Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΟΨΙΜΟ ΤΣΙΓΑΡΟΥ


Recommended Posts

Υπάρχει κανένας να βρίσκεται στην διαδικασία να κόψει το τσιγάρο ??????

 

Είμαι στην 4η μέρα αποχής.

 

Υποφέρωωωωωω

 

Πριν απο λίγο παραλίγο να καπνίσω, έτσι την πάτησα την προηγούμενη εβδομάδα.

Στην 4η μέρα κάπνισα, 2 τζούρες και την επομενη μέρα κανονικά..

 

ουφ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μετα απο 10 χρονια καπνισματος το εχω κοψει εδω και 5 μηνες περιπου!

Αν εισαι αποφασισμενη τοτε κρατησου, η πρωτη βδομαδα ειναι η πιο δυσκολη, μετα ειναι ολο και πιο ευκολο!

Αν σε πιανει πολυ πολυ εντονη επιθυμια μπορεις να παρεις αυτες τις τσιχλες με νικοτινη, κανουν δουλεια (αν και εμενα προσωπικα μου φερνουν μια αναγουλα οποτε εφαγα ελαχιστες και μονο οταν με επιανε αμοκ!).

Ακομα εχω επιθυμια για τσιγαρο αλλα τα οφελη ειναι τοσα πολλα που δεν θελω να ξανακυλισω! Διαβαζε συχνα τι κερδιζεις με το κοψιμο και ποσο βλαβερο ειναι, εμενα με βοηθουσε, γενικα βρες ενα καλο κινητρο για να το κοψεις και να το σκεφτεσαι συνεχεια! Καλη λευτερια!! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το παλεύω και πρέπει να τα καταφέρω. Είμαι 8w3d και μέχρι σήμερα κάπνιζα και 5 και 6 μη σου πω. Σήμερα στο δεύτερο υπέρηχο πια, και μετά το δικαιολογημένο χ$στήριο της γιατρού μου πρέπει να το πάρω απόφαση. 2 έχω καπνίσει σήμερα και θέλω να είναι τα τελευταία...

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

the easy way to stop smoking,

υπάρχει και βίντεο αντίστοιχο, αν θες να σου στείλω πμ για λεπτομέρειες.

Το βιβλίο είναι απίστευτα αποτελεσματικό, το βίντεο είναι μια περίληψη του βιβλίου.

Πιστεύω αν κάποιος δεί το βίντεο χωρίς να έχει διαβάσει το βιβλίο δεν θα επηρεαστεί και πολύ.

Πραγματικά με βοήθησε όχι μόνο να το κόψω αλλά και να μη το ξαναπιάσω!

 

Εχω κόψει το τσιγάρο 3 φορές στη ζωή μου, η πιο εύκολη ήταν όταν το έκανα με σκοπό αργότερα να ξεκινήσουμε προσπάθειες για παιδί.

Η πιο δύσκολη σωματικά ήταν η πρώτη, είχα βάλει πολύ βάρος. Αντίθετα πρίν το παιδί δεν έβαλα καθόλου βάρος. Τέλος, τώρα (πρίν 2 μήνες περίπου) που το ξαναέκοψα με τη βοήθεια του βιβλίου δεν έβαλα παρά μόνο 2 κιλά, τα οποία κυρίως τα αποδίδω στα αντισυλληπτικά που άρχισα λίγο μετά.

 

Συγνώμη που εστίασα στα κιλά, αλλά όλα τα υπόλοιπα σε όλες τις διακοπές τσιγάρου ήταν τα ίδια, απίστευτο στερητικό τον πρώτο καιρό που νομίζεις δε θα αντέξεις, τρομακτική επιθυμία να καπνίσεις σε κάθε αντιξοότητα, λες και το τσιγάρο θα σου λύσει τα προβλήματα.

 

Το βιβλίο καταρρίπτει 1-1 όλα όσα μπορεί να σκεφτεί κανείς για να το ξαναρχίσει.

Το "ευαγγέλιο" του βιβλίου είναι πως από τη στιγμή που σβήνεις το τελευταίο τσιγάρο είσαι μη καπνιστής, κι ο στόχος του είναι να σε κάνει να μην θελήσεις να ανάψεις το επόμενο.

