Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδικά παπούτσια. Ποιότητα ή τιμή ?


Recommended Posts

Γράφω γιατί δεν μπορώ άλλο να πληρώνω 50 - 60 ευρώ για ένα ζευγάρι παιδικά παπούτσια, που θα το φορέσει το πολύ ένα μήνα.

Στην περιοχή μου, όλα τα μαγαζιά με επώνυμα παιδικά, τα έχουν πανάκριβα. Υπάρχει μόνο ένα μαγαζί που άνοιξε τώρα, έχει φθηνά παπούτσια αλλά δεν είναι μάρκα. Δεν ξέρω καν αν είναι ανατομικά.

Η διαφορά στην τιμή είναι μεγάλη. 60 ευρώ στα επώνυμα, 15 ευρώ στο μαγαζί αυτό.

Είμαι σε δίλημμα. Τι να κάνω ? Και αν δεν είναι καλά, και του δημιουργήσουν πρόβλημα ? Ή δεν παίζει ρόλο αυτό τώρα που έχει γίνει 5 χρόνων ?

Δεν μπορώ να πληρώνω ένα σωρό λεφτά κάθε φορά, και ούτε έχω την δυνατότητα να πηγαίνω Αθήνα.

Επίσης θα πρέπει να του αγοράσω δυο ζευγάρια για να αλλάζει, οπότε καταλαβαίνετε ότι θέλω πάνω από 100 ευρώ. Και φυσικά στα μέσα του καλοκαιριού θα χρειαστούμε καινούργια.

Εσείς πως επιλέγετε ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 65
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έχεις δίκιο είναι ακριβά.Εμείς παίρνουμε πάντα δερμάτινα και ανατομικά και ας πληρώνουμε παραπάνω.Το σώμα τους είναι στην ανάπτυξη και πρέπει να πατάνε σταθερά.Έχουμε όμως και γνωστούς,συγγενείς με παιδάκια που μας χαρίζουν τα παπουτσάκια τους αν είναι σε καλή κατάσταση.Το ίδιο κάνουμε και μεις με τα παλιά μας.Γλιτώνουμε κάποια έξοδα.Εσείς δεν έχετε απο γνωστούς να σας δώσουν?

Link to comment
Share on other sites

Στα παιδιά μου ,πάντα κοιτάω την ποιότητα στα παπούτσια.Μπορεί να πάρω παντελόνια από τη λαική ,αλλά στα παπούτσια τους τα σκάω κανονικά.

Με 15 ευρώ παπούτσι ,ειλικρινά μην περιμένεις ποιότητα.

Αυτό που κοιτάω πάντα ,ειδικά στα χειμωνιάτικα είναι να είναι δερμάτινα.Δύσκολο βέβαια γιατί φοράει αθλητικά και όλες οι εταιρείες πχ nike adidas κλπ ,έχουνε ρίξει πολύ την ποιότητά τους.

Και ο δικός μου είναι 5 ετών ,αλλά δεν του αλλάζω κάθε μήνα παπουτάκια ,τα παίρνω μισό νούμερο μεγαλύτερα και βγάζουμε όλη τη σεζόν.Τώρα να τυχόν μεγαλώσουνε τα ποδαράκια του μέχρι το τέλος της ,ε τι να κάνουμε΄,θα πάρουμε άλλα.

Μεγάλος πονοκέφαλος πάντα αυτά τα παπούτσια έχει τύχει να αγοράσουμε και μετά να μου γκρινιάζει ότι με ενοχλούν εδώ ,με ενοχλούν εκεί...και άντε πάλι να ψάχνεις..

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο είναι ακριβά.Εμείς παίρνουμε πάντα δερμάτινα και ανατομικά και ας πληρώνουμε παραπάνω.Το σώμα τους είναι στην ανάπτυξη και πρέπει να πατάνε σταθερά.Έχουμε όμως και γνωστούς,συγγενείς με παιδάκια που μας χαρίζουν τα παπουτσάκια τους αν είναι σε καλή κατάσταση.Το ίδιο κάνουμε και μεις με τα παλιά μας.Γλιτώνουμε κάποια έξοδα.Εσείς δεν έχετε απο γνωστούς να σας δώσουν?

