Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


Recommended Posts

εχω παλι δεν εχω την καλυτερη γνωμη!απλα το λεω!

 

Κουφετάκι μου, δεν σου άρεσε η Αναγνώστου ως άνθρωπος ή ως επιστήμον; Θα βοηθούσε κάποιες (ίσως κι εμένα) αν διευκρίνιζες από ποια άποψη το λες.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου μήπως και τον ξέρετε..

Επισκέφτηκα πρόσφατα ένα γυναικολόγο που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα και λέγεται Δόβας Δημήτρης.

Μου φάνηκε καλός και συζητησιμος αλλά κλασικά έχει και αυτός τεράστια αναμονή για εξωσωματικές κλπ.

Αυτό που δε μου άρεσε είναι οτι για 20 λεπτά συζήτηση μόνο, πήρε επίσκεψη 60 ευρώ.

Ούτε υπέρηχο ούτε τπτ... δεν είναι πολλά; Δηλαδή τι θα ζητάει παρακάτω;;

Έχει ακούσει κάτι κάποια κοπέλα να μου πει μια γνώμη;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω και γω με τη σειρά μου μήπως και τον ξέρετε..

Επισκέφτηκα πρόσφατα ένα γυναικολόγο που ειδικεύεται στην υπογονιμότητα και λέγεται Δόβας Δημήτρης.

Μου φάνηκε καλός και συζητησιμος αλλά κλασικά έχει και αυτός τεράστια αναμονή για εξωσωματικές κλπ.

Αυτό που δε μου άρεσε είναι οτι για 20 λεπτά συζήτηση μόνο, πήρε επίσκεψη 60 ευρώ.

Ούτε υπέρηχο ούτε τπτ... δεν είναι πολλά; Δηλαδή τι θα ζητάει παρακάτω;;

Έχει ακούσει κάτι κάποια κοπέλα να μου πει μια γνώμη;

 

Δεν τον γνωρίζω, αλλά έχω την εντύπωση ότι όλοι κάπως έτσι λειτουργούν όταν πρόκειται για τέτοιες περιπτώσεις.

Όταν χρειάστηκε να επισκευθώ έναν γεννετιστή στην Αθήνα (είμαι από Θεσ/νική) μόνο για μία συζήτηση του τετάρτου πήρε 100 ευρώ και αυτά τα ίδια μπορούσε να μας τα πει από το τηλέφωνο (τα περισσότερα τα γνωρίζαμε) και όχι να επιμένει να πάμε στην Αθήνα δλδ να πληρώσουμε και αεροπορικά εισητήρια. Η όλη υπόθεση για ένα ραντεβού κόστισε 600 ευρώ και μία μέρα από τις έξι το πρωί μέχρι τις 12 το βράδυ.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!ξερει καποια, κατι να μου πει για τον ζησοπουλο παρμενιων(παπαγεωργιου) ή για τον κατσικη ηλια(ιπποκρατειο)???

ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΓΥΡΝΑΝΕ ΜΠΟΥΜΕΡΑΝΓΚ!

Link to comment
Share on other sites

an-mary μου ναι έχεις δίκιο πάρα πολλά λεφτά και όπως είπες και συ τα ξέραμε όσα μας είπε.

Τελικά εσύ πού κατέληξες Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;

Και γω ακόμα ψάχνομαι με τους γιατρούς αλλά θα ήθελα να βρω στη Θεσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

an-mary μου ναι έχεις δίκιο πάρα πολλά λεφτά και όπως είπες και συ τα ξέραμε όσα μας είπε.

Τελικά εσύ πού κατέληξες Αθήνα ή Θεσσαλονίκη;

Και γω ακόμα ψάχνομαι με τους γιατρούς αλλά θα ήθελα να βρω στη Θεσαλονίκη.

