Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

παιδότοποι Ευοσμος Θεσσαλονίκης


Recommended Posts

Καλήμερα,

 

Ετοιμαζόμαστε για το παρτυ γενεθλίων του γιού μου και θα ήθελα να μου συστήσετε όποιος μένει στις δυτικές συνοικίες Θεσσαλονίκης, από προσωπική εμπειρία αν έχετε επισκεφτεί κάποιον και είστε ευχαριστημένοι.

Γράφω για Ευοσμο γιατί μένουμε Αμπελόκηπους και οι λίγοι που υπάρχουν δεν μας βολεύουν, οπότε σαν δεύτερη επιλογή λέμε για Ευοσμο που είναι πολύ κοντά και γνωρίζουμε την περιοχή.

 

Ενδεικτικά βρήκα αυτούς στο internet αλλά δεν ξέρω κανέναν.

 

PEEK A BOO ΑΝΤΩΝΗ ΤΡΙΤΣΗ 86

56224

ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310760884

 

YABBA DABBA DOO

ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ 43

56224

ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310709566

 

CARTOON

ΠΕΥΚΩΝ 1

56224

ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310654322

 

ΑΣΤΕΡΑΚΙΑ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 25 ΜΕ ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΥ ΘΕΟΤΟΚΟΥ ΓΩΝΙΑ

56224

ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310705720

 

 

KINDER PARK - ΑΝΔΡΙΑΝΗ ΔΟΥΛΓΕΡΗ & ΣΙΑ ΟΕ Κ.

ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 28

56224

ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310574471

 

 

KIDER PARK ΝΟ

2 ΚΑΡΑΟΛΗ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 28

56224

ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310574471

 

 

KIDER PARK - ΠΑΤΟΥΛΙΑ ΜΑΡΙΑ & ΣΙΑ ΟΕ

ΟΛΥΜΠΙΑΔΟΣ 84

56224

ΕΥΟΣΜΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310769797

 

 

 

ΒΑΒΟΥΡΑ CLUB - ΠΑΙΔΙΚΑ ΠΑΡΤΥ

ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 25

ΕΥΟΣΜΟΣ, 56224

ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

Τηλ.:2310707618

 

 

Οποιαδήποτε πληροφορία θα μου είναι πολύτιμη.Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


EΓΩ ΜΕΝΩ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ...Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Σ ΕΝΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ:500 ΜΕΤΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΙΚΑ ΤΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΧΑΠΕΝΙΝΓΚΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΤΑΣ.ΑΝ ΔΕ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΝΟΜΑ :):):):):):)

.png
Link to comment
Share on other sites

EΓΩ ΜΕΝΩ ΑΝΑΤΟΛΙΚΑ...Η ΚΟΥΜΠΑΡΑ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΜΕΝΕΙ ΩΡΑΙΟΚΑΣΤΡΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΠΑΡΤΥ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ Σ ΕΝΑ ΠΑΙΔΟΤΟΠΟ ΣΤΟΝ ΕΥΟΣΜΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ ΜΕ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ.ΔΕ ΘΥΜΑΜΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ:500 ΜΕΤΡΑ ΠΡΙΝ ΤΟ ΙΚΑ ΤΟΥ ΕΥΟΣΜΟΥ..ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΝ ΩΡΑΙΑ ΧΑΠΕΝΙΝΓΚΣ ΤΗΝ ΩΡΑ ΤΗΣ ΤΟΥΡΤΑΣ.ΑΝ ΔΕ ΤΟΝ ΒΡΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΡΩΤΗΣΩ ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ ΟΝΟΜΑ :):):):):):)

 

Νομίζω ότι αυτός που αναφέρει η sasasam, είναι ένας απο τους Kinder Park (Καραολή Δημητρίου) αλλά διατηρώ μια επιφύλαξη. :roll:

Καλοί επίσης (που έχω επισκεφθεί) είναι το Kinder Park της Ολυμπιάδος (πάνω απο το Γυμναστήριο) και το Cartoon στην Πεύκων (πάνω από το πάρκο κυκλοφ.αγωγής) :D

