Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

1ος υπερηχος, καθολου καλα τα νεα...


Recommended Posts

Εμενα παρολο γιατρος μου που εχει παρα πολυ καλο υπερηχο ,3d, στην 6η εβδομαδα δεν ειδαμε ουτε καν σακο.Αφου μου ξανακανε επιτοπου τεστ εγκυμοσυνης και βγηκε θετικο.Σε 10 μερες ειδαμε το σακο και μετα σε μια βδομαδα ακουσαμε καρδουλα και σημερα...ειναι στην παιδικη χαρα και παιζει.Να εισαι ψυχραιμη και ολα θα πανε καλα.Και αν δεν πανε καλα τα πραγματα και αυριο μη βιαστεις να κανεις κατι .Δωσε λιγο χρονο και ρωτα και κανενα αλλο γιατρο.Πολυ απολυτος μου φανηκε !

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Φευγω για το γιατρο σε λιγο, η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη, μακαρι να γυρισω με ευχαριστα, οπως και να χει σας ευχαριστω πολυ ολους για την στηριξη, την συμπαρασταση και τα λογια ελπιδας σε αυτο το δυσκολο Σ/Κ μου ....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φευγω για το γιατρο σε λιγο, η καρδια μου χτυπαει σαν τρελη, μακαρι να γυρισω με ευχαριστα, οπως και να χει σας ευχαριστω πολυ ολους για την στηριξη, την συμπαρασταση και τα λογια ελπιδας σε αυτο το δυσκολο Σ/Κ μου ....

 

καλα αποτελεσματα !!!! περιμενουμε νεα σου!

zCgOp2.png

 

...Η επανάσταση είναι σαν το ποδήλατο. Αν σταματήσουμε να κάνουμε πεντάλ, θα πέσουμε...

Link to comment
Share on other sites

εμεις ακουσαμε την καρδια στην 8 εβδομαδα,,,,στην 6 δεν ακουσαμε τιποτα και ειπε να παω σε 10 μερες οπου και την ακουσαμε,,,,να πας σε αλλον γιατρο για δευτερη γνωμε σε καμια εβδομαδα,,,υπερβολικο τον ακουω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η καρδιά του εμβρύου ακούγεται απο την 5η εβδομάδα http://www.mychild.gr/196

 

 

Συγγνωμη για την παρεμβαση αλλα λεει οτι η καρδια του εμβρυου εχει σχηματιστει και χτυπαει..... ΔΕΝ ακουγεται απο την πεμπτη εβδομαδα, απλως τοτε σχηματιζονται οι κοιλιες και ξεκιναει να υπαρχει καρδιακη λειτουργια, η οποια απο τα μηχανηματα μπορει να εντοπιστει οταν υπαρχει καρδιακος παλμος (6+ εβδομαδα)...και δεν υπαρχει λογος να την αγχωνουμε παραπανω απο οσο ηδη ειναι αγχωμενη...

 

και παλι συγγνωμη για την παρεμβαση:wink:

zCgOp2.png

 

...Η επανάσταση είναι σαν το ποδήλατο. Αν σταματήσουμε να κάνουμε πεντάλ, θα πέσουμε...

Link to comment
Share on other sites

εχω μεινει 5 φορες εγκυος(οι πρωτες 2 ηταν αποβολες) και μεχρι 5 εβδ δε φαινοταν καν εμβρυο.μετα την 6η εβδ ακουσα καρδια και τις 5 φορες.στο τριτο παιδι μαλιστα επειδη εκανα το τεστ πριν καν την ημερα περιοδου(και ηξερα και ποτε ηταν η συλληψη αφου μια φορα μονο καναμε χωρις προφυλαξη) ειχα παει για υπερηχο 3εβδ και 2 ημ και δε φαινοταν απολυτως τιποτα.ουτε καν σακος.επειδη δε μπορουσα να περιμενω να βγει η χοριακη και ειχα σκασει σε αλλους 2 γιατρους πηγα και στους 3 το ιδιο και τελικα μονο με χοριακη σιγουρευτηκα την εγκυμοσυνη η οποια ηταν μολις 24:rolleyes:

ευχομαι να ειναι ολα καλα και να ακουσεις και καρδουλα.εχω διαβασει εδω μεσα μεχρι και στην 9η εβδ να εχουν ακουσει γιατι μαλλον αργησε η συλληψη

περιμενουμε νεα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχως , δεν ειναι καλα τα νεα μου, το μωρο δεν ειχε μεγαλωσει καθολου και φυσικα ουτε υπηρχε καρδια..

Ο γιατρος μου μου ειπε οτι ειναι τυχαιο γεγονος, ευχομαι να ειναι ετσι..

Απο την Κυριακη μου ξεκινησαν και ελαχιστες σταγονες αιμα και μου ειπε να περιμενουμε εως την αλλη Δευτερα μηπως δεν χρειαστει αποξεση και ξεκινησει φυσικα η αποβολη, πραγμα το οποιο με στεναχωρει ακομα περισσοτερο γιατι καθομαι και περιμενω ποτε και αν θα αποβαλω...

Δεν ειμαι καλα , ηλπιζα μεχρι τελευταια στιγμη οτι τα πραγματα δεν θα ηταν ετσι, ειμαι στην δουλεια δεν ξερει κανεις τιποτα κραταω τα δακρυα μου και ειμαι συνεχως τουαλετα να δω αν ξεκινησε το αιμα...

Ολα ανατραπηκαν σε ενα λεπτο, δεν μπορω να το πιστεψω...