 

Δυστυχώς δεν έχουμε μεγαλύτερο. Ο γιος μου είναι ο μεγαλύτερος και στο σόι και στους φίλους μας. Εμείς δίνουμε μετά τα δικά μας στους υπόλοιπους .

Link to comment
Share on other sites

ποιοτητα.

ειναι σημαντικο να πατανε καλα, να ειναι σταθερο, να αεριζεται καλα το ποδι, να μην τα χτυπανε κλπ.

 

πλεον τα παπουτσια δεν κρατανε ενα μηνα, αλλα αρκετα παραπανω.

(πχ.εμενα ο γιος φοραει το 28 εδω και 6 μηνες σχεδον.)

στα ρουχα μπορω να σκεφτω κατι πιο οικονομικο, αλλα οχι στο παπουτσι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δυστυχώς δεν έχουμε μεγαλύτερο. Ο γιος μου είναι ο μεγαλύτερος και στο σόι και στους φίλους μας. Εμείς δίνουμε μετά τα δικά μας στους υπόλοιπους .

 

Ξέρω.Και μείς κάναμε παιδί πριν απ' όλους.Βρήκαμε ένα τριτοξαδερφάκι λίγο μεγαλύτερο και μας δίνουν κανένα παπουτσάκι,κανένα μπουφανάκι.:-)

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεγάλωσα με μουγερ, αυτά φοράω και του μικρού. Επειδή ειναι πανάκριβα, πηγαίνω στο κατάστημα στοκ, ας ειναι και προπερσυνης σεζον τι με νοιάζει? Θεωρώ ότι τα πρώτα παπουτσάκια πρεπει να ειναι καλής ποιότητας, ανατομικά (οχι ορθοπεδικά, αν δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα). Κι εμενα ο μικρός αλλάζει νούμερα σχεδόν κάθε δίμηνο (τωρα φοράει το 27), αλλά προτιμω να του πάρω καλά παπουτσάκια και να κοψω από κάπου αλλού. Δεν ξερω αν ειναι σύμπτωση, αλλά μια φορά του πήρα παπουτσάκια φθηνά και εκείνη την περίοδο άρχισε να κουτσαίνει, τον πήγα και στον γιατρό, παραπονιόταν ότι τον πονούσε η πατουσίτσα του, ίσως απλά να είχε πατήσει κάτι, δεν ξερω, αλλά από τότε δεν ξαναπαίρνω φθηνα παπούτσια. Στο σπίτι πάντως κυκλοφορεί χωρίς παπούτσια, μονο καλτσάκια του φοράω.

online αγορές κανεις?

για το μεγαλύτερο νούμερο, εγώ θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις ποτε! εσύ αν φοράς το 38, μπορείς να περπατήσεις καλά με το 39???

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στα παιδιά μου ,πάντα κοιτάω την ποιότητα στα παπούτσια.Μπορεί να πάρω παντελόνια από τη λαική ,αλλά στα παπούτσια τους τα σκάω κανονικά.

Με 15 ευρώ παπούτσι ,ειλικρινά μην περιμένεις ποιότητα.

Αυτό που κοιτάω πάντα ,ειδικά στα χειμωνιάτικα είναι να είναι δερμάτινα.Δύσκολο βέβαια γιατί φοράει αθλητικά και όλες οι εταιρείες πχ nike adidas κλπ ,έχουνε ρίξει πολύ την ποιότητά τους.

Και ο δικός μου είναι 5 ετών ,αλλά δεν του αλλάζω κάθε μήνα παπουτάκια ,τα παίρνω μισό νούμερο μεγαλύτερα και βγάζουμε όλη τη σεζόν.Τώρα να τυχόν μεγαλώσουνε τα ποδαράκια του μέχρι το τέλος της ,ε τι να κάνουμε΄,θα πάρουμε άλλα.

Μεγάλος πονοκέφαλος πάντα αυτά τα παπούτσια έχει τύχει να αγοράσουμε και μετά να μου γκρινιάζει ότι με ενοχλούν εδώ ,με ενοχλούν εκεί...και άντε πάλι να ψάχνεις..

