Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κατσαρολες THOMAS-ROSENTHAL απο ΑΒ


Eve

Recommended Posts

εχετε παρει αυτες τις κατσαρολες που δινουν με τα κουπονια απο τον ΑΒ?

 

η συγκεκριμενη μαρκα εχει καταπληκτικα σερβιτσια, εχω παρει απο την παρουσιαση αλλα δεν ξερω την ποιοτητα τους στις κατσαρολες. εχω μαζεψει πολλα κουπονια και σκεφτομαι να παρω καμια. Για πειτε γνωμες αν τις πηρε καμια σας!!:P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εγώ το σκέφτομαι να αγοράσω αλλά σκέφτομαι και τις tefal που δίνουν τα καρφούρ στις ίδιες τιμές ..

ομολογώ ότι είμαι σε δίλημμα ..

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την μεγαλη 24 εκ που ειναι κοντη και χωραει 4,7 λιτρα. Τελεια εμφανιση και αριστη ποιοτητα. Εγινε η καθημερινη μας κατσαρολα. Οντως δεν κολλαει τιποτα. εφτιαξα κοκκινιστο που παντα στο τσιγαρισμα ολο και κατι κολλουσε και σε αυτην τιποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγώ ψηνόμουν να αγοράσω αλλά δεν το έκανα γιατι δεν ήξερα την ποιότητα τους!!!!

 

Αν λέτε ότι είναι καλές λέω να πάρω το wok και την κατσαρόλα που είναι λεπτή και ψηλή!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πηρα την μεγαλη 24 εκ που ειναι κοντη και χωραει 4,7 λιτρα. Τελεια εμφανιση και αριστη ποιοτητα. Εγινε η καθημερινη μας κατσαρολα. Οντως δεν κολλαει τιποτα. εφτιαξα κοκκινιστο που παντα στο τσιγαρισμα ολο και κατι κολλουσε και σε αυτην τιποτα.

 

να σαι καλα, με επεισες!:P

 

εγω εχω βαλει στο ματι αυτη καθως και την πιο μεγαλη απ ολες.

 

θα τις παρω κι εγω με την πρωτη ευκαιρια!

Link to comment
Share on other sites

εγώ το σκέφτομαι να αγοράσω αλλά σκέφτομαι και τις tefal που δίνουν τα καρφούρ στις ίδιες τιμές ..

ομολογώ ότι είμαι σε δίλημμα ..

 

δεν εχω καρτα καρφουρ οποτε δεν μαζευα τετοια κουπονια αλλα προσωπικα θεωρω τα TEFAL απαιχτα..! πηρα προσφατα ενα τηγανι απο την τελευταια σειρα που εχει βγαλει και ειναι παρα πολυ καλο ποιοτικα..

Link to comment
Share on other sites

αν κανετε ενα google θα δειτε οτι αυτες οι κατσαρολες ετσι πωλουνται(η μαλλον και ετσι),με κουπονια σουπερ μαρκετ (στο εξωτερικο εννοω).οι κριτικες διεφεραν,αλλοι τις ειχαν για σουπερ αλλοι μετριες,αλλοι χαλια.....εν τω μεταξυ εχω βρει μια πολυ καλη προσφορα για τις green pan και ειμαι σε διλημμα :roll::roll::roll:

 

 

θα παρω μια μικρη για δοκιμη και αν ειναι οκ θα παρω και τα μεγαλυτερα μεγεθη.......

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω καρτα καρφουρ οποτε δεν μαζευα τετοια κουπονια αλλα προσωπικα θεωρω τα TEFAL απαιχτα..! πηρα προσφατα ενα τηγανι απο την τελευταια σειρα που εχει βγαλει και ειναι παρα πολυ καλο ποιοτικα..

 

 

αν θελεις μπορω να σου στειλω συμπληρωμενη καρτελα,εχω 2.....

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν εχω καρτα καρφουρ οποτε δεν μαζευα τετοια κουπονια αλλα προσωπικα θεωρω τα TEFAL απαιχτα..! πηρα προσφατα ενα τηγανι απο την τελευταια σειρα που εχει βγαλει και ειναι παρα πολυ καλο ποιοτικα..

