Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

Ax πόσο σας καταλαβαίνω!!!

Κι εγώ φέτος γι'αυτό το λόγο δεν ήθελα οικογενειακές συγκεντρώσεις, δεν μπορώ να ακούω και του χρόνου αυτό και του χρόνου εκείνο...φέτος με πονάει που θα είχα γεννήσει τα διδυμάκια μου και θα ήταν σχεδόν 2μηνών ή που θα έκλεινα τον 3ο μήνα τις επόμενης παλίδρομης κύησης. Δεν με ανακουφίζει καθόλου να σκέπτονται οι άλλοι θετικά και να μου λένε ευχές. Δε θέλω απλά να μου λένε τίποτα, γίνεται;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα σε ολες και χρονια πολλα με υγεια πανω απο ολα,και με ενα γερο μωρακι σε ολες μας.

Valiak.........Tι ειπαμε?????Δεν ειπαμε οτι δεν το βαζουμε κατω?και δεν σκεφτομαστε συνεχως τα ασχημα γεγονοτα?:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Γλυκεια μου προσπαθησε να μην τα σκεφτεσαι γιατι δεν σου κανει καλο,και ετσι δεν θα ερχεται η πολυποθυτη εγκυμοσυνη που θελεις απο το στρες και γενικοτερα αν ειναι εκει κολλημενο το μυαλο σου.

Εγω δεν τα σκεφτομαι γιατι θελω να κοιταξω μπροστα,δεν ξεχασα αλλα θελω να σκεφτομαι θετικα και αφηνω τον χρονο να νιωσω ετοιμη για μια καινουργια εγκυμοσυνη.

Κοιτα να χαλαρωσεις με τον αντρουλη σου και τοτε να εισαι σιγουρη οτι θα μεινεις εγκυος και ολα θα πανε καλα.:P:p:p

Φιλακια πολλα!!!!!!!!!!!!

 

Δε μπορώ βρε κούκλα μου, δεν μπορώ καθόλου... Μετά από δύο άκαρπους μήνες, είμαι πεπεισμένη ότι μωρό δε θα δω, οπότε δεν το κηνυγάω πια... Αλλά δεν μπορώ να αφήσω πίσω μου το μωρό που έφυγε... και δε βοηθάει και η κατάσταση, με τον άντραμο όλο τσακωνόμαστε...δε μιλιέμαι, η αλήθεια ειναι, αλλά ακούω καικουλά, πόσο να αντέξω πια...

 

Ax πόσο σας καταλαβαίνω!!!

Κι εγώ φέτος γι'αυτό το λόγο δεν ήθελα οικογενειακές συγκεντρώσεις, δεν μπορώ να ακούω και του χρόνου αυτό και του χρόνου εκείνο...φέτος με πονάει που θα είχα γεννήσει τα διδυμάκια μου και θα ήταν σχεδόν 2μηνών ή που θα έκλεινα τον 3ο μήνα τις επόμενης παλίδρομης κύησης. Δεν με ανακουφίζει καθόλου να σκέπτονται οι άλλοι θετικά και να μου λένε ευχές. Δε θέλω απλά να μου λένε τίποτα, γίνεται;

 

Κι εγώ αυτό θέλω! Μπορεί να μη μου ευχηθει κανένας? "Άντε βρε, αφού δεν το πέτυχες φέτος και το μωρό σου πέθανε μεσα σου, σου εύχομαι του χρόνου να το γεννήσεις ζωντανό!" Τι ωραία ευχή... Τίποτε να μη μου λένε καλύτερα...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Δε μπορώ βρε κούκλα μου, δεν μπορώ καθόλου... Μετά από δύο άκαρπους μήνες, είμαι πεπεισμένη ότι μωρό δε θα δω, οπότε δεν το κηνυγάω πια... Αλλά δεν μπορώ να αφήσω πίσω μου το μωρό που έφυγε... και δε βοηθάει και η κατάσταση, με τον άντραμο όλο τσακωνόμαστε...δε μιλιέμαι, η αλήθεια ειναι, αλλά ακούω καικουλά, πόσο να αντέξω πια...

