Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΥΡΤΑ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΕ 10 Ε ΤΟ ΚΙΛΟ.....???


Recommended Posts

Barbie ελπίζω να μην είδα αργά το μήνυμά σου, λέγεται "ΜΑΝΟΣ" το ζαχαροπλαστείο και είναι κοντά στον Άγιο Αντώνη Κερατσινίου, σύνορα με Νεάπολη.

 

Σε ευχαριστώ!!! Εγώ συνήθως έπαιρνα από το Sweet, αλλά τον τελευταίο χρόνο "επένδυσα" στο Max Perry.

Θα έχω υπόψιν τον Μάνο. Ακόμη την έχει 10 ευρώ το κιλό την τούρτα?

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 54
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αυριο βραδυ που θα παω να παραλαβω θα παρω καρτα κ θα σου στειλω με π.μ τα στοιχεια.

σου εστειλα π.μ με τα στοιχεια.

ηταν φρεσκοτατη κ πολυ ωραια εμφανισιακα

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είχα φτιάξει τον περασμένο Μάϊο του μικρού μου γιου από τον Στεργίου, νομίζω 9,90 το κιλό και την παράσταση έξτρα, αλλά δε θυμάμαι να σας πω ακριβώς. Πάντως ήταν νοστιμότατη και φρεσκότατη, όπως και ότι άλλο γλυκό έχω δοκιμάσει! Έχει και site που μπορείς να πάρεις μια ιδέα και σου λένε τιμές και τηλεφωνικά!

Και εμεις απο Στεργιου και ειμαστε πολυ ευχαριστημενοι!

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς βρήκαμε στην Νέα Σμύρνη, νομίζω είναι αλυσίδα και έχει και στον Πειραιἀ. Πάντως στη Νέα Σμύρνη το επιβεβαιώνω γιατί πήραμε από εκεί. Έχει 7.90 το κιλό, το ζαχαροπλαστείο ονομάζεται ᾽᾽Παλόγλου᾽᾽.

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι υπάρχει ζαχαροπλαστείο και στο Μενίδι λέγεται Oscar και έχει 10 ευρώ το κιλό η τούρτα και η φιγούρα απο 4,5 ευρώ έως 12.

 

Οι τούρτες είναι δοκιμασμένες και γευστικές!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

κοριτσια μου περασαν και τα γενεθλια του νικου μου.....τελικα πηρα τουρτα απο το εργαστηριο που ελεγα παρακατω με 8,30ε το κιλο.....

πολυ καλη, φρεσκοτατη, και γευστικοτατη δεν το περιμενα....

αντε και του χρονου με υγεια....:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

σου εστειλα π.μ με τα στοιχεια.

ηταν φρεσκοτατη κ πολυ ωραια εμφανισιακα

τωρα που μου το θυμισες να σας βαλω μια φωτο απο την τουρτα του να γλυκαθειτε!!!!!!! ε θεμα ο λυκος κ τα 3 γουρουνακια που λατρευουμε να ακουμε πολλεεες φορες την ημερα:P

022aj.jpg

age.png

το παιδι σου δεν ειναι η συνεχεια της ζωης σου,

ειναι η αφετηρια της δικης του ζωης!

Link to comment
Share on other sites

εμεις πηραμε για τα γενεθλια της μικρης μου πολυ ωραια τουρτα απο τη σταυρουπολη ζαχαροπλαστειο κωστης με 10ε το κιλο.απλα πληρωνεις επιπλεον το σχεδιο που θες να εχει.εμενα διαλεξαν τη φραουλιτσα με 4ε επιπλεον

Link to comment
Share on other sites

zitamar στειλε μου πμ με τα στοιχεια αν και βρηκα τελικα..........:D:Dπηγα στη γειτονια μου στο εργαστηριο η γλυκα κακαλης οχι η αλυσιδα ειναι συγγενεις....το εργαστηριο κακαλης η γλυκα το τονιζω....τουρτα γενεθλιων 8,30ε το κιλο...και τα σχεδια απο 5ε-18ε το ακριβοτερο...:P:p:pεμεινα αναυδη με τη διαφορα απο τα αλλα ζαχαροπλαστεια....τον ρωτησα για τις τιμες και μου ειπε οτι ειναι συνοικιακο εργαστηριο στη κηπουπολη σε απομονωμενο μερος οχι σε πολυσυχναστο δρομο και εχει εμπειρια 30 χρονων.Μου εδωσε και δοκιμασα γλυκα απλα τελεια φρεσκα και αφρατα....οποια θελει διευθυνση στειλτε πμ....:D:D:D:D

 

 

ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΤΟΥ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟΥ ΚΑΚΑΛΗΣ ,ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΜΑΡΚΟΥ ΜΠΟΤΣΑΡΗ 17?

