Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεμα για τουρτα γενεθλιων


Recommended Posts

σε 2 εβδομαδες ειναι τα πρωτα γενεθλια της κορουλας μου..για πειτε κανενα θεμα για την τουρτιτσα της..βασικα οχι κατι οπως φραουλιτσα.ντορα κτλ,γιατι ακομα δεν καταλαβαινει απο αυτα..:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 110
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Με το καλο τα πρωτα σας γεννεθλια!

Τι λες για πολυχρωμα μπαλονακια

η λουλουδια σε ροζ,μωβ,και φουξ

η πεταλουδες σε πορτοκαλι με λαχανι,ροζ με ασπρο,η οποιοδηποτε αλλο συνδιασμο σου αρεσει!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στα πρώτα γενέθλια της κόρης μου είχαμε μια τούρτα όλο ροζ παστέλ και πάνω είχε από ζαχαρόπαστα νομίζω ένα λευκό μπιμπερό ξαπλωμένο στην τούρτα, και μερικές σταγόνες γάλα να "τρέχουν" πάνω στην τούρτα. Από κάτω με λευκά γράμματα έγραφε "το γάλα μου!" Ήταν πολύ γλυκό θέαμα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ στα πρώτα γενέθλια έφτιαξα κάτι πολύ απλό. Ήταν τούρτα σε σχήμα 1 και επάνω εγραφε στο κάθετο το όνομα της και ήταν διακοσμημένη με πολύχρωμες καραμέλες και χρωματιστή σαντιγύ. Την ζήτησα μάλιστα παιδική από το ζαχαροπλαστείο γιατί τα περισσότερα παιδάκια ήταν πολύ μικρά ( ήταν ουσιαστικά κεικ με κρέμα αραβοσίτου μέσα και σαντυγι απέξω)

There is no patch for human stupidity.

Link to comment
Share on other sites

Από εδώ μπορείς να πάρεις πολλές είδες edit admin

Επεξεργάστηκαν by Συντονιστής Χ

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites

Να τι σκέφτομαι να κάνω στα 2α γενέθλια της μικρής μου, μιας και λατρεύει τα παπάκια.

coolest-homemade-baby-ducks-cake-64-21337721.jpg

 

coolest-rubber-ducky-cake-68-21338179.jpg

 

Μπες αν θες στοwww.coolest-birthday-cakes.com και θα τρελαθείς!

ερωτηση. πως κανεις μπλε αυτο το ζελεδακι για παπακια-λιμνη οχι στη 2η εικονα αλλα στην 1η. θελω να κανω λιμνη με παπιες στο γιο μου?

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ κάνω τις λιμνούλες και γενικά το νερό πάνω στις τούρτες με γλυκόζη την όπια την έχω χρωμάτισα πρώτα με χρώμα ζαχαροπλαστικής !!!!!!!:P

Ζήσε τη ζωή σου όπως θέλεις, χωρίς να υπολογίζεις τη γνώμη του κόσμου. Ο κόσμος είναι πολύς, η ζωή σου όμως λίγη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στα πρώτα γενέθλια της κόρης μου είχαμε μια τούρτα όλο ροζ παστέλ και πάνω είχε από ζαχαρόπαστα νομίζω ένα λευκό μπιμπερό ξαπλωμένο στην τούρτα, και μερικές σταγόνες γάλα να "τρέχουν" πάνω στην τούρτα. Από κάτω με λευκά γράμματα έγραφε "το γάλα μου!" Ήταν πολύ γλυκό θέαμα!

 

κάτι τέτοιο για πρώτα γενέθλια πολύ ωραίο...

 

και η δικιά μας ροζ παστελ ήταν..είχε πάνω δυο πιπίλες και δυο κουδουνίστρες..μικρές (που τις κράτησα ως αναμνηστικές) και έλεγε να ζήσεις Ζωίτσα...

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

εγώ κάνω τις λιμνούλες και γενικά το νερό πάνω στις τούρτες με γλυκόζη την όπια την έχω χρωμάτισα πρώτα με χρώμα ζαχαροπλαστικής !!!!!!!:P

ωραιοτατη ιδεα ευχαριστω πολυ!:-P

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσες να επιλέξεις ένα θέμα από ένα κλασσικό παραμύθι, όπως για παράδειγμα την κοκκινοσκουφίτσα και τον κακό λύκο ή τα τρία γουρουνάκια...... το κακό είναι πώς είναι δύσκολο να βρείς ποτηράκια-πιατάκια σε τέτοια θέματα αλλά μπορείς να τα πάρεις σε ουδέτερο χρώμα. Επίσης για προσκλητήρια μπορείς να δημιουργήσεις μόνη σου μπαίνοντας στο γκούγκλ στις εικόνες και πληκτρολογώντας το θέμα που επέλεξες. Τούρτα νομίζω ότι όλα τα καλά ζαχαροπλαστεία μπορούν να σου φτιάξουν.

