Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Άγχος και καθυστέρηση περιόδου


Recommended Posts

ναι βασικα παντρευτηκαμε τον Αυγουστο κ θελουμε παιδακι....:P

σημερα πηρα ενα τεστ....αυριο θα το κανω οποτε ελπιζω να ειναι θετικα τα αποτελεσματα........σ ευχαριστω πολυ για την απαντηση σου...... :wink:

 

Να ζησετε κοπελα μου!Και να χεις πολυ πολυ πολυ καλα αποτελεσματα!!!!!!!!Περιμενουμε νεα σου!!!!!!!

Υ.Γ:και γω Κοζανη μενω!!!!!:P

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ζησετε κοπελα μου!Και να χεις πολυ πολυ πολυ καλα αποτελεσματα!!!!!!!!Περιμενουμε νεα σου!!!!!!!

Υ.Γ:και γω Κοζανη μενω!!!!!:P

 

Καλημερα κοριτσια.........

σημερα εκανα το τεστ κ βγηκε θετικοοοοοοοοο!!!!!!!!!! :P

νιωθω μπερδεμενα συναισθηματα κ δεν ξερω τι να κανω....

υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ??παρεπιπτοντως το self clear dokimasa............ακομα ομως νιωθω πονους περιοδου......αχ πειτε μου........

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.........

σημερα εκανα το τεστ κ βγηκε θετικοοοοοοοοο!!!!!!!!!! :P

νιωθω μπερδεμενα συναισθηματα κ δεν ξερω τι να κανω....

υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ??παρεπιπτοντως το self clear dokimasa............ακομα ομως νιωθω πονους περιοδου......αχ πειτε μου........

 

Συγχαρητηριααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!Μπραβο κοπελα μου!!!!!Δεν υπαρχει περιπτωση να εχει δειξει λαθος!Πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο για να κανεις και μια Β χοριακη!Και τον γιατρο σου να παρεις τηλεφωνο αυτο θα σου πει!Μιας και εισαι και συ απο Κοζανη,εγω ειχα παει στον ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ,μεχρι το μεσημερι θα εχεις τ'αποτελεσματα!!!!!!

Πωπω....πολυ ωραια νεα!!!!!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.........

σημερα εκανα το τεστ κ βγηκε θετικοοοοοοοοο!!!!!!!!!! :P

νιωθω μπερδεμενα συναισθηματα κ δεν ξερω τι να κανω....

υπαρχει περιπτωση να εδειξε λαθος το τεστ??παρεπιπτοντως το self clear dokimasa............ακομα ομως νιωθω πονους περιοδου......αχ πειτε μου........

 

Και κατι ακομη!

Πονους περιοδου θα νιωθεις,στην ουσια ομως ειναι το σπορακι σου,το οποιο προσπαθει να βρει την καταλληλη θεση για να μεγαλωσει!!!!Αυτο να μη σε αγχωνει!!!!!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηριααααααααααααα!!!!!!!!!!!!!Μπραβο κοπελα μου!!!!!Δεν υπαρχει περιπτωση να εχει δειξει λαθος!Πηγαινε σε ενα μικροβιολογικο για να κανεις και μια Β χοριακη!Και τον γιατρο σου να παρεις τηλεφωνο αυτο θα σου πει!Μιας και εισαι και συ απο Κοζανη,εγω ειχα παει στον ΙΠΠΟΚΡΑΤΗ,μεχρι το μεσημερι θα εχεις τ'αποτελεσματα!!!!!!

Πωπω....πολυ ωραια νεα!!!!!

 

Σ ευχαριστω πολυ με βοηθησες αρκεταααα!!!!!!!!!!

Αυριο θα κλεισω ραντεβου με το γιατρο για να δουμε τι κανει το σπορακιιιιιι :lol:

Ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ ευχαριστω πολυ με βοηθησες αρκεταααα!!!!!!!!!!

Αυριο θα κλεισω ραντεβου με το γιατρο για να δουμε τι κανει το σπορακιιιιιι :lol:

Ειμαι πολυ χαρουμενηηηηηηηηηηη!!!!!!!!!!

 

:-D!!!!Tελειαααα!Σε ποιον πηγαινεις εαν επιτρεπεται?

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω με το αγορι μου ειμαστε στην ηλικια 17 στα 18 χρονων..Ηρθαμε πιο κοντα στης 06/02/2013..Απλα ηρθαμε σε εξωτερικη επαφη των γεννετικων οργανων χωρις κανενας απο τους 2 να εχει ολοκληρωσει..η εξωτερικη επαφη διηρκησε 5 λεπτα περιπου..Ειχα περιοδο 12/01/2013 ..δεν εχω σταθερο κυκλο και παντα η περιοδος μου καθυστερει..Υπαρχει καμια περιπτωση με τα προσπερματικα να εχω μεινει εγκυος?(και οι 2 δεν εχουμε ολοκληρωσει τις σχεσεις μας) !!Πειτε μου την γνωμη σας...

