Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Το μωρο μου κοιμαται ελαχιστα..


korinaki

Recommended Posts

Κοριτσια ο μικρος μου (50 ημερων)εδω και αρκετες μερες κοιμαται το πολυ 6 ωρες στο συνολο την ημερα.. :( Τον πρωτο μηνα κοιμοταν πολυ ομως αυτο εχει αλλαξει με το που εκλεισε τον μηνα..Ειναι φυσιολογικο?Ποσες ωρες πρεπει να κοιμουνται τα μωρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 78
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

νυχτα κοιμαται???δεν υπαρχει παντως κατι στανταρ....ειναι αναλογα στο παιδι...η δικια μου κοιμοταν πολυ της κουμπαρας μου παλι οχι σε αυτη την ηλικια αλλα ειχε κολικους ενω εμενα οχι .....

μαιμουδακι 08/05/07

αγριοκατσικο 01/12/09

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς 6 ώρες το 24ώρο; Αυτό είναι πολύ λίγο.

Αλλά φαντάζομαι ότι εννοείς μόνο την ημέρα. Πες μας και πόσες ώρες κοιμάται τη νύχτα. Αν κοιμάται για παράδειγμα άλλες 10 τη νύχτα τότε είστε μια χαρά.

Αν παρόλα αυτά κάτι σου φαίνεται περίεργο στον ύπνο του πάρε τηλ. το γιατρό σας. Σ'αυτήν την ηλικία θα πρέπει να κοιμούνται αρκετές ώρες το 24ώρο.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιμοταν 10 ωρες την νυχτα δεν θα το συζητουσα!Θα ημουν τρισευτυχισμενη!!Αλλα την νυχτα πια δεν κοιμαται σχεδον καθολου!!Λαγοκοιμαται κατι δεκαλεπτα-τεταρτακια με τα χιλια ζορια και ξυπναει κλαιγοντας.Αυτο μας παει μεχρι τις 10-11 το πρωι οπου μετα απο πολλα κλαμματα κοιμαται μεχρι τις 3-3.30 το μεσημερι και μετα παλι το ματι "γαριδα"!!Ειδικα μετα το γευμα των 3 το βραδυ δεν υσυχαζει με τιποτα!!Κανουμε τα παντα!Ειναι βεβαια και οι κολικοι που παιζουν το ρολο τους αλλα μηπως ειναι και τιποτ αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Κορινάκι, θηλάζεις;

 

Τις ώρες που είναι ξύπνιο γκρινιάζει, κλαίει ή κάθεται αμέριμνη;;;

Εμένα πάντως δεν κοιμόταν καθόλου σε αυτήν την ηλικία. Μπορεί και να κάνει άλμα αυτήν την περίοδο...

WLn5p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μήπως παιδεύεται απο κολικούς ?

πες το στον παδίατρο σου να δεις τι θα σου πεί

πάντως και της κουμπάρας μου δεν κοιμόταν καθόλου την νύχτα έτσι όπως λές κάθε 10 λεπτά γκρίνιαζε κοιμόταν μια ώρα μόνο την ημέρα. τώρα όμως που έκλεισε 2 μηνών ηρέμησε!!! υπομονή!!!

Link to comment
Share on other sites

Τρωει αρκετα? Ρευετε παντα μετα απο καθε γευμα? Μετα το ρεψιμο του δινεις μηπως θελει και αλλο γαλατακι?

Μην φτανεις το μπιμπερο μεχρι τελος. Η πιπιλα να εχει παντα γαλα μεσα (οποτε τα τελευταια 10-20 μλ πανε χαμενα). Να γερνεις το μπιμπερο οταν το ταιζεις ετσι ωστε να ειναι παντα γεματη γαλα η πιπιλα.

Και παντα να το αλλαζεις πανα πριν το ταισμα ωστε να εισαι σιγουρη οτι δεν το ενοχλει κατι.

Ενεργειτε κανονικα? Τι γαλα του δινεις?

Υπαρχουν περιπτωσεις οπως ο 1ος μου γιος που εχουν τρελλους κολικους. Συζητησε το με τον παιδιατρο σου.