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτος είναι ο κιντερ παρκ στην Καραολή Δημητρίου έχω πάει άπειρες φορές.Λοιπόν αυτό είναι αρκετά μεγάλο και μαζεύει υπερβολικό κόσμο σε σημείο να ασφυκτιείς έχει τύχει να κάνει 5 πάρτι ταυτόχρονα ,χαμός

Βέβαια έχει πολύ καλό σέρβις ,'όταν έρχεται η τούρτα παίρνουν το παιδάκι που γιορτάζει μία ή δύο μασκότ δεν θυμάμαι καλά και όλα τα παιδάκια φωνάζουν θέλουμε την τούρτα και μετά βγαίνει η μασκότ αγκαλιά με το παιδάκι και σβήνει τα κεράκια και σπάνε κάτι τεράστια με κομφετί και χορεύουνε γύρω απο την τούρτα.

Ο καρτούν πάνω στη νέα πολιτεία είναι πάρα πολύ καλός και μεγάλος επίσης με πιο λίγο κόσμο ωραίο παιδότοπο είναι ένα μαγαζί που προτιμώ εγώ να πηγαίνω αλλα να σου πώ την αλήθεια δεν έχω πάει σε πάρτι εκεί και δεν ξ.ερω λεπτομέρειες.Αν και μια φορά που ΄πέτυχα παρτι εκεί κάνανε κάτι με μασκότ και τέτοια.

Ο άλλος κιντερ παρκ που είναι Ολυμπιάδος δεν με ενθουσιάζει αν και πήγα μια φορά πρίν κάτι χρόνια

Link to comment
Share on other sites

Στις 24/3 ήμουν σε πάρτυ στο καρτούν και κάνουν τα ίδια πράγματα.

Η μασκότ και όλα τα παιδάκια κάνουν τρενάκι και τρέχουν γύρω γύρω στον παιδότοπο και μετά πηγαίνουν σε έναν χωρο που έχουν στην άκρη του μαγαζιού και σβήνουν το κεράκι.

Έχουν και ένα μηχάνημα που βγάζει σαπουνόφουσκες.

Έχει διαμορφώσει το εξωτερικό χώρο πάρα πολύ ωραία και πλέον επιτρέπεται το κάπνισμα μόνο εκεί γιατί παλαιότερα γίνονταν χαμός από την τσιγαρίλα μέσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εκτος απο αυτους που αναφερουν τα κοριτσια (και που κατα τη γνωμη μου ο καλυτερος λογω του οτι εχει πολυ χωρο ειναι το Kinder Park στην Καρολη) εχω παει και στον YABBA DABBA DOO, ο οποιος ειναι πολυ μικρος τοσο για μικρους οσο και για μεγαλους, σε σημειο που δεν υπαρχουν τραπεζακια για να φανε τα μικρα (δηλ δεν καταλαβα που τα βαζουν να φανε οταν εχει παρτυ).

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Πολύ καλός παιδότοπος είναι και το MODUS , επίσης Ν.Πολιτεία Ευόσμου, πολύ ωραίο περιβάλλον, κάνουν και αυτοί τα ίδια με μασκότ , τραγουδάκια και τέτοια.....αρνητικό είναι οτι είναι λίγο ακριβός.

Τα πρώτα γενέθλια της κόρης μου τα έκανα στο Cartoon (Πάρκο κυκλ.αγωγής) και έμεινα ευχαριστημένη, ενώ τα δεύτερα γενέθλια της στο Modus....έμεινα επίσης ευχαριστημένη ....ένα πρόσθετο θετικό στο Modus είναι οτι περνάνε πολύ ωραία και οι "μεγάλοι", έχει καταπληκτικό περιβάλλον για "παιδότοπος" ....