QFNip3.png fx5pp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πριν 2 μερες πήρα τούρτα για τον γιο μου με 8,5 ευρώ το κιλό από τον Παλόγλου στον Πειραιά, στη Χατζηκυριακού. Εδωσα επιπλεον 17 ευρώ για την παράσταση (ηθελε μακ κουιν ο μικρός), αλλά ενταξει, αυτό επειδή εγω το ηθελα, δεν ήταν υποχρεωτικό. Τουλάχιστον η παρασταση ήταν ακριβώς όπως την ειδα στη φωτογραφία (στα πρωτα γενεθλια ειχα παρει απο μαξ περυ και δεν ειχε καμια σχεση η φωτο με την τούρτα που παρελαβα). Και από γεύση, τελεια.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Μετά από πρόσφατο ψάξιμο να ενημερώσω τις φίλες ότι ό Στεργίου έχει όντως πολύ καλές τούρτες και τις πουλά πλέον 10,5 ευρώ το κιλό ακόμα και αν ζητήσεις σοκολάτα με αμυγδαλο όπως εγώ.Οι παραστάσεις που είναι με ζαχαρόπαστα(φαίνεται σαν φωτογραφία) χωρίς φιγούρες τρισδιάστατες έχουν όλες 8 ευρώ .Οι φιγούρες ανεβαίνουν.Παράδειγμα έχει μια μανούλα φωτό τα τρία γουρουνάκια με το λύκο ,αυτή την έχει 15 ευρώ .

Επίσης τα κιλά είναι ένα άλλο θέμα.Εγώ πάντως για 50 άτομα με 30 μεγάλους πήρα 4 κιλά τούρτα και έκοβα μικρά κομμάτια(περίπου 4εκ *4εκ) και έφτασε μια χαρά

'Αντε και καλοφάγωτη.

QFNip3.png fx5pp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και για όσες μένουν προς Αιγάλεω μεριά, σας προτείνω ανεπιφύλακτα το ζαχαροπλαστείο ''ΠΑΠΙΓΚΟ'', Κωνσταντινουπόλεως 57, τηλ. 210-5909929. Έχουμε πάρει αρκετές φορές γλυκάκια και τούρτες και είμαστε απόλυτα ευχαριστημένοι. Χαμηλές τιμές και τα γλυκά τους πάντα φρέσκα. Η τούρτα του γιου μου με θέμα τα στρουμφάκια (τα αγαπημένα του!) μας κόστισε λίγο κάτω από 40€ με την παράσταση και ήταν λίγο λιγότερο από 3 κιλά. Νομίζω 2,800 αλλά δεν θυμάμαι και καλά. Το προηγούμενο Σ/Κ που πήρα μία τούρτα 1,300 gr. την πλήρωσα 13,5 €. Ολόφρεσκη και με γέυση cookies ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...
zitamar στειλε μου πμ με τα στοιχεια αν και βρηκα τελικα..........:D:Dπηγα στη γειτονια μου στο εργαστηριο η γλυκα κακαλης οχι η αλυσιδα ειναι συγγενεις....το εργαστηριο κακαλης η γλυκα το τονιζω....τουρτα γενεθλιων 8,30ε το κιλο...και τα σχεδια απο 5ε-18ε το ακριβοτερο...:P:p:pεμεινα αναυδη με τη διαφορα απο τα αλλα ζαχαροπλαστεια....τον ρωτησα για τις τιμες και μου ειπε οτι ειναι συνοικιακο εργαστηριο στη κηπουπολη σε απομονωμενο μερος οχι σε πολυσυχναστο δρομο και εχει εμπειρια 30 χρονων.Μου εδωσε και δοκιμασα γλυκα απλα τελεια φρεσκα και αφρατα....οποια θελει διευθυνση στειλτε πμ....:D:D:D:D