Πιεζε κατα διαστηματα την κοιλια του αριστερα ελαφρα να βοηθησεις να βγει ο αερας.

Κουραγιο

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

μου θυμηζεις τα δικα μας ....αχ..ποσο σε καταλεβενω.

ειναι κολικοι και μαλλον θα πρεπει να κανεις υπομονη γλυκια μου κοπελα!!

θα περασουν τα δυσκολα..ξερω τη σου λεω τωρα θα λες? αλλα δυστηχως δεν υπαρχουν και πολλα παγματα να κανεις εμας ουτε τα γαλατα ουτε τιποτα δεν μας εκανε :(

ευχομαι να περασουν συντομα :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν θηλαζω,και οταν ειναι ξυπνιο την περισσοτερη ωρα η κλαιει η γκρινιαζει...Απο το απογευμα και μετα ολα αυτα,μεχρι το πρωι.. :cry:

 

Εμένα τον πιάνει η λύσσα κάθε απόγευμα. Κολικούς δεν έχει αποδεδειγμενα, γιατί η κοιλιά του είναι μαλακιά, και να τη ζουλάς δεν διαμαρτύρεται, κι επίσης μόνο κλαίει, δεν τεντώνει πόδια ούτε σφίγγεται. Νομίζω ότι η ιστορία ξεκινάει με λίγη βαρεμάρα που καταλήγει σε γοερά δάκρυα και τσιρίδες και δεν σταματάει μετά. Κι εμένα πάντως έχει μαλώσει με τον ύπνο και έχω κουραστεί απίστευτα...

Link to comment
Share on other sites

Αχ κι η δικιά μου η μπουμπού είναι νυχτοπούλι... Κλείνει τους 3 μήνες σε 5 μέρες, και από τότε που μπήκε στον 2ο μήνα κοιμάται αφού εξαντληθεί από το κλάμα και την γκρίνια μετά τις 2:00 τα ξημερώματα.. Χτες πχ κοιμήθηκε στις 4:00. Η γκρίνια ξεκινάει συνήθως αργά το βράδυ και τραβάει μέχρι να κοιμηθεί. Κολικούς δεν νομίζω ότι έχει... κλαίει γοερά και λυσάει μέχρι να της προσφέρω στήθος, οπότε και ηρεμεί. Δεν τρώει όμως, απλώς πιπιλάει και παρηγοριέται. Την θηλάζω αποκλειστικά. Πιπίλα και μπιμπερό δεν δέχεται με τίποτα. Κλαίει και μόνο στη θέα τους. Τι να κάνω???? Έχω εξαντληθεί!

OX0Gp2.pnguIhfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τρωει αρκετα? Ρευετε παντα μετα απο καθε γευμα? Μετα το ρεψιμο του δινεις μηπως θελει και αλλο γαλατακι?

Μην φτανεις το μπιμπερο μεχρι τελος. Η πιπιλα να εχει παντα γαλα μεσα (οποτε τα τελευταια 10-20 μλ πανε χαμενα). Να γερνεις το μπιμπερο οταν το ταιζεις ετσι ωστε να ειναι παντα γεματη γαλα η πιπιλα.

Και παντα να το αλλαζεις πανα πριν το ταισμα ωστε να εισαι σιγουρη οτι δεν το ενοχλει κατι.

Ενεργειτε κανονικα? Τι γαλα του δινεις?

Υπαρχουν περιπτωσεις οπως ο 1ος μου γιος που εχουν τρελλους κολικους. Συζητησε το με τον παιδιατρο σου.

Πιεζε κατα διαστηματα την κοιλια του αριστερα ελαφρα να βοηθησεις να βγει ο αερας.

