Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βαπτιστικός Σταυρός


happy duckie

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 359
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όντως πολύ δύσκολο να διαλέξεις σταυρό για αγόρι! Εμείς πήγαμε μαζί με τη νονά, μας άρεσαν πολλοί, αλλά συνεχώς σκεφτόμασταν "θα το φορέσει όταν μεγαλώσει;". Όταν είσαι γυναίκα, τα βλέπεις αλλιώς τα πράγματα και έτσι δε μπορείς να είσαι σίγουρη για το αντρικό γούστο...

Τελικά καταλήξαμε σε αυτόν, που είναι και απλός, αλλά και κάπως μοντέρνος (κι άμα δεν τον φορέσει, θα τον φοράω εγώ! :lol: ):

 

P1010864.JPGP1010863.JPG

fUvDp2.png
Link to comment
Share on other sites

http://www.q-jewellery.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=25&Itemid=41

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!

ΕΔΩ ΒΡΗΚΑ ΑΠΛΟΥΣ ΣΤΑΥΡΟΥΣ

ΕΓΩ ΨΑΧΝΩ ΚΑΤΙ ΣΕ ΛΕΥΚΟΧΡΥΣΟ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΝ ΦΟΡΑΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΛΟ ΣΧΕΔΙΟ ΩΣΤΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΧΡΟΝΙΚΟ... ΝΑ ΤΗΣ ΑΡΕΣΕΙ ΚΑΙ ΣΕ 20 ΧΡΟΝΙΑ π.χ.

Loux

line_flow3_beg_39_time_1192075200_text_d4ef20ede9edeff5ecf0dceae920eceff520e5dfede1e9.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ ωραιος!!!!!

 

 

Ωραιο σαιτ αυτο....εχει και τον σταυρο που με ξετρελλανε!!!!

 

c.150px.100px.16777215.0.stories.collections.baby.stavroi%20vaftisis.Picture%20018_resize.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει πααααρα πολυ αλλα κοστιζει 800 ευρω!!!!

 

Εχει πολυ ωραια κομματια αυτο το σαιτ τελικα.....αχχχχχχ!!!!!!

 

Και αυτος ειναι απιθανος!!!!!!!

 

cross2.jpg

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ ωραιος!!!!!

 

 

Ωραιο σαιτ αυτο....εχει και τον σταυρο που με ξετρελλανε!!!!

 

c.150px.100px.16777215.0.stories.collections.baby.stavroi%20vaftisis.Picture%20018_resize.jpg

 

Πραγματικά πάρα πολύ όμορφος!!Αλλά και 800 ευρώ..πολλά δεν είναι?

 

Ο άλλος που έβαλες με τις κάθετες χρυσές λεπτομέρειες είναι κι εκείνος ωραίος και πιστεύω οτι ταιριάζει για αγόρι.Έχει ίσια και κοφτή γραμμή.

Πόσο κάνει?

 

Κορίτσια πόσες απο εσάς φοράτε το βαπτιστικό σας σταυρό?

Ο δικός μου είναι ενθύμιο στο κουτάκι του πάντως..

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιος!!!!!

 

 

Ωραιο σαιτ αυτο....εχει και τον σταυρο που με ξετρελλανε!!!!

 

c.150px.100px.16777215.0.stories.collections.baby.stavroi%20vaftisis.Picture%20018_resize.jpg

 

Πραγματικά πάρα πολύ όμορφος!!Αλλά και 800 ευρώ..πολλά δεν είναι?

 

Ο άλλος που έβαλες με τις κάθετες χρυσές λεπτομέρειες είναι κι εκείνος ωραίος και πιστεύω οτι ταιριάζει για αγόρι.Έχει ίσια και κοφτή γραμμή.

Πόσο κάνει?

 

Κορίτσια πόσες απο εσάς φοράτε το βαπτιστικό σας σταυρό?

Ο δικός μου είναι ενθύμιο στο κουτάκι του πάντως..

 

Εγώ δεν τον έχω φορέσει ποτε μου γιατι είναι σαν του Πατριάρχη Κων/λεως :cry: Ο άντρας μου πάντως τον φοράει παντα, βέβαια τότε δεν εκαναν και τιποτα το ιδιαιτερο, εναν απλο χρυσο σταυρο..

 

Παντως της κόρης μου είναι καταπληκτικος σε λευκόχρυσο... Έτσι μου 'ρχεται να τον φοράω εγώ :lol:

oaiqp2.pngm9YLp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολυ ωραιος!!!!!

 

 

Ωραιο σαιτ αυτο....εχει και τον σταυρο που με ξετρελλανε!!!!