 

Άσε άλλο πρόβλημα αυτό. Μέχρι να τα συνηθίσει τραβάμε μεγάλο ζόρι. Εμείς αλλάζουμε παπούτσια, όχι γιατί μεγαλώνει το πόδι του, αλλά γιατί τα χαλάει. Τα σκίζει βρε παιδί μου. Ακόμα και τα all star τα έσκισε μπροστά εκεί που είναι το λάστιχο. Έλιωσε το λάστιχο. Τώρα πως το καταφέρνει αυτό, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Παίζω βρε μαμά στο σχολείο μπάλα, έτσι μου λέει :D. Το συγκεκριμένο παπούτσι το κράτησε ακριβώς 2 εβδομάδες.

Μετά το έλιωσε.

Link to comment
Share on other sites

επίσης δεν ειναι καλό να του φοράς μεταχειρισμένα παπουτσάκια γιατί αυτά εχουν παρει τη φόρμα από το ποδαράκι του παιδιου που τα φόραγε αρχικά. εγώ δεν προκειται να φορεσω στην κόρη μου τα παπούτσια του γιου μου, ακομα κι αν τα εχει φορέσει για ενα μήνα μόνο.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

για το μεγαλύτερο νούμερο, εγώ θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις ποτε! εσύ αν φοράς το 38, μπορείς να περπατήσεις καλά με το 39???

 

Μισό νούμερο μεγαλύτερο με χοντρή καλτσούλα δε καταλαβαίνουν ιδιαίτερη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεγάλωσα με μουγερ, αυτά φοράω και του μικρού. Επειδή ειναι πανάκριβα, πηγαίνω στο κατάστημα στοκ, ας ειναι και προπερσυνης σεζον τι με νοιάζει? Θεωρώ ότι τα πρώτα παπουτσάκια πρεπει να ειναι καλής ποιότητας, ανατομικά (οχι ορθοπεδικά, αν δεν υπάρχει ιδιαίτερο πρόβλημα). Κι εμενα ο μικρός αλλάζει νούμερα σχεδόν κάθε δίμηνο (τωρα φοράει το 27), αλλά προτιμω να του πάρω καλά παπουτσάκια και να κοψω από κάπου αλλού. Δεν ξερω αν ειναι σύμπτωση, αλλά μια φορά του πήρα παπουτσάκια φθηνά και εκείνη την περίοδο άρχισε να κουτσαίνει, τον πήγα και στον γιατρό, παραπονιόταν ότι τον πονούσε η πατουσίτσα του, ίσως απλά να είχε πατήσει κάτι, δεν ξερω, αλλά από τότε δεν ξαναπαίρνω φθηνα παπούτσια. Στο σπίτι πάντως κυκλοφορεί χωρίς παπούτσια, μονο καλτσάκια του φοράω.

online αγορές κανεις?

για το μεγαλύτερο νούμερο, εγώ θα σε συμβούλευα να μην το κάνεις ποτε! εσύ αν φοράς το 38, μπορείς να περπατήσεις καλά με το 39???

 

 

Όχι on line αγορές δεν έχω κάνει ποτέ. Μεγαλύτερο νούμερο δεν του παίρνω. Γι' αυτό κάθε τέλος της σεζόν που βγάζουν κάποιες προσφορές, δεν μπορώ να του αγοράσω για τον επόμενο χρόνο. Δεν ξέρω τι νούμερο θα φοράει τότε.

Link to comment
Share on other sites

επίσης δεν ειναι καλό να του φοράς μεταχειρισμένα παπουτσάκια γιατί αυτά εχουν παρει τη φόρμα από το ποδαράκι του παιδιου που τα φόραγε αρχικά. εγώ δεν προκειται να φορεσω στην κόρη μου τα παπούτσια του γιου μου, ακομα κι αν τα εχει φορέσει για ενα μήνα μόνο.

 

Συμφωνώ κι εγώ σ' αυτό. Μας το έχει πει και γιατρός, δηλαδή, ότι δεν κάνει το παπουτσάκι που έχει φορεθεί και έχει πατηθεί με συγκεκριμένο τρόπο από ένα παιδάκι, να το βάζεις μετά σε κάποιο άλλο.