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν υπάρξει ολοκληρωμένη επαφή (διείσδυση) και εκσπερματωση δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γεια σας.. η περιοδος μου ερχεται συνηθως ανα 34-35 μερες..τον προηγουμενο μηνα ομως μου ηρθε νωριτερα απο οτι την περιμενα.. τωρα εχω καθυστερηση αρκετες μερες.. μ τ αγορι μου καναμε μια φορα χωρις προφυλαχτικο αλλα και παλι τελειωσε εξω..απλα γοβαμαι τα υγρα.. επισης ημουν αρρωστη πριν λιγες μερες και πηρα αντιβιωση.. εχω και αγχος γενικα αφου δινω πανελληνιες..αλλα και παλι ανησυχω πολυ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας.. η περιοδος μου ερχεται συνηθως ανα 34-35 μερες..τον προηγουμενο μηνα ομως μου ηρθε νωριτερα απο οτι την περιμενα.. τωρα εχω καθυστερηση αρκετες μερες.. μ τ αγορι μου καναμε μια φορα χωρις προφυλαχτικο αλλα και παλι τελειωσε εξω..απλα γοβαμαι τα υγρα.. επισης ημουν αρρωστη πριν λιγες μερες και πηρα αντιβιωση.. εχω και αγχος γενικα αφου δινω πανελληνιες..αλλα και παλι ανησυχω πολυ..

καλημερα!δεν νομιζω οτι υπαρχει ενδεχομενο εγγυμοσυνης κοριτσακι!εχεις ανχωθει γενικοτερα και εχεις μπλοκαρει!μολις χαλαρωσεις θα σου ερθει περοδος!νομιζω ολες το εχουμε παθει αυτο!και προφανως αφου πηρες και αντιβιωση να καθυστερει....

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Πφ μακαρι.. τον προηγουμενο μηνα μου ηρθε στις 16.. Κ τωρα επρεπε να εχει ερθει ξανα απο τις 20 .. Εχω τρελαθει.. Κ οσο κι αν προσπαθω να μην εχω αγχος καθε μερα που περνάει και δεν εχω τρελενομαι :( νιωθω κατι πονους στη μεση μου..και πριν μια βδομαδα ειχα πονοκεφαλους..εχω και ενα πριξιμο..αλλα τιποτα.. Αντιβιωσεις εχω ξαπαρει και δεν ετυχε να εχω καθυστερηση.. :/

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 3/2 και μεχρι σημερα 7/3 δν μ εχει ερθει.ειχα παντα σταθερο κυκλο.ενιωθα αυτες τις μερες τ κλασικους πονους περιοδους συν οτι πονουσε παρα πολυ η πλατη μου και εχω τρομερο πρηξιμο.πηρα σημερα ενα τεστ το yes or no και μ βγηκε αρνητικο.δε ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι και δν το εκανα πρωινες ωρες.σημερα δν ποναω σχεδον καθολου μονο πρησμένο στηθος εχω.τι θα λεγατε να κανω?μ ειπαν για την χοριακη αλλα να περιμενω ακομα λιγες μερες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 3/2 και μεχρι σημερα 7/3 δν μ εχει ερθει.ειχα παντα σταθερο κυκλο.ενιωθα αυτες τις μερες τ κλασικους πονους περιοδους συν οτι πονουσε παρα πολυ η πλατη μου και εχω τρομερο πρηξιμο.πηρα σημερα ενα τεστ το yes or no και μ βγηκε αρνητικο.δε ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι και δν το εκανα πρωινες ωρες.σημερα δν ποναω σχεδον καθολου μονο πρησμένο στηθος εχω.τι θα λεγατε να κανω?μ ειπαν για την χοριακη αλλα να περιμενω ακομα λιγες μερες.

 

Κατερίνα μου,καλησπέρα!Και γω θα σου προτινα να κανεις χ οριακή.Μπορείς να περιμένεις μέχρι τη Δεύτερα,αφού μεσολαβεί και σ/κ.Εύχομαι να είναι αυτό που επιθυμείς.:)

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.η τελευταια μου περιοδος ηταν στις 3/2 και μεχρι σημερα 7/3 δν μ εχει ερθει.ειχα παντα σταθερο κυκλο.ενιωθα αυτες τις μερες τ κλασικους πονους περιοδους συν οτι πονουσε παρα πολυ η πλατη μου και εχω τρομερο πρηξιμο.πηρα σημερα ενα τεστ το yes or no και μ βγηκε αρνητικο.δε ξερω ποσο αξιοπιστο ειναι και δν το εκανα πρωινες ωρες.σημερα δν ποναω σχεδον καθολου μονο πρησμένο στηθος εχω.τι θα λεγατε να κανω?μ ειπαν για την χοριακη αλλα να περιμενω ακομα λιγες μερες.