 

Τελικά δεν χρειάστηκε ο γεννετιστής. Αλλά αν χρειαζόταν θα έψαχνα στη Θεσσαλονίκη. Το κόστος ήταν πολύ μεγάλο στην Αθήνα. Εκτός ότι φεύγουν σε τιμές οι γιατροί εκεί (όπως σου είπα προηγουμένως αλλά και από ότι έχω ακούσει από μία φίλη) θα έπρεπε να συμπεριλάβουμε στα έξοδα της όλης διαδικασίας και την διαμονή μας εκεί και τα αεροπορικά εισιτήρια όποτε χρειαζόταν. Και το συμπέρασμά; Μία μόνο φορά στην Αθήνα αντιστοιχεί σε περισσότερες στη Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!ξερει καποια, κατι να μου πει για τον ζησοπουλο παρμενιων(παπαγεωργιου) ή για τον κατσικη ηλια(ιπποκρατειο)???

 

Δεν έχω πάει στο ιατρείο του. Αλλά έχει μία ιστοσελίδα στην οποία δίνει απαντήσεις. Κάποια φορά που χρειάστηκε να ρωτήσω κάτι, η απάντηση ήταν άμεση και συνέπεπτε με αυτή του γιατρού μου. Για τον Ζησόπουλο Παρμενίων

Link to comment
Share on other sites

Κουφετάκι μου, δεν σου άρεσε η Αναγνώστου ως άνθρωπος ή ως επιστήμον; Θα βοηθούσε κάποιες (ίσως κι εμένα) αν διευκρίνιζες από ποια άποψη το λες.

σου εξηγω και με πμ απλα ειχε μια φιλη προλακτινη στα υψη την ταλαιπωρησε μερικα χρονακια την εβαλε στην τελικη ευθεια για εξωσωματικη και μολις αλλαξε γιατρο η φιλη μου εμεινε κατευθειαν εγκυος μολις κατεβασε φυσικα την προλακτινη με θεραπεια και τωρα εχει δυο παιδια με φσ πατροπαραδοτο τροπο

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΓΟΛΓΟΘΑ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΑΡΛΑΤΖΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

taspaa ο Ζησόπουλος είναι πολύ καλός γιατρός και με πολύ μεγάλη εμπειρία, καθότι είναι πλέον μεγάλος σε ηλικία. να φανταστείς είχε ξεγεννήσει την ξαδέρφη μου πρίν 35 χρόνια!! ξέρω όμως πως πλέον δεν αναλαμβάνει γέννες... έχει μόνο κρατήσει κάποιες παλιές πελάτισσες, μεγάλες σε ηλικία ως επί το πλείστον,για απλές γυναικολογικές εξετάσεις, τεστ ΠΑΠ κλπ... εμένα πάντως ο Ζησόπουλος με σύστησε στον γυναικολόγο που έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη, τον Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΒΑΣΗ ΣΤΟ ΓΟΛΓΟΘΑ

ΓΙΑ ΤΟΝ ΤΑΡΛΑΤΖΗ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ, ΑΝΑΜΟΝΗ ΓΙΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ, ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΚΑΙ ΚΟΣΤΟΣ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Αναμονή τεράστια, καθόλου οικείος.Δεν τον χρειάστηκα ως μαιευτήρα, αλλά ως γυναικολόγο για αφαίρεση πολύποδα και δεν τον επέλεξα. Έχω κακές εντυπώσεις...

Link to comment
Share on other sites

Ο Μπόντης ασχολήτε κυρίως με εξωσωματικές. Έτυχε να το γνωρίζω μέσα από το προηγούμενο επάγγελμά μου. Φαίνετε λίγο απόμακρος αλλά έχω ακούσει καλά λόγια από τη γιατρό μου. Επίσης έχει και τράπεζα βλαστοκυττάρων.

 

Ο Μπόντης μπορεί να είναι πολύ καλός επιστήμων όμως προσέξτε. Τελευταία δεν ξεγεννάει ο ίδιος, αλλά στέλνει τους βοηθούς του (Θεοδωρίδη κλπ) και τα παίρνει αυτός. Η κουμπάρα μου έκανε 4 γέννες σε αυτόν και την ξεγέννησε ο ίδιος μόνο στις 2. Στις 2 τελευταίες έστειλε άλλον και η χαζή πήγε στο ιατρείο του και του τα σκασε. Παρεμπιπτόντως 1500 ο φυσιολογικός τοκετός...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