Οχι λεγοντας σου για ασθένεις κτλ, απλά σου καταρρίπτει τον μύθο γύρω απότο τσιγάρο.

 

Ειλικρινά αρκετά βράδυα κλείστηκα στην τουαλέτα και το διάβαζα, γιατί ήθελα να πιάσω πακέτο. Λέω όχι, πιάσε το βιβλίο, και με ανακούφιζε φοβερά. Μετά ένιωθα πιο δυνατή! Τώρα απλά το έχω...ξεχάσει! Λες και δε κάπνιζα ποτέ. Είναι φοβερό το πως νιώθεις αφού και περάσει καιρός που το έκοψες.

Υπάρχει και στάδιο που γίνεσαι...αντικαπνιστής!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου όταν το έκοβε, την πρώτη εβδομάδα, να μη σας πω καλύτερα τους πρώτους μήνες, είχε ταράξει τους ηλιόσπουρους. Μιλάμε για τσουβάλια ολόκληρα.

Βρείτε κάτι να απασχολείτε τα χέρια σας και το στόμα σας.

Επίσης η ομοιοπαθητική βοηθάει. Του είχαν δώσει κάτι κάψουλες που όποτε είχε επιθυμία για τσιγάρι τις έπαιρνε και ξεχνιότανε. Το στοίχημα παίζεται σε λεπτά. Αν μπορέσεις να υπερνικήσεις την επιθυμία στα πρώτα 2-3 λεπτά, μετά είναι καλύτερα. Το βασικό όμως είναι το κίνητρο και να είσαι αποφασισμένος.

Δεν καπνίζω αλλά έχω κάνει διατριβή στα περί του καπνίσματος λόγω του συζύγου.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Eγώ το παλεύω και πρέπει να τα καταφέρω. Είμαι 8w3d και μέχρι σήμερα κάπνιζα και 5 και 6 μη σου πω. Σήμερα στο δεύτερο υπέρηχο πια, και μετά το δικαιολογημένο χ$στήριο της γιατρού μου πρέπει να το πάρω απόφαση. 2 έχω καπνίσει σήμερα και θέλω να είναι τα τελευταία...

πάρε το βιβλίο, πάω να δω αν υπάρχει σε pdf να σας πω, αξίζει.

Κόψτο μαχαίρι, δεν υπάρχουν ημίμετρα. Δυστηχώς!

 

Δεν καπνίζω αλλά έχω κάνει διατριβή στα περί του καπνίσματος λόγω του συζύγου.

μπράβο σου! Είναι σημαντική η στήριξη από το περιβάλλον,

αλλά ακόμα και να μην υπάρχει όλα γίνονται!

Εμένα μου την είπαν την τελευταία φορά που το έκοψα για να μη πάρω κιλά (έχω φτάσει στο απροχώρητο με τη γεννα η αλήθεια είναι).

 

υγ το είχα κόψει πρίν την κύηση και το άρχισα μετά από αυτή! Το τσιγάρο δεν έχει θέση στη ζωή μας, ειδικά με παιδιά. Φιλικά!

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Το σωματικό στερητικό έτσι και αλλιώς κρατάει λίγο. Ανάλογα με τον οργανισμό από μέρες μέχρι μια εβδομάδα. Το ψυχολογικό είναι σημαντικό, η συνήθεια π.χ τσιγάρο και καφές ή τσιγάρο και μπαράκι (αλκοόλ). Το μυαλό είναι αυτό που πρέπει να αλλάξει σκέψη. Άλλωστε όλα στο μυαλό δεν είναι;;

Υπάρχει και ένας ιστότοπος που γράφεσαι δωρεάν και σου στέλνουν κάθε μέρα μηνύματα υποστηρικτικά. Μόνο που δεν θυμάμαι ποιο είναι γιατί είναι τώρα 4 χρόνια που έκοψε το τσιγάρο ο σύζυγος.

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Οντως το σωματικο ειναι για πολυ λιγο, ολα στο μυαλο μας ειναι.

Εγω δεν εκοψα ουτε καφε, ουτε αλκοολ (αν και το ποτο ακομα μου φερνει εντονη επιθυμια), ευτυχως ουτε πολλα κιλα πηρα (βασικα το πρωτο τριμηνο δεν πηρα,ισα ισα προσεχα και εχασα κιολας,τωρα δεν μπορω να το κλεισω!).Αλλα και 2-3 κιλακια δεν ειναι τιποτα σε συγκριση με το τσιγαρο, καποια στιγμη θα τα χασουμε!