 

Ρε κορίτσια αυτό με τα καρφουρ και τις tefal τι είναι; έχουν βγάλει κάποια προσφορά;Γιατί ψωνίζω απο ΄κει αλλά δεν έχω δει κάτι...

xceZp3.png

Link to comment
Share on other sites

ναι εχουν απο τον προηγουμενο μηνα με κουπονια κατσαρολες tefal,αυτες πρεπει να ειναι........

 

 

http://www.tefal.com/All+Products/Cookware/Non+stick+cookware/Products/For+You+-+4U+stainless+steel/For+You+-+4U+stainless+steel.htm

Kht7p2.png

 

3iVPp3.png

 

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο που άνοιξες το θέμα γιατί κι εγώ έχω κουπόνια και δεν ήξερα αν θα τις πάρω.

Μου έχει κάνει εντύπωση που στο google δεν βρήκα πουθενά τις συγκεκριμένες κατσαρόλες. Ούτε στο εξωτερικό, ούτε καν στο site της ίδιας της εταιρίας.

Αλλά επειδή ένα γουοκ μου έλειπε, το πήρα. Το έχω χρησιμοποιήσει ήδη δύο φορές. Είναι αρκετά καλό(δεν έχω βέβαια προηγούμενη εμπειρία από γουόκ). Με ενδιαφέρει και η μεγάλη κατσαρόλα. Διάβασα στο βιβλιαράκι ότι μπαίνουν και στο φούρνο; Το έχετε επιχειρήσει;

Πάντως με το μάζεμα των κουπονιών συνειδητοποίησα πόσα λεφτά χαλάμε στο σούπερ μάρκετ!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάντως με το μάζεμα των κουπονιών συνειδητοποίησα πόσα λεφτά χαλάμε στο σούπερ μάρκετ!!!!!!

 

ω, ναι...:rolleyes:

πηραμε κ εμεις ενα κατσαρολακι, μια χαρα ειναι, ανοξειδωτο οπως κ οι αλλες κατσαρολες μας -που δεν ειναι της ιδιας εταιρειας, τα τεφαλ τα εχουμε καταργησει λογω τεφλον...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
εχετε παρει αυτες τις κατσαρολες που δινουν με τα κουπονια απο τον ΑΒ?

 

η συγκεκριμενη μαρκα εχει καταπληκτικα σερβιτσια, εχω παρει απο την παρουσιαση αλλα δεν ξερω την ποιοτητα τους στις κατσαρολες. εχω μαζεψει πολλα κουπονια και σκεφτομαι να παρω καμια. Για πειτε γνωμες αν τις πηρε καμια σας!!:P

 

Καλησπέρα να σε ρωτήσω αν ξέρεις τις διαστάσεις και τις τιμές αντίστοιχα για τις κατσαρόλες που δίνει ο ΑΒ? Πήρα σήμερα το φυλλάδιο αλλά δεν έχει καμμία πληροφορία επάνω. Πόσα κουπόνια χρειάζονται για καθε κατσαρόλα?

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα να σε ρωτήσω αν ξέρεις τις διαστάσεις και τις τιμές αντίστοιχα για τις κατσαρόλες που δίνει ο ΑΒ? Πήρα σήμερα το φυλλάδιο αλλά δεν έχει καμμία πληροφορία επάνω. Πόσα κουπόνια χρειάζονται για καθε κατσαρόλα?