 

 

 

Κι εγώ αυτό θέλω! Μπορεί να μη μου ευχηθει κανένας? "Άντε βρε, αφού δεν το πέτυχες φέτος και το μωρό σου πέθανε μεσα σου, σου εύχομαι του χρόνου να το γεννήσεις ζωντανό!" Τι ωραία ευχή... Τίποτε να μη μου λένε καλύτερα...

 

Αχ, βρε Βάλια μου, τι να σου πω; Με στενοχωρείς πάρα πολύ με όλα αυτά που γράφεις!!! Δύο μήνες προσπαθειών δεν είναι πολύς καιρός και νομίζω ότι το ξέρεις κι εσύ...πώς προεξοφλείς την αποτυχία και για το μέλλον; Έτσι θα πορευτείς; Σκέψου λιγάκι πρώτα τη Βάλια και μετά όλα τα υπόλοιπα! Τι θέλει η Βάλια; Φαντάζομαι πρώτα και κύρια να είναι καλά με τον εαυτό της και τον άνθρωπό της. Και μετά να φέρει στον κόσμο ένα παιδί (για αρχή) μαζί του. Ξεκίνα με τη σειρά...και όλα θα γίνουν...μη βιάζεσαι και μην απογοητεύεσαι. Μας έτυχε μια τεράστια αναποδιά...και μετά; Σε μια στιγμή μέσα ήρθε ο κόσμος μας ανάποδα...και μετά; Θα τον αφήσουμε έτσι αναποδογυρισμένο ή θα τον επαναφέρουμε; Δεν είναι εύκολο, το ξέρω καλά, αλλά μην το βάζεις κάτω...Άντε και φεύγει η κακιά χρονιά, μην υποδεχτούμε με κακή διάθεση την καινούργια, ναι;

Όσο γι΄αυτά που ακούς, δύο λύσεις έχεις: ή να κουφαθείς (με δική σου πρωτοβουλία), δηλ. να αδιαφορήσεις, ή να ανταπαντήσεις σε ό,τι θεωρείς χαζό και ψυχοφθόρο για σένα. Αν δε θέλεις να ασχολούνται μαζί σου, κόψε τους τη φόρα μια κι έξω...κι ό,τι γίνει.

3642568b00.png

 

599c236a6c.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! κοριτσια ειμαι με την ψυχη στο στομα!!! πριν 3 μηνες εκανα αποξενση,παλινδρομη κυηση και ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Ο αγιος βασιλης μου εφερε δωρακι ομως τωρα και ειμαι εγκυος 4 εβδομαδων!! φοβαμαι οσο δεν μπορειτε να φανταστειτε!!! θελω σαν τρελη να κλεισω 4 μηνες!!! μα ειναι νωρις ακομη και.... τρεμω....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!!! κοριτσια ειμαι με την ψυχη στο στομα!!! πριν 3 μηνες εκανα αποξενση,παλινδρομη κυηση και ηταν η πρωτη μου εγκυμοσυνη. Ο αγιος βασιλης μου εφερε δωρακι ομως τωρα και ειμαι εγκυος 4 εβδομαδων!! φοβαμαι οσο δεν μπορειτε να φανταστειτε!!! θελω σαν τρελη να κλεισω 4 μηνες!!! μα ειναι νωρις ακομη και.... τρεμω....

 

Άντε με το καλό! Αυτή τη φορά θα σου πάει καλά, θα το δεις. Να μην κουράζεσαι και να προσέχεις όσο μπορείς.

