Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΓΙΑ ΦΤΗΝΕΣ ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ


Recommended Posts

λες ε..?

ναι αλλά είναι τόσοοοοο ωραία...είναι μπεζ με σχέδιο απαλό καφέ σκούρο τύπου κινέζικο κλαδάκι λεπτό με ανθάκια....σε μαύρο...πολύ διακριτικό!

Θα δω τι θα κανει και στις εκπτώσεις..στις 15/1 γιατί θα αγοράσω από την L.A τις καλοκαιρινές μου κουρτίνες μόλις δω σχέδιο που να με ενθουσιάσει!

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 201
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια πού τις ράβετε τις κουρτίνες της λαικής; Κι εγώ όταν παντρεύτηκα είχα πάρει όλα τα υφάσματα από 'κει. Τις έραψε η μαμά μου, όμως ταλαιπωρήθηκε πολύ να της φέρει στα ίσα. Επίσης δεν ξέρει να κάνει αυτά τα σχέδια πάνω στις τρέσες που κάνουν τα μαγαζιά και δείχνουν πολύ ωραία ή ας πούμε στο δωμάτιο που θέλω τρύπες να περνάει από μέσα το κουρτινόξυλο αντί γαντζάκια. Έτσι είπαμε φέτος με το δώρο να πάρουμε από μαγαζί όμως πάει πολύ:-( Άσε για τα ρομάν που έλεγα να βάλω!! 40ε/το μέτρο ο μηχανισμός και άλλα 50ε/μέτρο τα ραφτικά χώρια το ύφασμα:shock::shock::shock:!!!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

: Άσε για τα ρομάν που έλεγα να βάλω!! 40ε/το μέτρο ο μηχανισμός και άλλα 50ε/μέτρο τα ραφτικά χώρια το ύφασμα:shock::shock::shock:!!!

 

η μητερα μου εφτιαξε ρομαν μονη της κ εβαλε για μηχανισμο σιδερακι που το εβγαλε απο καπου αλλου,νομιζω απο στορια.τελειο βγηκε πραγματικα!

Link to comment
Share on other sites

πηρα χαλο απο 450 , 120 πολυ καλο χειροποιητο κτλ με μικρο ελαττωμα που δεν με ενοχλει ΑΛΛΑ οτι πεφτει μενει πανω κ φαινεται!παει χαμενο! πρεπει να βρω αλλο,ισως στο γιουσουρουμ;;;...

Link to comment
Share on other sites

πηρα χαλο απο 450 , 120 πολυ καλο χειροποιητο κτλ με μικρο ελαττωμα που δεν με ενοχλει ΑΛΛΑ οτι πεφτει μενει πανω κ φαινεται!παει χαμενο! πρεπει να βρω αλλο,ισως στο γιουσουρουμ;;;...

στο παζαρι του σκαραμαγκα να πας!γινεται καθε κυριακη!:-D

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει ενα μαγαζι στην Αθηνα που έχει υφάσματα με 1 ευρώ το μέτρο,τα εχω ψαξει και είναι το πιο οικονομικο με καλή ποιοτητα που εχω βρει!Στη λαική δεν εχω βρει και πολύ φτηνά υφάσματα,ψαξε σε στοκατζίδικο υφασμάτων,κατι θα βρεις.

που ειναι?

:idea:

Link to comment
Share on other sites

εμένα μου τις έραψε ο κύριος που τις αγόρασα, είχε και ενα βιβλιο για να διαλέξω πάνω τι ράψιμο θελω και το ράψιμο ήταν μέσα στη τιμή φυσικά!