Και επειδή είναι πάρα πολλά τα προβλήματα που μπορεί να δημιουργηθούν σε κάποιον από κακά παπούτσια, προτιμώ να αγοράζω καλύτερα παπούτσια και λιγότερα ή φθηνότερα ρούχα.

Όσο για τα ανατομικά, νομίζω ότι τα αθλητικά δεν είναι ανατομικά και θα συμφωνήσω με την κοπέλα που είπε ότι ακόμη και κάποια επώνυμα (αθλητικά) έχουν χαμηλή ποιότητα.

k3NGp3.pnga>

Link to comment
Share on other sites

Άσε άλλο πρόβλημα αυτό. Μέχρι να τα συνηθίσει τραβάμε μεγάλο ζόρι. Εμείς αλλάζουμε παπούτσια, όχι γιατί μεγαλώνει το πόδι του, αλλά γιατί τα χαλάει. Τα σκίζει βρε παιδί μου. Ακόμα και τα all star τα έσκισε μπροστά εκεί που είναι το λάστιχο. Έλιωσε το λάστιχο. Τώρα πως το καταφέρνει αυτό, δεν ξέρω να σου απαντήσω. Παίζω βρε μαμά στο σχολείο μπάλα, έτσι μου λέει :D. Το συγκεκριμένο παπούτσι το κράτησε ακριβώς 2 εβδομάδες.

Μετά το έλιωσε.

 

Τα All star αρέσουνε πάρα πολύ στο μεγάλο μου γιό ,για να είναι <μουράτος> δεν μπορώ να πω δύο φορές που πήραμε ,κρατήσανε αρκετά ,αλλά βρώμαγααααααααααααααν ...όποτε τα έβγαζε τρέχαμε να ανοίξουμε παράθυρα...φοβερή μπόχα....Το ίδιο και κάποια άλλα , DC νομίζω λέγονται (100 ευρώ με έκτωση παρακαλώ), μπόχαααααααααα.Του έλεγα βρε αγοράκι μου θα τύχει κάποια στιγμή να πρέπει να βγάλεις τα παπούτσια και θα λιποθυμήσουν οι γύρω σου....

Ευτυχώς το είδε και μόνος του και τώρα αγοράζουμε nike ,adidas και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι ,ειδικά οι μύτες μας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, στο παπουτσι πάντα ποιοτητα!

Στα ρουχα δεν πειραζει να ειναι και απο την λαικη....

Στα παπουτσια, μεγαλη προσοχη, και ποτε χρησιμοποιημενα απο αλλο παιδακι, ουτε απο αδελφακι. Αυτο, διοτι το παπουτσι παιρνει το σχημα του ποδιου, και δεν επιτρεπεται να φορεθει απο αλλο παιδακι. (Ασχετο, αλλα το ιδιο λένε και για το στρωμα, κάτι που εγω προσωπικα δεν ακολουθησα)

Το παπουτσι πρεπει να ειναι δερματινο, ανατομικο, να αφηνει χωρο στα δαχτυλα, και να κραταει γερα το πόδι.

Οχι πάνινα, οχι μεταχειρισμένα, οχι πλαστικά, οχι με σκληρο δερμα.

Αυτο που κάνω εγω, είναι να παιρνω 1-2 ζευγάρια μονο ανα σαιζον, τα παιρνω τοσο μεγάλα ωστε αν βάλεις το δαχτυλό σου μεσα αφου το παιδακι εχει σπρωξει προς τα μεσα το ποδι του, να χωραει 1 δαχτυλο. (Οχι παραπάνω γιατι μετα χανει στην ανατομικότητα του). Με αυτον τον τροπο, βγάζεις όλη την σαιζον...

Δεν τρελαινομαι και τόσο στο να ταιριαζει απολυτα το παπουτσι με τα ρουχα του παιδιου στο χρωμα... Και αν δεν ταιριαζει με κάποια ρουχα και τι εγινε? Παιδι είναι! Ετσι δεν αγοράζω πολλά. Την ποιοτητα όμως δεν την ρίχνω..

