Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

να τα κοψω?


Recommended Posts

καλησπερα κοριτσια!!ελπιζω το θεμα που ανοιξα να μην ειναι πολυ ασχετο με την ενοτητα γιατι αφορα τα μαλλακια της κορης μου.πρωτα απ ολα γεννηθηκε με παρα πολλα μαλλακια σχεδον καρε και τωρα που ειναι 15 μηνων τα μαλλια της φτανουν στην πλατη.θελω τη γνωμη σας γιατι σκεφτομαι να την κουρεψω γιατι απ οτι βλεπω την ενοχλουν που πεφτουν στα ματια της και φοβαμαι μην της δημιουργησουν κανενα προβλημα πχ μολυνση.της βαζω τσιμπιδακια αλλα δεν τα θελει τα τραβαει και ξεμαλλιαζεται.επισης στον υπνο δειχνει να ενοχλειται.απο την αλλη εχω τους αλλους και τον αντρα μου να με πριζουν μην τυχον και πειραξω τα μαλλια του μωρου οτι ειναι ομορφο ετσι κτλ.και εμενα μου αρεσουν αλλα..εσεις τι λετε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμενα μου ελεγαν να μη τα κοψουμε γιατι δεν την ειχα βαφτισει. το 1ο κουρεμα λοιπον το καναμε στα 2μισι!ευτυχως που ειχε ελαχιστα μαλλια οοταν γεννηθηκε γιατι θα χαν φτασει στις φτερνες. και γιαυτο μαλιστα δε με ενοιαζε που ηταν ακουρευτη τοσο καιρο.

Αν την εχεις βαφτισει η αν δε σε νοιαζουν αυτα που λενε πως πριν βαφτιστει μη το κουρεψεις το παιδι δε κανει και τετοια ( που λενε οι μεγαλοι συνηθως) καλυτερα να τα κοψεις να φυγουν τα μωρουδιακα μαλλια που ειναι και πιο αδυναμα και δεν εχουν λογο να μενουν, να ειναι καθαρο και λαμπερο μαλλακι με ωραιο σχημα και χωρις ουρες απο δω κι απο κει. (δε ξερω αν εσενα τα εχει ασυμμετρα εμας παντως πετουσαν κατι τουφες σε διαφορα μηκη διασπαρτα!)

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

εμενα μου ελεγαν να μη τα κοψουμε γιατι δεν την ειχα βαφτισει. το 1ο κουρεμα λοιπον το καναμε στα 2μισι!ευτυχως που ειχε ελαχιστα μαλλια οοταν γεννηθηκε γιατι θα χαν φτασει στις φτερνες. και γιαυτο μαλιστα δε με ενοιαζε που ηταν ακουρευτη τοσο καιρο.

Αν την εχεις βαφτισει η αν δε σε νοιαζουν αυτα που λενε πως πριν βαφτιστει μη το κουρεψεις το παιδι δε κανει και τετοια ( που λενε οι μεγαλοι συνηθως) καλυτερα να τα κοψεις να φυγουν τα μωρουδιακα μαλλια που ειναι και πιο αδυναμα και δεν εχουν λογο να μενουν, να ειναι καθαρο και λαμπερο μαλλακι με ωραιο σχημα και χωρις ουρες απο δω κι απο κει. (δε ξερω αν εσενα τα εχει ασυμμετρα εμας παντως πετουσαν κατι τουφες σε διαφορα μηκη διασπαρτα!)

ειναι ιδια στο μηκος και πολυ πυκνα.σαν ενηλικα ενα πραγμα:shock:επισης ειναι βαπτισμενη.απλα παλιοτερα της τα ειχα κοψει αφελειες και τωρα που μακραινουν μονο με τσιμπιδακια δεν πεφτουν στα ματια της

Link to comment
Share on other sites

Καλέ κούρεψε το κοριτσάκι σου!!!Μην ακούς κανέναν!!!Λιγάκι την φρατζούλα να μην την ενοχλεί και ένα καρεδάκι είναι ότι πρέπει.Θα μεγαλώσουνε πολύ γρήγορα,θα δεις!

o30Sp3.png

 

 

 

cZW4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι τα τσιμπιδάκια να την ενοχλούν. Και εγώ θα εκευριζόμουν αν τα ειχα συνεχως στο κεφάλι μου. Από την άλλη ίσως είναι και επικινδυνα να τα βάλλει στο στόμα της. Εγώ θα σου πρότεινα να τα κόψεις λίγο. όχι να τα κάνεις αγορίστικα εντελλώς, αλλά ένα μηκος που να βοελύει το παιδί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατί δεν της βάζεις κορδέλες για να μην πεφτουν οι αφέλειες μες τα ματια της?εγω παλια τετοιες ειχα. μια ροζ και μια κόκκινη με εναν φιογκο στην κορυφη..:)

Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι 13 μηνων και την εχω κουρεψει δυο φορες μεχρι τωρα... την πρωτη φορα καρεδακι, αλλα επειδη δεν μ αφηνει να την χτενιζω εκανε κομπους και την δευτερη φορα αγορε...

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...