Πλάκα κάνεις:-D!! Τους δίνεις τα μέτρα ή έρχονται και μετράνε; Αχ να μην είμαι Θεσσαλονίκη! Η αλήθεια είναι ότι δεν ρώτησα στη λαϊκή αλλά θεώρησα αυτονόητο ότι δεν ράβουν!! Θα κατέβω το Σάββατο στη λαϊκή Μπουρναζίου που είναι δίπλα στο σπίτι μου να ρωτήσω πριν δώσω ένα σωρό λεφτά σε μαγαζί!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αρχικό μήνυμα απο antigoni84

υπαρχει ενα μαγαζι στην Αθηνα που έχει υφάσματα με 1 ευρώ το μέτρο,τα εχω ψαξει και είναι το πιο οικονομικο με καλή ποιοτητα που εχω βρει!Στη λαική δεν εχω βρει και πολύ φτηνά υφάσματα,ψαξε σε στοκατζίδικο υφασμάτων,κατι θα βρεις.

 

 

Ποιό μαγαζί λές? ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Πήγα χτες σε 2 μαγαζιά εκ των οποίων το 1 ήταν πρατήριο στο Περιστέρι. Μόνο για την μπαλκονόπορτα του σαλονιού (2,20 φάρδος) μου είπαν 800-850 με υφάσματα που μου άρεσαν και γύρω στα 600 με πιο οικονομικά υφάσματα! Όλο το δώρο για 1 διπλή κουρτίνα!!! Κι εγώ έλεγα με το δώρο να βάλω και στις 2 κρεβατοκάμαρες και να πάρω και κουρτινόξυλα! Οπότε όπως καταλαβαίνετε το ξεχνάω μέχρι να βρω κάτι πιο οικονομικό!!

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω παντως αγορασα ολες τις κουρτινες του σπιτιου μου απο τη λαικη και μου τις εραψαν κι ολας και στην κουζινα και στο παιδικο που εκανα ρομαν μου βαλανε και τον μηχανισμο και εγω μονο τις κρεμασα !

Τις ειχα παρει απο την λαικη που γινετε καθε πεμπτη στην Γλυφαδα

Οσοι ερχονται σπιτι λενε τι ωραιες κουρτινες!!!

Εχουν πολυ ωραια σχεδια και χρωμματα!!!!

 

Α! εχεις και επιλογες πως θες να στις ραψουν με σχεδιο ή χωρις οι επιλογες ειναι παρα πολλες!!!!

9newp3.png8dIOp3.png
Link to comment
Share on other sites

Του δίνω ύψος, φάρδος μπαλκονόπορτας και μετά κάνουμε κάθε φορά διαμάχη ποσο μπόλικη θα την κάνουμε 1/2,5 ή 1/3 κτλπ.....

σε ποια L.A. πηγες ?;)

απο καποιον συγκεκριμενο? εχουν κ μαγαζια ολοι αυτοι στους παγκους.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Στη δικιά μας λαϊκή δεν ράβουν ρόμαν:-(. Κορίτσια εσείς που ράψατε στη λαϊκή σας έδωσαν την κουρτίνα με ανοιχτή την τρέσα και τη σφίξατε εσείς; Γιατί κολλάω πάντα σ' αυτό;

5dyVp3.png
Link to comment
Share on other sites

L.A. Κορυδαλλού το Σάββατο κοντά στην Π. Ράλλη. Όλα τα λεφτά. Ότι σχέδια θέλεις και σου τα ράβουν και όλας. Εγώ πήγα πριν 2 εβδομάδες και πήρα με 15ευρώ διπλή (οργαντίνα με ένα άλλο ύφασμα πιο αδιάφανο) ραμένη, μπορντώ με ρίγες 3 μέτρα φάρδος. Πήγα στο σπίτι, την έβαλα σαν δεύτερη με ένα πιάσιμο κόμπο στο πλάι γιατί ήταν μακριά και έτοιμη η νέα κρεβατοκάμαρα.

Δεν παίζει αλλιώς κορίτσια.

