Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

δεν έχω άποψη για τους γιατρούς και μακάρι να έχουν αλλάξει τα πράγματα αλλά πριν απο 12 περίπου χρόνια που πήγα ως φοιτήτρια εκει επάθα ψυχολογικά τραυματα μ΄αυτά που είδα:( και σιγουρα και τα παιδια που νοσηλευόταν:(. (Δεν επέτρεπαν τότε συνοδους)

 

 

εννοεις το περιβαλλον στην κλινικη και το νοσηλευτικο προσωπικο δεν ηταν καλα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 101
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Άριστος παιδοχειρουργός είναι ο Μαρινόπουλος.

Γράφει και στο φόρουμ.

Είναι στην Εθνικής Αμύνης στη Θεσσαλονίκη.

 

http://healthsites.in.gr/imarinopulos/

Αν θες στείλε μου πμ για να σου πω λεπτομέρειες.

 

Σας εύχομαι περαστικά!

 

και εγώ αυτό έχω ακούσει..είναι πολύ καλός (από φιλικό ζευγάρι η εμπειρία)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

γεια σαs!!!!! υπαρχει καποιοs μπαμπαs η μαμα που να εχει κανει στο μωρακι του ενχειρηση οσχεικο υποσπανδια??? σε λιγο καιρο θα κανω στο γιο μου και θα ηθελα να μιλησω με καποιον που το εχει κανει!! ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

ο γιος μου εχει ενα λεμφαδενα στο πισο μερος του κεφαλιου η παιδιατρος μου ελεγε οτι θα φυγει με τον καιρο αλλα αυτος μεγαλονη εχει γινει απο φακη σαν ενα μικρο φουντουκι ξερετε κανενα γιατρο που να ασχολιτε με αυτα?

PrEjp2.png

knDrp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

παιδια ο καλυτερος παιδοχειρουργος ειναι ο λαππας στη γενηκη, μας εχει καταστρεψει το υπποκρατειο, και συγκεκριμενα ο διευθυντης της παιδοχειρουργικης. καμιε εμπυστοσηνη στο υπποκρατειο, ο κ. Λαππας ειναι ο πρωτος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙΣ ΤΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΟΥ ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ??ΕΙΝΑΙ ΕΠΕΙΓΟΝ?? Η ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΛΟΣ ΠΑΙΔΟΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΣΤΟ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ! ΕΓΧΕΙΡΗΣΗ ΥΔΡΟΚΗΛΗ ΣΤΟ ΓΙΟ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ !!!!!!!!!!

ΚΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΤΟ ΤΗΛ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΤΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ Η ΛΑΠΠΑ...ΕΧΟΥΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΗΕΜΑ,ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ο καλυτερος παιδοχειρουργος ειναι ο λαππας στη γενηκη, μας εχει καταστρεψει το υπποκρατειο, και συγκεκριμενα ο διευθυντης της παιδοχειρουργικης. καμιε εμπυστοσηνη στο υπποκρατειο, ο κ. Λαππας ειναι ο πρωτος

Αν επιτρέπεται τι πρόβλημα δημιουργήθηκε με το νοσοκομείο για να το έχουμε υπόψη και οι υπόλοιποι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 months later...

Κ εμεις με τον κυριο Λαππα στη γενικη συνεργαστηκαμε σε ενα προβλημα του γιο μας κ μειναμε υπερευχαριστημενοι!

Κ απο οικονομικης αποψεως δεν εχω λογια! Πολυ γλυκος ανθρωπος!

Link to comment
Share on other sites

ΛΑΠΠΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΑΠΠΑΣ!!!!! Άνθρωπός πρώτα από όλα και μετά φοβερός γιατρός. ο μικρός μου 3 μηνών εμφάνισε κύστη στον έναν όρχη η οποία μεγάλωνε. κάθε εβδομάδα μας έβλεπε τουλάχιστον 1 φορά για να δει την πορεία της κύστης. αυτό που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ΔΕΝ ΕΒΑΛΕ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΓΙΑ ΨΥΛΛΟΥ ΠΗΔΗΜΑ!!!! πηγαίναμε 3 μήνες συνεχόμενους, δεν ζήτησε ΛΕΦΤΑ!!!! μου είπε να τον παίρνω ό,τι ώρα και να είναι και με καθησύχαζε για την πορεία της κύστης καθώς κατά τη διάρκεια της ημέρας είχε αυξομειώσεις. όμως μου είπε ότι αν χειροτερέψει θα μπει χειρουργείο. έκατσε μας εξήγησε την όλη διαδικασία της εγχείρησης, γιατί δημιουργήθηκε η κύστη αυτή κ.λ.π.

έχουμε πολλά παραδείγματα απο γνωστούς, συγγενείς και φίλους. μέχρι απο έδεσσα ήρθαν συστημένοι μόνο σε αυτόν για εγχείρηση.

