Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουνιστό Αλογάκι ...........


Recommended Posts


Διαφημίσεις


να σου πω την αληθεια, ενα αλογακι που μου αρεσε ηταν απο τζαμπο αλλα τρελαθηκα με ενα στυλ αλογακι , κουνιστο, πρεπει να ηταν καμπια ή κατι τετοιο νομιζω της chicco με πολλα πραγματα να κανει το παιδι, απιστευτο αλλα ακριβουτσικο, περιπου αν θυμαμαι καλα 70€

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενα στον Μουστακα στον Πειραια πριν κανενα μηνα, ξυλινο, κλασσικο κουνιστο αλογακι, πανεμορφο. Εκανε 100 ευρω... αλλα ειναι επιφοβο παιχνιδι. Παιζει να τους το παρουμε και να μην ασχοληθουν και καθολου... :roll: και τα 100 για ενα παιχνιδι που απλα κουνιεται δεν ειναι και λιγα...

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια, ενα αλογακι που μου αρεσε ηταν απο τζαμπο αλλα τρελαθηκα με ενα στυλ αλογακι , κουνιστο, πρεπει να ηταν καμπια ή κατι τετοιο νομιζω της chicco με πολλα πραγματα να κανει το παιδι, απιστευτο αλλα ακριβουτσικο, περιπου αν θυμαμαι καλα 70€

 

Μήπως έχεις καμιά φωτογραφία να δω;

Link to comment
Share on other sites

να σου πω την αληθεια, ενα αλογακι που μου αρεσε ηταν απο τζαμπο αλλα τρελαθηκα με ενα στυλ αλογακι , κουνιστο, πρεπει να ηταν καμπια ή κατι τετοιο νομιζω της chicco με πολλα πραγματα να κανει το παιδι, απιστευτο αλλα ακριβουτσικο, περιπου αν θυμαμαι καλα 70€

 

Μήπως έχεις καμιά φωτογραφία να δω;

 

αχ δεν εχω αλλα θα ψαξω στο intenet

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ax ναι!

Βρε στο σε παρακαλώ!

Απ' ότι βλέπω τα σκαθαράκια μας είναι και στην ίδια ηλικία!

Σκέφτηκα να της πάρω κάτι τέτοιο τώρα για τις γιορτές!

Μηπως δεν κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Συμπεθέρα βλέπω το κατέχεις το άθλημα, είσαι γρήγορη!

Ρε κορίτσια μήπως είναι μικρή ακόμα;

Βλέπω τα περισσότερα είναι απο 1 έτους!

Link to comment
Share on other sites

να σου πω τη μαυρη μου αλήθεια, εγω δεν θα της έπαιρνα τετοιο πραγμα γιατι δυστυχως δεν μου περισσευουν τόσα αλλά με ρωτάνε νονοί γιαγιάδες κα και μπορω να τους το πω αλλα μαλλον στα γενέθλιά της τον Μάρτιο.

Οντως τα μικρα μας εχουν διαφορα 1 μερα. Που γεννησες; Εγω στο Μητερα (Αθηνα)

Παντως Afroditi D υποκλίνομαι!

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν, πηγα στο μαγαζί είναι τελικά της peg perego, ειναι μια απιστευτη κουνιστη καμπια, κατω αυτο που κουνιεται ξυλινο και το πανω μερος μαλακο, πολύχρωμο, ποδια, κεραιες και τα σχετικά όλα κάνουν θορυβους, 65€. Πηρα φωτο με το κινητο αλλα δεν μπορω να το περασω στον ηυ γιατι δεν υποστηρίζει email και καλώδιο ακομα δεν αξιώθηκα να παρω :oops:

απλα μου ειπε οτι δεν εβγαλαν πολλα τετοια στην αγορα και εδω μονο ενα τετοιο στειλαν και στην αναζητηση δεν βρηκα κατι...

ειναι τελειο και καλη τιμη με φαινεται

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

εγώ έχω αυτό απο το jumbo που του πατάς το ενα αυτι και χλιμηντρίζει και του πατάς το άλλο και κουνάει την ουρά...

έκανε 50 ευρώ και κάτι.. το έχω 3 χρόννια το είχε η κόρη μου και τώρα θα το πάρει ομπεμπίνος μου αλλά ειναι ακόμα μικρός(8μηνών)

οπότε θα περιμένουμε λίγο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

bht797ylo5ui1s6i3ywf_thumb.jpg

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα!!!