 

Να σου ζήσει το κοριτσάκι σου!!!!!!!!!!!!!!!!

aYVcp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολλές χρυσοχέρες μαζευτήκατε εδώ μέσα,αλλά είπαμε...Λάθος ώρα τις βάζετε τις φωτογραφίες!Τώρα αναγκαστικά θα ξεσπάσω σε κάτι τουλουμπάκια!Πού να βρω τούρτα βραδιάτικα??

Link to comment
Share on other sites

θα π΄ροτεινα να διαλέξεις κατι, ως μαμα, που δε θα διαλέξει αργοτερα η μικρή σου. μπαρμπι, χιονατη, κοκκινοσκουφίτσα κλπ δε τα γλιτώνεις. βρες κατι άλλο!

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

θα π΄ροτεινα να διαλέξεις κατι, ως μαμα, που δε θα διαλέξει αργοτερα η μικρή σου. μπαρμπι, χιονατη, κοκκινοσκουφίτσα κλπ δε τα γλιτώνεις. βρες κατι άλλο!

και εγω αυτο θα ηθελα ..να μην ειναι κατι που θα ηθελε αυτη αργοτερα...γενικα να μην ειναι απο τα κινουμενα σχεδια..κατι μπεμπε:):)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να "παιξεις" με τον αριθμό 1 αφού είναι τα πρώτα γενέθλια και σαν διακόσμηση πάνω στην τούρτα να έχεις μπιμπερό, καλτσάκια, καροτσάκι, πιπίλες, δηλαδή ό,τι πιο μπεμπέ σε ροζουλί και άλλα παλ χρωματάκια...

 

Παρεπιπτόντως Leman η τουρτα της αδερφής σου είναι υπέροχη!!!

Μάλλον το εχει ως επάγγελμα ε;; Για πες μας λεπτομέρειες, θα τη χρειαστούμε...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα παπάκια είναι τέλεια ιδέα!!!!

Πώς όμως θα φτιάξουμε τα στοιχεία της διακόσμησης?? Σαπουνάκια, παπάκια, μπουρμπουλίθρες κτλ??? Βουνό μου φαίνεται!!!Πείτε ιδέες πλίζ!!

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Τα παπουτσάκια μου αρέσουν πολύ σαν ιδέα για τούρτα! Τα βρίσκω πολύ γλυκά και ρομαντικά για το κοριτσάκι σου...Θα φτιαξεις μόνη σου την τούρτα? Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου και να το δεις όπως επιθυμείς! Αχ, πως μεγαλώνουν έτσι γρήγορα???

Link to comment
Share on other sites

για πρώτα γενέθλια κοριτσιού...ωραία (και οικονομική λύση,15 ευρω το κιλό)θα ήταν ένα ροζ γλυφιτζούρι τρισδιαστατο...το έχουν τα ζαχαροπλαστεία melosa και η passarella νομίζω....

242904.png 2/8/2008 Η ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ ΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ! ΗΡΘΕΣ ΕΣΥ! ΜΠΕΜΠΟΥΛΗ ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΠΟΛΥ - ΠΟΛΥ!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν τα παπάκια είναι τέλεια ιδέα!!!!

Πώς όμως θα φτιάξουμε τα στοιχεία της διακόσμησης?? Σαπουνάκια, παπάκια, μπουρμπουλίθρες κτλ??? Βουνό μου φαίνεται!!!Πείτε ιδέες πλίζ!!

 

 

Παπάκια μπορούμε να χρησιμοποιήσουμε τα ολύ μικρά του jambo αυτα που έχει στο ταμείο και ίσως ένα μεγαλύτερο για τη μαμά παπια. Οι μπουρμπουλίθρες γίνονται με τη σαντιγύ. Τώρα για το σαπούνι δεν το έχω σκεφτεί, ίσως ενα μικρό κομμάτι τουρτάς με επικάλυψη από λευκό γλάσο και με σοκολάτα να γραψουμε το soap.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...