Κουραγιο

Οχι μονο τρωει..Κοντευει να φαει και εμας!! :lol: Περιπου 150 ml το γευμα μεχρι και 230 εχει φτασει..Καλα,οταν τον θηλαζα εφτασε μια φορα σε ενα γευμα τα 350!! :shock::shock: Και παλι "ψαχνοτανε".. :shock: Βεβαια κανει 5-6 γευματα την ημερα εδω και καιρο..Απο ρεψιμο δεν ρευεται παντα μετα το γευμα..Τον κραταω μεχρι και μιση ωρα καθε φορα και παλι λιγες φορες εχει ρευτει καλα..Υπαρχει κανα κολπο για να ρευεται καλυτερα?Επισης επειδη τωρα πια τον εχω μαθει καλα παντα του δινω κι αλλο γαλα μετα το ρεψιμο γιατι παλια εδειχνε πως χορταινε αλλα μολις τον πηγαινα για υπνο μετα απο λιγο ξυπναγε και εδειχνε να πειναει..Ενεργειτε 1-2 φορες την μερα,τον αλλαζω παντα πριν και αν κανει κακα στο γευμα και μετα..Μεχρι πριν 3 μερες επινε το humana 1 και η παιδιατρος μου το αλλαξε σε sanilac ac..Ειναι καλο για τους κολικους?Κοριτσια ευχαριστω για τις συμβουλες και την συμπαρασταση!!
Link to comment
Share on other sites

Μηπως "τρομαζει" στον υπνο της? Εχει δηλαδη το αντανακλαστικο που ξαφνικα τρανταζονται, σηκωνουν χερια ψηλα και ξυπνανε?

 

Θα σου προτεινα να σκεφτεις την λυση του "φασκιωματος" ή αλλιως swaddling οταν κοιμαται. Εμεις παραγγειλαμε ειδικη κουβερουλα για τυλιγμα απο το ιντερνετ και κοιμαται 8 ωρες το βραδυ απο 50 ημερων. Παντα ηρεμει αφανταστα οταν τον τυλιγουμε και κοιμαται ευκολα χωρις να ξυπναει. Χωρις αυτο δεν παλευεται...

Link to comment
Share on other sites

Τρωει αρκετα? Ρευετε παντα μετα απο καθε γευμα? Μετα το ρεψιμο του δινεις μηπως θελει και αλλο γαλατακι?

Μην φτανεις το μπιμπερο μεχρι τελος. Η πιπιλα να εχει παντα γαλα μεσα (οποτε τα τελευταια 10-20 μλ πανε χαμενα). Να γερνεις το μπιμπερο οταν το ταιζεις ετσι ωστε να ειναι παντα γεματη γαλα η πιπιλα.

Και παντα να το αλλαζεις πανα πριν το ταισμα ωστε να εισαι σιγουρη οτι δεν το ενοχλει κατι.

Ενεργειτε κανονικα? Τι γαλα του δινεις?

Υπαρχουν περιπτωσεις οπως ο 1ος μου γιος που εχουν τρελλους κολικους. Συζητησε το με τον παιδιατρο σου.

Πιεζε κατα διαστηματα την κοιλια του αριστερα ελαφρα να βοηθησεις να βγει ο αερας.

Κουραγιο

Οχι μονο τρωει..Κοντευει να φαει και εμας!! :lol: Περιπου 150 ml το γευμα μεχρι και 230 εχει φτασει..Καλα,οταν τον θηλαζα εφτασε μια φορα σε ενα γευμα τα 350!! :shock::shock: Και παλι "ψαχνοτανε".. :shock: Βεβαια κανει 5-6 γευματα την ημερα εδω και καιρο..Απο ρεψιμο δεν ρευεται παντα μετα το γευμα..Τον κραταω μεχρι και μιση ωρα καθε φορα και παλι λιγες φορες εχει ρευτει καλα..Υπαρχει κανα κολπο για να ρευεται καλυτερα?Επισης επειδη τωρα πια τον εχω μαθει καλα παντα του δινω κι αλλο γαλα μετα το ρεψιμο γιατι παλια εδειχνε πως χορταινε αλλα μολις τον πηγαινα για υπνο μετα απο λιγο ξυπναγε και εδειχνε να πειναει..Ενεργειτε 1-2 φορες την μερα,τον αλλαζω παντα πριν και αν κανει κακα στο γευμα και μετα..Μεχρι πριν 3 μερες επινε το humana 1 και η παιδιατρος μου το αλλαξε σε sanilac ac..Ειναι καλο για τους κολικους?Κοριτσια ευχαριστω για τις συμβουλες και την συμπαρασταση!!