Γενικα ειναι σημαντικο να βρει ο καθενας ενα γερο κινητρο και καποιες φρασεις κλειδια να επαναλαμβανει στον εαυτο του.

Εμενα μου συμβαινει ενα περιεργο πραγμα...Ειναι η δευτερη φορα που το κοβω. Και τωρα και την πρωτη φορα, οι πρωτοι μηνες περασαν πανευκολα,σαν να μην καπνιζα ποτε. Μετα τους 3-4 μηνες με πιανει πολυ εντονη επιθυμια. Την πρωτη φορα στο τετραμηνο λυγισα, τωρα κρατιεμαι και πιστευω θα τα καταφερω αλλα ειναι ωρες ωρες που θελω παρα πολυ να καπνισω και ας πανε 5 μηνες σχεδον. Ελπιζω να μου φυγει πια...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για όλες τις απαντήσεις !

 

Ότι αναφέρατε το κάνω !

 

Σήμερα είμαι στην 5η μέρα !

 

Συγχαρητήρια σε όσες το έκοψαν και καλή επιτυχία στις υπόλοιπες !!!

ειδικά αυτή με το μωράκι που το έχει ακόμα στην κοιλιά (εγώ τους 2 τελευταίους μήνες εγκυμοσύνης έκανα 2-3 την ημέρα και ακόμα έχω τύψεις)

 

Ποιο είναι το θαυματουργό βιβλίο ?

 

Εμένα με αγχώνει πολύ το περιβάλλον.. το κήρυγμα μου σπάει τα νεύρα

(αφού από μόνη μου αποφάσισα να προσπαθήσω προς τι το κήρυγμα ??? :-))

 

Αφού να φανταστείτε ΛΕΩ ΨΕΜΑΤΑ ΠΩΣ ΚΑΠΝΙΖΩ ΑΚΟΜΗ στην δουλειά π.χ. ότι το βράδυ δεν αντέχω και ανάβω τσιγάρο.

Γιατί αυτό το κάπνισες ? τα κατάφερες ? ΄

μου σπάει τα νεύρα απίστευτα.. νιώθω ότι μπαίνουν και άλλοι σε αυτή την τόσο προσωπική απόφαση. Εχω την εντύπωση όμως ότι ο καθένας μας στην προσπάθεια να κόψει το τσιγάρο έτσι ή αλλιώς αποκτάει παράλογες σκέψεις... και προσπαθώ να μην νιώθω εντελώς τρελή.

Το μόνο που με νοιάζει είναι να το κόψω.

 

Ενώ κάνω απίστευτη προσπάθεια δεν είμαι και πολύ αισιόδοξη για το αποτέλεσμα. Ίσως σκέφτομαι ότι θα με απογοητεύσω έτσι ή αλλιώς οπότε προσπαθώ να κρατάω "μικρό" καλάθι !

 

Μια πολύ καλή μου φίλη το είχε κόψει για 3 χρόνια. Πήρε 7 κιλά τα οποία και έχασε σιγά σιγά. Δυστυχώς το ξανάρχισε.

Τα κιλά δεν με νοιάζουν καθόλου. Δηλαδή μπροστά σε αυτό το καλό δεν τα υπολογίζω αν και δεν νομίζω να παχύνω μάλλον να αδυνατίσω γιατί με βοηθάει πολύ η γυμναστική, ειδικά η αεροβική. Να φανταστείτε 10 μέρες που έχω ξεκινήσει περίπου την προσπάθεια (είχα ήδη μια αποτυχία στην πρώτη 4η μέρα) έχω πάθει υπερκόπωση, είμαι συνέχεια πιασμένη απο την πολύ γυμναστική.

 

Στην δουλειά δεν καπνίζουμε. Κατεβαίνουμε για τσιγάρο. Δεν σταμάτησα να πηγαίνω μαζί με συναδέλφους βόλτα στο προαύλιο !! :-) Εκεί που πίστευα ότι θα έχω ιδιαίτερο πρόβλημα δεν έχω.. και είναι κάποιες άλλες στιγμές... αχ...

