Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΡΕΣΗ ΟΝΟΜΑΤΟΣ ΜΩΡΟΥ(κορίτσι)


Rachel

Recommended Posts

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!

ΘΕΛΩ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ.ΘΕΛΩ Ν ΒΑΛΩ ΤΑ ΟΝΟΜΑΤΑ ΜΑΡΙΑ Κ ΔΗΜΗΤΡΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ.ΜΠΟΡΕΙ Ν ΣΚΕΦΤΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ ΤΩΝ 2?ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΟ ΕΝΑ ΣΩΙ Ν ΛΕΙ ΜΑΡΙΑ Κ ΤΟ ΑΛΛΟ ΔΗΜΗΤΡΑ Κ ΜΠΕΡΔΕΥΕΤΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ.ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!

 

Δε νομίζω ότι συνδυάζονται. Το μόνο που μπόρεσα να σκεφτώ είναι ... Μάρτζη???

k3NGp3.pnga>

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 206
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!!!

Τον Ιούνιο θα κάνουμε το θρησκευτικό γάμο και θα βαφτίσουμε και τη μικρούλα μας!!!

Σκεφτόμαστε να τη βγάλουμε Δανάη!!!!

Πως σας φαίνεται??? Ξέρει καμία σας αν γιορτάζει και πότε???

RaZAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Τον Ιούνιο θα κάνουμε το θρησκευτικό γάμο και θα βαφτίσουμε και τη μικρούλα μας!!!

Σκεφτόμαστε να τη βγάλουμε Δανάη!!!!

Πως σας φαίνεται??? Ξέρει καμία σας αν γιορτάζει και πότε???

 

 

Πολύ όμορφο όνομα! Σύμφωνα με το http://www.eortologio.gr/data/eortes/eortes_Delta.php γιορτάζει στις 11 Δεκεμβρίου. Με το καλό ο γάμος και η βάπτιση!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πολύ όμορφο όνομα! Σύμφωνα με το http://www.eortologio.gr/data/eortes/eortes_Delta.php γιορτάζει στις 11 Δεκεμβρίου. Με το καλό ο γάμος και η βάπτιση!

 

Κάπου είχα διαβάζει ότι γιορτάζει 14 Δεκέμβρη και κάπου αλλού 17 Δεκέμβρη του Αγ. Δανιήλ!!!!!!!! :?

Εχω μπερδευτεί..... ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!!!!:-):smile::-)

RaZAp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κάπου είχα διαβάζει ότι γιορτάζει 14 Δεκέμβρη και κάπου αλλού 17 Δεκέμβρη του Αγ. Δανιήλ!!!!!!!! :?

Εχω μπερδευτεί..... ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως!!!!!:-):smile::-)

 

Πάντως σίγουρα γιορτάζει το Δεκέμβριο!

EkcAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα, μην το λες... Κάποιοι γνωστοί μου την κόρη τους που τη λένε Δανάη τη γιορτάζουν του Αγίου Δημητρίου...

 

Ωχχχχχχχ!!!!!

Μην μου βγάζεις και άλλες ημερομηνίες στη μέση!!!!!!!

χαχαχαχαχαχαχα

:D:D:D:D

RaZAp2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και καλησπερα...ειμαι εγκυος στην 26 εβδομαδα και εχω παλι κοριτσακι...στο πρωτο μου εδωσα ενα υπεροχο αρχαιο ελληνικο ονομα που το ειχα βρει πριν μινω εγκυος ομως τωρα δεν μου ερχετε κατι και δεν θα ηθελα το ενα να εχει ενα πρωτοτυπο ονομα και το αλλο ενα ουδετερο:-(:-(!!!εχω ψαξει αλλα τιποτα δεν βρικα!!!

κοριτσια εσεις εχετε καμια ιδεα???σκεφτηκα ινω,ισης,ηλεκτρα,ηρα,!!!αλλα δεν μου αρεσει κατι για την μικρη μου....αχ βρε κοριτσια ουτε ο καλος μου εχει ιδεα τι ονομα να δωσουμε!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

με το καλό το μωράκι σου.. εμένα μου αρέσουν τα: Λυδία, Βασιλεία, Ιφιγένεια, Αρτεμις .. υπάρχουν τόσα και τόσα ονόματα .. σίγουρα θα βρεις αυτό που της ταιριάζει :)

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω ψαχνουμε αλλα τιποτα!!!το αρτεμις μου αρεση!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και καλησπερα...ειμαι εγκυος στην 26 εβδομαδα και εχω παλι κοριτσακι...στο πρωτο μου εδωσα ενα υπεροχο αρχαιο ελληνικο ονομα που το ειχα βρει πριν μινω εγκυος ομως τωρα δεν μου ερχετε κατι και δεν θα ηθελα το ενα να εχει ενα πρωτοτυπο ονομα και το αλλο ενα ουδετερο:-(:-(!!!εχω ψαξει αλλα τιποτα δεν βρικα!!!

κοριτσια εσεις εχετε καμια ιδεα???σκεφτηκα ινω,ισης,ηλεκτρα,ηρα,!!!αλλα δεν μου αρεσει κατι για την μικρη μου....αχ βρε κοριτσια ουτε ο καλος μου εχει ιδεα τι ονομα να δωσουμε!!!

 

http://www.authorway.com/fora/index.php?topic=932.0

 

διαλέγεις και παίρνεις!!!

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ειρηνακι μου ευχαριστω παρα πολυ αλλα εχω ηδη δει αυτη τη σελιδα και αλλες πολλες αλλα τιποτα δεν μου κανει κλικ

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

να ευλογησω τα γενια μου; ΚΑΤΕΡΙΝΑ! και ωραια ακουγεται και γιορταζει και ειναι ακρως θηλυκο ονομα που δεν γινεται αντρικο...και οχι πολυ συνηθισμενο.. με το καλο!:P

η Κατερινα μας ηρθε...13/2/2006

''ζω για να βλεπω την θαλασσα των ματιων σου'!

η Μαρια-Δημητρα ειναι μαζι μας απο 19/5/2013!

'η νυχτα γεμισε φως!'

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ισιδώρα;

 

Ισιδώρα λένε την πεθερά μου και πολύ θα ήθελα να την βγάλω έτσι (την ανύπαρκτη κόρη μου), αλλά ο άντρας μου είναι νησιώτης και το έχουν αλλιώς το έθιμο.

Το 1ο παιδί αν είναι αγόρι πάει απο την πλευρά του πατέρα, ενώ αν ειναι κορίτσι πάει από την πλευρα της μητέρας...

Εμένα προσωπικά δεν με πειραζει να δώσω (όταν με το καλό κάνω παιδιά) τα ονόματα των πεθερικών μου, αλλά ποιος το λεει στη μάνα μου;;;;

 

οφ τοπικ και συγνώμη..

569129i0tzap526i.gif 10/5/12

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αχ βρε κοριτσια ευχαριστω για την βοηθεια το αριαδνη ειναι φοβερο κατερινα λενε την κορη του αδελφου μου οπωτε μαλον οχι!!το ερση πως σας ακουγετε η το χαρις??

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...