Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ζωγραφικη στο παιδικο δωματιο????


Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ 11 ΜΗΝΩΝ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ ΜΕ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΖΩΑ ΣΑΝ ΔΑΣΟΣ ΚΛΠ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΙΔΕΕΣ-ΦΩΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΩ ΣΑΝ ΟΔΗΓΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΩΣΤΕ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...

ΘΕΛΩ ΑΠΛΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ 11 ΜΗΝΩΝ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ ΜΕ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΖΩΑ ΣΑΝ ΔΑΣΟΣ ΚΛΠ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΙΔΕΕΣ-ΦΩΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΩ ΣΑΝ ΟΔΗΓΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΩΣΤΕ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...

ΘΕΛΩ ΑΠΛΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

Link to comment
Share on other sites

αχ irenne μου και εγώ το ζωγράφισα αλλά επειδή είμαι άσχετη έφερα κοπέλα. Της έδειξα μια φωτό από τον asterix και μου το έκανε ολόιδιο!!! πλήρωσα 600 ευρώ πριν τρία χρόνια για μια ζωγραφιά 1.5 μ Χ 2μ περίπου. Είναι ωραίο δεν μπορώ να πω, αλλά δεν αλλάζει, μένει ίδιο και αν το βαρεθείς τι γίνεται? Βέβαια αν το κάνεις μόνη σου και να το βαρεθείς το αλλάζεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ,

ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΔΩΜΑΤΙΟ ΤΟΥ 11 ΜΗΝΩΝ ΓΙΟΥ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΚΟΣΜΗΣΩ ΜΕ ΖΩΓΡΑΦΙΚΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΕ ΑΥΤΟΚΟΛΗΤΑ, ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΦΤΙΑΞΩ ΔΙΑΦΟΡΑ ΖΩΑ ΣΑΝ ΔΑΣΟΣ ΚΛΠ.

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΛΟΙΠΟΝ ΙΔΕΕΣ-ΦΩΤΟ ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΩ ΣΑΝ ΟΔΗΓΟ ΜΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΖΩΓΡΑΦΟΣ ΩΣΤΕ ΤΟ ΧΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΠΙΑΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΟ ΤΟΥ...

ΘΕΛΩ ΑΠΛΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ ΩΣΤΕ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ

 

Μπορεις να δεις εδω edit admin infraction ban

line_flow_rose_beg_16_time_1035867600_text_.gifline_flow_blue_beg_boy_time_1170219600_text_.gif
Link to comment
Share on other sites

Βρες ένα βιβλίο με ζωγραφιές που να σου αρέσουν. Βγάλε φωτοτυπία σε σούπερ μεγένθυση και ξεπάτησέ το στον τοίχο με μολύβι. Μετά βάψε το.

Θα σου πρότεινα να φτιάξεις μια ιστοριούλα. 1 δέντρο, 2-3 σκιουράκια με τη μαμά τους, βελανίδια κλπ.

Δεν θυμάμαι κανένα παραμύθι απέξω αλλά βλέποντας κάθε βράδυ τις ζωγραφιές στο δωμάτιο της κόρης μου σκαρφίζομαι μια ιστορία με αυτές πρωταγωνιστές. Βοηθάει πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμείς ζωγραφίσαμε, ο σύζυγος δηλαδή γιατί εγώ ... δεν το χω!!! Βρήκαμε τις φωτογραφίες στο ιντερνετ, 1 σε κάθε τοίχο και τις έκανε πρώτα με μολύβι στον τοίχο και μετά με κηρομπογιές (την πρώτη την έκανε με χρώματα νερού αλλά πρέπει να είσαι πολύ σχετικός για να πετύχεις τις αποχρώσεις που θέλεις). Βγήκε πολύ ωραίο!!!

Φτιάξαμε και μικρές μακετούλες και ξύλινα παιχνίδια και τις εφαρμόσαμε στους τοίχους και έχει γίνει ένα πολύ ζεστό παιδικό δωμάτιο με τη δική μας πινελιά!!

ΚΑι για να ζηλέψετε, τώρα φτιάχνουμε ξύλινο σπιτάκι, κανονική μικρογραφία σπιτιού 1*1,3*1,7 ύψος. Τέλειο!!!

H9ROp3.png

 

 

 

KZr6p3.png

Link to comment
Share on other sites

Eγω παλι πηρα τα βρεφικα βιβλια (αυτα που εχουν αρκουδακι-μπλουζα - μπιμπερο κτλ και ειναι απλες οι εικονες) και τους εφτιαξα αυτα που εβλεπα στον τοιχο σε μεγαλα.

Μια χαρα. Απλα μεν αλλα πολυ ομορφα (ε τι θα λεγα χεχε) :-D:-D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...