γειά σας κορίτσια...ψάχνω έναν γυναικολόγο στη θεσσαλονίκη που να είναι πάνω απ όλα ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ... είμαι επιληπτική και ίσως, όταν έρθει εκείνη η ώρα, να έχω δύσκολη εγκυμοσύνη...θέλω να είναι ενας υπεύθυνος άνθρωπος και να μπορώ να βασιστώ στο λόγο του... χρειάζομαι αυτό που λένε ένα γιατρό-τζιμάνι για τα εύκολα και τα δύσκολα....:confused:

Link to comment
Share on other sites

taspaa ο Ζησόπουλος είναι πολύ καλός γιατρός και με πολύ μεγάλη εμπειρία, καθότι είναι πλέον μεγάλος σε ηλικία. να φανταστείς είχε ξεγεννήσει την ξαδέρφη μου πρίν 35 χρόνια!! ξέρω όμως πως πλέον δεν αναλαμβάνει γέννες... έχει μόνο κρατήσει κάποιες παλιές πελάτισσες, μεγάλες σε ηλικία ως επί το πλείστον,για απλές γυναικολογικές εξετάσεις, τεστ ΠΑΠ κλπ... εμένα πάντως ο Ζησόπουλος με σύστησε στον γυναικολόγο που έχω τώρα και είμαι πολύ ευχαριστημένη, τον Χατζηγεωργίου Κωνσταντίνο..

 

Ήταν ο γυναικολόγος της μητέρας μου.....και ο πρώτος δικός μου. Εχω τις χειρότερες εντυπώσεις και ευτυχώς ανοιξα τα ματια στην μητέρα μου και εφυγε απο αυτον αλλιως τωρα θα ειχαμε τα χειρότερα.

Εγω εχω τον Βαμβακα κορίτσια αν τον γνωρίζετε ο οποιος ειδικευεται επίσης σε δυσκολες εγκυμοσύνες

 

Link to comment
Share on other sites

γειά σας κορίτσια...ψάχνω έναν γυναικολόγο στη θεσσαλονίκη που να είναι πάνω απ όλα ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΑΣ... είμαι επιληπτική και ίσως, όταν έρθει εκείνη η ώρα, να έχω δύσκολη εγκυμοσύνη...θέλω να είναι ενας υπεύθυνος άνθρωπος και να μπορώ να βασιστώ στο λόγο του... χρειάζομαι αυτό που λένε ένα γιατρό-τζιμάνι για τα εύκολα και τα δύσκολα....:confused:

πίνω νερό στο όνομά του: Μαμόπουλος Απόστολος. Επίσης δεν είναι τυχαίο ότι συνάδελφοί του τον προτιμούν (γιατρίνες ή γιατροί για τις συζύγους τους). Σου τον συστήνω ανεπιφύλακτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να πω και εγω για τον Θεοδωριδη οτι επειδη εμεινα πολλες μερες στο νοσοκομειο η συμπεριφορα του και γενικα σαν χαρακτηρας δεν μου αρεσαν καθολου..μα καθολου..σαν χερι ειναι καλος χειρουργος..,στις φυσιολογικες γεννες δεν ξερω..ουτε ειδα ουτε ακουσα..αλλα σαν συμπεριφορα εχει ενα στυλακι απιστευτο..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω τον Κωνσταντινίδη Μανώλη. Είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι σήμερα. Δε θα μπορούσα φυσικά να στον συστήσω ανεπιφύλακτα γιατί αυτός που για μένα είναι εξαιρετικός για κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να μην είναι καλός. Η γνώμη μου πάντως επειδή τον έχω χρόνια είναι ότι πρόκειται για καλό επιστήμονα, ευχάριστο χαρακτήρα που μπορείς να τον ρωτήσεις άφοβα οτιδήποτε και να τον βρεις ανά πάσα στιγμή. Επίσης να πω ότι δύο φίλες μου αφού ταλαιπωρήθηκαν πολύ με εξωσωματικές τελικά κατάφεραν μαζί του να μείνουν έγκυες φυσιολογικά.

