Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

ευχαριστω πολυ :-) εσυ εχεις παιδακι ή οχι ακομα;! καθε ποτε κανεις τεστ παπ;; :-)

Την επέμβαση την έκανα το 2010. Από τότε είχα 2 παλίνδρομες κυήσεις λόγω θρομβοφιλίας (δεν γνώριζα ότι είχα) και τώρα είμαι πάλι έγκυος!!! Δεν το βάζω κάτω μέχρι να κάνω πολλά ζουζουνάκιααααααα!!!!!

Όλα θα πάνε καλά!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αγγελική!

Είμαστε 9 χρόνια μαζί!! Για παιδί αρχίσαμε να σκεφτόμαστε στα μέσα του 2009.

 

Βούλα έχεις γεννηθεί το 1971? Αν ναι πώς παλεύεις αυτό που παθαίνουν οι γιατροί ακούγοντας τις ηλικίες μας? εγώ γεννηθηκα το 1974 Εμένα έχει αρχίσει και με καταβάλλει πολύ..

Link to comment
Share on other sites

Την επέμβαση την έκανα το 2010. Από τότε είχα 2 παλίνδρομες κυήσεις λόγω θρομβοφιλίας (δεν γνώριζα ότι είχα) και τώρα είμαι πάλι έγκυος!!! Δεν το βάζω κάτω μέχρι να κάνω πολλά ζουζουνάκιααααααα!!!!!

 

κοριτσακι μου γλυκο το διαβασα πριν απο λιγο οτι περιμενεις μπεμπε και χαρηκα τοοοσο πολυ !!! ευχομαι να πανε ( που θα πανε !! <3 ) ολα τελεια και να κανει πολλα πολλα ζουζουνακια! στις ποσες μερες εκανες το τεστ-χοριακη; εμενα μου εχει πει η γιατρος να παω την δευτερα ,θα ειμαι 2 εβδομαδες μετα την πρεγκνιλ και δυστυχως μου εχει δωσει πολυ μεγαλο ποσοστο εγκυμοσυνης..λεω δυστυχως γιατι ειμαι απιστευτα ξεμυαλισμενη βλεπεις το θελω τοοοσο πολυ αλλα δεν νοιωθω τπτ.... εκανα ολα τα απαραιτητα... utrogestan,5-9 μερα χαπια για καλυτερη ωορηξια,φολικο οξυ,pregnyl,επαφες στη ολοσωστη στιγμη οπως λεει και η γιατρος και καλο σπερμα... αλλα φοβαμαι να μην απογοητευτω την δευτερα... ;-(

 

και παλι σου ευχομαι τα καλυτερα μεσα απ την καρδια μου!!!! :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική!

Είμαστε 9 χρόνια μαζί!! Για παιδί αρχίσαμε να σκεφτόμαστε στα μέσα του 2009.

 

Βούλα έχεις γεννηθεί το 1971? Αν ναι πώς παλεύεις αυτό που παθαίνουν οι γιατροί ακούγοντας τις ηλικίες μας? εγώ γεννηθηκα το 1974 Εμένα έχει αρχίσει και με καταβάλλει πολύ..

γιατι τοση απογοητευση; ναι ειμαι 42 χρονων. αλλα εδω εχουμε ακουσει για 45αρες και πανω που εχουν πιασει παιδακι.. απλα ο γιατρος μου αυτο που μου εχεις πει, ειναι οσο πιο συντομα,τοσο καλητερο.εγω σε ενα χρονο εμεινα 2 φορες εγκυος! δυστιχως ομως ηταν την πρωτη φορα, αποβολη και την δευτερη παλλινδρομη. και συνεχιζω! δεν απογοητευομαι. πρεπει να το πιστεψεις οτι θα μεινεις εγκυος!! ο γιατρος σου ειναι καλος; εχεις παρει και αλλες γνωμες;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπαρχει περιπτωσει να νοιωθεις πονακια περιοδου...και να εισαι τελικα εγκυος;;; μακαρι να μου απαντησετε συντομα.. <3 :-)

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει περιπτωσει να νοιωθεις πονακια περιοδου...και να εισαι τελικα εγκυος;;; μακαρι να μου απαντησετε συντομα.. <3 :-)

τα συμπτωματα μοιαζουν με τα συμπτωματα τις περιοδου καποιες φορες..

