Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΟΥ ΣΥΝΕΡΓΑΖΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΟ ΑΤΤΙΚΟ


Recommended Posts

Καλώς το Σπορίδιο :D με το καλό βρε :D

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 298
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΑΛΛΑ ΣΤΑ FORUM ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΜΠΕΡΔΕΥΕΣΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΕΠΙΣΚΕΥΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ:? AN ΓΝΩΡΙΖΕΤΑΙΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΠΟΥ ΝΑΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΣΤΟ ΑΤΤΙΚΟ ΝΑ ΧΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΕΠΙΛΟΓΕΣ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το Σπορίδιο :D με το καλό βρε :D

 

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΟ ΑΕΡΙΚΟ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΑ ΝΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΕΝΑ ΑΓΧΟΣ ΟΣΟ ΝΑΝΑΙ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΘΑ ΝΑΙ:roll:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σποριδιο .

λοιπον γεννησα στο αττικο αλλα σιγουρα δεν σε βολευει ο γιατροσ μου γιατι ειναι νικαια ,ηθελα να σου γραψω ομωσ για αλλον λογο .Αν θελεις να γεννησεισ εκει πηγαινε σιγουρα μια επισκεψη απο το νοσοκομειο μεχρι τουλαχιστον την 13 ευδομαδα η στα πρωινα η στα απογευματινα ιατρεια .ετσι θα ανοικτει φακελοσ σου εκει και δεν θα την παθεις οπως οι κοπελεσ πιο πανω που δεν τισ αναλαμβανανε γιατροι γιατι πηγαν με προχωρημενη εγκυμοσινη .ειναι πολιτικη του νοσοκομιο να μην αναλαμβανουν εγκυεσ αν δεν εχουν παει ως την 13 ευδομαδα εκει και δεν εχουν φακελο.

οσο τωρα για γιατρο εχω ακουσει πολυ καλα λογια για τον Σαλουμ (εχει μαλον στουσ αμπελοκηπουσ) .με το καλο .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστω πολυ Silviamammy μου, μια χαρα τα παω στο 3ο τριμηνο, ολα καλα!!! Ειμαι πολυ ευχαριστημενη απο τον καινουριο μου γιατρο, καθε φορα που τον βλεπω στο Αττικο μου κανει πληρη ελεγχο, ειναι ευγενικος, ευχαριστος και πολυ συζητησιμος. Το μονο που με προβληματιζει ειναι η πιθνοτητα οτι θα λειπει αρχες Δεκεμβρη αλλα ειμαι αισιοδοξη! Καλου καλου εχω για εναλλακτικο σχεδιο το να παω στην προηγουμενη γυναικολογο μου στο Ντυναν. Μια φορα ανασφαλεια δεν εχω! Μπορω να πω οτι μου εχει φυγει το αγχος αφου και οι εξετασεις μου ειναι καλες!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ που έχω τον Κασσάνο, δυο φορές που πήγα στο ιατρείο του, μου έδωσε απόδειξη και τις 2 χωρίς να ζητήσω. Μόλις ρώτησα τι οφείλω μου είπε το ποσό και έγραψε την απόδειξη.

sj3dp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σε όλες σας!!!

Μετά από μία περίοδο άγχους :cry: για το ποιόν γιατρό θα επιλέξω κατέληξα στον κύριο Σαλλούμ. Ένα μπορώ να σας πω: είμαι τυχερή που τον γνώρισα. Είναι καταπληκτικός γιατρός και άνθρωπος. Νιώθεις απόλυτη ηρεμία μαζί του, σου εξηγεί ακόμη και τα ανεξήγητα που λέγει ο λόγος. Με διαβεβαίωσε ότι έχει αρκετή υπομονή ώστε να γεννήσω στην ώρα μου μη σκοπεύοντας να κάνει ούτε πρόκληση τοκετού ούτε καισαρική. Το άλλο θετικό είναι ότι μου τόνισε να μην αψηφώ τις όποιες ενοχλήσεις και να τον καλέσω οποιαδήποτε ώρα και μέρα χωρίς ενδοιασμούς.