Link to comment
Share on other sites

Οντως το σωματικο ειναι για πολυ λιγο, ολα στο μυαλο μας ειναι.

Εγω δεν εκοψα ουτε καφε, ουτε αλκοολ (αν και το ποτο ακομα μου φερνει εντονη επιθυμια), ευτυχως ουτε πολλα κιλα πηρα (βασικα το πρωτο τριμηνο δεν πηρα,ισα ισα προσεχα και εχασα κιολας,τωρα δεν μπορω να το κλεισω!).Αλλα και 2-3 κιλακια δεν ειναι τιποτα σε συγκριση με το τσιγαρο, καποια στιγμη θα τα χασουμε!

Γενικα ειναι σημαντικο να βρει ο καθενας ενα γερο κινητρο και καποιες φρασεις κλειδια να επαναλαμβανει στον εαυτο του.

Εμενα μου συμβαινει ενα περιεργο πραγμα...Ειναι η δευτερη φορα που το κοβω. Και τωρα και την πρωτη φορα, οι πρωτοι μηνες περασαν πανευκολα,σαν να μην καπνιζα ποτε. Μετα τους 3-4 μηνες με πιανει πολυ εντονη επιθυμια. Την πρωτη φορα στο τετραμηνο λυγισα, τωρα κρατιεμαι και πιστευω θα τα καταφερω αλλα ειναι ωρες ωρες που θελω παρα πολυ να καπνισω και ας πανε 5 μηνες σχεδον. Ελπιζω να μου φυγει πια...

 

τον ελληνικό καφέ τον ευχαριστιέμαι πιο πολύ τώρα, μου μυρίζει υπέροχα !!!!!!!!

 

Κουράγιο κοπελιά τον έφαγες τον γάιδαρο.. κάτι τρίχες έχουν μείνει και αυτές με ψαλίδα !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σωματικό στερητικό έτσι και αλλιώς κρατάει λίγο. Ανάλογα με τον οργανισμό από μέρες μέχρι μια εβδομάδα. Το ψυχολογικό είναι σημαντικό, η συνήθεια π.χ τσιγάρο και καφές ή τσιγάρο και μπαράκι (αλκοόλ). Το μυαλό είναι αυτό που πρέπει να αλλάξει σκέψη. Άλλωστε όλα στο μυαλό δεν είναι;;

Υπάρχει και ένας ιστότοπος που γράφεσαι δωρεάν και σου στέλνουν κάθε μέρα μηνύματα υποστηρικτικά. Μόνο που δεν θυμάμαι ποιο είναι γιατί είναι τώρα 4 χρόνια που έκοψε το τσιγάρο ο σύζυγος.

 

έχω πολλά νεύρα, όλο φωνάζω στο παιδί....

5 μέρες δεν είμαι καλή μαμά..

:-((((((((((((((((

σήμερα το πρωί είδα μια βελτίωση στα νεύρα μου

 

ξέχασα να σας πω ότι έχω αυπνίες ...

βαλεριάνα, αταραξ για το βράδυ που είναι πολύ δύσκολο

 

εσείς τι άλλες σωματικές παρενέργειες είχατε ??

 

σίγουρα το ψυχολογικό είναι το πιο σημαντικό, έχω σιγουρευτεί για αυτό !!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ο άντρας μου όταν το έκοβε, την πρώτη εβδομάδα, να μη σας πω καλύτερα τους πρώτους μήνες, είχε ταράξει τους ηλιόσπουρους. Μιλάμε για τσουβάλια ολόκληρα.

Βρείτε κάτι να απασχολείτε τα χέρια σας και το στόμα σας.

Επίσης η ομοιοπαθητική βοηθάει. Του είχαν δώσει κάτι κάψουλες που όποτε είχε επιθυμία για τσιγάρι τις έπαιρνε και ξεχνιότανε. Το στοίχημα παίζεται σε λεπτά. Αν μπορέσεις να υπερνικήσεις την επιθυμία στα πρώτα 2-3 λεπτά, μετά είναι καλύτερα. Το βασικό όμως είναι το κίνητρο και να είσαι αποφασισμένος.

Δεν καπνίζω αλλά έχω κάνει διατριβή στα περί του καπνίσματος λόγω του συζύγου.