Και παλι σας ευχαριστω παρα πολυ για το ενδιαφερον σας, εισαστε ενα πραγματικο στηριγμα .....

Link to comment
Share on other sites

μην στεναχωριέσαι . σκέψου ότι ίσως να μην επρεπε να προχωρήσει για λόγους που δεν καθορίζουμε εμείς. όμως σύντομα θα έρθει ένα μωρό που θα σε κάνει να ξεχάσεις. Να σαι καλά αυτό έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει παρηγοριά τέτοιες στιγμές, το ξέρω καλά... Θα σου πω μόνο αυτό που μου είχε πει εμένα ο γιατρός ότι δηλαδή η φύση έχει τον τρόπο να προλαμβάνει τις ατέλειες από μόνη της και ίσως αυτό συνέβει για να σε προφυλάξει από προβλήματα στο μέλλον. κάτι τέτοιο δεν ξεπερνιέται ποτέ, απλά παραμερίζεται στο πίσω μέρος του μυαλού. Θα γίνεις μανούλα σύντομα και όλα αυτά θα ανήκουν στο παρελθον...

Link to comment
Share on other sites

Νεφέλη μου όλα για κάποιο λόγο γίνονται!!! ειναι άλλες μικρές και άλλες μεγάλες δοκιμασίες απο το Θεό. Και πάρτο σαν χάρισμα που σε επέλεξε για μία μεσαία δοκιμασία. Δεν λέω μικρή( γιατι δεν ειναι) αλλά ουτε και μεγάλη (γαιτι υπαρχουν και χειρότερα). Να αισθάνεσαι τυχερή στην ατυχία σου γιατι δεν τέθηκε θέμα επιλογής. Εκει είναι το άσχημο και δυσκολο. Οταν σου λένε 'ισως θα έχει προβλημα το θέλεις ή όχι?'. Κανε υπομονή και άσε το πράγμα να πάει μόνο του όπως έχει δρομολογηθεί από Εκείνον... Και ο Θεός είναι μεγάλος.. Ειδές η φιλη μας πιο πάνω που περασε παρόμοια κατάσταση αλλα όλα πηγαν καλά? Μη στεναχωριέσαι λοιπον. ''Μηδέν από του τέλους μακάριζε!!'' και ίσως τα επόμενα νέα σου να είναι καλα...

vJqep3.png

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω

σκεψου οτι ο οργανισμος σου δεν επετρεψε τη συνεχεια του για καποιο λογο.και οντως καλυτερα ετσι παρα να εφτανες στον 5ο μηνα και να σου ελεγαν αποφασισε τι θα κανεις γιατι το μωρο μαλλον εχει καποιο προβλημα.εκει να δεις γολγοθας.δεν το εχω ζησει αλλα εχω διαβασει εδω μεσα ιστοριες ...

εχω περασει ομως 2 αποβολλες και σε νιωθω.εγω νομιζα πως ποτε δε θα κανω παιδι και ομως εχω 3:p συντομα θα γινεις μανουλα και θα εχεις ενα υγειεστατο μωρακι!τουλαχιστον ξερεις πως μπορεις να μεινεις εγκυος και αρα δεν υπαρχει κατι που να εμποδισει να συλλαβεις!

Link to comment
Share on other sites

mia erwthsh epeidh diavazw polles a lete oti sthn arxh den akoygetai h kardia gi ayto kai meta o giatros sas kanei kolpiko uperhxo.....

 

egw xerw oti panta sthn arxh o uperhxos ginetai kolpika......

 

uparxei giatros poy den kanei kolpiko apo thn arxh?

 

kalispera, o dikos mou giatros den kanei katholou kolpiko iperiho, mono pano stin koilia...o kolpikos mou eipe oti emperiexei kindino gia proklisi apovolis... den xero an einai ipervolikos alla se emena den ekane pote kolpiko...

Link to comment
Share on other sites

λυπαμαι πολυ κοριτσακι.. δεν εχω λογια.. Ευχομαι συντομα να το ξεπερασεις και να καταφερεις να συλλαβεις ξανα ενα υγιες μωρακι.. μην χανεις τη πιστη σου, κλαψε, ξεσπασε, ο χρονος θα σε βοηθησει να προχωρησεις.. τα φιλια μου

cf7op3.png

 

 

wQtYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ στεναχωρήθηκα με τα νέα!!! Δυστυχώς τα εχω περάσει 2 φορές και τώρα στην ΄τρίτη προσπαθεια , παρ όλο που δείχνει να πηγαίνει καλά, είμαι μέσα στο αγχος!!!! Σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα καλά και η επομενη φορά να είναι και η τυχερή σας!!!! Να σκέφτεσαι ότι θα τα καταφέρεις σίγουρα και έτσι είναι, εμένα όλοι οι γιατροί πάντα μου έλεγαν ότι αφού έμεινες εγκυος να μην στεναχωριέσαι, θα κάνεις παιδί!!!! Υπομονή και επιμονή και όλα θα έρθουν!!!!!

Link to comment
Share on other sites

:( λυπάμαι, έχεις δύναμη, κάνε υπομονή, είναι συγκλονιστικό αυτό που περιγράφεις αλλά είμαι σίγουρη ότι είσαι αρκετά δυνατή για να δοκιμάζεσαι έτσι. Ολα θα περάσουν και όταν θα έχεις το παιδάκι σου στην αγγαλιά σου θα είναι μια ανάμνηση μόνο αυτά που ζείς τώρα...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...