Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Χώρος για παιδικό πάρτυ Θεσσαλονίκη?


Recommended Posts

Θελω να κανω τα γενεθλια της μικρης μου σε καποιο χωρο,ειτε παιδοτοπο ειτε απλα καποια αιθουσα κ να φερω καποια κοπελα,κλοουν κλπ αλλα να τον εχουμε κατα αποκλειστικοτητα. Περυσι τα ειχα κανει σε ενα παιδοτοπο που ειχε και αλλο ενα παρτυ και εμπαιναν και αλλοι θαμωνες και δεν προλαβα να δω καν το παιδι μου...σαν να ειχαμε παει ολη η παρεα σε καφετερια νιωσαμε...πολλη βαβουρα....

 

Υπαρχει καποιος παιδοτοπος που να ειναι μικρος κ να δεχεται να τον κλεισεις για 30-35 ατομα?

 

Ή καποια αιθουσα?

 

Κατι ειχα ακουσει για το χωριο της Ειρηνης στην Καρδια αλλα ξερει κανεις αν κανει παρτυ για τοσο λιγα ατομα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μμμμ.....

Κι εγώ στην αναζητηση και το ψάξιμο είμαι!!

 

Δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα οι παιδότοποι και έχει πάρα πάρα πολλή φασαρία κατι που με τρελλαίνει!!!!ειδικά τον χειμώνα!!

 

Εμεις εχουμε 20 Δεκεμβρίου γεννέθλια και θα τα κάνουμε μάλλον 19 Κυριακή.

αλλά ακόμα δεν έχω βρει τίποτα!!!!!!!

 

Κάτι σκεφτηκα βέβαια αλλά δεν ξερω κατα πόσο είναι εφικτό...

μόλις μάθω θα σου πω!!

Link to comment
Share on other sites

ψάξε να βρεις κάποια goodies που να κλείνουν αίθουσα, είναι πολύ ωραία και είσαι εσύ και οι καλεσμένοι σου μόνο..

εγώ ξέρω ότι αίθουσα κλείνεις στου ευόσμου και στου ωραιοκάστρου...

λογικά θα υπάρχουν και άλλα

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λυπαμαι δεν γνωριζω για την περιοχη :(

 

εχει εναν μεγαλο παιδοτοπο κοντα στο κοσμος. αλλα ειναι μεγαλος ... δεν ξερω αν χωριζεται σε "κομματια" ανα παρτυ....

 

οσο για κλοουν μπορεις να βρεις την ομαδα "φαντασια" που κανουν κατι τετοια... ειναι μητερα με κορη νομιζω...

Ερασιτέχνες έχτισαν την Κιβωτό. Επαγγελματίες έχτισαν τον Τιτανικό!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

εγω εχω παει σε παρτυ στα γκουντις τουμπας αλλα δεν μου αρεσε :-(πολλα λεφτα για το τιποτα πολυ μικρος χωρος και οι κοπελες χαλια:-(ενα ς πολυ καλος και οικονομικος ειναι το μικρο τζινι κοντα στο 424 το νοσοκομειο ,εχει πολυ καλο φαγητο και μια κοπελα που ντυνεται και παιζει με τα παιδια και κλεινει μονο ενα πατρυ πραγματικα πολυ καλος:)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κανεις που να εχει κανει παρτυ σε Goody's? Πειτε μου εντυπωσεις.Το σκεφτομαι για τα γεννεθλια της μικρης.

 

έχω κάνει 2 συνεχόμενες χρονιές, τα καλύτερα έχω να σου πω.θα επανερθω

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το σκεφτομαι για τα Goody's της Νεαπολης.Εχει παει κανεις να μου πει εντυπωσεις?Στο tzini ρωτησα και δεν ειναι ιδιαιτερως οικονομικο .

 

Στη νεαπολη ο χώρος για τα παιδιά είναι σχετικά μικρός..

Αν σε βολεύει εγώ θα σου πρότεινα στου Ευόσμου ( παράλληλο περιφερειακού ) ή στου Ωραιοκάστρου, όπου οι χώροι για τα πάρτυ είναι χώρια

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Εχει κανει ή παει καποια σε παρτυ γενεθλιων στην πλαζ της Αρετσους? Εκει που γινεται η ανθοκομικη εκθεση,στο δημοτικο αναψυκτηριο εννοω...

 

Επισης εχω ακουσει οτι στον Παιζωτοπο στο Cosmos διπλα κλεινουν παρτυ με 240 ευρω συνολικα εως και 50 ατομα. Αληθευει?

 

Υπαρχει αραγε καποιος αλλος παιδοτοπος που να κανει καποια προσφορα? Γιατι ο παιζωτοπος για καλοκαιρι ειναι λιγο χαοτικος...θα χαθουμε...

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανει ή παει καποια σε παρτυ γενεθλιων στην πλαζ της Αρετσους? Εκει που γινεται η ανθοκομικη εκθεση,στο δημοτικο αναψυκτηριο εννοω...