 

ηλιόσπορους

παγωτό

καραμέλες

φρούτα

ξηρούς καρπούς

μπισκότα

 

τρώω ότι έτρωγα και ότι δεν έτρωγα....

και συνέχεια με ένα γλυφιτζούρι στο στόμα ......

πάνε τα δόντια...

 

θα κόψω το τσιγάρο και μετά δεν θα προλαβαίνω τις συνέπειες..

χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο 10 χρονια καπνισματος το εχω κοψει εδω και 5 μηνες περιπου!

Αν εισαι αποφασισμενη τοτε κρατησου, η πρωτη βδομαδα ειναι η πιο δυσκολη, μετα ειναι ολο και πιο ευκολο!

Αν σε πιανει πολυ πολυ εντονη επιθυμια μπορεις να παρεις αυτες τις τσιχλες με νικοτινη, κανουν δουλεια (αν και εμενα προσωπικα μου φερνουν μια αναγουλα οποτε εφαγα ελαχιστες και μονο οταν με επιανε αμοκ!).

Ακομα εχω επιθυμια για τσιγαρο αλλα τα οφελη ειναι τοσα πολλα που δεν θελω να ξανακυλισω! Διαβαζε συχνα τι κερδιζεις με το κοψιμο και ποσο βλαβερο ειναι, εμενα με βοηθουσε, γενικα βρες ενα καλο κινητρο για να το κοψεις και να το σκεφτεσαι συνεχεια! Καλη λευτερια!! :) :)

 

και εμένα με βοηθάει να διαβάζω πόσο βλαβερό είναι.

Ψάχνω καρκίνους πνεύμονα να βλέπω φωτογραφίες.....

......................................................................

 

Όσο για τις τσίχλες και άλλα βοηθητικά τα έχω δοκιμάσει όλα ανα καιρούς, δεν βοήθησαν ποτέ. Το όλο θέμα είναι ψυχολογικό για μένα τουλάχιστον

 

Μακάρι να δω διαφορά στο πρόβλημα την 2η εβδομάδα, αν αντέξω τόσο γιατί ...

γιατί...

σ΄ευχαριστώ πολύ για τις ευχές !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Eγώ το παλεύω και πρέπει να τα καταφέρω. Είμαι 8w3d και μέχρι σήμερα κάπνιζα και 5 και 6 μη σου πω. Σήμερα στο δεύτερο υπέρηχο πια, και μετά το δικαιολογημένο χ$στήριο της γιατρού μου πρέπει να το πάρω απόφαση. 2 έχω καπνίσει σήμερα και θέλω να είναι τα τελευταία...

 

Καλή επιτυχία

Θα τα καταφέρεις

Εχεις τόσα πολλά καλά να εστιάσεις !!!!!!!!!!

 

:-)

 

Με το καλό το μωράκι !!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

the easy way to stop smoking,

υπάρχει και βίντεο αντίστοιχο, αν θες να σου στείλω πμ για λεπτομέρειες.

Το βιβλίο είναι απίστευτα αποτελεσματικό, το βίντεο είναι μια περίληψη του βιβλίου.

Πιστεύω αν κάποιος δεί το βίντεο χωρίς να έχει διαβάσει το βιβλίο δεν θα επηρεαστεί και πολύ.

Πραγματικά με βοήθησε όχι μόνο να το κόψω αλλά και να μη το ξαναπιάσω!

 

Εχω κόψει το τσιγάρο 3 φορές στη ζωή μου, η πιο εύκολη ήταν όταν το έκανα με σκοπό αργότερα να ξεκινήσουμε προσπάθειες για παιδί.

Η πιο δύσκολη σωματικά ήταν η πρώτη, είχα βάλει πολύ βάρος. Αντίθετα πρίν το παιδί δεν έβαλα καθόλου βάρος. Τέλος, τώρα (πρίν 2 μήνες περίπου) που το ξαναέκοψα με τη βοήθεια του βιβλίου δεν έβαλα παρά μόνο 2 κιλά, τα οποία κυρίως τα αποδίδω στα αντισυλληπτικά που άρχισα λίγο μετά.

 

Συγνώμη που εστίασα στα κιλά, αλλά όλα τα υπόλοιπα σε όλες τις διακοπές τσιγάρου ήταν τα ίδια, απίστευτο στερητικό τον πρώτο καιρό που νομίζεις δε θα αντέξεις, τρομακτική επιθυμία να καπνίσεις σε κάθε αντιξοότητα, λες και το τσιγάρο θα σου λύσει τα προβλήματα.

