Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αφρατούλες μανούλες....ΒΟΗΘΕΙΑ!!!


Recommended Posts

Είμαι 1.63 με βάρος 70 κιλά. Οκ, ναι, είμαι αφρατούλα!!! :oops:

Η κοιλίτσα αν κι ακόμα είναι νωρίς έχει μεγαλώσει, μάλλον λόγω της κατακράτησης υγρών κι έτσι δεν μου κάνει τίποτα απο αυτά που φορούσα πριν την εγκυμοσύνη, εκτός απο κάτι φόρμες χειμωνιάτικες! :shock: Ως εδώ καλά....

Αποφάσισα εχθές να πάω να πάρω κανένα ρουχαλάκι εγκυμοσύνης ωστε να το έχω και για αργότερα και τελικά κατάφερα να γυρίσω στο σπίτι με φοβερή ταραχή και κλάμα. Έκανα πολυ ώρα να συνέλθω... :(

Πήγα στα Λητω στην Αγία Παρασκευή μιας κι είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου.Λοιπόν.... ακόμα δεν έχω μπει στον τρίτο και δεν βρήκα ρούχα στο νούμερό μου κορίτσια! Έπαθα πλάκα! :shock: Δεν είμαι και κανένα τέρας. Εϊμαι γεματούλα οκ και ρούχα πριν την εγκυμοσύνη έβρισκα παντού....δεν πήγαινα και στα xxl!!!

Πέρα απο αυτό η πωλήτρια ήταν ελεηνή!!! Με έκανε κι αισθάνθηκα πάαααρα πολύ άσχημα με τη συμπεριφορά της. Το κορυφαίο ήταν όταν γύρισε με ειρωνικό ύφος και μου είπε:"Εσένα που να σε βάλω τώρα";;;; :shock::shock::shock:

Διαλύθηκα...!Ντύθηκα γρήγορα γρήγορα, έβαλα τα γυαλιά ηλίου (άσχετα αν δεν είχε ήλιο) για να μη με δουν που έκλαιγα κι έφυγα σχεδόν τρέχοντας.

Και ρωτάω μετά απο αυτή τη...μοναδική εμπειρία που είχα....Θα βρω πουθενά ρουχαλάκια που να μου κάνουν και ανθρώπους να συνενοηθώ;;; Σας παρακαλάω βοηθήστε γιατί είμαι να σκάσω απο εχθές!!!! :(:(:(

 

----------------------------------------------------------------------------------------

ΑΚΟΥ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΜΙΛΗΣΩ ΩΣ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΑΚΟΜΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ .ΑΛΛΑ ΣΑΝ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ{ΕΧΩ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΜΕ ΡΟΥΧΑ}ΔΕΝ ΘΑ ΣΧΟΛΙΑΣΩ ΤΗΝ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΟ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΑ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΠΟΥ ΒΑΡΙΟΥΝΤΑΙ ΤΗΝ ΖΩΗ ΤΟΥΣ Κ ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΟΥΝ ΩΣ ΠΩΛΗΤΡΙΕΣ Κ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΤΙΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΥΠΕΥΘΥΝΟΣ ΤΟ ΣΤΟΜΑΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ΣΤΑΖΕΙ ΧΟΛΗ!ΟΧΙ ΟΛΕΣ ΤΟ ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΖΩ ΓΙΑΤΙ ΚΑΠΟΤΕ ΥΠΗΡΞΑ Κ ΕΓΩ ΠΩΛΗΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΣΕΒΟΜΟΥΝ ΤΟ ΜΙΣΘΟ ΠΟΥ ΕΠΑΙΡΝΑ Κ ΤΟΝ ΠΕΛΑΤΗ ΓΙΑ ΑΥΤΟ Κ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΑΦΕΝΤΙΚΟ.ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΜΑΣ ΤΩΡΑ.ΕΠΕΙΔΗ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΤΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΧΑΛΙΑ Κ ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΡΟΤΙΝΩ ΤΟ ΕΞΗΣ.ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΛΙΓΑ ΚΙΛΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΑ ΑΠΛΑ ΓΥΝΑΙΚΕΙΑ ΕΝΔΥΜΑΤΑ Κ ΝΑ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΤΑ ΡΙΧΤΑ ΡΟΥΧΑ ΣΕ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΦΟΡΑΓΑΝ ΠΡΙΝ.ΦΕΤΟΣ ΠΟΥ Η ΜΟΔΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΦΑΡΔΙΑ Κ ΤΑ ΑΕΡΙΝΑ ΦΟΡΕΜΑΤΑ,ΕΙΝΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΣΑΣ!ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΣΑΣ ΠΟΥ ΕΧΕΤΕ ΚΙΛΑΚΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΑΕ ΕΝΑ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΤΗΣ ΜΑΤ ΦΑΣΙΟΝ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΓΕΜΑΤΟΥΛΕΣ Κ ΠΑΡΤΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΝΟΥΜΕΡΟ.ΕΧΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΣΧΕΔΙΑ Κ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ Κ ΕΠΕΙΔΗ ΠΡΟΟΡΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΓΕΜΑΤΟΥΛΕΣ Κ ΟΧΙ ΓΙΑ ΕΓΚΥΕΣ ΕΧΟΥΝ ΣΤΥΛ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΣΟΥΒΑΛΙΑ ΟΠΩΣ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ!ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ JUST PERFECT ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΝΟΥΜΕΡΑ ΑΠΟ S-XXL.GIA NA DEITE POY EXOYN ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΑ ΚΟΝΤΑ ΣΑΣ ΠΑΡΤΕ ΤΗΛ ΣΤΟ 210 2854380 ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΖΑΣΤ ΠΕΡΦΕΚΤ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΑΤ 210 2836400 ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΗΣ ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΟ ΠΕΡΙΟΔΙΚΟ LUCKY.H ETAIRIA HAPPENING THL 2102853333 ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ Κ ΛΙΑΝΙΚΗ ΠΩΛΗΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ{ΜΕΤΑΜΟΡΦΩΣΗ}ΑΠΛΑ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΛΥΦΘΗΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΕ ΠΑΝΤΕΛΟΝΙΑ ΦΟΥΣΤΕΣ Η ΦΟΡΕΜΑΤΑ Κ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΣΕ ΜΠΛΟΥΖΕΣ.ΤΕΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΕΠΟΚΟΙΝΩΝΗΣΕΤΕ ΜΕΤΗΝ LA REDOUTE 210 8107000 ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΡΟΥΧΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΕΓΕΘΗ Κ ΠΑΙΔΙΚΑ Η ΜΠΕΙΤΕ ΣΤΟ ΣΑΙΤ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ.ΑΥΤΑ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΑ.ΦΙΛΑΚΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