Link to comment
Share on other sites

τα συμπτωματα μοιαζουν με τα συμπτωματα τις περιοδου καποιες φορες..

 

σε ευχαριστω πολυ για την τοοοσο συντομη απαντηση.περιμενω να αδιαθετησω 8-10 του μηνα και ενω δεν εχω καποια ενοχληση εχω κατι σουβλιτσες χαμηλα ωρες-ωρες... το προβλημα μαλλον ειναι οτι η γιατρος μου εδωσε πολυ υψηλο ποσοστο θετικης χοριακης και μαλλον εχω υπεραγχωθειεπηρεαστει... απ την μια το αποκλειω(που τοση τυχη με την πρωτη..) και απο την αλλη λεω γιατι οχι.... κοντευω να λαλησω... :-( :-(

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη κυριακη :-) δυστυχως για μενα δεν ειναι και τοσο...αδιαθετησα ενω ηταν να κανω αυριο χοριακη...παροτι ηταν ο πρωτος μηνας ειχα πολλες ελπιδες γιατι με την γιατρο ειχαμε κανει ολα τα απαραιτητα για εγκυμοσυνη απο μονοι μας.. ηθελα να σας ρωτησω.... εσεις πως αντιδρουσατε οταν τελικα ερχοταν η ακατανομαστη; εννοω ησασταν ηρεμες ή οχι και τοσο...εγω παντως χθες που ειχα τα προεορτια...το εριξα το κλαματακι μου.αυτο ειναι κατι ομως που με αγχωνει εξτρα γιατι υποτιθεται οτι δεν πρεπει να αγχωνομαστε και να στενοχωριομαστε γιατι εχουμε τα αντιθετα αποτελεσματα... αλλα γινεται να μην στενοχωριεσαι;;;; ευχαριστω πολυ πολυ για τον χρονο σας ... μακαρι να μου απαντησετε ... :-) εχω αναγκη απο λιγο προσανατολισμο.. συγγνωμη αν σας κουρασα λιγακι με το γραμματακι μου <3

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αγγελική μου!!

 

ποιος είπε ότι δεν απογοητεύμαι? Είναι σίγουρα μέσα στο πρόγραμμα, αλλά νομίζω ότι στη δική σου περίπτωση είναι λογικό να είναι αυξημένη η απογοήτευσή σου λόγω του 80 % πιθανότητες που σου έδωσε ο γιατρός σου... Νομίζω ότι με μικρότερο καλάθι προσδοκιών αντιμετωπίζεται η περίοδος πιο εύκολα! Επίσης φροντίζω να κάνω και πράγματα που δεν κάνω τον προηγούμενο καιρό και με ευχαριστούν , π.χ. περισσότερες βόλτες με φίλους ή ψώνια ή κάτι άλλο που να με κακομαθαίνει και να κρατά απασχολημένο το μυαλό μου...

 

Βούλα !!!

πραγματικά πολλά μπράβο για τη θετική σου στάση!! μου δίνεις πολύ κουράγιο. Έκανες απόξεση μετά την παλλίνδρομη? Εγώ έκανα το 2010 απόξεση μετά από παλλίνδρομη και μου πήρε 6 μηνες να το ξεπεράσω..Η αλήθεια είναι ότι έχω ήδη απευθυνθεί σε κέντρα εξωσωματικής και θεωρούν ότι και για εξωσωματική ο παράγων ηλικία είναι σημαντικός!! Εσύ παρακολουθείς ωορρηξία και κάνεις pregnyl κάθε μήνα? Είναι μια ένεση που μπορεί να γίνεται κάθε μήνα? Ποιο γιατρό έχεις και τι σου λέει για την ηλικία?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αγγελική μου!!

 

ποιος είπε ότι δεν απογοητεύμαι? Είναι σίγουρα μέσα στο πρόγραμμα, αλλά νομίζω ότι στη δική σου περίπτωση είναι λογικό να είναι αυξημένη η απογοήτευσή σου λόγω του 80 % πιθανότητες που σου έδωσε ο γιατρός σου... Νομίζω ότι με μικρότερο καλάθι προσδοκιών αντιμετωπίζεται η περίοδος πιο εύκολα! Επίσης φροντίζω να κάνω και πράγματα που δεν κάνω τον προηγούμενο καιρό και με ευχαριστούν , π.χ. περισσότερες βόλτες με φίλους ή ψώνια ή κάτι άλλο που να με κακομαθαίνει και να κρατά απασχολημένο το μυαλό μου...