 

Το βιβλίο καταρρίπτει 1-1 όλα όσα μπορεί να σκεφτεί κανείς για να το ξαναρχίσει.

Το "ευαγγέλιο" του βιβλίου είναι πως από τη στιγμή που σβήνεις το τελευταίο τσιγάρο είσαι μη καπνιστής, κι ο στόχος του είναι να σε κάνει να μην θελήσεις να ανάψεις το επόμενο.

Οχι λεγοντας σου για ασθένεις κτλ, απλά σου καταρρίπτει τον μύθο γύρω απότο τσιγάρο.

 

Ειλικρινά αρκετά βράδυα κλείστηκα στην τουαλέτα και το διάβαζα, γιατί ήθελα να πιάσω πακέτο. Λέω όχι, πιάσε το βιβλίο, και με ανακούφιζε φοβερά. Μετά ένιωθα πιο δυνατή! Τώρα απλά το έχω...ξεχάσει! Λες και δε κάπνιζα ποτέ. Είναι φοβερό το πως νιώθεις αφού και περάσει καιρός που το έκοψες.

Υπάρχει και στάδιο που γίνεσαι...αντικαπνιστής!

 

ΣΤΕΙΛΕ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ

ΠΑΡΑΚΑΛΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ

 

:-)

 

το βιβλίο..

πληροφορίες

κάτι..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πάρε το βιβλίο, πάω να δω αν υπάρχει σε pdf να σας πω, αξίζει.

Κόψτο μαχαίρι, δεν υπάρχουν ημίμετρα. Δυστηχώς!

 

 

μπράβο σου! Είναι σημαντική η στήριξη από το περιβάλλον,

αλλά ακόμα και να μην υπάρχει όλα γίνονται!

Εμένα μου την είπαν την τελευταία φορά που το έκοψα για να μη πάρω κιλά (έχω φτάσει στο απροχώρητο με τη γεννα η αλήθεια είναι).

 

υγ το είχα κόψει πρίν την κύηση και το άρχισα μετά από αυτή! Το τσιγάρο δεν έχει θέση στη ζωή μας, ειδικά με παιδιά. Φιλικά!

 

υπάρχει σε pdf ?????

 

ΠΩς το λένε να το ψάξουμε και εμείς ?

Link to comment
Share on other sites

Tο έκοψα πριν 4 μηνες περιπου. Μαχαιρι. Καπνιζα 2μιση πακετα την ημερα αλλα ανακαλυψα οτι ηταν τελικα πιο ευκολο να το κοψω απο οτι περιμενα. Τωρα μου βρωμαει οπου το μυριζω. Αγορασε χυμους, πολλους χυμους.Σε πολλες γευσεις και καποιους που να ειναι φρουτοποτα δλδ με προσθηκη ζαχαρης (πχ μπανανα, βυσσιναδα, καρπουζι, ροδι κ.α).Οταν σου ερχεται η επιθυμια θα βαζεις 2-3 δαχτυλα χυμο που σου αρεσει και θα τον πινεις. Βοηθαει πολυ.Καλη επιτυχια.

Link to comment
Share on other sites

Αγορασε χυμους, πολλους χυμους.

Εγώ έχω κολλήσει με τις πορτοκαλάδες. Ικανοποιούν και την επιθυμία για γλυκό (μου έχουν απαγορεύσει και τη ζάχαρη!:()

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Tο έκοψα πριν 4 μηνες περιπου. Μαχαιρι. Καπνιζα 2μιση πακετα την ημερα αλλα ανακαλυψα οτι ηταν τελικα πιο ευκολο να το κοψω απο οτι περιμενα. Τωρα μου βρωμαει οπου το μυριζω. Αγορασε χυμους, πολλους χυμους.Σε πολλες γευσεις και καποιους που να ειναι φρουτοποτα δλδ με προσθηκη ζαχαρης (πχ μπανανα, βυσσιναδα, καρπουζι, ροδι κ.α).Οταν σου ερχεται η επιθυμια θα βαζεις 2-3 δαχτυλα χυμο που σου αρεσει και θα τον πινεις. Βοηθαει πολυ.Καλη επιτυχια.