 

Δοκίμασε να το κοιμήσεις μπρούμητα,και δες αν τις βραδυνές ώρες κοιμάτε περισσότερο και πιο ήρεμα στην αγκαλιά σας.Σχετικά με το γάλα το sanilac ac δεν έχει και την καλύτερη φήμη...για το ρέψιμο ψάξε στο forum έχει τεχνικές αξιόπηστες.Όταν γκρινίαζει και κλαίει δοκίμασες αποροφητήρα,σεσουάρ,σκούπα? :wink:

Βασικά υπομονή και κουράγιο,εμένα ο γιός μου είναι 6 μηνών(2ο παιδι) και νύχτα ολόκληρη δεν κοιμήθηκε ...μετα τις 04:00 τα χαράματα ξυπνάει ανα 30-40 λεπτά ,και πιο πριν ανα 2 ώρες...ΥΠΟΜΟΝΗ θα τα παντρέψουμε και θα ησυχάσει το κεφαλάκι μας :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απο ρεψιμο δεν ρευεται παντα μετα το γευμα..Τον κραταω μεχρι και μιση ωρα καθε φορα και παλι λιγες φορες εχει ρευτει καλα..Υπαρχει κανα κολπο για να ρευεται καλυτερα?

 

Πιστευω οτι εκει ειναι το θεμα.Τρωει πολυ και πρεπει να ρευεται.

Οταν θελω να δω αν θελει να ρευτει αλλα δεν μπορει βαζω δεικτη και αντιχειρα στην πλατη λιγο κατω απο το σβερκο και κανω μασαζ (την κινηση σαν να τσιμπας αλλα με μεγαλη αποσταση δεικτη και αντιχειρα ωστε να πιανει μεγαλο κοματι). Αν σηκωσει το κεφαλι πισω θελει. Αν οχι δεν χρειαζεται να συνεχισεις. Αν θελει οι τροποι που με εχουν βολεψει ειναι:

1. Ο κλασικος. Το στηθος του ακριβως στον ωμο μου και χτυπηματακι

2. Εντριβη στην πλατη (ορθιο το μωρο στον ωμο παλι) με δεικτη και μεσο ααπο κατω προς τα πανω

3. Βολτιτσες σε συνδυασμο με το 1. Το κουνημα πανω κατω τα βοηθαει μαλλον.

 

Επισης μπορεις να τον αφησεις λιγο κατω και μολις μουρμουρισει τον ξανασηκωνεις.

 

Υπομονη.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι και εγω γιατι τον ματιασα :?

 

Τις τελευταιες 4 μερες κοιμαται παρα πολυ ανησυχα στο λικνο του και ξυπναει νωριτερα. Δεν εχουμε κανει τιποτα διαφορετικο αλλα ολο τα βραδυ στριφογυρναει και κανει ηχους δυσανασχετισης. Δοκιμασα μηπως κρυωνει, ζεσταινεται ή ειναι κατι αλλο αλλα τιποτα.

 

Μεχρι που χθες το βραδυ τον πηγα πρωτη φορα στην μεγαλη κουνια του στο παιδικο. Ηταν αρκετα καλυτερα και σταματησε τα πολλα σκουξιματα.

 

Λετε να ηθελε να φυγει απο το λικνο γιατι τον ενοχλουσε ? Στο καροτσακι παντως που ειναι στενο του αρεσει πολυ να κοιμαται αλλα το λικνο το σιχαινοταν απο την αρχη...Τι να φταιει αραγε? Εσεις ποτε τον πηγατε στην κουνια του ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

citron,

Διαβαζοντας το post σου, αναγνωρισα την δικη μας κατασταση!

Απο τις πρωτες μερες του ο μπεμπης μας εδειχνε μια αντιπαθεια στο λικνο του. Δεν υπαρχει περιπτωση να τον κοιμησω εκει και οταν τελικα θα τον βαλω κοιμισμενο μεσα, ή θα ξυπνησει μετά από λίγο ή μισοκοιμισμένος θα δυσανασχετει και θα κανει παραξενους ηχους σαν βογγητα, στριφογυριζοντας.