εγώ έχω αυτό απο το jumbo που του πατάς το ενα αυτι και χλιμηντρίζει και του πατάς το άλλο και κουνάει την ουρά...

έκανε 50 ευρώ και κάτι.. το έχω 3 χρόννια το είχε η κόρη μου και τώρα θα το πάρει ομπεμπίνος μου αλλά ειναι ακόμα μικρός(8μηνών)

οπότε θα περιμένουμε λίγο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

bht797ylo5ui1s6i3ywf_thumb.jpg

 

και αυτο ειναι πολύ ωραίο, το εχει μια φιλη μου!εχει πολύ πλακα.

Απο ποτε αραγε καθονται και παιζουν με κατι τετοιο; η δικια μας ειναι 9 μηνων περιπου

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

εγώ έχω αυτό απο το jumbo που του πατάς το ενα αυτι και χλιμηντρίζει και του πατάς το άλλο και κουνάει την ουρά...

έκανε 50 ευρώ και κάτι.. το έχω 3 χρόννια το είχε η κόρη μου και τώρα θα το πάρει ομπεμπίνος μου αλλά ειναι ακόμα μικρός(8μηνών)

οπότε θα περιμένουμε λίγο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

bht797ylo5ui1s6i3ywf_thumb.jpg

 

και αυτο ειναι πολύ ωραίο, το εχει μια φιλη μου!εχει πολύ πλακα.

Απο ποτε αραγε καθονται και παιζουν με κατι τετοιο; η δικια μας ειναι 9

μηνων περιπου

 

πρέπει να είναι μάλον 10 μηνων και ...απο ότι θυμάμε την κόρη μου που ανέβενε επάνω και της άρεσε...

ναι οντως έχει πολύ πλάκα..τον ανεβάζουμε τον μπεμπίνο μας επάνω ,κρατώντας τον και ξεκαρδίζετε στα γέλια...

9indp3.png[/url][imgOmRHp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

εγώ έχω αυτό απο το jumbo που του πατάς το ενα αυτι και χλιμηντρίζει και του πατάς το άλλο και κουνάει την ουρά...

έκανε 50 ευρώ και κάτι.. το έχω 3 χρόννια το είχε η κόρη μου και τώρα θα το πάρει ομπεμπίνος μου αλλά ειναι ακόμα μικρός(8μηνών)

οπότε θα περιμένουμε λίγο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

bht797ylo5ui1s6i3ywf_thumb.jpg

 

και αυτο ειναι πολύ ωραίο, το εχει μια φιλη μου!εχει πολύ πλακα.

Απο ποτε αραγε καθονται και παιζουν με κατι τετοιο; η δικια μας ειναι 9

μηνων περιπου

 

πρέπει να είναι μάλον 10 μηνων και ...απο ότι θυμάμε την κόρη μου που ανέβενε επάνω και της άρεσε...

ναι οντως έχει πολύ πλάκα..τον ανεβάζουμε τον μπεμπίνο μας επάνω ,κρατώντας τον και ξεκαρδίζετε στα γέλια...

 

κορίτσια εμάς μας φέρανε ένα αλογάκι δώρο στη βάφτισή μας (6 μηνών ήμασταν), τον ανεβάζαμε (τον κρατούσαμε φυσικά) και τρελαινόταν.Και τώρα του αρέσει πολύ.

Και φυσικά έχει μέλλον από δω και πέρα

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι τελειο;;;

f6242b3d.jpg

 

 

ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ!!!!!!!!!!!!!!!!

 

70 ευρω εχει???? Δεν το ειδα πουθενα!!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

μου ειπε η κοπελα οτι εχει 65€ και ειναι της peg perego αλλα να σου πω οτι και εγω δεν το εχω δει πουθενα αλλου...μηπως αν ρωτουσες στα κεντρικα με ενα τηλέφωνο;;;μου φανηκε διαφορετικο απλα σκεφτομαι για την πλατη του παιδιου αν θα ειναι οκ που δεν θα ακουμπα πουθενα.

