Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος για θρομβοφιλία


Recommended Posts

Στο Αλεξάνδρας έχει το Δασκαλάκη και το Βλάχο που έχω ακούσει ότι είναι καλοί.

 

Επίσης υπάρχει και ο Χασιάκος.

 

Πάντως με τη θρομβοφιλία είναι απλά τα πράγματα. Θα παίρνεις ηπαρίνη στην εγκυμοσύνη και όλα θα πάνε καλά ... εγώ έπαιρνα παρότι δεν είχα διαπιστωμένη θρομβοφιλία. Πολλοί γιατροί όμως δε σε στέλνουν για εξετάσεις θρομβοφιλίας αν δεν υπάρχει λόγος ... πχ κάποια προηγούμενη αποβολή ή ιστορικό στην οικογένεια.

 

Δε μας λες ποιος ήταν ο γιατρός σου να τον αποφύγουν άλλες?

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγω 2 ξερω , πειραια και π. φαληρο . ειναι αντρογυνο , ο καθενας ομως εχει το ιατρειο του και συνεργαζονται με διαφορετικα νοσοκομεια. εσυ που μενεις ?? ο ενας ειναι ο κ.αρματας ηλιας και η γυναικα του η κα. μαυρικου ισμηνη . η οποια με ξεγεννησε κιολας :D

:lol: smile !!!
Link to comment
Share on other sites

Από τον Δασκαλάκη δεν έμεινα καθόλου ευχαριστημένη , όσο για τον κύριο Χασιάκο, θα του συνιστούσα να πάει να κοιμηθεί κανένα οχτάωρο γιατί το ανθρώπινο σώμα έχει κι αυτό τα όρια του και όσο καλές και αν είναι οι προθέσεις του γιατρού, κάποια στιγμή οι βιολογικές δυνάμεις του θα τον προδώσουν. Ευχαριστώ πάντως για τα μηνύματά σας.

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω τα παρακατω να σας βοηθησουν

γιατρος για κυηση υψηλου κινδυνου

Μπορειτε να δειτε επισης και το ΙΑΤΡΙΚΟ ΕΥΡΕΤΗΡΙΟ .

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων για την κατανόηση

απο την ομάδα moderators

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

edit admin

 

Καλημερα!!!Εγώ εχω ενα παιδακι 20 μηνών και μετα από αυτό ημουν εγκυος και το εχασα στις 22 βδομαδες λόγω θρομβοφιλίας...Ο γιατρός μου το κατάλαβε οταν εκανα την επεμβαση για να μου το αφαιρέσουν και μετα φάνηκε και στις εξετάσεις που έκανα στην αιματολόγο.Τώρα είμαι πάλι έγκυος σε δίδυμα και κάνω ενεσεις για την θρομβ.Γενικά ο γυναικολόγος πρέπει να γνωριζει επί του θεματος για να σε κατευθύνει αλλά γενικά αυτός που σε ελέγχει είναι ο αιματολόγος που ειναι αρμόδιος στο θέμα αυτό..Πάντως καλό είναι ότι με τις κατάλληλες ενέσεις αντιμετωπίζεται το θέμα και δεν έχεις πρόβλημα..Εμένα η αιματολόγος μου λεγεται Φοιφα και ο γυναικολογος μου Δεδούλης και ειμαι ικανοποιημένη και με τους δύο.

labc81

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

Καλημερα!!!!!!!

Φοιφα και γω ειχα για γιατρο λογω θρομβοφιλιας και γιατρο τον Βασιλη Βεργετη. Και μια χαρα τα πηγαμε ακι με τους 2 στην πρωτη εγκυμοσυνη...Μακαρι να ερθει ακι 2 και τους ιδιους θα εχω.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...