Link to comment
Share on other sites

εφόσον έχεις επιληψία θα σου πρότεινα να βρεις γιατρό σε κρατικό νοσοκομείο, Παπαγεωργίου ή Ιπποκράτειο.Και φυσικά να ξεκαθαρίσετε από την αρχή ότι θα κάνει μόνον αυτός τον τοκετό είτε εφημερεύει είτε όχι. Συνήθως οι πανεπιστημιακοί μπορούν να το κάνουν αυτό.Σου εύχομαι γρήγορα να μείνεις εγκυούλα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

(Χελιδόνι :lol: κάπου ξανάγραψα ότι έχουμε την ίδια γιατρό)

 

Βάτση, και άγιος ο Θεός που λένε.

Άνθρωπος βασικά, με Α καφαλαίο.

Είτε χρειαστεί να πάς επειγόντως, θα σε δεχτεί, είτε να την ενοχλήσεις στις 3 την νύχτα στο κινητό, κανένα πρόβλημα.

Σε περίπτωση που πάρεις τηλ στο κινητό της κ δεν απαντήσει για τον α ή β λόγο, θα σε καλέσει εκείνη το συντομότερο.

Άψογη αντιμετώπιση, υπέροχος χαρακτήρας κ πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

 

Να πώ όμως ότι σε όλους τους γυναικολόγους θα περιμένεις στο σαλόνι, πολύς ο κόσμος, πρέπει να εξυπηρετηθούμε όλοι μας.

 

 

 

 

Γεια σας κορίτσια και από μένα...

Μήπως ξέρεις αν εξειδικεύται στις εξωσωματικές?? Θέλω πολύ να πάω με αυτά που ακούω, γιατί η δικιά μου η γυναικολόγος με έχει μπερδέψει πολύ και η λύση για μπεμπέ είναι η εξωσωματική...

 

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..να πω και εγω κοριτσια την γνωμη μου...καπου ακουσα για πραπα..εγω εχω την αισθηση πως με εβλεπε σαν 50ευρω(τοτε,δεν ξερω ποσα παιρνει πλεον),κρυος και να με ξεπεταξει μεσα στο 5λεπτο.Επισης μου ειχε δωσει μια θεραπεια και απο την βιασυνη του να τελειωνουμε δεν μου τα ειπε αναλυτικα..οποτε οταν τον πηρα τηλ για μια λεπτομερεια(κατ ' εμε που δεν ειμαι γυναικολογος) την οποια παρελειψε να μου πει ,μου απαντησε αυτο εννοειται!!:evil:οποτε απο το πραπεικο εφυγα διοτι καθολου ευχαριστημενη.

Εχω και αλλες εμπειριες απο αλλους αλλα αυτον αξιζε να τον αναφερω!

Αυτην την στιγμη εχω τον Μπυρο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!!!Πολυ καλος και σαν γιατρος και σαν ανθρωπος και οχι fragokiller!!:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]

A whole new world!!ti 1 week leei??7 minwn koritsara exw!!

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ..να πω και εγω κοριτσια την γνωμη μου...καπου ακουσα για πραπα..εγω εχω την αισθηση πως με εβλεπε σαν 50ευρω(τοτε,δεν ξερω ποσα παιρνει πλεον),κρυος και να με ξεπεταξει μεσα στο 5λεπτο.Επισης μου ειχε δωσει μια θεραπεια και απο την βιασυνη του να τελειωνουμε δεν μου τα ειπε αναλυτικα..οποτε οταν τον πηρα τηλ για μια λεπτομερεια(κατ ' εμε που δεν ειμαι γυναικολογος) την οποια παρελειψε να μου πει ,μου απαντησε αυτο εννοειται!!:evil:οποτε απο το πραπεικο εφυγα διοτι καθολου ευχαριστημενη.

Εχω και αλλες εμπειριες απο αλλους αλλα αυτον αξιζε να τον αναφερω!

Αυτην την στιγμη εχω τον Μπυρο και ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενη!!!Πολυ καλος και σαν γιατρος και σαν ανθρωπος και οχι fragokiller!!:lol:

εισαι πολυ τυχερη που εφυγες με μια χμμ θεραπεια.εγω κοντεψα να χασω το μωρο μου και την ζωη μου.την εχω πει στις αρχικες σελ. την ιστορια μου.μακριααααα απο πραπεικο οπως ειπες

my 3 little stars are my reason to be2946785n7mfu4of95.gif

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...