 

Νιώθεις να το έχεις ξεπεράσει ?

Δεν μου φτάνει η σημερινή πίκρα αγχώνομαι και για το μέλλον.

Δηλαδή αν δεν το ξεπεράσω και νιώθω πάντα την έλλειψη... ε αυτό πια ειναι βασανιστήριο...

:-(

 

Με βοηθάει οτιδήποτε άλλο απο χυμούς..

Τους σιχαίνομαι..

όλα τα άλλα είναι ευπρόσδεκτα !!! :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κολλήσει με τις πορτοκαλάδες. Ικανοποιούν και την επιθυμία για γλυκό (μου έχουν απαγορεύσει και τη ζάχαρη!:()

 

Εσύ γλυκιά μου θα κολλήσεις με πολλά μέχρι να γεννήσεις !

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

οκ σορρυ τωρα ειδα οτι ενδιαφερεστε, θα δοκιμασω με πμ να στειλω μολις προλαβω, δε νομιζω οτι ειναι και πολυ νομιμος ο τροπος κατεβασματος...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εσύ γλυκιά μου θα κολλήσεις με πολλά μέχρι να γεννήσεις !

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nαι, ε? Προς το παρόν καταναλώνω πολλές πορτοκαλάδες και κατσικίσιο γάλα. Και βασανίζομαι με το κ*λ*τσίγαρο!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

ηλιόσπορους

παγωτό

καραμέλες

φρούτα

ξηρούς καρπούς

μπισκότα

 

τρώω ότι έτρωγα και ότι δεν έτρωγα....

και συνέχεια με ένα γλυφιτζούρι στο στόμα ......

πάνε τα δόντια...

 

θα κόψω το τσιγάρο και μετά δεν θα προλαβαίνω τις συνέπειες..

χαχαχαχαχαχαχχαχαχαχαχαχαχα

οχι μην βαζεις υποκαταστατα, μετατοπιζεις την εξαρτηση. απλα δεν ξανακαπνιζεις. Ποτε, ούτε 1. Εί σαι μη καπνιστρια ηδη και ευτυχισμενη για αυτο.

αυτο με τη γυμναστικη που κανεις ειναι τελειο και ολα οσα νιωθεις ειναι απολυτα φυσιολογικα, σα να διαβαζα εμενα ειναι.

τα νευρα ισως διαρκεσουν αρκετα...

Βρηκα το βιντεο αλλα πως στο στελνω?

Να σου δειξω πως να το κατεβασεις? Αλλα ειναι απο τρακερ, ξερεις απο αυτα?

 

Στην κρισιμη φαση που εισαι γνωμη μου ειναι να τρεξεις σε ενα βιβλιοπωλειο να το παρεις.

 

Με μια προχειρη αναζητηση δεν το βρηκα σε pdf

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

οχι μην βαζεις υποκαταστατα, μετατοπιζεις την εξαρτηση. απλα δεν ξανακαπνιζεις. Ποτε, ούτε 1. Εί σαι μη καπνιστρια ηδη και ευτυχισμενη για αυτο.

αυτο με τη γυμναστικη που κανεις ειναι τελειο και ολα οσα νιωθεις ειναι απολυτα φυσιολογικα, σα να διαβαζα εμενα ειναι.

τα νευρα ισως διαρκεσουν αρκετα...

Βρηκα το βιντεο αλλα πως στο στελνω?

Να σου δειξω πως να το κατεβασεις? Αλλα ειναι απο τρακερ, ξερεις απο αυτα?

 

Στην κρισιμη φαση που εισαι γνωμη μου ειναι να τρεξεις σε ενα βιβλιοπωλειο να το παρεις.

 

θα τρελαθώ αν δεν κάνω κάτι άλλο..

δεν είναι τυχαίο που παχαίνουν οι άνθρωποι

αλλά θεωρώ και υπολογίζω ότι θα ειναι έτσι μόνο στην αρχή..

αν ψιλιαστώ ότι εθίζομαι στα γλυφιτζούρια θα πεθάνωωωωωωωωωωωωω

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

ιδέα δεν έχω από τρακερ..

τρακτέρ έχω δει μια δυο φορές όμως.. βοηθάει ???????? :-)

 

σ΄ευχαριστώ πολύ πάντως !

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...