Τι να πω; Ηρέμισα επιτέλους και νιώθω ότι είμαι σε πολύ καλά χέρια. Α! και κάτι άλλο. Στο ιατρείο του όπου πήγα είδα πολλές εγκυμονούσες με τους συζύγους τους και επικρατούσε μία ζεστή και χαλαρή ατμόσφαιρα. Δεν υπήρχε η κατσουφιά που επικρατεί σε αρκετά άλλα ιατρεία, ο γιατρός θυμόταν τους πάντες και ήταν πολύ φιλικός με όλους.

Βέβαια για να λέμε και του στραβού το δίκαιο απόδειξη δεν μου έδωσε και στράβωσα λίγο;) αλλά το προσπερνάω διότι τον έχω μεγάλη ανάγκη.

Σας κούρασα, το ξέρω αλλά είπα να μοιραστώ μαζί σας την χαρά μου.:mrgreen::mrgreen::mrgreen:

εχω ακριβος την ιδια εμπειρια με εσενα-μια φορα πηγα την πρωτη στο ιατρειο του γιανα τον γνωρισω-εκτοτε μονο στο αττικο κατοπιν συννενοησης μεταξυ μας. . αν θες να πουμε αποριες σχετικα στειλε μου πμ;)

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβος την ιδια εμπειρια με εσενα-μια φορα πηγα την πρωτη στο ιατρειο του γιανα τον γνωρισω-εκτοτε μονο στο αττικο κατοπιν συννενοησης μεταξυ μας. . αν θες να πουμε αποριες σχετικα στειλε μου πμ;)

θα μπορεσεις να με ενημερωσεις και μενα σχετικα με αυτον τον γιατρο; Προχτες μολις εμαθα οτι ειμαι εγκυος και δεν εχω γιατρο σε δημοσιο νοσοκομειο εδω στην αθηνα. Αν θες να μου στειλεις λεπτομερειες με πμ, ή να τα πουμε γενικα με πμ. Ευχαριστω:D

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς την ίδια μέρα! 17 Μαρτίου 2011!!! Με το κάλο! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και στο τέλος με έναν πόνο (που δεν υπάρχει αυτό βέβαια αλλά μακάρι!!!!)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως έχω τον Χρέλια για δεύτερη φορά και δεν θα τον άλλαζα για κανέναν άλλο!!! Είναι υπέροχος άνθρωπος και καταπλητκτικός γιατρός! Το μόνο που δεν μου έχει δείξει ποτέ είναι ότι τον ενδιάφερουν τα λεφτά... Όσο για το νοσοκομείο (το Αττικό) στην πρώτη μου γέννα έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη και το πιο σημαντικό για μένα ήταν ότι είχα δίπλα μου το μωρό μου 24 ώρες το 24 ώρο!. Τον Μάρτη πάλι εκεί θα είμαι!!!

 

 

Πότε έχεις ΠΗΤ? Και εγώ τον κ. Χρέλια έχω και ΠΗΤ 08/03/2011

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Είμαι καινούργιο μέλος! Έκανα απόξεση τον προηγούμενο μήνα λόγω παλίνδρομης κύηση.Οχι στην Αθήνα επειδή είμαι διορισμένη στην επαρχία. Με το κάλο όταν θα ξαναμείνω έγκυος θέλω να γεννήσω στο Αττικόν. Ο γιατρός μου στην Αθήνα είναι ο Κ. Πατσιούρας και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Νόμιζα ότι είναι στο Αττικόν. Δεν το συζήτησα μαζί του. Ας μου πει κάποιος αν ξέρει! Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια. Από εσάς έμαθα ότι φεύγουν οι γυναικολόγοι απ'το ΑΤΤΙΚΟΝ. Θα το κλείσουν το μαγαζί λέτε; Εγώ θα ήθελα να μάθω για τον Μπουρνά. Βρήκα ένα γιατρό κοντά στην περιοχή μου Πετρούπολη και θα τον χάσω κι αυτόν;

Αν έχετε πληροφορίες γι'αυτόν πείτε μου και εμένα.