το σημαντικό είναι ότι ο Άνθρωπος και Α κεφαλαίο, δεν είναι του χρήματος. είναι ταγμένος στην επιστήμη του, καθημερινά είναι μέχρι αργά το βράδυ και αλωνίζει τους διαδρόμους για να βλέπει τα παιδιά στους θαλάμους. όταν ήρθε η ώρα του χρηματικού (γιατί 3 μήνες μας έβλεπε και κάθε φορά που τον ρωτούσαμε σφύριζε αδιάφορα), μας χαιρετησε και απλά έφυγε και μίναμε έκπληκτοι. ούτε η γραμματέας του ούτε οι νοσοκόμες μας είπαν τίποτα και παρόλο που τις ρωτούσαμε επίμονα δεν μας απαντούσαν. ο ίδιο σκηνικό έχει παιχτεί πολλές φορές και με νγωσοτύς, φίλους κ.λ.π. απλά εμείς αφήσαμε λεφτά.το μόνο αρνητικό είναι η αναμονή καθώς απο τα πολλά ραντεβού έχεις σίγουρα καθυστέρηση 1 ώρα και βάλε εκτός και αν είναι κάτι επειγον. αλλά χαλάλι η αναμονή!!!!!

πολύ καλός είναι και ο συνεργάτης του Δημόπουλος.

ένα ραντεβού θα σας πείσει.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα κι εγώ το τηλ του κ.Λάππα και του κ.Τσικόπουλου παρακαλώ. Γνωρίζετε αν έχουν κ ιδιωτικά ιατρεία ή επισκέψεις μόνο στις κλινικές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

image.php?type=2&o=9&c=2&date=2010-1-12&babyname=Antonis

image.php?type=2&o=16&c=4&date=2011-5-27&babyname=Baby%20Girl

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θα ήθελα κι εγώ το τηλ του κ.Λάππα και του κ.Τσικόπουλου παρακαλώ. Γνωρίζετε αν έχουν κ ιδιωτικά ιατρεία ή επισκέψεις μόνο στις κλινικές? Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

και εμεις εχθες καναμε χειρουργειο στον κυριο λαππα, και ειναι πραγματικα φοβερος ο ανθρωπος!!!!!!!!!!!!! και ειναι μερα νυχτα στη γενικη κλινικη και προσεχη με αγαπη τους μικρους ασθενεις του:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Γεια σας.

Προκειτε να κανει ο μικρος μου αδερφος εγχειρηση βουβουνοκηλη.

Νοσηλευτηκε και στο Ιπποκράτειο και ενω οταν εκανε την εισαγωγη ειπαν βουβωνικη λεμφαδενιτιδα μετα ειπαν βουβωνοκηλη.

Μπορειτε να μου δωσετε και εμενα του τηλ του κ.Λαππα?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας.

Προκειτε να κανει ο μικρος μου αδερφος εγχειρηση βουβουνοκηλη.

Νοσηλευτηκε και στο Ιπποκράτειο και ενω οταν εκανε την εισαγωγη ειπαν βουβωνικη λεμφαδενιτιδα μετα ειπαν βουβωνοκηλη.

Μπορειτε να μου δωσετε και εμενα του τηλ του κ.Λαππα?

 

 

 

καλησπερα θα παρετε τηλ εδω μετα της 12 το πρωι και ως της 10 το βραδυ και θα ζητησετε να μιλησετε με το κο λαππα η την βοηθο του την γιωτα, 2310895100. καλη επιτυχια ευχομαι στο παιδακι:D

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

αν ψαχνετε γιατρο που να κανει καλα το παιδι σας απο οποιοδηποτε προβλημα να πατε στον ΛΑΠΠΑ ΣΤΗΝ ΓΕΝΙΚΗ μου εσωσε το παιδι μου απο σιγουρο θανατο οταν ηταν 3 μηνων λογο αιμαγγειωματος που επαθε συψιμια απο λαθος γιατρου στο ΥΠΠΟΚΡΑΤΙΟ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα σε όλους.Σήμερα επισκέπτηκα μια παιδοχειρουργο ιδιωτικα για το αγορακι μου 4 ετων και μου ειπε οτι έχει φίμωση και πρέπει να εγχειριστεϊ.Η παιδοχειρούργος λέγεται Ραμματά και είναι πολύ καλή.Οταν φτάσαμε στο οικονομικό μου είπε οτι κοστίει 800 ευρώ ολά μαζί και η κλινική αγιος λουκάς στην τιμή στην οποία όμως δεν θα διανυκτερεύσουμε.Θα μπούμε πρωί και απογευματάκι θα είμαστε σπίτι.Επειδή πρόσφατα χειρούργησα και το μικρό μου στο ωνάσειο και δαπανήσαμε κάποιο ποσό αξιόλογο δυσκολευόμαστε λίγο για τα 800 ευρώ.Γνωρίζεται κάποιον καλό αλλά πιο οικονομικό.Εχετε εμπειρία απο ιπποκράτειο.Διάβασα οτι ο τσικόπουλος είναιι πολύ καλός.Και κάτι τελευταίο.Τετοιες επεμβάσεις είναι καλό να γίνονται τώρα η κατα τέλη αυγούστου[για την θαλασσα εννοώ)Καληνύχτα