 

 

Βάλια, καλά στα λέει το μουσούδι. Πρωταρχικός μας στόχος είναι να είμαστε καλά εμείς κι ο άνθρωπός μας. Όταν είμαστε καλά, όλα τα υπόλοιπα έρχονται και μάλιστα συνήθως όταν δεν τα περιμένουμε. Δυο μήνες δεν είναι τίποτα. Θα σου πρότεινα να αποφασίσεις να το "αναβάλεις" για λίγο (μέχρι το καλοκαίρι, για να κάνεις τέλειες διακοπές) και να δεις που θα σου "κάτσει" μέχρι τότε και θα σου χαλάσει τα σχέδια για το καλοκαίρι. Πάντα έτσι δε γίνεται; Όταν κάνουμε σχέδια, πάντα κάτι γίνεται και ανατρέπονται. 'Ελα και να είσαι σίγουρη ότι όταν αποφασίσεις να ραφτείς για τα δικά μου ευχάριστα, δεν θα σου μπαίνει το φουστάνι και θα πρέπει να ράψεις άλλο. :-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ, βρε Βάλια μου, τι να σου πω; Με στενοχωρείς πάρα πολύ με όλα αυτά που γράφεις!!! Δύο μήνες προσπαθειών δεν είναι πολύς καιρός και νομίζω ότι το ξέρεις κι εσύ...πώς προεξοφλείς την αποτυχία και για το μέλλον; Έτσι θα πορευτείς; Σκέψου λιγάκι πρώτα τη Βάλια και μετά όλα τα υπόλοιπα! Τι θέλει η Βάλια; Φαντάζομαι πρώτα και κύρια να είναι καλά με τον εαυτό της και τον άνθρωπό της. Και μετά να φέρει στον κόσμο ένα παιδί (για αρχή) μαζί του. Ξεκίνα με τη σειρά...και όλα θα γίνουν...μη βιάζεσαι και μην απογοητεύεσαι. Μας έτυχε μια τεράστια αναποδιά...και μετά; Σε μια στιγμή μέσα ήρθε ο κόσμος μας ανάποδα...και μετά; Θα τον αφήσουμε έτσι αναποδογυρισμένο ή θα τον επαναφέρουμε; Δεν είναι εύκολο, το ξέρω καλά, αλλά μην το βάζεις κάτω...Άντε και φεύγει η κακιά χρονιά, μην υποδεχτούμε με κακή διάθεση την καινούργια, ναι;

Όσο γι΄αυτά που ακούς, δύο λύσεις έχεις: ή να κουφαθείς (με δική σου πρωτοβουλία), δηλ. να αδιαφορήσεις, ή να ανταπαντήσεις σε ό,τι θεωρείς χαζό και ψυχοφθόρο για σένα. Αν δε θέλεις να ασχολούνται μαζί σου, κόψε τους τη φόρα μια κι έξω...κι ό,τι γίνει.

 

Δικιο έχεις στη θεωρία μουσουδι μου, στην πράξη όμως πως γίνεται αυτό? Με τον άντρα μου τα θεματα μας πηγάζουν απο την παλλίνδρομη κι απο τα πεθερικά, θέματα που έτσι κι αλλιώς δε θα λυθούν, οπότε πρέπει απλά να κάνω υπομονή... Σε αυτή τη φάση είμαι σίγουρη ότι δεν θα πιάσω παιδί και ότι τυχαία το πιάσαμε με την πρώτη την προηγούμενη φορά. Θα ψαχτω με το γιατρό του ζαχάρου να δούμε. Παντως εγώ θα περιμένω περιοδο κανονικά τους επομενους μήνες, ούτε γόνιμες μέτρησα τώρα ουτε τίποτε.

 

Βάλια, καλά στα λέει το μουσούδι. Πρωταρχικός μας στόχος είναι να είμαστε καλά εμείς κι ο άνθρωπός μας. Όταν είμαστε καλά, όλα τα υπόλοιπα έρχονται και μάλιστα συνήθως όταν δεν τα περιμένουμε. Δυο μήνες δεν είναι τίποτα. Θα σου πρότεινα να αποφασίσεις να το "αναβάλεις" για λίγο (μέχρι το καλοκαίρι, για να κάνεις τέλειες διακοπές) και να δεις που θα σου "κάτσει" μέχρι τότε και θα σου χαλάσει τα σχέδια για το καλοκαίρι. Πάντα έτσι δε γίνεται; Όταν κάνουμε σχέδια, πάντα κάτι γίνεται και ανατρέπονται. 'Ελα και να είσαι σίγουρη ότι όταν αποφασίσεις να ραφτείς για τα δικά μου ευχάριστα, δεν θα σου μπαίνει το φουστάνι και θα πρέπει να ράψεις άλλο. :-D

 

Με το ίδιο σκεπτικό έλεγα να κλείσω εισιτηρια για τη συναυλία των Bon Jovi τον Ιούλιο! :D Μη σε νοιαζει και θα μου μπαίνει το φουστανι!