 

c.150px.100px.16777215.0.stories.collections.baby.stavroi%20vaftisis.Picture%20018_resize.jpg

 

Πραγματικά πάρα πολύ όμορφος!!Αλλά και 800 ευρώ..πολλά δεν είναι?

 

Ο άλλος που έβαλες με τις κάθετες χρυσές λεπτομέρειες είναι κι εκείνος ωραίος και πιστεύω οτι ταιριάζει για αγόρι.Έχει ίσια και κοφτή γραμμή.

Πόσο κάνει?

 

Κορίτσια πόσες απο εσάς φοράτε το βαπτιστικό σας σταυρό?

Ο δικός μου είναι ενθύμιο στο κουτάκι του πάντως..

 

Ειναι οντως πανακριβος και σε καμμια περιπτωση δεν θελω να δωσει τοσα η νονα.......και γι αυτο το λογο δεν της τον εδειξα παρα προσφατα επειδη μου ειπε οτι ειδε πολλους με συρμα στη μακεδονια και σε καλες τιμες.......

 

Ο αλλος δεν θυμαμαι ποσο εχει αλλα οχι πανω απο 250-300......

 

Με χαλαει κατι στο χρυσο συρμα ομως.....δλδ για αγορι.......αν ηταν λευκοχρυσος ολο θα το επαιρνα χωρις αλλα!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν τον φοραω γιατι ειναι κακασχημος.......χρυσος, δαντελωτος με ροζ πετρα στην μεση!!!! :?

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

cross2.jpg

 

 

Λοιπον.......τον ερωτευτηκα...παει τελειωσε!!!!!! Οτι ωραιοτερο και σικατο εχω δει ως τωρα.......μου αρεσει η χυτη μορφη του, η ασυμμετρια.....η γραφη........πανεμορφος!!!! Θα παρω τηλεφωνο να μαθω τιμη!!!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Και εγω δεν τον φοραω γιατι ειναι κακασχημος.......χρυσος, δαντελωτος με ροζ πετρα στην μεση!!!! :?

 

Χα!Κάπως έτσι είναι κι ο δικός μου με άσπρη πετρα όμως! :lol:

Φοράω αυτό που μου πέρασε ο πεθερός μου στο λόγο κι ο άντρας μου αυτόν που του πέρασε η μαμά μου στο γάμο.Απλοί και όμορφοι.

 

Αυτός ο τελευταίος σταυρός έχει κάτι χαραγμένο επάνω?

Δε φαίνεται καλά..Γενικώς θα έλεγα όσο πιο απλός τόσο το καλύτερο..

Άσε που και ο πιο μοντέρνος σήμερα θα είναι σαν τους δικούς μας σε 20 χρόνια..

Link to comment
Share on other sites

Ναι βλεπεις την καλλιγραφικη γραφη κατω? Αντιστοιχα υπαρχει στο ενα μερος του σταυρου........πανεμορφο!!!!!

 

 

Σιγουρα σε 20 χρονια ποιος ξερεις τι θα γινεται.......γι αυτο και τον θελω λιτο........

 

Η νονα μας ειδε ενα σταυρο φαρδυ με ισα ακρα και σφυρηλατο, χειροποιητο.....θα μου στειλει φωτο αλλα ακουγεται ωραιος....

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Vera έχουμε το ίδιο γούστο στους σταυρούς! Θα ρωτήσω έναν γνωστό αν μπορεί να μου τον φτιάξει με λιγότερα χρήματα!

Καλά έχω πάθει!!!! Αλλά και με το χρυσό σύρμα είναι ωραίοι!

Αλήθεια γιατί δεν βλέπω τις φωτο που έβαλε η ΤΖΟΥΤΖΑ? είναι οι ίδιες φωτογραφίες που το χρυσό? :o

 

Loulou μην γελάς πάλι που λέω ότι δεν βλέπω! :lol::lol::lol::lol:

7adb2868d6.png
Link to comment
Share on other sites

Αρτεμουλα για ρωτα να μου πεις........520 ευρω τον πουλανε στο σαιτ........πολυ ακριβο αυτο το σαιτ βρε παιδια.......18 καρατιων κλπ μασιφ αλλα πολλα τα χρηματα.......

 

Η νονα ομως μου λεει οτι τον εχει δει σε καταστηματα πανω στα μερη της και θα κοιταξει εκει για τιμες......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια κατσε για να καταλαβω 800 ευρω αυτος με τα συρματα ο διχρωμος :?: ειναι παρα πολλα :shock::shock: σας το λεω γιατι εχουμε παρομοιο στο μαγαζι οχι τοσο ακριβο και ειναι 18 καρατια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...