 

Αντιθετα οταν τον τελευταιο μηνα, μπηκε σε ρηλαξ, στο καθισμα του αυτοκινητου ή σε μια καλαθούνα με στρωματακι "της κακιας ώρας", που δανειστηκαμε για οταν δεν κοιμομαστε στο σπιτι μας, το παιδι κοιμοταν με τις ωρες και ξυπναγε χαρουμενο!!!

 

Να σκεφτεις πως του πηραμε το καλυτερο στρωματακι για λικνο που κυκλοφορει στην αγορα!!!

 

Κι εγω σκεφτομουν οπως και εσυ, μηπως κρυωνε, μηπως ζεστενόταν κτλ.

Ακομα και την ενεργεια του λικνου και το κακο feng shui σκεφτηκα!! (ξερω...ειναι για γελια :lol: )

 

Ποτε δεν σκεφτηκα οτι το λικνο δεν ειναι ανετο!!

 

Λες να τον βαλω στην μεγαλη κουνια?

 

Ομως αυτη δεν χωραει στο δωματιο μας και νομιζω πως ειναι πολυ μικρουλης για να βγει απο το δωματιο μας και να κοιμαται στο δικο του...

 

Εσυ τι εκανες τελικα? Θα ηθελα την αποψη σου μιας και το εχεις ζησει το προβλημα.

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/xpGNp2/.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

Βασικα κοριτσια παιζει και απλως να μην κοιμαται , δεν ειναι υποχρεωτικο να κοιμουνται ολα τα παιδακια , Ο Κωνσταντινος ηταν μια ενδιαμεση κατασταση ,εφτασε 2 ετων σχεδον για να πουμε οτι του αρεσει τελικα ο υπνος οταν ειναι κουρασμενος . Στην αρχη κοιμοτανε μετα τον 7ο μηνα το εκοβε σιγα σιγα , μεχρι που εφτασε 12 μηνων να κοιμαται πολυ λιγο και να 3υπναει και 6.00 το πρωι . Μιας φιλης το κοριτσακι δεν κοιμηθηκε ποτε , παντα κοιμοτανε ετσι λιγο , ειναι σχεδον ιδια ηλικια με τον δικο μας , λιγο μικροτερη , και συνεχιζει να μην κοιμαται.Προσπαθησε να μεταφερεις τις 6 αυτες ωρες στο βραδυ , βεβαια ειναι πολυ μικρο ακομα , ουτε η μπεμπα μας κοιμαται τωρα πολυ στη διαρκεια της ημερας .Αυτο γινεται μονο οντως τις πρωτες 20 μερες οπου μονο κοιμουνται . Αμα εχει κολικους ειναι πιθανο να το πιανει νευρικοτητα επειτα . Προσπαθησατε να τον κουνατε για να κοιμηθει , να προσπαθεισετε να του βαλετε μια ρουτινα ? δηλαδη ενα μπανακι το φαγητο και μετα κουνιμα για νανι ?

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα!

 

citron,

Διαβαζοντας το post σου, αναγνωρισα την δικη μας κατασταση!

Απο τις πρωτες μερες του ο μπεμπης μας εδειχνε μια αντιπαθεια στο λικνο του. Δεν υπαρχει περιπτωση να τον κοιμησω εκει και οταν τελικα θα τον βαλω κοιμισμενο μεσα, ή θα ξυπνησει μετά από λίγο ή μισοκοιμισμένος θα δυσανασχετει και θα κανει παραξενους ηχους σαν βογγητα, στριφογυριζοντας.

 

Αντιθετα οταν τον τελευταιο μηνα, μπηκε σε ρηλαξ, στο καθισμα του αυτοκινητου ή σε μια καλαθούνα με στρωματακι "της κακιας ώρας", που δανειστηκαμε για οταν δεν κοιμομαστε στο σπιτι μας, το παιδι κοιμοταν με τις ωρες και ξυπναγε χαρουμενο!!!

 

Να σκεφτεις πως του πηραμε το καλυτερο στρωματακι για λικνο που κυκλοφορει στην αγορα!!!