Σχέδια δεν κάνω πια, ούτε αναβάλλω, αυτό με αναβάλλει μόνο του...

pdNQp3.pngjWt5p3.png

 

  

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες.Εδώ και 4 χρόνια περιπου που έμεινα έγκυος στο κοριτσακι μου παρακολουθω τις συζητήσεις σας και έχω μαθει παρα πολλά πράγματα που με έχουν βοηθήσει, ειδικά πως να λειτουργώ ως εργαζόμενη και ως μαμα. Ολα καλά και αποφάσισαμε με τον αντρα μου να κανουμε το δευτερο παιδάκι μας.Το εβλεπα σαν ελπίδα στις δυσκολίες μου και ονειρεύομουν να με αγκαλιάζει ένα μωράκι, μου έλειπε.. αλλα και κάτι με χαλούσε.Τελικά μερα χριστουγέννων για μένα ήταν καταστροφή. Μέσα σε 6ώρες χωρίς αίμα, χωρίς πόνους έχασα το μωρακι μου 11w. Έριξα τις ευθύνες πάνω μου οτι καθάρισα το σπίτι, όσο και αν πρόσεχα και ότι κουβέντες είχα κάνει, ποσα κιλά θα πάρω , θα το πάω σε σταθμό αμέσως μολις γεννηθεί και αλλα.Σήμερα είμα καλύτερα γιατί είδα το σύζυγο που με στήριξε να καταρρεεί, και τη μικρή να είναι εκτός ελέγχου και άρα το κρύψα καλά καλά μέσα μου και πρόχωρησα ένα βήμα. Ευχομαι να μη συμβαίνει σε καμιά γυναίκα. Καλά να είστε. Ευχαριστώ που με ακούσατε.Το είχα ανάγκη.Φιλιά σε όλες και καλή χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια!

καλη χρονια!

προσφατα της γιορτες ειχα και εγω δυστυχος μια παλινδρομη κυηση εμεινα μια φορα εγκυος και δυστοιχος το εχασα ημουν 7 βδομαδων και κατι μερες. ¨δεν μπορω να καταλαβω για πιο λογο το εχασα το πλασματακι μου αφου πριν την εμβρυομεταφορα εγινε βιοωψια των εμβρυων και μου ειχαν πει οτι ειναι πολυ καλα εμβρυα. εχω απογοειτευτη....

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια!

καλη χρονια!

προσφατα της γιορτες ειχα και εγω δυστυχος μια παλινδρομη κυηση εμεινα μια φορα εγκυος και δυστοιχος το εχασα ημουν 7 βδομαδων και κατι μερες. ¨δεν μπορω να καταλαβω για πιο λογο το εχασα το πλασματακι μου αφου πριν την εμβρυομεταφορα εγινε βιοωψια των εμβρυων και μου ειχαν πει οτι ειναι πολυ καλα εμβρυα. εχω απογοειτευτη....

 

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΗΤΑΝ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΤΟΥ 2008 ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!ΤΙ ΧΑΡΑ,ΤΙ ΟΝΕΙΡΑ...

ΣΤΙΣ 6 ΦΛΕΒΑΡΙ ΕΙΔΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΟΥ ΚΑΙ 16 ΦΛΕΒΑΡΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ!

ΗΤΑΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΟΣ ΚΥΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΜΈΤΡΩΓΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΟΥ 2010 ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΜΑΣ!

ΛΙΝ ΞΕΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!

ΟΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ!:-P:razz::-P

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ΄ΣΑΙ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΗ!

ΟΛΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ!ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΧΑΡΗΣΕ ΤΗΝ ΓΟΡΓΟΝΙΤΣΑ ΜΟΥ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 2011 ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΥΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!1

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!