 

Επισης εχω ακουσει οτι στον Παιζωτοπο στο Cosmos διπλα κλεινουν παρτυ με 240 ευρω συνολικα εως και 50 ατομα. Αληθευει?

 

Υπαρχει αραγε καποιος αλλος παιδοτοπος που να κανει καποια προσφορα? Γιατι ο παιζωτοπος για καλοκαιρι ειναι λιγο χαοτικος...θα χαθουμε...

 

Καλημέρα! έχω πάει σε πάρτυ στην Αρετσού. Όσο είναι νωρίς, είναι καταπληκτικά. Τα παιδιά παίζουν υπέροχα. Όταν όμως αρχίζει και σκοτεινιάζει, γιατί συνήθως τα πάρτυ κρατάνε και μετά τη δύση του ηλίου, ο χώρος δεν φωτίζεται αρκετά και αν έχεις μικρό παιδιάκι δεν αισθάνεσαι ασφάλεια. Μαζεύεται πάρα πολύς κόσμος, παιδιά και γονείς ή γιαγιάδες κλπ, και δεν μπορείς να διακρίνεις το δικό σου παιδί.

Κατά τα άλλα, για μεγαλύτερα παιδιά π.χ., όλα μου φάνηκαν καλά.

 

Στον παιζώτοπο δίπλα στο cosmos, γίνεται της κακομοίρας από κόσμο!! Μια γνωστή μου είχε χάσει για λίγη ώρα το μικρό της γιο (2,5 ετών), γιατί είχε βγει από το χώρο παιχνιδιών για να τη βρει, αλλά πήγε σε λάθος κατεύθυνση το παιδάκι και τα άτομα του προσωπικού κουνούσαν τους ώμους όταν τους ρώτησε πώς να βρει το παιδί της! Δεν τα προσέχουν τα παιδιά καθόλου και ο δρόμος είναι δίπλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ ωραια στην πλαζ θα τα κανουμε και νωρις κατα τις εξι ωστε να εχουμε τελειωσει ως τις εννια που νυχτωνει...

 

Ξερεις αν σερβιρουν οι υπαλληλοι ή θα πρεπει να σερβιρω εγω τον κοσμο μου?

 

Για το παιζωτοπος κι εγω δεν εχω καλη αποψη,μονο που το βλεπω ετσι μεγαλο με αγχωνει,χανει η μανα το παιδι κ το παιδι τη μανα εκει μεσα...

Link to comment
Share on other sites

Απ'ό,τι θυμάμαι, σερβίρουνε οι υπάλληλοι...Στο πάρτυ που είχα πάει εγώ, η κοπέλα που το έκανε είχε και δικά της μεζεδάκια μαζί με του μαγαζιού (κάτι πίτες κλπ), τα οποία τα είχε πάνω στο τραπέζι. Τα υπόλοιπα τα φέρνουν αυτοί.

 

Αν το κάνεις νωρίς, είναι φανταστικά...αρκεί βέβαια να μην είναι σε περίοδο καύσωνα :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Αν θέλετε κάτι τελείως διαφορετικό και πολύ κοντά στη φύση δείτε και αυτό

 

http://www.farmlife.gr/topothesia.html

 

έκανε η ανηψιά μου εκεί και ήταν πολύ όμορφα... όλα τα παιδιά τρελάθηκαν!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τελικα λογω οικονομικης κρισης ολοι οι παιδοτοποι κανουν πακετα προσφορων...ειδα 2-3 με προσφορα 300 ευρω εως και 50 ατομα αλλα ηταν μεγαλοι και εκλεισα σε εναν στην Κρηνη με 230 ευρω τα 30 ατομα συμπεριλαμβανομενης και της τουρτας. Αν θελετε ονοματα των παιδοτοπων που κανουν προσφορες στειλτε πμ να μην θεωρηθει οτι κανω διαφημιση...

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
Αν θέλετε κάτι τελείως διαφορετικό και πολύ κοντά στη φύση δείτε και αυτό

 

http://www.farmlife.gr/topothesia.html

 

έκανε η ανηψιά μου εκεί και ήταν πολύ όμορφα... όλα τα παιδιά τρελάθηκαν!!!!

 

Να μαι και φετος...Ψαχνω για κατι σε ανοιχτο χωρο για τον Ιουλη και με ενθουσιασε η farmlife αλλα δεν ξερω τα παιδια απασχολουνται αν δεν παρω ανιματερ η θα βολοδερνουν βαριεστημενα? Αν εχει παει καποιος ας μου πει.Κatsarida τι εκαναν τα παιδια θυμασαι? Θα τα κηνυγαμε μηπως απο δω κι απο κει?

 

Επισης οτι ξερετε για ανοιχτο χωρο πειτε μου παρακαλω...