 

Θωμαή, να είσαι καλά που μας έδωσες την πληροφορία!!! Έκανα κι εγώ τα γενέθλια του γιου μου και έμεινα πολύ ευχαριστημένη από την τούρτα! Άρεσε σε όλους! Πήγε 8,30 το κιλό συν 10 ευρώ το σχέδιο! Δεν υστερούσε σε τίποτα, φρέσκια και τρομερή γεύση! Έκλεισα και τα γλυκά για τη βάφτιση της μπέμπας, παστάκια με 90 λεπτά το κομμάτι! Έμεινα άφωνη με τις τιμές τους! Άντε και του χρόνου με υγεία!

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγώ πήρα προχθές για ένα γνωστό μου (μεγάλο βέβαια, με όχι παιδική παράσταση) από το Mousse στην Ανωγείων στην Νίκαια με 9,80 το κιλό φρεσκότατη. Εχει και απ' έξω από το μαγαζί ταμπέλα που λέει "προσφορά τούρτες βάπτισης με 9,80 το κιλό".

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο Στεργίου ξέρω ότι έχει πολύ ωραία γλυκά και φρέσκα (λόγω της μεγάλης κατανάλωσης) και μάλιστα έχω φάει γλυκό βάπτισης από εκεί και έγλυφα τα δάχτυλά μου. Θα πάρω να ρωτήσω τιμές γιατί τα γεννέθλια του μικρού μου θα γίνουν κοντά στο Ολυμπιακό χωριό που είναι το εξοχικό της γιαγιάς και του παπού οπότε ίσως μας βολεύει!

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
zitamar στειλε μου πμ με τα στοιχεια αν και βρηκα τελικα..........:D:Dπηγα στη γειτονια μου στο εργαστηριο η γλυκα κακαλης οχι η αλυσιδα ειναι συγγενεις....το εργαστηριο κακαλης η γλυκα το τονιζω....τουρτα γενεθλιων 8,30ε το κιλο...και τα σχεδια απο 5ε-18ε το ακριβοτερο...:P:p:pεμεινα αναυδη με τη διαφορα απο τα αλλα ζαχαροπλαστεια....τον ρωτησα για τις τιμες και μου ειπε οτι ειναι συνοικιακο εργαστηριο στη κηπουπολη σε απομονωμενο μερος οχι σε πολυσυχναστο δρομο και εχει εμπειρια 30 χρονων.Μου εδωσε και δοκιμασα γλυκα απλα τελεια φρεσκα και αφρατα....οποια θελει διευθυνση στειλτε πμ....:D:D:D:D

 

θα μπορουσες να μου πεις που ειναι το ζαχαροπλαστειο? :wink:

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να μου πεις που ειναι το ζαχαροπλαστειο? :wink:

ειναι στη βικτωριας στη κηπουπολη μπορει να στο βγαλει και περιστερι ειναι ορια....ακριβως σκουφα και βικτωριας γωνια...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Στα καρφουρ Ευκαρπίας έχει την τούρτα 7Ε το κιλό, επίσης φτηνή αλλά δεν θυμάμαι πόσο ακριβώς έχει ο "Βασίλης " στην Πολίχνη και πολύ όμορφα σχέδια

Σ'ευχαριστώ πολύ mirtoula.......:)

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

βρηκα αλλο ενα ζαχαροπλαστειο ακομα καλυτερο απο το αλλο που σας ειπα..

ειναι στο περιστερι στο Λοφο, λεγεται Λοφου Απολαυσεις και το εχει ενας νεαρος....πολλες ποικιλιες και φρεσκα πραγματα.... τουρτες 11,30ε το κιλο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

στεργιου, ειναι η καλύτερη λύση.

με περιπου 10 ευρω το κιλό, φρεσκοτατες τουρτες, και πολύ γευστικές.

εχει σι΄γουρα φιλαδελφεια, μεταμορφωση (το κεντρικό του), και κηφισια.

 

εχω παρει και για τη βαφτιση του μικρου, αλλά και τα γλυκά για τη βαφτιση του, και μυριες αλλες φορές.

Ειναι το πιο φθηνό ζαχαροπλαστείο που ξέρω, με value for money γλυκα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...