ΗΤΑΝ 25 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΤΟΥ 2008 ΠΟΥ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ!ΤΙ ΧΑΡΑ,ΤΙ ΟΝΕΙΡΑ...

ΣΤΙΣ 6 ΦΛΕΒΑΡΙ ΕΙΔΑ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ ΣΤΗ ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΟΥ ΚΑΙ 16 ΦΛΕΒΑΡΙ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ!

ΗΤΑΝ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΟΣ ΚΥΗΣΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΑ!

ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΠΕΘΑΝΩ!ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΓΙΑΤΙ ΜΈΤΡΩΓΕ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ!

ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΠΟΝΟΥ ΚΑΙ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑΣ ΑΠΟΦΑΣΗΣΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΜΕ ΚΑΙ ΣΤΙΣ 26 ΜΑΡΤΙΟΥ ΤΟΥ 2010 ΕΦΕΡΑ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΟ ΜΑΡΑΚΙ ΜΑΣ!

ΛΙΝ ΞΕΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΕΣΑΙ!

ΟΤΙ ΔΕ ΜΑΣ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΜΑΣ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟΥΣ!:-P:razz::-P

ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΣΥΓΟΥΡΑ ΘΑ΄ΣΑΙ ΠΙΟ ΤΥΧΕΡΗ!

ΟΛΟ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΚΑΠΟΙΟ ΣΚΟΠΟ!ΕΤΣΙ ΠΙΣΤΕΥΩ!

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΑΣΑ ΤΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΜΟΥ ΤΟΤΕ ΑΛΛΑ Ο ΘΕΟΣ ΜΟΥ ΧΑΡΗΣΕ ΤΗΝ ΓΟΡΓΟΝΙΤΣΑ ΜΟΥ!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ 2011 ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΥΣΜΕΝΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΑΣ ΠΟΥ ΛΑΧΤΑΡΑΝ ΝΑ ΠΑΡΟΥΝ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΤΟΥΣ ΕΝΑ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ!!!!!!!!!!!!!!!!

ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ!!!!!!!!!!!!!!!1

να΄σαι καλα μου εδωσες κουραγιο, να σου ζησει το μωρακι σου να΄ναι γερο και σιδερενιο και να το καμαροσετε οπως επιθυμειται!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

geias sas koritsia einai h prwth fora pou grafw edw,prin liges meres eixa kai egw dustixws mia palindromi kuhsh...!exw eidh ena paidaki alla ithela para polu kai ena deytero,apevala stis 5 evdomades o giatros den mou ekane apoxesi eipe tha apoxorisi mono tou kai etsi egine alla vre koritsia fovamao ,fovamai para polu den xerw an ontos etsi prepei na ginei.ekana kai mia xwriaki na dw ti ginete, vgike 2.55 ''arnitiki mallon'' etsi mou eipe .me exei piasei mia apisteuti fovia kai den xerw ti na kanw.sas euxaristw gia to xrono pou afierwsate na to diavasete

Link to comment
Share on other sites

geias sas koritsia einai h prwth fora pou grafw edw,prin liges meres eixa kai egw dustixws mia palindromi kuhsh...!exw eidh ena paidaki alla ithela para polu kai ena deytero,apevala stis 5 evdomades o giatros den mou ekane apoxesi eipe tha apoxorisi mono tou kai etsi egine alla vre koritsia fovamao ,fovamai para polu den xerw an ontos etsi prepei na ginei.ekana kai mia xwriaki na dw ti ginete, vgike 2.55 ''arnitiki mallon'' etsi mou eipe .me exei piasei mia apisteuti fovia kai den xerw ti na kanw.sas euxaristw gia to xrono pou afierwsate na to diavasete

γεια σου vasiliki καλοσωρισες! λυπαμαι για αυτο που εγινε και σε καταλαβαινω μια απο τα ειδια και εγω. εμενα ο γιατρος μου ειπαι να κανω αποξεση γιατι δεν ειχα καθολου αιμα και δεν μπορω καταλαβω για πιο λογο εγινε...