ναι θα περιμενω μεχρι τη δευτερα και μετα θα κανω την εξεταση.η αληθεια ειναι οτι ναι θα το ηθελα παρα πολυ.δε ξερω οταν εισαι εγκυος αν νιωθεις κατι??ολα να γινουν για καλο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πφφ θα τρελαθω ..η περιοδος ακομα να ερθει.. Το αγχος μου ιν εραστιο..εκει που ηρεμω ,αγχωνομαι παλι γτ οσο κι αν περιμενω ψυχραιμα δν ερχεται..δε ξερω αν φταιει η αντιβιωση.η οτιδηποτε... Απλα φοβαμαι :'/

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα καλημέρα!!!Κι εγω τα ίδια!!Ίδια συμπτώματα ιδιο τεστ, ίδιο αποτέλεσμα (αρνητικό) και σήμερα 43η μέρα του κύκλου (συνήθως είναι ως 35) πήγα για χοριακή κ περιμένω αποτελέσματα το απογευμα!!! Θα σου έλεγα κι εσυ το ίδιο να κάνεις, κοστίζει 15Ε και ξέρεις με σιγουριά τι συμβαίνει....Σου εύχομαι τα καλύτερα :-)

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνα μου,καλησπέρα!Και γω θα σου προτινα να κανεις χ οριακή.Μπορείς να περιμένεις μέχρι τη Δεύτερα,αφού μεσολαβεί και σ/κ.Εύχομαι να είναι αυτό που επιθυμείς.:)

καλησπερα.αν γνωριζει καποια ας μου απαντησει.μετα απο 6 μερες καθυστερηση σημερα εχω καφε υγρα.ειναι ενδειξη περιοδου η οχι?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αν γνωριζει καποια ας μου απαντησει.μετα απο 6 μερες καθυστερηση σημερα εχω καφε υγρα.ειναι ενδειξη περιοδου η οχι?κανονικα οταν μ ερχεται περιοδος ποναω παρα πολυ τωρα τπτ.τι συμβαινει?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα.αν γνωριζει καποια ας μου απαντησει.μετα απο 6 μερες καθυστερηση σημερα εχω καφε υγρα.ειναι ενδειξη περιοδου η οχι?

 

Κατερίνα μου καλησπέρα!Πολλές κοπέλες στην αρχή της εγκυμοσύνης τους έχουν καφέ υγρά,ακόμη και αίμα,πράγμα που μας δείχνει πως το έμβρυο εχει βρει την θέση του:wink:!

Εύχομαι το ίδιο να συμβαίνει και σε σένα αφού το θέλεις και η ίδια κορίτσι μου!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι..εκαμα τεστ κ βγηκε αρνητικο..γ να ανακαιφαλεωσω τ προβλημα μου,εχω καθυστερηση εδω κ μερες..τν προοηγουμενο μηνα η περιοδος μ ηρθε νωριτερ ..μετα αρρωστησα κ πηρα αντιβιωση..επίσης ειχα αρκετο αγχος ειδιλα πριν τ τέστ κ στεναχωρια λογω οικογενειακου προβλήματος..ας μ πει κάποια τν γνωμη της σας παρακαλω γτ ανησυχω πολυ :-( ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και παλι..εκαμα τεστ κ βγηκε αρνητικο..γ να ανακαιφαλεωσω τ προβλημα μου,εχω καθυστερηση εδω κ μερες..τν προοηγουμενο μηνα η περιοδος μ ηρθε νωριτερ ..μετα αρρωστησα κ πηρα αντιβιωση..επίσης ειχα αρκετο αγχος ειδιλα πριν τ τέστ κ στεναχωρια λογω οικογενειακου προβλήματος..ας μ πει κάποια τν γνωμη της σας παρακαλω γτ ανησυχω πολυ :-( ευχαριστω

 

Καλησπερα γλυκια μου!

Καταρχην προσπαθησε να ηρεμησεις!Το αγχος εντινει την καθυστερηση!Αφου το τεστ βγηκε αρνητικο,τοτε μπορει να εχει επηρεασει τον κυκλο σου η ληψη αντιβιωσης σε συνδιασμο με τον ψυχολογικο παραγοντα!

Με τον γυναικολογο σου μιλησες?

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

Σημερ ειδα αιμα.. Ξεαγχωθηκα..τ μεσημερι ηταν κανονικο και τωρα π κοιταξα ειν ελαχιστο.γτ ετσι?:/ μηπως λογω της καθυστερησης,της διαταραχης τ κυκλου μ κ τς αντιβιωσης?:/ μπορει ν μ ηρθε αλλα κ παλι ανησυχω γτ εχω ακουσει οτι μπορει ν δεις αιμα σ εγκυμοσυνη..τ τεστ παντως βγηκε αρνητικο.πφ θ τρελαθω.. .εκει π χαρηκα παλι σκεψεις στο μυαλο μου..:(

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας ειμαι η Βίβη και χρειαζομαι τη βοη8εια σας

εχω μια φιλη που εμειε εγκυος πρι 4 μηνες και το εμαθα τωρα.

απο την ωρα που το εμαθα αγχοθηκα παρα πολυ και δε μου ερχετε περιοδος.

εχω αστατο κυκλο οποτε δεν εδωσα και πολυ συμασια στη αρχη γιατι μου ειχε ξανα συμβει να μην μου ερχετε απο το ανχος.τωρα ομως βλεπω οτι ο μηνας τελειωνει και δεν εχω ακομα,καθε ωρα που περαει το σκευτομαι και τρελενομαι.τι να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...