KAI TO ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕ Η ΝΙΚΗ ΕΧΕΙ ΩΡΑΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΤΗΣ ΜΑΤ ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΗΝ ΕΧΩ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΠΑΛΙΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΑΚΡΙΒΗ ΧΩΡΙΣ ΤΑ ΥΦΑΣΜΑΤΑ ΤΗΣ ΝΑ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΠΟ ΑΛΛΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσάκια σας ευχαριστώ τόσο πολύ για την ανταπόκριση!!!! :D

Λοιπον...πήγα εχθές να δω τους γονείς μου και η μαμά μου μου έδειξε ένα ώραίο παντελονάκι που είχε πάρει την προηγούμενη απο ένα μαγαζάκι της γειτονιάς, με φαρδύ λάστιχο....τελειο!!! Πήγα κατευθείαν, και μάλιστα λίγο πριν κλείσει, και πήρα παντελονάκια μακριά και κάπρι σε διάφορα χρώματα, πήρα κολαν, πήρα μπλουζάκια που ανοίγουν κάτω απο το στήθος, 2 φορεματάκια κι ένα μακρυ φόρεμα λίγο πιο καλό.

Το καταευχαριστήθηκα εννοείται, μου έφτιαξε η διάθεση και δεν ξετίναξα και την κάρτα, όπως θα έκανα σε άλλο μαγαζί! Τώρα μου μένει να πάω να πάρω παπούτσια με χαμηλό τακούνι γιατί καθότι κοντή όλα μου τα παπούτσια έχουν τακουνάρες!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Κατ'αρχήν δεν είσαι η μόνη που είναι αφρατούλα, κι εγώ στην ίδια κατάσταση είμαι όπως έχω γράψει επανειλλημένα. Ευτυχώς όμως έχω καταφέρει μέχρι στιγμής (φτου φτου) να διατηρούμαι σε καλό επίπεδο. Όσον αφορά τα ρούχα, νομίζω ότι οι υπόλοιπες κοπέλες σου έδωσαν πολύ καλές συμβουλές. Εγώ βολεύτηκα με ρούχα από τα Motherland και τα ΜΑΤ παρ'όλα αυτά το μεγάλο μου πρόβλημα είναι τα εσώρουχα και οι πιτζάμες γιατί όλα τα λαστιχάκια με στενεύουν, ειδικά τώρα που η κοιλιά μου έχει φτάσει απέναντι :roll: Θα τη βρω όμως κι εκεί την άκρη που θα πάει...

Link to comment
Share on other sites

naina, στη πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα πατήσει τα 80 (+20 κιλα δηλ) βρηκα πυτζαμες σε τεραστια μεγεθη στα sprıder και σε κατι εντελώς παρακμιακά μαγαζακια που πουλάνε εκείνα τα τεραστια εσωρ και πυτζ για τις γιαγιαδες μας...!!!! καθόλου σεξι βεβαια αλλά σιγα τωρα 2-3 μηνες ειναι θα περάσουν!!!

80ffc6ceff.png[/url]59b611aa66.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε καταλαβαινω απολυτα!!!

κι εγω ειμαι 1,62 και ξεκινησα την εγκυμοσυνη μου 70 κιλα,πηρα και 13-15 κιλα.

μην αγχωνεσαι με τα ρουχα,θα βρεις απειρα ρουχα και οχι απαραιτητα μαγαζια που εχουν εγκυμοσυνης.

οσο για αυτην στο μαγαζι,φυσικα και δεν θα ξαναπατησεις το ποδι σου!!!

αυτοι χανουν κι οχι εσυ....

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...