 

Βούλα !!!

πραγματικά πολλά μπράβο για τη θετική σου στάση!! μου δίνεις πολύ κουράγιο. Έκανες απόξεση μετά την παλλίνδρομη? Εγώ έκανα το 2010 απόξεση μετά από παλλίνδρομη και μου πήρε 6 μηνες να το ξεπεράσω..Η αλήθεια είναι ότι έχω ήδη απευθυνθεί σε κέντρα εξωσωματικής και θεωρούν ότι και για εξωσωματική ο παράγων ηλικία είναι σημαντικός!! Εσύ παρακολουθείς ωορρηξία και κάνεις pregnyl κάθε μήνα? Είναι μια ένεση που μπορεί να γίνεται κάθε μήνα? Ποιο γιατρό έχεις και τι σου λέει για την ηλικία?

γεια σου κοριτσι μου. ναι εκανα αποξυση μετα την παλλινδρομη.την ενεση την κανεις καθε μηνα,μετα απο παρακολουθηση (υπερηχους) που σου κανει ο γιατρος.εγω εχω κανει μονο μια φορα. και σε λιγο καιρο θα ξαναπροσπαθησω...(λογω αποξυσης). ξεκολα ομως το μυαλουδακι σου απο την ηλικια :P. ο γιατρος μου λεγεται νικολαος πολυδωροπουλος.ειναι στην αγια παρασκευη το γιατρειο του.και ειναι και ειδικος στην υποβοηθουμενη αναπαραγωγη,στο εμβρυογεννεσης! πηγαινε να παρεις και την δικη του γνωμη! ειναι πολυ καλος!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη κυριακη :-) δυστυχως για μενα δεν ειναι και τοσο...αδιαθετησα ενω ηταν να κανω αυριο χοριακη...παροτι ηταν ο πρωτος μηνας ειχα πολλες ελπιδες γιατι με την γιατρο ειχαμε κανει ολα τα απαραιτητα για εγκυμοσυνη απο μονοι μας.. ηθελα να σας ρωτησω.... εσεις πως αντιδρουσατε οταν τελικα ερχοταν η ακατανομαστη; εννοω ησασταν ηρεμες ή οχι και τοσο...εγω παντως χθες που ειχα τα προεορτια...το εριξα το κλαματακι μου.αυτο ειναι κατι ομως που με αγχωνει εξτρα γιατι υποτιθεται οτι δεν πρεπει να αγχωνομαστε και να στενοχωριομαστε γιατι εχουμε τα αντιθετα αποτελεσματα... αλλα γινεται να μην στενοχωριεσαι;;;; ευχαριστω πολυ πολυ για τον χρονο σας ... μακαρι να μου απαντησετε ... :-) εχω αναγκη απο λιγο προσανατολισμο.. συγγνωμη αν σας κουρασα λιγακι με το γραμματακι μου <3

εγω τι να πω που εμεινα εγκυος και το εχασα;; μην χανεις το κουραγιο σου! προχωραμε μπροστα!! δεν τα παραταμε με το παραμικρο! θετικη σκεψη!! φιλια!

Link to comment
Share on other sites

εγω τι να πω που εμεινα εγκυος και το εχασα;; μην χανεις το κουραγιο σου! προχωραμε μπροστα!! δεν τα παραταμε με το παραμικρο! θετικη σκεψη!! φιλια!

 

 

ευχαριστω βουλα μου για τα γλυκα σου λογια και για το κουραγιο που μου δινεις.. :-) το καλο ειναι οτι με το που ερχεται η περιοδος λιγο μετα ξεκιναει η ''διαδικασια'' για τον επομενο μηνα. 5-9 μερα ορμονη ωορρηξιας 10 και μετα υπερηχος... για να δουμε.. ξεκιναω παλι την πεμπτη.ενω στενοχωρεθηκα αρκετα , τωρα εχω ηρεμησει.ετσι πρεπει...στο χερι του ειναι;! απλα πηρα μια παραταση!! ετσι πρεπει να μου λεω για να ειμαι πιο χαλαρη:-) για να δουμε! φιλακια βουλα μου.