Link to comment
Share on other sites

Να μαι και φετος...Ψαχνω για κατι σε ανοιχτο χωρο για τον Ιουλη και με ενθουσιασε η farmlife αλλα δεν ξερω τα παιδια απασχολουνται αν δεν παρω ανιματερ η θα βολοδερνουν βαριεστημενα? Αν εχει παει καποιος ας μου πει.Κatsarida τι εκαναν τα παιδια θυμασαι? Θα τα κηνυγαμε μηπως απο δω κι απο κει?

 

Επισης οτι ξερετε για ανοιχτο χωρο πειτε μου παρακαλω...

 

ένας χώρος που δεν θυμάμαι το όνομά του είναι στο δρόμο αριστερά λίγο μετά τα βασιλικά έχει τέντες για να κάθεσαι όμως στις κούνιες έχει ήλιο οπότε θέλει λίγο αργούτσικα (είναι κάτι σαν πολυχώρος έχει και γήπεδα δίπλα έχει ταμπέλα στο δρόμο)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θα σου πρότεινα εδώ..Περιβαλλοντικό Πάρκο Δερβενίου

βέβαια αναλόγως και τι θέλεις...

 

Δεν έχει αναψυκτήριο..δεν έχει τίποτα...τα πηγαίνεις όλα εσυ...είναι περιφραγμένο με φύλακα..ωρες κτλ θα τα βρείς στο λινκ..

Σου παρέχουν ψυγείο και ψυγειοκαταψήκτη σε μια κουζινούλα και τουαλέτα.

Παίρνεις τηλ και ''κλεινεις'' τον χώρο χωρίς να πληρώσεις απλα να ξέρουν οτι θα χρησιμοποιησεις τον χώρο...αν θες περαιτέρω πμ.

Το μονο κακο ειναι οτι εχει πολύ κόσμο και την ημέρα του πάρτυ πρέπει να πας απο νωρίς να καπαρώσεις τα παγκάκια..

 

Το βασικό που έχει...εχει 2 κουνιες ...μια με τάπητα και μια με άμμο...διπλα ακιρβως 2 γηπεδάκια με τένις μπάσκετ και ποδόσφαιρο...αφθονος χώρος για ποδήλατο..Συνδυάζεις πολλές ηλικίες και το ευχαριστιούνται μεγάλοι και μικροί...ΕΙΝΑΙ ΠΕΝΤΑΚΑΘΑΡΑ και δεν τρέχεις πισω απο τα παδια εφοσον ειναι συμμαζεμενα ολα εκει...παιρνεις κουβαδακια καπελακια και βουρ για το πιο ομορφο παρκο...

 

Φέτος εκλεισα εκει και ανυπομονω να ρθει ο Ιουλιος να κανουμε το παρτυ των στρουμφ για τον μικρο μου...φραπεδακια τυροπιτακια πλαστικα πιατακια και χυμα με σορτσακια...ωραιο αερακι αφου ειναι ψηλα και εχει δροσια..το πιο ωραίο και χαλαρό παρτυ που θα χαρουν μεγαλοι και μικροι..και φυσικα χωρις εκμετάλευση...

 

http://www.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_kathcommon_1_06/11/2008_1287869

 

http://walking-greece.ana-mpa.gr/articleview2.php?id=5529

 

χτυπα στο γκουγκλι θα βρεις πολλες φωτο...

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites

Το προηγουμενο Σαββατο πηγαμε στο παρκο κυκλοφορικης αγωγης στο πανοραμα για να κανουν ποδηλατο τα παιδια και στο αναψυκτηριο που λειτουργει γινοταν παιδικο παρτυ απο γνωστο μου μαλιστα!! Τα παιδια ηταν ολα με τα ποδηλατα και περασαν καλα, οπως και τα δικα μου που βρεθηκαν αναπαντεχα καλεσμενα ! Ωραιος χωρος αλλα τωρα το καλοκαιρι κανει για μετα τις 7 γιατι ο ηλιος βαραει κατακουτελα... Απλα απο τιμες δεν ξερω τι παιζει, ντραπηκα να ρωτησω τον συναδελφο, αλλα πανοραμα ειναι αυτο...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Το προηγουμενο Σαββατο πηγαμε στο παρκο κυκλοφορικης αγωγης στο πανοραμα για να κανουν ποδηλατο τα παιδια και στο αναψυκτηριο που λειτουργει γινοταν παιδικο παρτυ απο γνωστο μου μαλιστα!! Τα παιδια ηταν ολα με τα ποδηλατα και περασαν καλα, οπως και τα δικα μου που βρεθηκαν αναπαντεχα καλεσμενα ! Ωραιος χωρος αλλα τωρα το καλοκαιρι κανει για μετα τις 7 γιατι ο ηλιος βαραει κατακουτελα... Απλα απο τιμες δεν ξερω τι παιζει, ντραπηκα να ρωτησω τον συναδελφο, αλλα πανοραμα ειναι αυτο...

 

Σας παρακαλω πολυ επειδη με ενδιαφερει πολυ ο χωρος, εχετε μηπως τα στοιχεια επικοινωνιας τους?που μπορω να τα βρω? Μου φανηκε πολυ ωραιος χωρος

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...