να χαιρεσε το παιδακι σου! και ευχομε συντομα να αποκτισης και το δευτερο.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

exw berdeutei..!!opws eipa kai pio panw eixa mia pallindromo kuhsh.egw eida aima to opoio ithe san periodos (ligo kai meta arketo)to opoio kai kratise 7 meres.auto htan monaxa logo ths apovolis h htan kai periodos?an oxi pote erxete periodos kanonika?alitheuei oti meta apo kati tetoio pairneis kapia agwgi?exw agxwthei para polu o giatros den mou eipe apolitos tipota.oute apoxesi oute agwgi APOLUTOS TIPOTA.fovamai mipos den kanw auto pou prepei kai exw kai alla provlimata argotera

Link to comment
Share on other sites

exw berdeutei..!!opws eipa kai pio panw eixa mia pallindromo kuhsh.egw eida aima to opoio ithe san periodos (ligo kai meta arketo)to opoio kai kratise 7 meres.auto htan monaxa logo ths apovolis h htan kai periodos?an oxi pote erxete periodos kanonika?alitheuei oti meta apo kati tetoio pairneis kapia agwgi?exw agxwthei para polu o giatros den mou eipe apolitos tipota.oute apoxesi oute agwgi APOLUTOS TIPOTA.fovamai mipos den kanw auto pou prepei kai exw kai alla provlimata argotera

 

 

vasiliki ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΓΙΑΤΙ ΕΙΧΑ ΜΟΝΟ ΚΑΦΕ ΥΓΡΑ 10 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΑΙΜΑ!

ΠΡΟΣΦΑΤΑ Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΙΑ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΟ ΚΥΗΣΗ ΣΤΗΝ 7 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΤΗΣ ΤΗΣ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΞΕΣΗ Η ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΝΑ ΜΗΔΕΝΙΣΤΗ Η Β ΧΟΡΙΑΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΒΑΛΗ ΤΟ ΚΥΗΜΑ Ο ΙΔΙΟΣ Ο ΟΡΓΑΝΙΣΜΟΣ ΜΕ ΠΟΝΟ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΑΙΜΑ!

Η ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΕΠΕΛΕΞΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ!

ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΟ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΣΟΥ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΑΠΟ ΜΑΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕ ΘΑ ΘΕΛΕΙ ΝΑ ΠΑΘΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΚΟ!

ΕΓΩ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΠΗΡΑ ΑΝΤΙΒΙΩΣΗ ΑΛΛΑ ΙΣΩΣ ΓΙΑΤΙ Η ΑΠΟΞΕΣΗ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ!

ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΣΤΙΣ 5 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ!

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ekana thn apoksisi kai se 6 meres adiathetosa

mou fenete periergo giati apo oso diavazo sto forum apo alles kopeles kathisteri arketo kairo na erthei h periodos.

kai mou fenete pariergo se emena pou hrthe polu sintoma apo th diadikasia ths apoksisis.

ths 7 bdomades pou eimoun egkuos den eixa kathoulou aima.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ τώρα μέσα στις γιορτές μια δυσάρεστη έκπληξη.. πέρυσι γέννησα τον γιο μου, το μικρό μου ζουζουνάκι. Είπαμε να ξαναπροσπαθήσουμε για δεύτερο παιδί, και πριν 3 εβδομάδες άρχισαν αναγούλες μετα από καθυστέρηση 5 εβδομάδων.. πήγα λοιπόν στον γιατρό να με δει, μου λέει πως ναι είμαι έγκυος! Χαρά εγώ, άρχισα αμέσως να ονειρεύομαι κόρη! Και Μετά από λίγες στιγμές ο γιατρός μου ανακοίνωσε πως δεν βρίσκει καρδιά, ενω έπρεπε στην εβδομάδα που με υπολόγιζε να ακούγεται καθαρά. Εν ολίγοις, κάναμε Β' χοριακή, την επαναλάβαμε 2 μέρες αργότερα, και διαπιστώθηκε αυτό που φοβόνταν ο γιατρός. ΤΟ εμβρυο είχε παλινδρομήσει και μόνο ο σάκος μεγάλωνε, ώσπου το σώμα μου ετοιμαζόνταν να τον αποβάλλει. 4 μέρες μετα τα Χριστούγεννα έκανα απόξεση και τώρα ετοιμάζομαι να ξαξαπροσπαθήσω μόλις μου το επιτρέψει ο γιατρός. Από όσο ξέρω, 1 στις 6 γυναίκες το παθαίνουν αυτό και οι περισσότερες ούτε που το καταλαβαίνουν επειδή η αποβολή είναι σαν περίοδος μερικές φορές. Οι υπόλοιπες δεν το συζητούν, και έτσι ούτε που καταλαβαίνουμε πόσες γνωστές μας το έχουν πάθει, και αισθανόμαστε άσχημα όταν συμβει σε μας!! Κούραγιο και καλές προσπάθειες ώστε να αποκτήσετε τα παιδάκια που ονειρεύεστε...