ελπίζω να βοήθησα και όχι να σε μπέρδεψα....να περάσετε όμορφα οτι και να επιλέξετε και να τον χαίρεσαι!!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να κανω μια ερωτηση!!! γνωριζει καμια σας αν υπαρχει πισινα για βρεφη στην θεσσαλονικη?

 

Αναφερονται στο θεμα για το baby swimming-εκει θα τις βρεις ολες!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λόγω ηλικίας του παιδιού μου έχω γυρίσει πολλούς Παιδότοπους στον Εύοσμο και έχω κάνει ήδη 3 Πάρτυ. Για το Kinder Park όπως έγραψε η renata πραγατικά γίνεται χαμός στα Πάρτυ! Γενικώς οι κοπέλες τα χάνουν και δεν ξέρουν που είναι τα παιδάκια και οι κάμερες απο μόνες τους δεν μπορούν να τα προσέχουν!Μία απο τα ίδια και στο Modus.

Το Cartoon έχει καλό περιβάλλον αλλα και εκεί επικρατεί κάποιο χάος όταν έχει πολύ κόσμο.(δεν το προτιμώ γιατι μου πέφτει και λίγο μακριά)

Έχω πάει και στο Yabba Dabba Doo αλλα είναι πολύ μικρό για όλους!

Φέτος μου σύστησαν και έκανα πάρτυ στα Αστεράκια. Το πλεονέκτημα είναι πως είναι πάνω στη πλατεία και πως επιτέλους υπάρχει ένας παιδότοπος στον Εύοσμο ο οποίος απαγορεύει το κάπνισμα στον εσωτερικό χώρο. Το άλλο που μου έκανε εντύπωση ήταν οι τιμές στα Πάρτυ. Σχεδόν οι μισές απο άλλους... (Είχε όλα τα happening όπως όλοι με μασκότ, bam,κτλ)

Έχω επισκεφτεί και το DreamPark το οποίο δεν με ενθουσίασε.

Επίσης είναι και το Peek a boo το οποίο δεν έχει πολλά παιχνίδια και τα παιδιά βαριούνται εύκολα.

Είναι και 2-3 ακόμη που έχω πάει αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τα ονόματά τους.

Γενικώς πιστεύω πως το βρήκα το στέκι μου.

Αν έχετε απορία για κάποιον είμαι στη διάθεσή σας.

Φιλικά Ρούλα

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 εβδομάδες μετά...

καλησπερα κ απο εμενα...

εχω παει στους περισσοτερους παιδοτοπους του ευοσμου για καφε. εχω παει σαν καλεσμενη ηδη στα γενεθλια της βαφτισιμιας μου τα οποια ηταν στο modus. σαν μαγαζι ειναι ωραιο αλλα σαν εξυπηρετηση δεν μου αρεσε κ επισης ''βαραει'' πολυ στις τιμες του ενω στην ουσια δεν προσφερει κατι παραπανω. οσο για το kinderpark, γινεται χαμος κ βαζουν συνεχως απανωτα παρτυ κ τα ''χανουν''. επισης δεν μου αρεσε το συστημα για το καπνισμα με την μεθοδο '' ποτηρακι''.κ εχω κανει ειδη γενεθλια στον γιο μου στο dreampark το οποιο μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις. εχουν χωρια χωρο καπνιστων με δικο του εξαερισμο, πολυ ωραια διακοσμηση κ πολυ καλες τιμες. τελος κανουν παρα πολλα παιχνιδια στα παρτυ κ εχουν κ πολλες επιλογες σε στολες που βγαζουν οι κοπελες την τουρτα. εμενα το dreampark μου εκανε ''κλικ''.

αν θελεις τηλεφωνο ειναι το 558-558. κ ειναι πισω απο την δεη του ευοσμου-κορδελιου, διπλα στον οκταποδα. ελπιζω να βοηθησα.:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως από πέρυσι που πήγα στα goodys Ωραιοκάστρου για το πάρτυ δεν το ξαναλάζω..Επίσης το ίδιο καλό σύστημα έχει και στου Εύοσμου που είναι στον παράλλο του περιφεριακού..

