Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΑΜΜΑΜΙΑ


Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!ΕΙΜΑΙ Η ΤΟΝΙΑ ΚΑΙ ΣΕ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ Ο ΑΝΘΡΩΠΑΚΟΣ ΜΟΥ ΓΙΝΕΤΑΙ 2 ΜΗΝΩΝ.ΕΓΩ ΤΡΑΒΗΞΑ ΜΕΓΑΛΟ ΖΟΡΙ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ...ΓΙΑ ΚΛΑΜΑ ΚΑΙ ΚΑΚΟ ΛΕΜΕ...ΤΟ ΦΤΑΝΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ????Ή ΘΑ ΠΕΙΝΑΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΠΤΥΧΘΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ????ΤΟ ΠΙΟ ΠΙΘΑΝΟΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟ ΦΤΑΝΕΙ,ΑΦΟΥ ΠΗΡΕ ΤΟ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΒΑΡΟΣ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ (ΣΗΜΕΙΩΤΕΟΝ ΟΜΩΣ, ΜΕ ΕΝΑ ΜΠΟΥΚΑΛΙ ΞΕΝΟ ΓΑΛΑ ΤΗ ΝΥΧΤΑ),ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΕΚΑ ΜΕΡΕΣ ΟΜΩΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΨΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΝΟ...ΖΟΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΛΙΓΟ (ΜΕ ΤΟ ΒΡΑΔ.ΞΥΠΝΗΜΑ),ΑΛΛΑ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΞΙΖΕ ΤΟΝ ΚΟΠΟ, ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΔΥΟ-ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ ΕΧΕΙ ΑΥΞΗΘΕΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΓΑΛΑΚΤΟΣ.ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΡΩΜΕ ΚΑΘΕ 2,5-3 ΩΡΕΣ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟ ΒΡΑΔΥ,ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 4-5 ΩΡΕΣ).ΕΡΩΤΗΣΗ: ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ KINDERTEE??ΑΓΛΑΙΑ, ΒΟΗΘΑ...ΚΑΦΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ Η ΜΑΜΑ???ΕΝΕΝ ΕΛΑΦΡΥ ΓΑΛΛΙΚΟΥΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ??? ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΙΑΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΘΗΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΗΧΟ ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΑΕΙ :(:(:( .....

I love mummy's milk!

 

squsqusvi20080821_-8_Konstantinoulis+is.png

oaNOp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γειά σου Τόνια, να σου ζήσει το μωράκι σου! Πόσο γνώριμα μου φαίνονται αυτά που γράφεις... ειδικά αυτό με την ανάπτυξη...

Τα σκευάσματα τύπου kinderte δεν ξέρω αν επιτρέπονται, αλλά από όσο ξέρω από την Αγλαία, σίγουρα δεν χρειάζονται στο μωράκι σου!

Όσο για τον καφέ, νομίζω πως ένα καφεδάκι είναι στα επιτρεπτά όρια.

Για το αν πιάνει σωστά, νομίζω πως αν δεν πονάς, έχει πιάσει σωστά το μωράκι. Άλλωστε θα ελέγχεις και τις πάνες του και τις κενώσεις του και θα μπορείς να είσαι σίγουρη ότι τρέφεται σωστά από το γαλατάκι σου!

Καλή συνέχεια με το θηλασμό!

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΠΟΥ ΚΑΙ ΠΟΥ ΤΟ KINDERTEE??

 

επιτρέπεται αλλά δεν έχει να προσφέρει κάτι. Το κακό είναι ότι το μωρό με αυτό μπορεί να χάσει ένα γεύμα και είναι κρίμα. Σίγουρα δεν χρειάζεται.

 

 

ΑΓΛΑΙΑ, ΒΟΗΘΑ...ΚΑΦΕ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΠΙΝΕΙ Η ΜΑΜΑ???ΕΝΕΝ ΕΛΑΦΡΥ ΓΑΛΛΙΚΟΥΛΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ???

 

Και διπλό εσπρέσσο επιτρέπεται!

 

ΤΩΡΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΠΙΑΝΕΙ ΣΩΣΤΑ ΤΗ ΘΗΛΗ ΚΑΙ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΗΧΟ ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΑΕΙ

 

Μετά από δύο μήνες θηλασμού; είναι δυνατόν να έχεις ακόμη τέτοια άγχη;

Το μωρό σου τι λέει; :lol:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΧΗ ΜΟΥ.ΑΓΛΑΙΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΑΓΧΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΑ,ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΛΗ,ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΨΕΥΤΟΤΡΑΒΑΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΣΟΥΠ!ΣΑΝ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΠΙΣΩ...ΓΙΑΤΙ????? :( ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ???(ΤΟ ΜΟΝΙΜΟ ΑΓΧΟΣ...) :oops:

I love mummy's milk!