Να χαίρεστε τα ζουζούνια σας και με το καλό τα παιδάκια σας οι εγκυούλες!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Γεια σας κορίτσια! Ενδιαφέρομαι να επικοινωνήσω με τον κ. Σαλούμ Ιωάννη για να κλείσω ραντεβού στο ιατρείο του. Είμαι 9 εβδομάδων και δεν έχω βρει ακόμα κάποιο γιατρό για να με παρακολουθεί. Διαβάζω καλά λόγια για τον κ. Σαλούμ αλλά δεν έχω τα τηλεφωνά του. Αν γνωρίζει κάποια από εσάς το κινητό του παρακαλώ να μου στείλει pm.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας... Είμαι καινούργιο μέλος! Έκανα απόξεση τον προηγούμενο μήνα λόγω παλίνδρομης κύηση.Οχι στην Αθήνα επειδή είμαι διορισμένη στην επαρχία. Με το κάλο όταν θα ξαναμείνω έγκυος θέλω να γεννήσω στο Αττικόν. Ο γιατρός μου στην Αθήνα είναι ο Κ. Πατσιούρας και είμαι πολύ ευχαριστημένη. Νόμιζα ότι είναι στο Αττικόν. Δεν το συζήτησα μαζί του. Ας μου πει κάποιος αν ξέρει! Ευχαριστώ!

Γειά σου! Εχθές γέννησε με καισαρική μια γνωστή μου στο Αττικό με τον Πατσιούρα και πήγαν όλα καλά...της τον είχε προτείνει μία φίλη της..από ότι λέει καλός είναι...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια. Θα ήθελα να μάθω άν υπάρχει γυναίκα γυναικολόγος στο Αττικό και αν έχετε ακούσει φυσικά κάποια σχόλια.

 

Υπαρχει μια γυναικα γυναικολογος,την ειχα πετυχει καποιες φορες πηγαινοντας σε ραντεβου με τον γιατρο μου.Μου φανηκε παρα πολυ καλη αλλα δεν θυμαμαι το επωνυμο της:(..απο Ν ξεκιναει νομιζω

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Η αλήθεια είναι ότι και τα ιδιωτικά μαιευτήρια δέχονται ασφάλεια δημοσίου, π.χ. για νοσηλεία 3 ημερών σε τρίκλινο, μια γυναικολόγος που ρώτησα μού είπε ότι θα χρειαστούν 800-1000 ευρώ , εκτός από την δική της αμοιβή, που είναι πολύ μεγαλύτερη!!! Οπότε, αν κάτι δεν πάει καλά (γιατί έχω και αναιμία) πόσα θα μου ζητήσουν; Οπότε ψάχνω για δημόσιο.

 

Είμαι fun του Χασιάκου (Αραιτέειο) 6440686.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι νέο μέλος στο Forum! Θέλω αν μπορεί να βοήθησει κάποιος να μου πει κάποιο όνομα αξιόπιστο γυναικολόγου στη Μυτιλήνη! Δεν ακούω και τα καλύτερα εδώ για το νησί κυρίως για θέματα υγείας και δεν ξέρω κανέναν να με κατατοπίσει! και αυτούς που ξέρω και αυτοί δεν είναι απο εδώ .... είμαι στα εντελώς χαμένα....

σας ευχαριστώ πολύ:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

kalhmera se oles .....:pegw eimai kainouria sthn selida ......8a h8ela thn voh8eia sas ....me lene sofia kai eimai mama 2 koritsion kai prin apo 2 evdomades ema8a oti eimai pali eguos.....:shock:xaxaxaxaxaxaxa polu megali xara mono pou arxise kai to anxos.....enw tis 2 mou kores tis genisa iasw tora lew na geniso sto attiko gia tous eunohtous logous ....xaxaxaxaxaxaxa. xerete kanena kalo giatro....????/:confused: kati akousa gia grapsa kai saloum...? an mporite na mou steilete thl ktl. kai an xerete panw katw poso pernoun kai poso to nosokomio 8a me voh8ousate afantasta...sas euxaristw ek ton proterwn......:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...