Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

υπνος μονο και με τους δυο γονεις


τανια σαρ.

Recommended Posts

μπορει να εχει καποιο σχετικο θεμα αλλα δυστυχως δεν βρηκα κατι παρομοιο γιαυτο θα ηθελα να μου πει καποια αν ειχε σχετικο προβλημα.. δηλαδη να κοιμαται μονο με την μαμα και τον μπαμπα (αν λειπει καποιος τον ζηταει!) και οταν ξυπναει το βραδυ και συνειδητοποιει οτι δεν ειναι διπλα μασ αλλα στο κρεβατι του κλαιει μεχρι να τον παρουμε στην κρεβατοκαμαρα!

αν δοκιμασεισ να τον κοιμησεισ στο κρεβατι του κατευθειαν ερχεται η καταστροφη!

επισησ δεν κοιμαται αν δεν μασ ακουμπαει με το χερακι του στο προσωπο!

ειναι 14 μηνων και γενικως παρα πολυ ζωηρος!

ειναι σωστη λυση να τον αφησουμε να σπαραζει στο κλαμα στο κρεβατι του σε σημειο που να μην μπορει να αναπνευσει με φοβο μη και παθει τιποτα?

κατι που συμβαινει και το μεσημερι!

θα χαρω αν μπορει καποιος να με βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


για εμενα δεν ειναι σωστο να τον αφηνετε να σπαραζει στο κλαμα

θα μαθει να κοιμαται και μονος του αλλα θελει πολυ υπομονη

βεβαια δεν καταλαβαινω πως τα καταφερατε και σας θελει οποσδηποτε και τους 2 στο κρεββατι αλλα δεν πειραζει ειναι ομορφη εικονα αν και κουραστικη φανταζομαι για εσας

υπομονη βαλτε του μπορντουρες στον τοιχο του δωματιου του διαφορες πηγαινετε εκει να παιζετε παιχνιδακια και σιγα σιγα θα συνιθισει το δωματιο του χωρις πιεση

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις καπως ετσι ημασταν. στους 13 μηνες, αφου μας κλωτσουσε το βραδυ, φεραμε το κρεβατακι της στην κρεβατοκαμαρα και ειναι ακομα εκει (23 μηνων). τουλαχιστον χορτασαμε ολοι υπνο ;) σας βολευει αυτη η λύση?

Link to comment
Share on other sites

στην κρεβατοκαμαρα μου εχω χωρο δυστυχως ισα ισα για να περπαταω!!!αν μπορουσε να μπει το κρεβατι θα ηταν μια λυση πιστευω!παντος ευχαριστω για την ανταποκριση!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απιστευτο και ομως συμβαινει τελικα και χειροτερα απο οτι φαινεται!!!!χαρασ το κουραγιο σας τι να πω.....μου ερχεται να τα φαω τα μικρα διαολακια!

παντοσ με παρηγορισατε!!!χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Kai emeis ta idia kanoume , nani nani aggalitsa sto krevati mas kai oi 3. Alla mexri pote?

Den iparxi kapoia lisi? Eixame dokimasei na ton afisoume na klapsei gia ligo kai apo to neuro tou ekane emeto kai ta ekane pano tou. Apo tote koimatai 2 ores sto krevataki tou kai istera xipnaei kai mas zitaei. An den koimithei mazi mas , den koimatai. Theloume na koimatai kala kai irema kai to katafernoume mono otan koimatai mazi mas. Einai to afentiko, ti na kanoume , o mikros mas prigipas. Alla kapoia lisi prepei na vroume!!!!

Link to comment
Share on other sites

κι εμεις μια απο τα ιδια....καθε βραδυ μολις την παιρνει ο υπνος την παω στην κουνια της.στην αρχη καθε ξυπνουσε συνεχεια και την επαιρνα στο κρεββατι μας και μολισ κοιμοταν παλι πισω στο δικο της.τωρα τελευταια μολις ξυπναει την ξαπλωνω στην κουνια της και την χαιδευω λιγο και κοιμαται..αλλες φορες κλαιει και την παιρνω παλι στο κρεββατι.

ομως πολυ κουραστικο αυτο το περα δοθε!!!ειμαι και εγκυος και δεν ευχαριστιεμαι καθολου υπνο.εαν τυχει και δεν ξυπνησει καθολου το βραδυ το πρωι σηκωνομαστε ολοι κεφατοι..χαχααχχα

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις

εμείς είμαστε 4 για την ώρα και κοιμόμαστε όλοι μαζί!!

σε παρηγόρησα;;;;;;

 

Μια απο τα ιδια με την Bounitsa.Κοριτσια μου ειναι δυσκολο να κανω την νταντα πρωτων βοηθειων στις 3 το ξημερωμα.Ενταξει που θα παει θα μεγαλωσουν και θα κοιμουνται μονα τους και θα λαχταραμε να τα παρουμε μια αγκαλια και δεν θα ερχονται.Ας το απολαυσουμε λοιπον!!!!:):):)

nSRtp3.png
Link to comment
Share on other sites

επιτελους βρηκαμε λυση...μετα απο τοσα βραδια περα δοθε κουνια και κρεββατι αποφασισα και την εβαλα να κομηθει σε μονο κρεββατακι στο δωματιο της.αρχικα οταν ξυπναγε την ακουγα και πηγαινα διπλα τησ και ξαπλωνα και εγω μαζι της για λιγο.πολλεσ φορεσ με επαιρνε και εμενα ο υπνος εκει.αυτο κρατησε για κανα δυο βδομαδες.τωρα κοιμαται συνεχομενα μεχρι το πρωι και δεν χρειαζεται να πηγαινοερχομαι..

Link to comment
Share on other sites

επιτελους βρηκαμε λυση...μετα απο τοσα βραδια περα δοθε κουνια και κρεββατι αποφασισα και την εβαλα να κομηθει σε μονο κρεββατακι στο δωματιο της.αρχικα οταν ξυπναγε την ακουγα και πηγαινα διπλα τησ και ξαπλωνα και εγω μαζι της για λιγο.πολλεσ φορεσ με επαιρνε και εμενα ο υπνος εκει.αυτο κρατησε για κανα δυο βδομαδες.τωρα κοιμαται συνεχομενα μεχρι το πρωι και δεν χρειαζεται να πηγαινοερχομαι..

 

gelly ποσο ειναι που κοιμαται σε μονο???

γιατι κι εμεις στα περα δωθε ειμαστε.ελπιζω μετα το καλοκαιρι να το κοψει.............

pasxalitsa v

το καλύτερο δώρο της ζωής μας...είναι ΕΔΩ!!!

kALOp3.png

Link to comment
Share on other sites

pasxalitsa σε λιγες μερες κλεινει 15 μηνες.κοιμαται εδω και ενα μηνα.εχω βαλει το κρεββατι κολλημενο στο τοιχο απο τη μια πλευρα και απο την αλλη προστατευτικο καγκελακι.εσας τη ηλικια εχει?παντως η δικια μου μπορει και κατεβαινει οταν θελει απο το κενο που μενει διπλα απο το καγκελακι.αν εχεισ τη δυνατοτητα δοκιμασε το γιατι τη δικια μου την εκνευριζε που δεν μπορουσε να απλωθει και χτυπαγε στα καγκελα της κουνιας..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...