Τα συν κατέ με στα 2 goodys,

-πολύ πιο οικονομικά από παιδότοπο

-αποφεύγεις τον συνωστισμό και ήμασταν μόνο οι καλεσμένοι του πάρτυ διότι έχουν ξεχωριστές αίθουσες για το πάρτυ..

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα.. το οτι οτι ειμαι νεο μελος νομιζω πως δεν μου αφαιρει το δικαιωμα να πω απλα την γνωμη μου οπως κ οι υπολοιποι. οι αποψεις ειναι καθαρα υποκειμενικες κ εγω ειπα την δικη μου. εψαχνα πληροφοριες για παιδοτοπους στο google οταν βρηκα το συγκεκριμενο forum κ ειπα να γινω μελος για να πω την γνωμη μου. μην μου επιτιθεσαι προσωπικα σοφια τ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Κορίτσια ψάχνω και εγώ να κάνω το αγγελούδι μου πάρτι (μέσα Δεκεμβρίου) στον Εύοσμο και μέρες που είναι σίγουρα κάτι οικονομικό.

Απο την μικρή έρυνα που έχω κάνει μέσα στο Σ/Κ το πιο οικονομικό που βρήκα ήταν στον παιδότοπο που έχει μέσα στη πλατεία με το όνομα αστεράκια ο οποίος χρεωνει απο 3,5 ευρώ το παιδί και απο 5 ευρώ τον μεγάλο. Σε ερώτηση για το τι χρεώνομαι στα άτομα που δεν έρχονται μου είπε τα μισά και παίρνω μαζί μου αυτά που θα περισεψουν. Απο Δευτέρα έως Πέμπτη είναι 0,50 ευρώ κάτω. Αλλη μια καλη επιλογη που ειδα ήταν οτι μπορώ να φέρω και δικά μου είδη χωρις να χρεωνομαι αν δεν ηρθαν καποια ατομα και οτι δεν βαζει αλλο παρτι συγχρονως με το δικο μας.

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει κατι πιο οικονομικο σε αλλον παιδοτοπο και αν εχει κανει καποια εκει παρτι να μου πει τις εντυπωσεις της για να παρω και εγω την αποφαση μου.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ψάχνω και εγώ να κάνω το αγγελούδι μου πάρτι (μέσα Δεκεμβρίου) στον Εύοσμο και μέρες που είναι σίγουρα κάτι οικονομικό.

Απο την μικρή έρυνα που έχω κάνει μέσα στο Σ/Κ το πιο οικονομικό που βρήκα ήταν στον παιδότοπο που έχει μέσα στη πλατεία με το όνομα αστεράκια ο οποίος χρεωνει απο 3,5 ευρώ το παιδί και απο 5 ευρώ τον μεγάλο. Σε ερώτηση για το τι χρεώνομαι στα άτομα που δεν έρχονται μου είπε τα μισά και παίρνω μαζί μου αυτά που θα περισεψουν. Απο Δευτέρα έως Πέμπτη είναι 0,50 ευρώ κάτω. Αλλη μια καλη επιλογη που ειδα ήταν οτι μπορώ να φέρω και δικά μου είδη χωρις να χρεωνομαι αν δεν ηρθαν καποια ατομα και οτι δεν βαζει αλλο παρτι συγχρονως με το δικο μας.

Θα ηθελα να μου πειτε αν υπαρχει κατι πιο οικονομικο σε αλλον παιδοτοπο και αν εχει κανει καποια εκει παρτι να μου πει τις εντυπωσεις της για να παρω και εγω την αποφαση μου.

 

To kinder park στην καραολή διοργωνώνει πάρα πολύ ωραία πάρτυ και είναι 5 ή 6 μικροί μεγάλοι, αλλά δεν "φαισόνεσαι" άτομα που δεν έρχονται...

επίσης πιο οικονομικά μπορείς να δεις στα goodys

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...