! Μόλις ολοκληρωνα μια παραγγελια στο iherb και βλεπω οτι πλεον στελνουν με DHL. Επειδη εχω ασχημη εμπειρια με courier και Αμερικη, ξερει κανείς εαν με αυτον τον τρόπο που τα στέλνουν απο το iherb, υπάρχει κανένα πρόβλημα ; Οποιος μπορει να μου πει θα με βοηθησει γαιτι πρώτη φορά εχει σε στόκ οτι θέλω απο εκει και σε σουπερ τιμές!

Όχι, το δέμα παραδίδεται όπως και πριν, με ειδοποίηση από το τοπικό σου ΕΛ.ΤΑ. Δεν ξέρω πώς ακριβώς είναι η συνεργασία σε αμερικανικό έδαφος, αλλά στην Ελλάδα είναι ακριβώς όπως και πριν. Το μόνο που παρατήρησα είναι 2-5 μέρες καθυστέρηση στην παράδοση (σε σχέση με τον παλιότερο τρόπο αποστολής).

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια, σε ευχαριστω πολύ skybeam. Παραγγελιών τώρα γιατι οι τιμές τους είναι πολυ χαμηλές.

 

Και κάτι άλλο...έχει παρατηρήσει κανείς οτι τα Neal΄s Yard έχουν σταματήσει να τα στέλνουν καταστήματα απο το εξωτερικό; Δηλαδή, δεν τα στέλνουν πια Ελλάδα. Εδώ οι τιμές είναι πολυ παραπάνω. Τους έγραψα και παραπονέθηκε οτι θέλουν να αναγκάσουν να αγοράζουμε απο Ελλάδα ενώ εδώ έχουν τις τιμές πιο ακριβά απο οπουδήποτε αλλού, αλλα απάντηση δεν πήρα ποτέ. Κρίμα και τα έπερνα χρόνια τώρα, αλλα τώρα ποτέ πια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...