Σε ευχαριστώ πολύ

 

Λοιπόν εγώ αγόρασα μια κατσαρόλα 20εκ. 2,8λίτρων(λτ) με δύο χερούλια και γυάλινο καπάκι και έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη. Για κάθε κατσαρόλα ή τηγάνι χρειάζεσαι 20 κουπόνια και μετά συμπληρώνεις ένα ποσό πχ εγώ πλήρωσα 24,99 ευρώ. Τώρα θέλω να πάρω και και το αντικολλητικό τηγάνι 28εκ σαν γουοκ με γυάλινο καπάκι και θα πρέπει να πληρώσω 29,99 ευρώ. Να σου πώ επίσης οτι όλα αυτα μπαίνουν και στο φούρνο και οτι υπάρχουν ακόμα κατσαρόλες 16 εκ και 20εκ με ένα χερούλι και γυάλινο καπάκι,κατσαρόλες 24εκ. 4,7 λτ και 7,5λτ. Εγώ βρήκα όλες τις πληροφορίες στο έντυπο που μου έδωσαν για να κολλήσω τα κουπόνια, έχει και φωτογραφίες. Ελπίζω να βοήθησα!Καληνύχτα και χρόνια πολλά!!!

RNcFp3.png

DBP9p2.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσακια ειχα μαζεψει και εγω κουπονακια και πηγα και πηρα τις 3 απο τις 4 κατσαρολες που ηθελα (δεν βρηκα την πιο μεγαλη)αλλα την ψαχνω να πω την αληθεια ηθελα να μαζεψω πρωτα τα κουπονια και μετα να τις παρω και να τις εχω ολες αυτες που χρειαζομαι.δεν τις εχω δοκιμασει ακομα χθες τις πηρα τις επλυνα και απο αυριο που θα εχω δωσει τις παλιες στην πεθερα μου :lol::lol::lol:θα τις βαλω μπρος απο σχεδιο ειναι πολυ ωραιες σε σχεση με αυτες που ειχα και εχουν και χοντρο πατο αντε να δω τι πηρα.τις εχει χρησιμοποιησει καμμοια απο σας που τις πηρατε?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κοριτσια εγω πηρα μια κατσαρολα αλλα με προβληματισε το οτι δεν εχει χτυπημενο πανω το 18/10 που σημαινει τι ειναι ανοξυδωτη. μηπωσ ειναι επικυνδυνη;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ήδη πάρει το wok, μια μεγάλη κατσαρόλα και τώρα θα πάρω μια μικρή κι ένα τηγάνι που χρειάζομαι... είμαι πολύ ευχαριστημένη, είναι στιβαρές χωρίς να είναι ασήκωτες, δεν κολλάνε και καθαρίζονται εύκολα. So far so good...

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει στο Lidl απο βδομαδα με 22 ευρω...ωραιοτατη..τα προιοντα τους τα εμπιστευομαι τυφλα..

οι αλλοι 30 ευρω και 20 κουπονια =200 ευρω ψωνια..μεγαλη κλεψια ρε παιδια

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εχει στο Lidl απο βδομαδα με 22 ευρω...ωραιοτατη..τα προιοντα τους τα εμπιστευομαι τυφλα..

οι αλλοι 30 ευρω και 20 κουπονια =200 ευρω ψωνια..μεγαλη κλεψια ρε παιδια

 

Kαλά Ελενάκι, μην το παίρνεις έτσι... Κλεψιά δεν είναι. Δεν σε αναγκάζει κανείς να το κάνεις. Τα 200 ευρώ τα δίνεις ούτως ή άλλως για τα ψώνια σου. Εγώ ας πούμε ψωνίζω στάνταρ από ΑΒ, δεν πηγαίνω εκεί για τα κουπόνια... Και στο κάτω κάτω μια καλή κατσαρόλα κάτω από 40-50 ευρώ δεν έχει... Τώρα για του Lidl παγματικά δεν ξέρω, δεν την έχω δει για να εκφέρω γνώμη. Πάντως είχα πάρει προ καιρού ένα wok από ικέα 27 ευρώ και είναι ψιλομάπα. Κατ' αρχήν μπαίνει σε μεγαλύτερο μάτι απ' ότι τα καλά wok (έχει πιο μεγάλο πάτο δηλ.) πράγμα που είναι φάουλ από άποψη οικονομίας. Και δεύτερον από τότε που το πήρα έχω κάνει μούσκουλα! Ασήκωτο...

Evolve or Dissolve

 

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...