Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΙΜΑΓΓΕΙΩΜΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ (ΣΥΜΕΩΝ)


Recommended Posts

ΤΟ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΑΙΜΑΓΓΕΙΩΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΑΝ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΣΥΜΕΩΝ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚ. ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?

Τα σημαντικότερα πλάσματα για μας χρειάζονται το πιο πολυπόθητο αγαθό της ζωής μας.Το χρόνο μας.

http://www.facebook.com/home.php?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΤΟ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΑΙΜΑΓΓΕΙΩΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΑΝ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΣΥΜΕΩΝ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚ. ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?

εγω ειχα ενα αιμαγγειωμα στη μυτη , οχι απο τη γεννηση. δημιουργηθηκε απο το σκελετο των γυαλιων. το αφαιρεσα με λειζερ σε δερματολογο και δεν φαινεται τιποτα. κοστισε μονο 40 ευρω και αυτο εγινε πριν 5 χρονια

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Το μωράκι της γιετόνισσας μου γεννήθηκε με τέτοιο σημάδι και της είπε ο παιδίατρος να μην κάνει τίποτα , ότι θα υποχωρήσει μόνο του. Ήδη στο παιδάκι , που τώρα είναι 5 μηνών , πλέον είναι πιο αχνό το σημάδι , σαν να εξαφανίζεται σιγά-σιγά.

 

ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ...ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΖΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ....Σ'ΑΓΑΠΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον θα πρεπει να πας σε γιατρο.Συνηθως στις μικρες ηλικιες κι οταν δεν ειναι πολυ εντονο δεν κανουν τιποτα.Οταν το παιδι φτασει στα πεντε κι εφοσον ειναι αρκετα εντονο (σχεδον μωβ) το αιμαγειωμα, προχωρουν σε λεηζερ.

Link to comment
Share on other sites

Η ξαδέρφη μου είχε από μωρό ένα μεγάλο αιμαγγείωμα στο μπουτάκι της και εξαφανίστηκε μόνο του μέχρι να γίνει 2-3 χρονών. Αλλά ακόμα και να μην εξαφανιστεί στη δική σας περίπτωση υπάρχουν τα laser. Αφαιρούν τα πάντα τη σήμερον ημέρα. Θα σου δώσει και ο παιδίατρος οδηγίες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΟ 2 ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ ΜΕ ΑΙΜΑΓΓΕΙΩΜΑ ΚΟΚΚΙΝΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ,ΟΙ ΠΙΟ ΠΑΛΙΟΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΑΝ ΣΗΜΑΔΙ ΤΟΥ ΣΥΜΕΩΝ.ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΕΙΔΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΠΟΥ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΕΠΙΣΚ. ΕΧΕΤΕ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΙ ΚΑΝΑΤΕ?

\

ΚΑΛΗΜΕΡΑ

ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΠΑΙΔΟΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ Κ.ΤΣΟΥΚΑΤΟΥ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΓΛΑΙΑ ΚΥΡΙΑΚΟΥ. ΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΑΙΜΑΓΓΕΙΩΜΑΤΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ. ΚΛΕΙΣΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΙΝΟ.

ΓΙΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΜΗΝΥΜΑ.

tnDpp3.png

77l3p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η πρώτη μου κόρη έχει αιμαγγείωμα στο πίσω μέρος του κεφαλιού και είναι όσο ο πάτος ενός μεγάλου ποτηριού τουλάχιστον και φουσκωτό. Μολύνθηκε όταν ήταν 2,5 μηνών γιατί έπιασε νινιδα μάτωσε και μπήκε μικρόβιο.Την έχουμε πάει σε χειρουργούς, δερματολόγους αλλά και σε πλαστικό χειρουργό.Η απάντηση όλων ήταν να το αφήσουμε και ίσως χρειαστει αφαίρεση όταν μαραθεί τελείως και πάψει να αιματώνεται. Γι'αυτό ίσως φτάσει και τα 18. Ο πλαστικός μου είπε όχι leiser γιατί καραδοκεί ο καρκίνος στις μέρες μας και όλα αυτά επιβαρύνουν την κατάσταση. Είναι 25 μηνών και δεν έχει αλλάξει όψη. Η δεύτερη μου κόρη έχει στο ματάκι, στο πάνω χείλος και 2 στο πίσω μέρος τοπυ κεφαλιού αλλά είναι επίπεδα και τώρα που είναι 10 μηνών ίσα που φαίνονται. Εφόσον δεν τους δημιουργούν περαιτέρω προβλήματα υγείας καλό είναι να μην τα πειράζουμε τουλάχιστον όσο είναι μικρά τα ζουζουνάκια μας.

Νεφέλη:1-1-08 Άλκηστις:1-4-09 Ίριδα:17-6-10

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα! Και η δικια μου η κορη εχει ενα αιμαγγειωμα στο κεφαλι ( ειναι 3 δαχτυλα διπλα απο την κορυφη του κεφαλιου), σε μεγεθος ισο με μια ρογα σταφυλι. Ειναι σαν να εχει χτυπησει σε εκεινο το σημειο και μερικες φορες βγαζει ελαχιστες σταγονες αιματακι. Μεχρι στιγμης δεν το εχουμε πειραξει.

Να σας πω την αληθεια ανακουφιστηκα οταν ειδα πως δεν ειμαστε οι μοναδικοι που εχουμε αιμαγγειωμα στο κεφαλακι.

Να σας ζησουν τα αγγελουδια σας!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το μωράκι της γιετόνισσας μου γεννήθηκε με τέτοιο σημάδι και της είπε ο παιδίατρος να μην κάνει τίποτα , ότι θα υποχωρήσει μόνο του. Ήδη στο παιδάκι , που τώρα είναι 5 μηνών , πλέον είναι πιο αχνό το σημάδι , σαν να εξαφανίζεται σιγά-σιγά.

κι εμας ειχε ενα τετοιο στο κεφαλι και εγινε οπως τα ειπε η xuito . Δεν υπαρχει πια.

Μας ειχε πει μαλισταοτι πριν τον χρονο δεν τα πειραζουν γιατι τα περισοτεραφευγουν μονα τους.

Εμας ηταν απο βεντουζα. Του Αγ. Συμεων ειχα παει λαικη :lol::lol: αλλα ευτυχως δεν βγηκε κατι.

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλες κατ' αρχήν.

Κι εμείς έχουμε αιμαγγείωμα.

Απ' ότι μου είπαν δημιουργήθηκε για κάποιον λόγο όταν στο έμβρυο δημιουργούνταν το δέρμα.

Το δικό μας τώρα φεύγει σιγά-σιγά. Εχει γίνει επίπεδο και έχει χάσει το χρώμα το έντονο και την πυκνότητα που είχε πριν. Δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι άλλο από το να περιμένουμε. Μας είχαν πει, και όντως έτσι έγινε, ότι θα μεγαλώνει μαζί με το παιδί και κάποια στιγμή θα αρχίσει να ατονεί.

Δεν ξέρω αν βοήθησα.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μας είχαν πει, και όντως έτσι έγινε, ότι θα μεγαλώνει μαζί με το παιδί και κάποια στιγμή θα αρχίσει να ατονεί.

Δεν ξέρω αν βοήθησα.

 

Αυτό ξέρω και εγώ. Η κόρη μου έχει στο χειλάκι της αλλά τώρα έχει ξεθωριάσει και σχεδόν δεν φαίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...