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς έχουμε ένα κουνιστό αλογάκι της fisher preis που βγάζει διάφορους ήχους όταν κουνιέται και τραγουδάκια, της το πήρε ο αδερφός μου το καλοκαίρι. Το έπαιξε αλλά δεν μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκε ... αν και για να είμαι ειλικρινής με τόσα παιχνίδια που "βομβαρδίζουμε" πια τα παιδιά μας δύσκολα ενθουσιάζονται με κάτι :roll: ...

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι με καποια παιχνιδια εχουμε εμεις περισσοτερο εμμονη παρα τα παιδια μας.....ενα κουνιστο αλογακι ειναι κατι σαν σημα κατατεθεν της παιδικης ηλικιας.....εχουμε στο μυαλο μας ενα παιδακι να παιζει χαρουμενο πανω στο αλογακι του και πιθανον να μας εχει εντυπωθει η εικονα απο την τηλεοραση και το θελουμε σαν τρελες.........

 

Κι εγω θελω ενα, αν ειναι βιντατζ ακομα καλυτερα, (τρελλαινομαι με κατι ξυλινα εντεχνως διακοσμημενα) αλλα εχω τις αμφιβολιες μου κατα ποσο το παιδι θα το γουσταρει..........σιγουρα ειναι πιο καταλληλο για ενα παιδι που περπατα σταθερα και δεν κινδυνευει να χασει την ισορροπια του.....

 

 

Σε ποια κεντρικα το ειδες? Σε τζαμπο? η καμπια φαινεται πολυ ανετη στο καθισμα........κατι αλλα με ξυλινο καθισμα δεν δειχνουν εργονομικα.....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!

εγώ έχω αυτό απο το jumbo που του πατάς το ενα αυτι και χλιμηντρίζει και του πατάς το άλλο και κουνάει την ουρά...

έκανε 50 ευρώ και κάτι.. το έχω 3 χρόννια το είχε η κόρη μου και τώρα θα το πάρει ομπεμπίνος μου αλλά ειναι ακόμα μικρός(8μηνών)

οπότε θα περιμένουμε λίγο...

ελπίζω να σε βοήθησα...

 

 

bht797ylo5ui1s6i3ywf_thumb.jpg

 

και αυτο ειναι πολύ ωραίο, το εχει μια φιλη μου!εχει πολύ πλακα.

Απο ποτε αραγε καθονται και παιζουν με κατι τετοιο; η δικια μας ειναι 9

μηνων περιπου

 

πρέπει να είναι μάλον 10 μηνων και ...απο ότι θυμάμε την κόρη μου που ανέβενε επάνω και της άρεσε...

ναι οντως έχει πολύ πλάκα..τον ανεβάζουμε τον μπεμπίνο μας επάνω ,κρατώντας τον και ξεκαρδίζετε στα γέλια...

 

κορίτσια εμάς μας φέρανε ένα αλογάκι δώρο στη βάφτισή μας (6 μηνών ήμασταν), τον ανεβάζαμε (τον κρατούσαμε φυσικά) και τρελαινόταν.Και τώρα του αρέσει πολύ.

Και φυσικά έχει μέλλον από δω και πέρα

 

 

Μας φέρανε και μας δώρο αυτό το αλογάκι στα πρώτα μας γενέθλια. Έχει παιξει αρκετά ο μικρός. Τώρα που μεγάλωσε λιγο κουνιέται με πολύ φόρα και φοβάμαι μην βρεθεί κάτω. Επίσης όταν έρχονται άλλα παιδάκια το κρύβω γιατί προσπαθούν να ανέβουν όλα μαζί και είναι επικίνδυνο.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

Για όσους ενδιαφέρονται δείτε λίγο και αυτά κάποια είναι σε προσφορά και αν το ψάξετε λίγο έχει παρα πολλά ... επίσης πολύ αξιοπιστό site έχουμε παραγγείλει πάρα πολλές φορές ...

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=ssX45J5iJ9P95Nc159Wd7J9o1mUrHKt1ICE=?ProductSKU=de_DE-1607241

 

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=ssX45J5iJ9P95Nc159Wd7J9o1mUrHKt1ICE=?ProductSKU=de_DE-1607238

 

http://www.mytoys.de/is-bin/INTERSHOP.enfinity/eCS/Store/de/-/DEU/DisplayProductInformation-Start;sid=ssX45J5iJ9P95Nc159Wd7J9o1mUrHKt1ICE=?ProductSKU=de_DE-1216761

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...