 

squsqusvi20080821_-8_Konstantinoulis+is.png

oaNOp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΧΗ ΜΟΥ.ΑΓΛΑΙΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΑΓΧΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΑ,ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΛΗ,ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΨΕΥΤΟΤΡΑΒΑΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΣΟΥΠ!ΣΑΝ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΠΙΣΩ...ΓΙΑΤΙ????? :( ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ???(ΤΟ ΜΟΝΙΜΟ ΑΓΧΟΣ...) :oops:

 

Μamma-mia, για διάβασε και τα θέματα που αφορούν τη ΓΟΠ.

m3uIp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΧΗ ΜΟΥ.ΑΓΛΑΙΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΑΓΧΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΑ,ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΛΗ,ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΨΕΥΤΟΤΡΑΒΑΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΣΟΥΠ!ΣΑΝ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΠΙΣΩ...ΓΙΑΤΙ????? :( ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ???(ΤΟ ΜΟΝΙΜΟ ΑΓΧΟΣ...) :oops:

 

Μήπως το γάλα πετάγεται απότομα στο στόμα του και το πνίγει;

Link to comment
Share on other sites

ΑΓΛΑΙΑ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΕΛΕΓΑ...ΟΤΑΝ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΠΙΣΩ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΙΧΝΟΣ ΓΑΛΑΚΤΟΣ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑ ΤΟΥ.ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΕΥΡΙΚΕΣ ΚΙΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΤΟΝ ΠΙΑΝΕΙ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΑΝΕΙ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΡΑΒΑΕΙ ΓΑΛΑ.ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ :Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΕΙ ΚΑΙ 6-7 ΩΡΕΣ ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΕΣ ΤΟ ΒΓΡΑΔΥ,Μ.Φ. ΤΟΝ ΣΗΚΩΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΘΗΛΑΣΩ, ΠΡΙΝ ΚΛΑΨΕΙ.ΕΙΝΑΙ ΝΟΡΜΑΛ ΤΟΣΕΣ ΩΡΕΣ????KΑΛΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΙΝΩ ΠΡΙΝ ΖΗΤΗΣΕΙ?

I love mummy's milk!

 

squsqusvi20080821_-8_Konstantinoulis+is.png

oaNOp3.png

Link to comment
Share on other sites

Οταν ηταν 2 μηνών η μικρή μου έκανε ακριβώς το ίδιο . Λες και την έκαιγε το γάλα στο στόμα . Καμιά φορα πριν καν πιάσει την θηλή τραβιοταν και έκλαιγε .

Εμένα είχε αέρια και ταλαιπωρούνταν πολυ . Συνήθως το απογευμα ειχε αυτη την συμπεριφορά και ειδικά τις μέρες που δεν είχε ξεκουραστει ολη μέρα και είχε υπερένταση . Για δες μήπως να τον ηρεμείς πριν φάει , μια βόλτα , ενα μπανάκι , ενα τραγουδάκι , λιγη γυμναστικούλα να φύγουν τα κακά αεριακια ...

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΣΤΙΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΣΤΑ ΑΓΧΗ ΜΟΥ.ΑΓΛΑΙΑ, ΘΑ ΣΟΥ ΕΞΗΓΗΣΩ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΑΓΧΗ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ...ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ,ΕΝΩ ΞΕΚΙΝΑΕΙ ΝΑ ΤΡΩΕΙ ΚΑΛΑ,ΥΣΤΕΡΑ ΑΠΟ ΛΙΓΟ ΑΡΧΙΖΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΙΚΑ ΚΑΙ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΚΑΘΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙ ΛΙΓΑΚΙ ΑΠΟ ΤΗ ΘΗΛΗ,ΕΓΩ ΤΟΝ ΞΑΝΑΒΑΖΩ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΨΕΥΤΟΤΡΑΒΑΕΙ 2-3 ΦΟΡΕΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΣΟΥΠ!ΣΑΝ ΤΟ ΕΛΑΤΗΡΙΟ ΤΡΑΒΙΕΤΑΙ ΠΙΣΩ...ΓΙΑΤΙ????? :( ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΒΓΑΖΕΙ ΑΛΛΟ ΓΑΛΑ ???(ΤΟ ΜΟΝΙΜΟ ΑΓΧΟΣ...) :oops:

 

Αποκλείεται να μην έχεις γάλα.. Απλά ξέχασε το ενδεχόμενο! Και εμένα έκανε τα ίδια. Βοηθούσε πολύ η ξαπλωτή στάση θηλασμού (δεν ξέρω γιατί) και γενικά όταν τη θήλαζα καθιστή προσπαθούσα να της κρατάω όσο μπορούσα σταθερό το κεφαλάκι γιατί πονούσε πολύ αυτό που έκανε. Εξήγηση όμως δεν βρήκα..

  lazy.gif

Link to comment
Share on other sites

Τόνια το παθαίνω και γω αυτό με το νινί,συνήθως όταν τρέχει πολύ γάλα ή όταν θέλει να ρευτεί ή υπάρχει κάποια ενόχληση.

Το κίντερτε δεν προσφέρει τίποτα...ο δικός μου ήπιε κάποιες φορές και στο τέταρτο ήθελε γάλα.Τώρα το πίνω εγώ αντί αναψυκτυκού το καλοκαίρι ή ζεστό ρόφημα το χειμώνα...διαλύεται και σε κρύο νερό :D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...