Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

πόνοι μετα τη σπερματέγχυση


Recommended Posts

καλησπέρα είμαι 30 χρονών και μωλις το σαββατο εκανα την πρωτη μου σπερματέγχυση (ελπιζω να μην χρειαστει να κάνω κι αλλή :D ). Το θέμα ειναι οτι λιγες ώρες μετα την σπερματεγχυση ειχα δυνατους πόνους στις ωοθηκες μου οι οποιοι σταμάτησαν την κυριακη το πρωι. Ξερει καμια αν ειναι φυσιολογικο αυτο;

line_line_typew2_beg_d_typew9_time_1156651200_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπέρα είμαι 30 χρονών και μωλις το σαββατο εκανα την πρωτη μου σπερματέγχυση (ελπιζω να μην χρειαστει να κάνω κι αλλή :D ). Το θέμα ειναι οτι λιγες ώρες μετα την σπερματεγχυση ειχα δυνατους πόνους στις ωοθηκες μου οι οποιοι σταμάτησαν την κυριακη το πρωι. Ξερει καμια αν ειναι φυσιολογικο αυτο;

 

kalispera!!!!!

kali epitixia !!!!!!

ego den ponesa stin spermategxisi toso oso perigrafeis!!!!!mia mikri enoxlisi eixa opos otan exo ooriksia.

 

kai pali kali epitixiiiiiiiiiiiia!!!!!

inka

 

dev042bp___.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι 30 χρονών και μωλις το σαββατο εκανα την πρωτη μου σπερματέγχυση (ελπιζω να μην χρειαστει να κάνω κι αλλή :D ). Το θέμα ειναι οτι λιγες ώρες μετα την σπερματεγχυση ειχα δυνατους πόνους στις ωοθηκες μου οι οποιοι σταμάτησαν την κυριακη το πρωι. Ξερει καμια αν ειναι φυσιολογικο αυτο;
Καλησπερα korreeleni και σου ευχομαι να εχεις το επιθυμητο αποτελεσμα και να'ναι η τελευταια σου σπερματεγχυση!!εγω εκανα την πρωτη μου προ ενος μηνος και ειχα και εγω πονους εντονους στις σαλπιγγες και την κοιλια,υποθετω οτι ηταν απο τα πολλα ωαρια που ειχα(εξι)!!περασαν οι πονοι μετα απο δυο μερες,αλλα δυστυχως το αποτελεσμα ηταν αρνητικο,τωρα ετοιμαζομαι για την δευτερη!!και παλι σου ευχομαι καλη επιτυχια!! :lol:
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι 30 χρονών και μωλις το σαββατο εκανα την πρωτη μου σπερματέγχυση (ελπιζω να μην χρειαστει να κάνω κι αλλή :D ). Το θέμα ειναι οτι λιγες ώρες μετα την σπερματεγχυση ειχα δυνατους πόνους στις ωοθηκες μου οι οποιοι σταμάτησαν την κυριακη το πρωι. Ξερει καμια αν ειναι φυσιολογικο αυτο;

Καλη επιτυχία κοριτσάκι!Αφου υποχώρησαν οι πόνοι μην το ψάχνεις παραπάνω!λα να πάνε καλά σου εύχομαι!!! :P

 

Είναι θέμα χρόνου να γίνω κι εγώ μανούλα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 months later...

Καλησπέρα και απο εμένα κορίτσια.

Σας παρακαλώ χρειάζομαι τα φώτα σας.....

Την Πέμπτη που μας πέρασε έκανα την πρώτη μου Σπερματέγχυση και χρειάζομαι την εμεπειρία σας.

Απο την στιγμή της σπερματέγχυσης και μετά είχα κάτι πονάκια όπως της περιόδου, και λίγο αιματάκι όταν σκουπίστικα 1-2 φορές το οποίο η γυνασικολόγος μου είπε ότι είναι απο τον καθετήρα και δεν πρέπει να ανησυχώ.

Την Παρασκευή ένιωθα την κοιλιά μου πρισμένη και ψιλοπονούσα και ένιωθα......κάπως σαν να έχω αέρια .......είχε καμιά σας τέτοια ενόχληση μετά την σπερματέγχυση????

Γενικός φοβάμαι ότι κάτι δεν πήγε καλά .......

Please τις γνώμες σας

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και μενα.Εγω εχω κανει 2 σπερματεγχυσεις, και τις δυο φορες ετσι ενιωθα...παρολο που η πρωτη ειχε θετικο αποτελεσμα και η δευτερη δεν ειχε.ειχα ακριβως τα ιδια συμπτωματα.δεν ξερω αν βοηθησα καθολου...

Link to comment
Share on other sites

Εγω φευγοντας απο το ιατρειο μετα την σπερματεγχυση,ενω ημουν ξαπλωμενη μεσ τ αυτοκινητο και αισθανθηκα μια σαν σουβλια δυνατη στην ωοθηκη (βεβαια ειχα κανει καμια 15αρια ωαρια),μετα δεν με ξαναπονεσε αλλα ημουν γενικα ξαπλωμενη για 1-2μερες.Η σπερματεγχυση παντως ειχε πετυχει (αλλα η εγκυμοσυνη ειχα αποτυχει)

Link to comment
Share on other sites

Εγω φευγοντας απο το ιατρειο μετα την σπερματεγχυση,ενω ημουν ξαπλωμενη μεσ τ αυτοκινητο και αισθανθηκα μια σαν σουβλια δυνατη στην ωοθηκη (βεβαια ειχα κανει καμια 15αρια ωαρια),μετα δεν με ξαναπονεσε αλλα ημουν γενικα ξαπλωμενη για 1-2μερες.Η σπερματεγχυση παντως ειχε πετυχει (αλλα η εγκυμοσυνη ειχα αποτυχει)

 

Εύχομαι η επόμενη να είναι και η τυχερή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Θέλω να σας ρωτήσω και εγώ κάτι. Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα κάνω και εγώ σπερματέγχυση. Πέρνω τις ενέσεις puregon εδω και 8 μέρες. Έχω κάνει αρκετά ωάρια μου είπε ο γιατρός.Σήμερα το πρωί είχα πολύ δυνατούς πόνους χαμηλά. Στον υπερυχο χθες τα ωάρια είχαν μέγεθος 14 χιλιοστα. Εσείς είχατε πόνους πιο πριν?

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Θέλω να σας ρωτήσω και εγώ κάτι. Μέχρι τέλος της εβδομάδας θα κάνω και εγώ σπερματέγχυση. Πέρνω τις ενέσεις puregon εδω και 8 μέρες. Έχω κάνει αρκετά ωάρια μου είπε ο γιατρός.Σήμερα το πρωί είχα πολύ δυνατούς πόνους χαμηλά. Στον υπερυχο χθες τα ωάρια είχαν μέγεθος 14 χιλιοστα. Εσείς είχατε πόνους πιο πριν?

 

καλησπέρα, εγω είχα πονάκια, όχι ιδιαίτερα έντονα. Όταν πήγα για υπέρηχο το ανέφερα στην γιατρό αλλά μέσα σε όλη την κουβέντα τελικά δεν μου είπε γιατί πονούσα.

Και εγω Puregon πείρα. Πόσες μονάδες κάνεις??

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, εγω είχα πονάκια, όχι ιδιαίτερα έντονα. Όταν πήγα για υπέρηχο το ανέφερα στην γιατρό αλλά μέσα σε όλη την κουβέντα τελικά δεν μου είπε γιατί πονούσα.

Και εγω Puregon πείρα. Πόσες μονάδες κάνεις??

 

Έχω τις puregon 600 και κανω 75 την ημέρα.

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...