"Είναι πολλά τα λεφτά Αρη"

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

L.A. Κορυδαλλού το Σάββατο κοντά στην Π. Ράλλη. Όλα τα λεφτά. Ότι σχέδια θέλεις και σου τα ράβουν και όλας. Εγώ πήγα πριν 2 εβδομάδες και πήρα με 15ευρώ διπλή (οργαντίνα με ένα άλλο ύφασμα πιο αδιάφανο) ραμένη, μπορντώ με ρίγες 3 μέτρα φάρδος. Πήγα στο σπίτι, την έβαλα σαν δεύτερη με ένα πιάσιμο κόμπο στο πλάι γιατί ήταν μακριά και έτοιμη η νέα κρεβατοκάμαρα.

Δεν παίζει αλλιώς κορίτσια.

"Είναι πολλά τα λεφτά Αρη"

439056rvbdehj1y0.gif

Τα παιδάκια μου είναι όλη μου η ζωή!!!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια,

 

Δεν λέω, καλές οι λαικές, και είμαι απο τις τυχερές που η μαμά τους έχει μηχανή και τις γαζώνει, αλλά την τελευταία φορά αγόρασα κουρτίνες απο το jumbo έτοιμες ραμμένες, 10ευρώ η χονδρή εμπριμέ σε μπέζ βάση με πορτοκαλί και καφέ σχέδια (λουλούδια) και 3ευρώ η λέπτή πορτοκαλί για απο μέσα. Τρελάθηκα...... Αλλαξε και η διάθεσή μου, ανανέωσα και τις κουρτίνες μονο με 15ευρώ... για να μην πώ και για τις πιάστρες της κουρτίνας που τις πήρα 2ευρώ ενώ στο Praktiker τις βρήκα 10ευρώ... Σκέτη κοροιδία....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Kοριτσια με πεισατε! Θα ανανεωσω την κρεβατοκαμαρα! Εχετε να προτεινετε καποιο συνδιασμο χρωματος κουρτινας-τοιχου,που θα ανανεωσει τη διαθεση μας? Αντε γιατι εχουμε πεσει πολυ τωρα τελευταια!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

λοιπον κοριτσια σας μιλαει μια φανατικη γνωστου πολυκαταστηματος με κουρτινες που εχει δωσει πολλα λεφτα για τις κουρτινες του σπιτιου της.και δεν τις περισσευουν κιολας.λοπον την προηγουμενη εβδομαδα και μετα απο εμπειριες σας διαβαζοντας εδω για φθηνες κουρτινες πηγα στη λαικη της περιοχης μου και κοιταζοντας καποια υφασματα που ειχαν βρηκα καποιες κουρτινες φοβερες μου αρεσαν τοσο πολυ που τις πηρα αμεσως σκεφτομενη οτι θα ανανεωσω το σαλονι μου με ενα σχεδιο που μου αρεσε εδω και καιρο αλλα δεν διεθετα τα χρηματα.να πω την αληθεια πριν διαβασω τις αποψεις σας εδω μεσα ουτε θα τολμουσα να παρω κουρτινες απο αλλου.να φανταστητε πως μεχρι και ο αντρας μου με το που τις ειδε δεν το πιστευε οτι τις πηρα απο κει τελικα πολλα χρηματα πανε χαμενα αν δεν το ψαξεις.

Link to comment
Share on other sites

Η λαική γενικότερα αν ψάξεις έχει πολύ καλά πράγματα...αλλά θελει ψάξιμο και χρονο!

Πηρα κουρτινα ετοιμη ραμμένη για την κουζινα μου ήθελα να αλλάξω λιγο,με 10 ευρώ....

Εγώ πηρα προχθές σετ χαλάκια shaggy για την κρεββατοκάμαρα με 60ευρώ και τα τρια!

Και ειναι πααααααααρα πολυ ομορφα και δεν φαινονται λαικης, βεβαια τα ειχα τρεις μερες έξω στο μπαλκόνι, τα πέρασα και νερόξυδο γιατι μύριζαν βιοτεχνια!

αλλα ειναι σουπερ! Κ μενα ο συζηγος δεν το πιστευει οποτε φερνω πράγματα απο τη λαικη οτι ειναι απο εκει!

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...