 

Κι εγω σκεφτομουν οπως και εσυ, μηπως κρυωνε, μηπως ζεστενόταν κτλ.

Ακομα και την ενεργεια του λικνου και το κακο feng shui σκεφτηκα!! (ξερω...ειναι για γελια :lol: )

 

Ποτε δεν σκεφτηκα οτι το λικνο δεν ειναι ανετο!!

 

Λες να τον βαλω στην μεγαλη κουνια?

 

Ομως αυτη δεν χωραει στο δωματιο μας και νομιζω πως ειναι πολυ μικρουλης για να βγει απο το δωματιο μας και να κοιμαται στο δικο του...

 

Εσυ τι εκανες τελικα? Θα ηθελα την αποψη σου μιας και το εχεις ζησει το προβλημα.

 

Και εγω ειχα σκεφτει μηπως το λικνο εχει κακα vibes τι να πω :shock::P Στην κουνια του κοιμαται μια χαρα τωρα αλλα και εμεις εχοθμε ενα θεματακι που δεν ειναι στο δωματιο μας. Δεν ξερω να σου πω ακριβως τι καναμε γιατι αυτες τις ημερες αρρωστησε και τον ερηξε σε ολα εκτος τον γλυκο μου ( προσεξτε τις ιωσεις, ειναι πολυ υπολυλες και ειμαστε ολοι στο σπιτι αρρωστοι, δυστυχως και το μικρο μας)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

μπορω να πω εδω κατι για να μην ανοιγω νεο θεμα? το μωρο μου κοιμάται σίγουρα 7 με 8 ώρες την νυχτα, οχι σερι βεβαια, και ευχαριστω το θεο γι αυτο ομως την ημέρα απο το πρώτο του γεύμα και μετά πλαντάζει εκτος και αν είμαστε αγκαλιά. τοσο κλαμα που μετα βγαζει και το φαι που εφαγε σε γουλιες. ούτε καν ριλάξ θελει.σπανια κ αυτο μονο με κουνημα. αυτο κρατάει απο τις 8-9 το πρωι περίπου μέχρι τις 9μιση-10 που θα τον βάλω για βραδυνό υπνο. το κρεβάτι του τη μέρα ουτε να το φτυσει. υπάρχει η περίπτωση κολικών?ρωταω γιατι κουναει χερια ποδια.αν ειναι κολικοι τοτε πως ηρεμει το βραδυ που υποτιθεται πως οι κολικοι επιδινωνοντε τοτε. αν πονουσε ομως θα σταματουσε στην αγκαλια και στο κουνημα?δεν θελω να κοιμαται ολη μέρα αλλα να μην μου κλαιει τουλαχιστον. με σκούπα και απορροφητηρα λίγο ηρεμει. αλλα δεν είναι λύση!συνηθιζουν απο τωρα τα μωρα?υπαρχει η περιπτωση να συνηθισε στις αγκαλιες και στα κουνήματα?ειναι 5 εβδομαδων και πινει τον θηλαζω καθε φορα (7 γευματα) μαζι με ξενο.

M6bap3.png

 

cik1p3.png

Link to comment
Share on other sites

μπορω να πω εδω κατι για να μην ανοιγω νεο θεμα? το μωρο μου κοιμάται σίγουρα 7 με 8 ώρες την νυχτα, οχι σερι βεβαια, και ευχαριστω το θεο γι αυτο ομως την ημέρα απο το πρώτο του γεύμα και μετά πλαντάζει εκτος και αν είμαστε αγκαλιά. τοσο κλαμα που μετα βγαζει και το φαι που εφαγε σε γουλιες. ούτε καν ριλάξ θελει.σπανια κ αυτο μονο με κουνημα. αυτο κρατάει απο τις 8-9 το πρωι περίπου μέχρι τις 9μιση-10 που θα τον βάλω για βραδυνό υπνο. το κρεβάτι του τη μέρα ουτε να το φτυσει. υπάρχει η περίπτωση κολικών?ρωταω γιατι κουναει χερια ποδια.αν ειναι κολικοι τοτε πως ηρεμει το βραδυ που υποτιθεται πως οι κολικοι επιδινωνοντε τοτε. αν πονουσε ομως θα σταματουσε στην αγκαλια και στο κουνημα?δεν θελω να κοιμαται ολη μέρα αλλα να μην μου κλαιει τουλαχιστον. με σκούπα και απορροφητηρα λίγο ηρεμει. αλλα δεν είναι λύση!συνηθιζουν απο τωρα τα μωρα?υπαρχει η περιπτωση να συνηθισε στις αγκαλιες και στα κουνήματα?ειναι 5 εβδομαδων και πινει τον θηλαζω καθε φορα (7 γευματα) μαζι με ξενο.