qHzbp2.png

dpwIp3.png

Link to comment
Share on other sites

exw berdeutei..!!opws eipa kai pio panw eixa mia pallindromo kuhsh.egw eida aima to opoio ithe san periodos (ligo kai meta arketo)to opoio kai kratise 7 meres.auto htan monaxa logo ths apovolis h htan kai periodos?an oxi pote erxete periodos kanonika?alitheuei oti meta apo kati tetoio pairneis kapia agwgi?exw agxwthei para polu o giatros den mou eipe apolitos tipota.oute apoxesi oute agwgi APOLUTOS TIPOTA.fovamai mipos den kanw auto pou prepei kai exw kai alla provlimata argotera

 

Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική. Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να ρωτάς το γιατρό σου για ποιο λόγο σε αφήνει να το αποβάλεις μόνη σου και γιατί δεν κάνεις απόξεση. Είναι υποχρεωμένος να σου εξηγήσει. Αν αισθάνεσαι ότι σε αφήνει με απορίες, πάρε αμέσως μια δεύτερη γνώμη.

 

Όσο για το αίμα που είχες, δεν θεωρείται περίοδος. Ο κύκλος επανέρχεται συνήθως μετά από 30-40 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

geias sas koritsia einai h prwth fora pou grafw edw,prin liges meres eixa kai egw dustixws mia palindromi kuhsh...

 

 

βασιλική μου γειά σου και χρόνια πολλά!! λυπάμαι πολύ γι' αυτό που σου συναίβει και απο τις αποριες που έχεις νομίζω ότι δεν έχεις και πολύ εμπιστοσύνη στο γιατρό σου.

μου συνέβη ακριβώς το ίδιο πράγμα πριν λίγο καιρό και ο γιατρος μου είπε ακριβως ότι και σε σενα.

αν δεν έχει περάσει πολύς καιρός απο την παλινδρόμηση ο γιατρός σου δίνει την επιλογή να αποβάλλει μόνος του ο οργανισμός το κύημα. βέβαια σε αυτό παίζει ρόλο και η ηλικία της κύησης κατα πόσο δηλαδή είναι προχωρημένη ή όχι.

η κάθε περίπτωση όμως είναι ξεχωριστή και μόνο ο γιατρός θα μπορέσει να κρίνει. αν ο συγκεκριμένος σου αφήνει κενά δεν έχεις παρά να πάρεις και μια δευτερη γνώμη.

εγώ επέλεξα να αποβάλλει μόνος του οργανισμός το σάκο (οταν παλινδομησε ήμουν 6 περιπου εβδομαδων) για δικούς μου λόγους δεν ήθελα να κάνω αποξεση. δεν είχα πόνους ούτε αιμοραγία θα έλεγα μια περίοδος που κράτησε πιο πολύ.φάρμακα δεν πήρα απολυτως τίποτα, όλα έγινα όπως μου τα πε ο γιατρος μου. το αίμα που έχεις δεν είναι ακριβώς περιοδος είναι απο την αποβολή. ο κύκλος απ ότι μου ειχε πει θα ξεκινούσε πάλι μετά απο 40 περιπου μερες (έτσι και έγινε). στο διαστημα αυτό έκανα έλεγχο της χοριακής να δώ αν έχει μηδενιστεί και με εξέτασε να δει αν έχω καθαρίσει. ήταν όλα εντάξει.