Τα χρηματα δεν τα λυπάμαι, γιατι τα παπουτσακια στο τελος της σαιζον τα εχουν βγάλει τα λεφτά τους! Τα εχουν φορεσει και τα εχουν ευχαριστηθει! Δεν τα τρωει η παπουτσοθηκη!

Αντίθετα, ενα πολύ ακριβό ρουχο, το θεωρω πεταμένα λεφτα. Ουτε το χρειάζεται, ουτε το φοράει πολυ.

 

Κάτι ακόμα! Μην μπερδευτητε με την τιμή και πιστεψετε οτι όοοολα τα ακριβά παπουτσια είναι και ποιοτικά! Κάποτε, μου ειχαν κάνει ενα δωρο σε ρουχο απο την lapin, και επειδη θεωρω κοροιδια, να φοραει το παιδι μου ενα τζιν απλό και ενα πουκάμισο αδιαφορο στο χρωμα, και να κοστιζουν 150 Ευρώ, σκεφτηκα να τα αλλάξω και να πάρω παπούτσια! Ρωτησα λοιπον την πωλητρια, ποια παπουτσια ειναι ανατομικά. (Πανακριβα ολα, και μάρκες). Ευτυχώς η κοπέλα, ΄ήταν ειλικρινής και μου είπε "κανενα εδώ σε μας, εκτως από τα kikkers".:shock::shock::shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τα All star αρέσουνε πάρα πολύ στο μεγάλο μου γιό ,για να είναι <μουράτος> δεν μπορώ να πω δύο φορές που πήραμε ,κρατήσανε αρκετά ,αλλά βρώμαγααααααααααααααν ...όποτε τα έβγαζε τρέχαμε να ανοίξουμε παράθυρα...φοβερή μπόχα....Το ίδιο και κάποια άλλα , DC νομίζω λέγονται (100 ευρώ με έκτωση παρακαλώ), μπόχαααααααααα.Του έλεγα βρε αγοράκι μου θα τύχει κάποια στιγμή να πρέπει να βγάλεις τα παπούτσια και θα λιποθυμήσουν οι γύρω σου....

Ευτυχώς το είδε και μόνος του και τώρα αγοράζουμε nike ,adidas και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι ,ειδικά οι μύτες μας.

 

Κάποιο κοριτσι γνωστης μου, από πάνινο παπουτσι επαθε μυκητες στα ποδια και τρεχανε στα νοσοκομεια και δεν φτανανε (νομιζω οτι φτασανε σε εγχειρηση)... Μεγάλη προσοχη...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ αλλά τώρα αυτή την εποχή τι τους φοράτε? Μποτάκια? Εγώ της φοράω κάτι πάνινα με μπαρέτες τύπου all star γιατι τι να βάλεις αυτή την εποχή? Τα αθλητικά τα παίρνω μόνο geox και είμαι πολύ ευχαριστημένη, ειναι εγγύηση. Αλλά μου παραπονεθηκε ότι ζεσταίνεται πλέον με αυτά. Τι να βάλω? Της έχω παρει και 2 ζευγάρια πεδιλακια απο το zara για κάθε μέρα με δερμάτινο πάτο και πάλι θα δούμε, επιφυλακτικά της τα πήρα.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ αλλά τώρα αυτή την εποχή τι τους φοράτε? Μποτάκια? Εγώ της φοράω κάτι πάνινα με μπαρέτες τύπου all star γιατι τι να βάλεις αυτή την εποχή? Τα αθλητικά τα παίρνω μόνο geox και είμαι πολύ ευχαριστημένη, ειναι εγγύηση. Αλλά μου παραπονεθηκε ότι ζεσταίνεται πλέον με αυτά. Τι να βάλω? Της έχω παρει και 2 ζευγάρια πεδιλακια απο το zara για κάθε μέρα με δερμάτινο πάτο και πάλι θα δούμε, επιφυλακτικά της τα πήρα.

 

Του Ζαρα, νομίζω δεν είναι ανατομικά... Γενικά, καλό παπουτσι θα βρεις σε μαρκες που ειναι μονο για παπουτσια, και οχι και ρουχα...