 

υγ) εσυ σε τι φαση εισαι;;

θα ερθει η ωρα και για εμας ...και θα ειναι υπεροχη !!! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω βουλα μου για τα γλυκα σου λογια και για το κουραγιο που μου δινεις.. :-) το καλο ειναι οτι με το που ερχεται η περιοδος λιγο μετα ξεκιναει η ''διαδικασια'' για τον επομενο μηνα. 5-9 μερα ορμονη ωορρηξιας 10 και μετα υπερηχος... για να δουμε.. ξεκιναω παλι την πεμπτη.ενω στενοχωρεθηκα αρκετα , τωρα εχω ηρεμησει.ετσι πρεπει...στο χερι του ειναι;! απλα πηρα μια παραταση!! ετσι πρεπει να μου λεω για να ειμαι πιο χαλαρη:-) για να δουμε! φιλακια βουλα μου.

 

υγ) εσυ σε τι φαση εισαι;;

και εγω περημενω να αδιαθετησω,και να παω στο γιατρο να ξαναπροσπαθησουμε....;).

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοπελούδες μου, γεια σας και χαρά σας! Είμαι νέα σχετικά στην παρέα και θα ήθελ τα φώτα σας..Είμαι 27 και μόλις ανακάλυψα ότι έχω πολυκυστικές.Ωστόσο γίνονται προσπάθειες συλληψης...μπορώ να μεινω εγκυος η αδίκως το παλευω..Συγνώμη αν ακουγομαι αφελής απλα δεν γνωριζω και πολλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα Πωλίνα!!!!!!!!!!!!!!!

Και φυσικά μπορείς να μείνεις έγκυος έχοντας πολυκυστικές!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Εγώ έμεινα έγκυος πολύ σύντομα στο πρώτο μου παιδι, όταν ήμουν 30ετων. Τώρα είμαι 36 και το 2ο μας δυσκολεύει αλλά το προσπαθούμε!!!!

 

Θα κάνετε τις προσπαθειές σας ήρεμα και ευχάριστα και δώσε χρόνο...Έχεις ακόμη χρόνια πολλά μπροστά σου! Είσαι 27;

Αν δεις ότι δεν τα καταφέρνετε από μόνοι σας μετα από κάποιους μήνες, μην σου πω και μετα από χρόνο λογω της ηλικιας σου, συμβουλευτειτε και γιατρο!!!!

Ακόμη και τωρα μπορειτε να πατε σε γυναικολογο, αλλα μην αγχωθειτε!!!!!!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia kai apo mena...Kai emeis afto ton meina prospathisame poliiiii me ton antra mou gia ena mwraki...perimenw periodo stis 17/10/2013 kai exw sfixtei apo to anxos...exoume prospathisei arketes fores alla oxi toso entatika...afto ton mina tou dwsame kai katalave :P ...Ti mporw na kanw gia na stamatisw na skeftomai "wx eimai,wx den eimai" ??Exei pristei to stithos mou kai exw ponakia xamila pou kai pou...Kai kati allo pou paratirisa,otan erxomai se orgasmo exw tromero pono stin koilia.... Ti lete na ftaiei?? :( Please heeeeelp...!!! efxaristw <3

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμα μου δίνεις δύναμη μεγαλη..Πήγα στο γυναικολογο και μου έδωσε πριμολουτ για να αδιαθετησω..δεν γνωριζω για σενα αλλα εγώ δεν αδιαθετώ με αυτα και με αυτα συχνα..τι να πω;ελπίζω να πάνε όλα καλά..

Link to comment
Share on other sites

Να μην αγχωνεσαι και να εισαι ηρεμη.Μοναχα ετσι ολα θα πανε καλα,γενικα..Τα συμπτωματα αυτα ειναι και περιοδου και εγκυμοσυνης εχεις καποιο αλλο συμπτωμα; Εύχομαι να εισαι εγκυος και να αδιαθετησεισβσε 9 μηνες ξανα.