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους.Σήμερα επισκέπτηκα μια παιδοχειρουργο ιδιωτικα για το αγορακι μου 4 ετων και μου ειπε οτι έχει φίμωση και πρέπει να εγχειριστεϊ.Η παιδοχειρούργος λέγεται Ραμματά και είναι πολύ καλή.Οταν φτάσαμε στο οικονομικό μου είπε οτι κοστίει 800 ευρώ ολά μαζί και η κλινική αγιος λουκάς στην τιμή στην οποία όμως δεν θα διανυκτερεύσουμε.Θα μπούμε πρωί και απογευματάκι θα είμαστε σπίτι.Επειδή πρόσφατα χειρούργησα και το μικρό μου στο ωνάσειο και δαπανήσαμε κάποιο ποσό αξιόλογο δυσκολευόμαστε λίγο για τα 800 ευρώ.Γνωρίζεται κάποιον καλό αλλά πιο οικονομικό.Εχετε εμπειρία απο ιπποκράτειο.Διάβασα οτι ο τσικόπουλος είναιι πολύ καλός.Και κάτι τελευταίο.Τετοιες επεμβάσεις είναι καλό να γίνονται τώρα η κατα τέλη αυγούστου[για την θαλασσα εννοώ)Καληνύχτα

 

 

καλησπερα, κατα ρχην ευχομαι περστικα στον μικρο σου:D

εγω θα σου ελεγα να τον δει και ο λαππας, ο οποιος δεν περνει χρηματα για επισκεψης παρα μονο οταν και εφοσον το παιδι ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΘΕΙ, πιο πανω γραφω τα τηλ του, κανε ενα κοπο και παρτον τηλ, πρωτου κανεις οτι οτιδηποτε..

τωρα για τον τσικοπουλο που λες, ειναι καλος αλα θεορω πως ο λαππας ειναι η κορυφη!!! οτι αλλο θελεις μου λες:D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
συμφωνω didoge οπωσδηποτε να σε δει ο λαππας και πες του το γεγονος και με τον μικρο ειμαι πολυ σιγουρη οτι θα σε βοηθησει!!!

Kαλημέρα και καλή εβδομάδα.Η παιδίατρος μου γνωρίζει προσωπικά τον Τσικόπουλο απο το Ιπποκράτειο και Τετάρτη έκλεισα ραντεβού να μας δεί.Το γνωρίζω οτι ο Λάππας ειναι κορυφή,τον έχει και η κουμπάρα μου,απλώς αυτή τη στιγμή δυσκολευόμαστε οικονομικά και σκέφτηκα οτι ο Τσικόπουλος θα μας έρθει φθηνότερα.Τουλάχιστον θα γλιτώσουμε τα χρήματα της κλινικής.Φιλάκια πολλά και ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα και καλή εβδομάδα.Η παιδίατρος μου γνωρίζει προσωπικά τον Τσικόπουλο απο το Ιπποκράτειο και Τετάρτη έκλεισα ραντεβού να μας δεί.Το γνωρίζω οτι ο Λάππας ειναι κορυφή,τον έχει και η κουμπάρα μου,απλώς αυτή τη στιγμή δυσκολευόμαστε οικονομικά και σκέφτηκα οτι ο Τσικόπουλος θα μας έρθει φθηνότερα.Τουλάχιστον θα γλιτώσουμε τα χρήματα της κλινικής.Φιλάκια πολλά και ευχαριστώ πολύ.

Από προσωπική μου εμπειρία που πήγα τον γιο μου για μερική φίμωση στον Λάππα ένα θα σου πω. Είναι ο καλύτερος γιατρός και άνθρωπος. Δεν ζητάει χρήματα με αυτήν την έννοια της "ταρίφας". Εμάς μας είπε να του δώσουμε ό,τι νομίζουμε και ό,τι μπορούμε. Χώρια που μας έδωσε το τηλ του να τον παίρνουμε για οποιαδήποτε ερώτηση έχουμε να κάνουμε. Το μόνο που θα γλιτώσεις είναι τα χρήματα της κλινικής. Αλήθεια θα μείνει στην κλινική το παιδί? Γιατί σε εμάς που ήταν πιο απλό μάλλον φύγαμε την ίδια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...