Εγω πάντως, εχω ψωνίσει τα καλοκαιρινα, αλλά ακομα ειμαστε στα μποτακια...

Δεν ακουω παραπονα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αγοραζω 2 ζευγαρια ανα σαιζον από το pediped. Τα αγοραζω ελαφρως μεγαλυτερα για να βγαλει την σαιζον. Τα παιρνω οσο πιο ουδετερα γινεται σε χρώματα και σχέδια ( μπλε και καφέ για τον χειμώνα, άσπρα και ροζ για το καλοκαίρι) για να ταιριαζουν με οσα περισοτερα ρουχα γινεται. Αλλα μου εχει χρειαστει για πολυ καλο φορεμα καλο παπουτσι και μιας και θα το φορούσε 1-2 φορές πήρα από το στοκ του Monsoon με 5 ευρώ το ζευγάρι.

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Στα παπούτσια πάντα ποιότητα.

 

Αλλά σου προτείνω να κάνεις μια βόλτα στο τόπικ με τις ιντερνετικές αγορές ώστε να παίρνεις ποιότητα στη σωστή τιμή. Να ψωνίζεις δλδ απέξω μέσω ίντερνετ σε πολύ καλές τιμές.

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

διαβασα ολες τις απαντησεις σας. εγω στα πρωτα βηματα κοιτουσα ναναι οτι καλητερο. τωρα η κορη μου παει νηπια. το χειμωνα φοραει αθλητικα τυπου nike κτλ.βγαζουμε βεβαια ολο το χειμωνα. δε ξερω αν χαλασαν την ποιοτητα τους αλλα αυτα φοραμε ολοι οικογενειακα. οσο για καλοκαιρι ειναι οντως για 2 μηνες. ειδικα χαλκιδικη που παμε τα ταλαιπωρουν πολυ παιζοντας ολη μερα σε κηπους παρκα και αυλες. εκει λοιπον παιρνω του 15Ε. και τα βρισκω μια χαρα! βεβαια περνω απο πολυ σιγκεκριμενο μαγαζι που επερνε και μενα η μητερα μου αποκει κοκ. αυτοι δινουν και σε αλλα μαγαζια και εχω δει τρελλες τιμες σεκεινα τα μαγαζια αν τα παρεις.ενω ειναι τα ιδια.. ωρα τι να πω.. παντως για τοσο λιγο διαστημα οχι δε δινω 60αρια..

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

μονο ακριβα πανακριβα ειναι οοοοοοοοοοοοοολα τα παιδικααααααααααα ειτε παπουτσια ειτε ρουχα,εγω παντως παιρνω 2,3 και καλα,η γιατρος μας ειχε πει μην λυπασαι τα λεφτα για το παπουτσι,καλυτερα να κανεις οικονομια στα ρουχα και στα παιχνιδια παρα στο παπουτσι,ειναι πολυ σημαντικο...τι να πεις ο καθενας κανει οτι τον βολευει και οτι τον συμφερει γιατι κακα τα ψεματα ζουμε σε μια εποχη που ειναι πολυ δυσκολο να αγοραζεις με 100 και 150 ευρω παιδικα παπουτσακια,τρεχουν τα εξοδα και δεν μπορεις...

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω βρε κοριτσια. στο χειμωνα επενδυω πιο πολυ γιατι τα φορανε πολλες ωρες και θελει κατι οσο ναναι καλο. το καλοκαιρακι ομως οτι ναναι φορανε. μια γιατη θαλασσα που ειμαστε μιση μερα εκει. μετα στο σπιτι παλι οπως ναναι κυκλοφορουν.. οποτε... μιλαω τελειως για μενα τωρα. γιατι ειμαστε 2 μηνες στο εξωχικο οποτε ειμαστε λιγο πιο χαλαροι. τωρα αν ειμασταν εδω οκ θα περναμε κατι αλλο.

αν και τα 15αρια που λεω χθες που κοιτουσα και σε ενα καλο μαγαζι με παλιο γνωστο ονομα.. τοσο ταχει και κει. τι να πω αν χαλασε τοσο η ποιοτητα του..

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...