Link to comment
Share on other sites

Ηλιοβασίλεμα μου δίνεις δύναμη μεγαλη..Πήγα στο γυναικολογο και μου έδωσε πριμολουτ για να αδιαθετησω..δεν γνωριζω για σενα αλλα εγώ δεν αδιαθετώ με αυτα και με αυτα συχνα..τι να πω;ελπίζω να πάνε όλα καλά..

 

 

Και εγω παίρνω πριμολουτ για να αδιαθετησω...Τα επαιρνα απο μικρη ηλικια οταν εβλεπα οτι αργουσε να ερθει απο μονη της η περιοδος και το ρυθμιζα να εχω περιοδο ανα 45-50μερες...

Εμεινα εγκυος, γεννησα και μετα ξαναπηρα πριμολουτ για να αδιαθετησω μετα τον θηλασμο κλπ...Πήρα και για 2 χρονια αντισυλληπτικα και εκει ειχα περιοδο ανα 28 μερες νταν....Και τωρα από περασμένο Φεβρουαριο, δεν εχω αδιαθετησει μονη μου καθολου....μονο με χαπια...:confused:

Ρωτα τον γυναικολογο σου για τις βιταμινες ινοφερτ που ειναι για τις πολυκυστικες...Τις εχω ξεκινησει τους τελευταιους μηνες και κανω και διαιτα μηπως ετσι διορθωθει ο κυκλος μου...

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παίρνω πριμολουτ για να αδιαθετησω...Τα επαιρνα απο μικρη ηλικια οταν εβλεπα οτι αργουσε να ερθει απο μονη της η περιοδος και το ρυθμιζα να εχω περιοδο ανα 45-50μερες...

Εμεινα εγκυος, γεννησα και μετα ξαναπηρα πριμολουτ για να αδιαθετησω μετα τον θηλασμο κλπ...Πήρα και για 2 χρονια αντισυλληπτικα και εκει ειχα περιοδο ανα 28 μερες νταν....Και τωρα από περασμένο Φεβρουαριο, δεν εχω αδιαθετησει μονη μου καθολου....μονο με χαπια...:confused:

Ρωτα τον γυναικολογο σου για τις βιταμινες ινοφερτ που ειναι για τις πολυκυστικες...Τις εχω ξεκινησει τους τελευταιους μηνες και κανω και διαιτα μηπως ετσι διορθωθει ο κυκλος μου...

Εγώ δυστυχώς δε μπορώ να πιω αντισυλληπτικα διοτι με επηρεάζουν ψυχολογικά αν και τα επαιρνα για αρκετο καιρο..Εμεινες εγκυος παίρνοντας πριμολουτ; Αχ! Συγνωμη αν γίνομαι φορτικη απλά έχω αγχωθεί γιατί μέχρι τωρα δε μου το ειχε βτρει κανενας γιατρος και μου το βρηκε ο καινουριος..Μου εγραψε εξετασεις και θα τις κανω αυριο..ΜΑΚΑΡΙ να πάνε ολα καλα στις προσπάθειες μας και να έχεις εσύ ένα μπεμπε κι εγω καλες απαντησεις στις εξετασεις..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δυστυχώς δε μπορώ να πιω αντισυλληπτικα διοτι με επηρεάζουν ψυχολογικά αν και τα επαιρνα για αρκετο καιρο..Εμεινες εγκυος παίρνοντας πριμολουτ; Αχ! Συγνωμη αν γίνομαι φορτικη απλά έχω αγχωθεί γιατί μέχρι τωρα δε μου το ειχε βτρει κανενας γιατρος και μου το βρηκε ο καινουριος..Μου εγραψε εξετασεις και θα τις κανω αυριο..ΜΑΚΑΡΙ να πάνε ολα καλα στις προσπάθειες μας και να έχεις εσύ ένα μπεμπε κι εγω καλες απαντησεις στις εξετασεις..

 

 

Καποιες φορες αδιαθετουσα απο μονη μου αλλα αν εβλεπα οτι περναγαν οι 35-40μερες , επαιρνα τα πριμολουτ για να εχω περιοδο στις 45-50+....

 

Και εκανα τεστ για να αποκλεισω εγκυμοσυνη και να ξεκινησω πριμολουτ και τελικα ειχα μεινει εγκυος γρηγορα!

Η κόρη μου είναι η κινητήρια δύναμη της ζωής μου, το φως μου!!! Την λατρεύω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...