 

Καλά δεν το συζητώ διαβάζω από την αρχή αυτά που λέτε και προτείνετε και είμαι έτοιμη να γράψω όσα είπες εσύ παραπάνω...Δεν ξέρω αν επεμβαίνουμε λανθασμένα στην κοπέλα που το ξεκίνησε αλλά πιστεύω ότι θα μπορεί κάποια και εμάς να μας δώσει μια λύση ...τόσα που λέγονται εδω μέσα...

Μάλλον εγώ λέω ότι στην περίπτωση μας μας έχουν πάρει χαμπάρι τα ζουζούνια και μας χορεύουν στο ταψί... Η δικιά μου όλη την ημέρα αν την αφήσω κάτω θα κλαίει γοερά μέχρι να την πάρω αγκλιά,στην αρχή φαινόταν ΄΄οτι ήταν κολικοί γιατί ζοριζόταν και η κοιλιά πέτρωνε οπότα αγκαλίτσα και χαδάκια...τώρα απλά κλαίει γιατί και ταισμένη και αλλαγμάνη και τα πάντα, καθαρματάκι σας λέω!!! Εμείς κοιμόμαστε το βράδυ πα΄λι με κανά 2-3 στάσεις ως τις 10 -11 το πρωί που θα ξυπνήσουμε για τα καλά...ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ-ΜΠΑΝΙΟ-ΦΑΓΗΤΟ ΚΤΛ???? (ΈΧΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ???)

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλά δεν το συζητώ διαβάζω από την αρχή αυτά που λέτε και προτείνετε και είμαι έτοιμη να γράψω όσα είπες εσύ παραπάνω...Δεν ξέρω αν επεμβαίνουμε λανθασμένα στην κοπέλα που το ξεκίνησε αλλά πιστεύω ότι θα μπορεί κάποια και εμάς να μας δώσει μια λύση ...τόσα που λέγονται εδω μέσα...

Μάλλον εγώ λέω ότι στην περίπτωση μας μας έχουν πάρει χαμπάρι τα ζουζούνια και μας χορεύουν στο ταψί... Η δικιά μου όλη την ημέρα αν την αφήσω κάτω θα κλαίει γοερά μέχρι να την πάρω αγκλιά,στην αρχή φαινόταν ΄΄οτι ήταν κολικοί γιατί ζοριζόταν και η κοιλιά πέτρωνε οπότα αγκαλίτσα και χαδάκια...τώρα απλά κλαίει γιατί και ταισμένη και αλλαγμάνη και τα πάντα, καθαρματάκι σας λέω!!! Εμείς κοιμόμαστε το βράδυ πα΄λι με κανά 2-3 στάσεις ως τις 10 -11 το πρωί που θα ξυπνήσουμε για τα καλά...ΚΑΙ ΕΡΩΤΩ ΠΟΤΕ ΘΑ ΚΑΝΩ ΔΟΥΛΕΙΕΣ-ΜΠΑΝΙΟ-ΦΑΓΗΤΟ ΚΤΛ???? (ΈΧΩ ΚΑΙ ΔΙΑΒΑΣΜΑ ΑΛΛΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ???)

 

αχχχχχχχχχχ μια απο τα ίδια κορίτσια κλείσαμε 2 μηνών πριν 2 ημέρες και εχουμε τα ίδια προβλήματα. Για να κάνω μπάνιο φωνάζω την μαμά μου να την κρατήσει αλλά μου την επιστρέφει γρήγορα γιατί δεν αντέχει το κλάμα της.....δράμα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...