Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

frisolac confort πολυ πηχτό!


Recommended Posts

Εγώ είχα πάρει ένα ψαλιδάκι των νυχιών και είχα μεγαλώσει μόνη μου τις τρύπες των πιπίλων. Είχα κάνει δοκιμές και είχα χαλάσει 5-6 πιπίλες (τις είχα κάνει υπερβολικά μεγάλες). Τελικά όμως είχα καταλήξει σε 3 πιπίλες οι οποίες ήταν στο σωστό μέγεθος για την κόρη μου. Κι εμένα περίπου 1 μήνα ήταν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από μένα!

Εγώ έδωσα στο μπέμπη μου frisolac comfort από 10 ημερών γιατί έχει κολικούς. Όμως ενώ φαίνεται να του αρέσει, δεν έχουμε βρει ακόμα την κατάλληλη πιπίλα στο μπιμπερό chicco που χρησιμοποιούμε. Με αυτήν με τις 2 τρύπες καουτσούκ δεν μπορεί να το ρουφήξει και καταλήξαμε σε αυτήν με την ελεγχόμενη ροή. Όμως με αυτήν πνίγεται και του φεύγουν τα γάλατα. Εσείς ποια χρησιμοποιείτε; Ο μπέμπης είναι 1 μηνός.

 

Εγώ στον γιο μου που έπαιρνε το comfort λόγο ΓΟΠ βέβαια είχα πιπίλες και μπουκάλια nuk είχα καυτηριάσει ένα πηρούνι και άνοιγα την τρύπα με το πηρούνι βάζοντας το ένα δοντάκι μέσα!!!!!Μπορεί να σε βοηθήσει αυτό....:D

qZmyp3.pngZmFZp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εμεις το διναμε λογω δυσκοιλιοτητας..αλλα τελικα καταληξαμε οτι το νερο πρεπει να ειναι ζεστο και να μην το κουναμε πολυ γιατι τοτε σβολιαζε..το πολυ καυτο και το κρυο νερο το σβολιαζουν...οπως και αν το κανεις με πολυ ζεστο και μετα το κρυωσεις μεκατω απο τη βρυση..

Link to comment
Share on other sites

Tελικά αφού δοκίμασα όλες τις πιπίλες του εμπορίου κατέληξα σε αυτές με την ελεγχόμενη ροή της Chicco. Βέβαια εξακολουθούν να μας φεύγουν τα γάλατα, αλλά δεν βρίσκω και καλύτερη. Επίσης για να ανακατεύεται καλύτερα το γάλα βάζω και 1 ή 2 μεζούρες το απλό Frisolac.

 

Σας ευχαριστώ που υπάρχετε...!!!

Link to comment
Share on other sites

ο μικρος μου ειναι 7 μηνων κ ακομα δεν μπορει να πιει με την πιπιλα ελεγχομενης ροης, γιατι πνιγεται. Την χρησιμοποιω μονο στο νερακι του. Υπαρχει ενα εργαλειακι (σιγουρα εχει το Τζαμπο) που ανοιγει τρυπες στα μπιμπερο. Οποτε μπορεις να παρεις τις θηλες για 2 μηνων της Κικο που εχουν 1 τρυπα κ να ανοιξεις κ αλλη με το εργαλειακι.

"Ν'αγαπας την ευθυνη. Να λες, εγω μοναχος μου θα σωσω τον κοσμο. Αν χαθει, εγω θα φταιω." Ν.Καζαντζακης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 7 χρόνια μετά...

Δίνει κάποια μανούλα αυτό το γάλα; το έδωσα σήμερα για πρώτη φορά και ενώ, όπως είχα διαβάσει εδώ περίμενα να βγει πηχτό, μου βγήκε φυσιολογικό και μάλιστα το ήπιε από τη θηλή νούμερο 1 που έπινε και το κανονικό του γάλα. Μήπως έκανα κάποιο λάθος στην παρασκευή του ή έχει αλλάξει η σύσταση του; 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, τώρα στο δεύτερο γεύμα παρατήρησα ότι γίνεται λάσπη και κολλάει στα τοιχώματα του μπιμπερό. Οπότε στην ουσία αν φτιάχνεις για παράδειγμα 90μλ γάλα ένα μέρος γίνεται λάσπη οπότε το μωρό πίνει λιγότερο. Πως μπορώ να το αποφύγω αυτό; αύριο θα πάρω και στην εταιρία να ρωτήσω. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, maria_tweety είπε:

Επίσης, τώρα στο δεύτερο γεύμα παρατήρησα ότι γίνεται λάσπη και κολλάει στα τοιχώματα του μπιμπερό. Οπότε στην ουσία αν φτιάχνεις για παράδειγμα 90μλ γάλα ένα μέρος γίνεται λάσπη οπότε το μωρό πίνει λιγότερο. Πως μπορώ να το αποφύγω αυτό; αύριο θα πάρω και στην εταιρία να ρωτήσω. 

σε καθε κουταλια θα το κουνας. αυτα τα γαλατα πειζουν αμεσως επιτηδες για να μην κανει το μωρο αναγωγες γιαυτο κ βρισκεις πηγμενο γαλα. το νερο.επισης να ειναι χλιαρο κ να το.δινεις αμεσως στο.μωρο. 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...