δεν ξέρω κατά πόσο σε βοηθησα, είναι σημαντικό να έχεις εμπιστοσύνη στο γιατρό σου, ευχομαι όλα να τελειώσουν ομαλά.

Link to comment
Share on other sites

pragmatika sas euxaristw para polu oles,eixa anagi na akousw kapoia pragmata.oloi mou lene den htan tipota kalutera twra kai alla tetoia omws den einai auto pou thelw na akousw xerw oti polles exoun perasei polu xeirotera kai pws den einai para mia stagona ston wkeano h dikia mou periptwsi opws kai na exei omws einai ''h dikia mou periptwsi ''kai exw to dikaiwma nomizw na stenaxwrethw giauto pou mou etyxe..!!!se oti afora to thema tou giatrou den einai oti den tou exw ebistosuni apla epeidh sto prwto mou paidaki eixa pali polu ebistosuni ston giatro apo tous korufaious edw sthn perioxi kai omws kontepsa na pethanw sthn genna...!!!epatha oti epiploki bwreitai na fantasteitai arkei na sas pw monaxa oti perpatisa kanonika meta apo 40 meres.opws loipon einai epomeno den exw pleon idiaiteri ebistosuni se kanenan giauto exw tromokratithei twra.opws kai na xei aurio paw ston giatro gia enan elegxo kai eplizw na einai ola kala.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε.

υπαρχει περιπτωση επειδη ξεκινησα με χαμηλη χοριακη (30 μοναδες και εφτασε μεχρι 6.000 μοναδες) μηπως απο την πρωτη χοριακη φανηκε οτι θα υπαρχει προβλημα και θα παλινδρομιση? συνεχεια κανω σκεψης τη μπορη να εφτεξε....

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων!!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε.

υπαρχει περιπτωση επειδη ξεκινησα με χαμηλη χοριακη (30 μοναδες και εφτασε μεχρι 6.000 μοναδες) μηπως απο την πρωτη χοριακη φανηκε οτι θα υπαρχει προβλημα και θα παλινδρομιση? συνεχεια κανω σκεψης τη μπορη να εφτεξε....

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων!!

 

Όχι, δεν έχει να κάνει μ' αυτο. Έχω φίλη που ξεκίνησε με 30 κι έχει τώρα το μωράκι της, ενώ εγώ ξεκίνησα με 170 στην πρώτη μέρα καθυστέρησης και τελικά παλινδρόμησε. :-( Μην το σκέφτεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχει να κάνει μ' αυτο. Έχω φίλη που ξεκίνησε με 30 κι έχει τώρα το μωράκι της, ενώ εγώ ξεκίνησα με 170 στην πρώτη μέρα καθυστέρησης και τελικά παλινδρόμησε. :-( Μην το σκέφτεσαι.

newbie σε ευχαριστω που μου απαντησες.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια! να σας ρωτησω κατι αν γνωριζετε.

υπαρχει περιπτωση επειδη ξεκινησα με χαμηλη χοριακη (30 μοναδες και εφτασε μεχρι 6.000 μοναδες) μηπως απο την πρωτη χοριακη φανηκε οτι θα υπαρχει προβλημα και θα παλινδρομιση? συνεχεια κανω σκεψης τη μπορη να εφτεξε....

Σας ευχαριστω εκ των προταιρων!!

den exei na kanei me poso xekinas kai egw sthn prwth egumosuni xekinisa me 77.7 kai doxa to theo ola pigan polu kala

Link to comment
Share on other sites

geia sas kai pali..!!!telika o giatros mou eluse oles tis apories.piga gia exetasi simera kai eutuxws ola kala o organismos mou apevale to kuhma apo monos tou me to aima pou eixa kai auto htan tautoxrona kai h periodos mou...!!!mou eipe oti einai apo tis spanies periptwseis alla sumvainei kai hdh exw gonimes meres.stis 3 tou mina xekinisan ola kai simera gonimi????ti na pw pali kala pou den eixa peretero provlimata

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...